goed was ongemerktop een zakdoek is geborduurd het merk C. S. 24. Op een anderen zakdoek staat met potlood geschreven: „Daatje, Auguste, Anna, Marie, Emma, Henriette en Co." In een lederen porte- monnaie, die betere dagen schijnt gekend te hebben, bevonden zich 9 centen, terwijl verder eenige sleu tels, een potlood, een glazen sigarenpijp en revol- verbenoodigdheden in de zakken werden gevonden. In een oude verlakte brieventasch bevonden zich «en spoorwegboekje en voorts een aldus beschreven papier: „a Monsieur H. Oostmeyer Prinses Sophia Park adres den heer Gronwellor mr. kleermaker boven de herberg Amsterdam, Papa je vous salue" 2o. „een briefomslag aan mejuffrouw T. Klink- spoor, geboren Nugter adres den heer T. Sterk Kleine Kattenburgerstraat voorbij de 2de dwars straat over De Yries Amsterdam", waarin 3 lom bardbriefjes, een op den naam van Nugter, leenbank Rotterdam, een stadsbank van leening „Openbaar Nut" beleend een jas voor 80 cent op den naam van Groenewoud en in dezelfde inrichting (waar schijnlijk te Amsterdam) een horloge voor f 5 op den naam van Luchter; voorts een schriftelijke ont boezeming, luidende: Yroolijk heb ik geleefd en vroolijk wil ik sterven. Adieu wereld, waar ik niets meer van te wachten heb, AdieuMet genoe gen neem ik van u afscheid. Slechts gevoel ik innig berouw over het leed hetwelk ik mijn vader en moeder alsmede verdere familie en nog andere goede menschen aandoe. God moge mij dat vergeven." Op den hoed werd een briefomslag gevonden, beschreven als volgt: „De vinders van mijn lijk worden verzocht voorzichtig om te gaan met de revolver, daar dezelve nog eenige patronen bevat. Eenige en algemeeue kennisgeving (een weinig humor mag er wel bij)." Bij het betalen vanzijngelagkreegeen der bezoekers in het café Brinkman te Haarlem twist, waarbij die persoon zich zoodanig driftig maakte, dat hij met de vuist door de glazen sloeg en de pols op verschillende plaatsen heeft gekwetst. Alleen aan spoedig toegebrachte geneeskundige hulp heeft hij het behoud van zijn leven te danken. Een dame geraakte Zondag-avond bij het verlaten van den trein te Amersfoort onder de tredeplank en tusschen het perron. Zwaar gekneusd werd zij naar hare woning te Amersfoort vervoerd. Het door den brand geteisterde Gene- muiden trekt voortdurend ongeloofelijk veel bezoe kers. Op den Zondag van den brand had de veer man p. m. duizend menschen overgehaald; de ge- heele week door brachten rijtuigen en stoombooten nieuwe bezoekers, waarvan velen tevens eens op de Zwartsluizer kermis kwamen kijken, en gisteren waren de extra booten „Stad Meppel", „Zwarte "Water", „Burgemeester Hartkamp" en „Prins Mau- rits Washuis" met passagiers als opgevuld, onge rekend nog de menigte rijtuigen van allerlei slag, waaronder de Meppeler tramwagen en do omnibus van Beudeker. Een landbouwer, die zijn geld steeds zelf in bewaring hield, verborg dit onlangs in het hooi in zijn schuur. Toen hij enkele dagen geleden er iets bij wilde voegen vond hij slechts eenig zil ver en goud geld, aan de munt- en bankbiljetten hadden de muizen zich te goed gedaan. Na eene afwezigheid van een jaar, op enkele dagen na, heeft zich te Geertruidenberg weder bij zijne compagnie aangemeld de gedeser teerde tamboer S., van het 5de bat. 6de reg. inf. Hij had zich al dien tijd opgehouden te Parijs en wist nu geen beter onderkomen meer te vinden dan in de strafgevangenis te 's-Bosch, waarheen hij onmid dellijk werd opgezonden. Te Napels en in den omtrekishet onder het volk gewoonte voor jonggehuwde mannen, dat zij den ochtend na den huwelijksdag hunne schoon moeder een bezoek brengen. Zekere Esposito, met eene schoone van Sorento, Carolina Garguillo, ge huwd, verzuimde dit. De moeder der jonge vrouw bezwoer haar zoon Vincenzo de beleediging te wre ken. Deze begaf zich naar de woning van zijn zwager, die hem vriendelijk begroette en ten eten noodigde. Vóór alle antwoord stiet Vincenzo hem een dolk in het hart, zoodat hij dood nederviel. Het hof van assises te Napels heeft den moordenaar tot levenslangen dwangarbeid en zijne moeder tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Het stoomschip „Hermann" is te Fal mouth aangekomen om 500 passagiers van het bii Lizaid verongelukte stoomschip „Mosel" over te nemetf. De kajuitspassagiers wachten een andere gelegenheid af. Het gestrande stoomschip zit met hoog tij geheel onder water. Uit Barcelona wordt bericht: Gedu rende de mis stortte de koepel van de kerk van het dorp Saint-André in; er werden 6 lijken en 12 gewonden van onder het puin voor den dag gehaald. In den trein, gaande van Parijs naar Rennes, heeft een student te Parijs, de 28-jarige De Beauregard, zich in zijne coupé met een revolver doodgeschoten. Men vond hem dood toen de trein te La Chapelle-Anthenaise stopte. Terwijl aan het station te Monti goj een machinist onder een locomotief aan het werk was, werd deze door een andere aangereden, ten gevolge waarvan het lichaam van den ongelukkige, dat onder de wielen was geraakt, in tweeën werd gesneden. Te Berlijn baart groot opzien een vijf voudige moord, in de Fruchtstrasse aldaar op zekere vrouw Conrad en hare vier kinderen - van 17 maanden tot acht jaar oud - naar men vermoedt door haar man in den nacht van Vrijdag op Zater dag gepleegd. Men vond, voorgegaan door Conrad zeiven, die zich hield alsof hij bij de ontdekking flauw viel, de vrouw met haar dochtertje aan de kamerdeur en de drie overige kinderen, allen jon gens, in eene gesloten kleederkast opgehangen. Conrad is in hechtenis genomen. Hij leefde van zijne echtgenooto gescheiden met een zeer te kwader naam en faam staand vrouwspersoon, doch placht de eerste niettemin nu en dan te bezoeken, waarbij het aan twist en krakeel zelden ontbrak. In de zaak van den moord te Chatou heeft de jury, gelijk reeds gemeld is, Marin Fenayrou, den man, ter dood, de vrouw tot levenslangen en den broeder van Fenayrou tot zeven jaren dwang arbeid veroordeeld. Van het door den president in den loop van het verhoor geuit vermoeden, dat er nog eene andere reden dan wraak voor Fenayrou bestond om Aubert uit den weg te ruimen, is niets bewezen. Marin en Lucien Fenayrou waren bij het ver nemen van hun vonnis geheel terneergeslagen. Gabrielle Fenayrou veranderde niets. „Het is onrecht vaardig," zeide zij bij het afgaan van de trap die naar de gevangenis leidt. „Mijn man had meer recht dan ik op verzachtende omstandigheden." Yolgens een ander bericht was Fenayrou blijk baar verheugd dat aan zijne vrouw het leven werd gelaten, en bleef hij zeer kalm, toen het vonnis werd voorgelezen. Gabrielle was doodsbleek, maar liet geen traan. Toen men hen naar de gevangenis terugbracht, riep Fenayrou: „Gij zijt gered, dat is al wat ik wenschte, ik zal tevreden sterven!" en hij rolde een cigarette, die hij zeer bedaard oprookte. BUITENLAND. Fronkryk. Uit Konstantinopel wordt naar Parijs gemeld dat de Italiaansche afgevaardigde de heer Corti een additioneel artikel heeft voorgesteld om de uitvoe ring van zijn voorstel ter collectieve bescherming van het Suez-kanaal te regelen. De onderhandelin gen daarover zouden volgens dit bericht worden voortgezet. Door Havas' Agentschap wordt thans eerst tegengesproken, dat de prefect der Seine, de heer Floquet, zijn ontslag heeft genomen. De onderwijzers en onderwijzeressen der stad Parijs hebben een banket van 150 couverts aan de prefectuur en den gemeenteraad aangeboden, als bewijs van dankbaarheid voor de verbetering, in hun lot gebracht. De prefect Floquet hield daarbij eene rede, waarbij hij de onderwijzers o. a. „de leekenpriesterschap der hedendaagsche maatschappij" noemde. De burgemeester van Toulouse heeft de brood zetting weder ingevoerd. Hij verklaart dat van eene concurrentie ten bate van het publiek nooit geble ken is dat de bakkers zonder acht te slaan op da lende meelprijzen den prijs van het brood onveran derd gelaten en zelfs verhoogd hebben en dat zij zijne officieuze waarschuwingen deswege eenvoudig in den wind sloegen. Duitschland. Bij een in de „Reichsanzeiger" opgenomen brief uit Gastein heeft keizer Wilhelm naar aanleiding van het hem aangeboden rapport over het post wezen van 187981 zijne bijzondere ingenomenheid betuigd met de vorderingen van dezen dienst en zijn dank betuigd aan allo ambtenaren, die daartoe door omzichtige leiding en trouwe plichtsbetrachting hebben medegewerkt. Prins Karei van Pruisen zal niet naar het slot Wilhelmshöhe, maar naar zijn paleis te Berlijn worden vervoerd - en wel in het laatst van deze of het begin der volgende maand. Groot-Brita,nnIê. De heer Parnell heeft, naar de „Daily News" verneemt, aan den heer Mooney, den president van de afdeeling der Landliga in Amerika, een tele gram gezonden, waarin hij het ten sterkste afkeurt, dat door eene van de af deelingen der Liga te Philadelphia geld bijeengebracht is, om aan Arabi- pacha ter ondersteuning te zenden. Yolgens uit Nieuw-York ontvangen berichten heerscht de gele koorts te Matamoras, in Mexico, waar verleden Woensdag 40 sterfgevallen voorkwa men. Er worden maatregelen genomen om te voor komen, dat de besmetting tot Texas oversla. Turkije. Gistermiddag waren door den sultan noch de proclamatie, noch de conventie bekrachtigd. Lord Dufferin blijft op de openbaarmaking der procla matie aandringen vóór het ontschepen der Turksche troepen. Saïd-pacha is sterk voor eene schikking met Engeland en de aanneming der militaire con ventie. Maar er zijn twee partijen in het paleis; de eene is het met Saïd eens, de andere wil de con ventie verwerpen, zooals die door Engeland is voor gesteld, en de proclamatie Diet openbaar maken vóór de ontscheping der troepen. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 14 Augustus. De confe rentie, heden bij Saïd-pacha vergaderd geweest, beraadslaagde over het voorstel betreffende de inter nationale bescherming van het Suez-kanaal. Een besluit werd niet genomen. Yolgens de „Eljanaib" is aan Arabi reeds officieus te kennen gegeven dat de sultan hem, als hij zich onderwerpt, vergiffenis zal schenken, maar dat in het tegenovergestelde geval de krachtigste maat regelen tegen hem zullen genomen worden. Het blad voegt er bij dat de cheriffs Arabi's gedrag afkeuren, dewijl het de belangen van den Islam benadeelt. PARIJS, 14 Augustus. Aan de „Agence Havas" wordt bericht dat de Porte op de conventie nieuwe amendementen heeft voorgesteld, welke voor Enge land onaannemelijk zijn. MADRID, 14 Augustus. In de Madridsche bladen wordt bezorgdheid te kennen gegeven over het verschijnen der cholera, gedurende deze maand, op de Soeloe-eilanden, in den Philippijnschen Archipel en te Manilla, die in geregelde gemeenschap met Spanje staan door middel van pakketbooteD, welke tusschen de voornaamste havens van het schiereiland en Manilla, via het Suez-kanaal, in de vaart zijn. De Spaan- sche gezondheidsraad heeft besloten onmiddellijk eene strengere quarantaine uit te schrijven voor alle schepen, die uit Borneo, Soeloe en den Philip pijnschen Archipel komen. LONDEN, 15 Augustus. De laatste troepen, be- hoorende tot het expeditie-corps voor Egypte, worden heden ingescheept. Volgens de „Daily News" zal lord Kimberley, minister van koloniën, heden in het Lagerhuis aan kondigen dat de regeering voornemens is Cetewayo als koning van Zoeloe-land te herstellen. De „Times" meldt dat de prins va» Wales, op raad van zijne geneesheeren, naar een Duitsche bad plaats zal vertrekken. ALEXANDRIE, 15 Augustus. In den afgeloopen nacht werd de Engelsche post te Mex versterkt, ten gevolge van het gerucht dat behalve de Be- douïenen, ook geregelde Egyptische troepen in de nabijheid waren. De kolonel Gerard heeft hedenochtend eene goed geslaagde verkenning naar de vijandelijke stellingen gedaan. LEIDEN, 15 Augustus, Verschillende omstandigheden geven aanleiding te verwachten dat de wind langzamerhand in kracht toenemen en zuid of zuidwestelijk worden zal, dat het weder gaandeweg een betrokken karakter aan zal nemen en er vermoedelijk regen vallen zalook zal het waarschijnlijk wel hier of daar onweeren. Hedennamiddag te ongeveer kwart voor vijven ontstond bij den slager W. M., hoek Haarlemmer straat en Heerengracht, ten gevolge van roetver- zameling een begin van schoorsteenbrand, welke echter nog spoedig met water en aanwending van een kardoes kon gebluscht worden, zoodat de van de katoenfabriek uitgerukte spuit geen dienst be hoefde te doen.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2