AaH het station van Soissons is des nachts nit den van Parijs verzonden brievenzak, die op de gewone bewaarplaats was ncdergelegd, het pakket met aangeteekeode brieven gestolen. Dat de dief goed op de hoogte was, kan hieruit blijken dat hij gebruik heeft gemaakt van het •ogenblik dat de beambte, die de brievenzakken bewaakte, zich - het was deB nachts twee uren - naar den van Reims komenden trein begaf om de pakketten in ontvangst te nemen. De waarde van het ontvreemde wordt op 200,000 fr. geschat. Op den Bonlevard Haussmann teParijB werd een 24-jarige juffrouw door een equipage overreden. Ondanks de hevige pijn had zij nog het bewustzijn behouden en trachtte op te staan, toen zij andermaal overreden werd door een bleekers- wagen, die de equipage volgde. In afgrijselijken toestand werd de ongelukkige, die nog in leven was, thans opgenomen. Vier jaar geleden verdween de vronw van zekeren Saligot spoorloos nit de echtelijke woning in den omtrek van Fontaineblean. Dezer dagen verhnisde de man en toen de volgende be woner eenige herstellingen liet verrichten, vonden de werklieden in den grond onder de binnenplaats een geraamte, dat aan de tanden voor dat der ver dwenen vronw werd herkend. Dientengevolge werd Saligot in hechtenis genomen, doch ongelukkig heeft kg zich in de gevangenis door ophanging van het leven beroofd. Bovendien wordt de booswicht, die zichzelf terechtstelde, verdacht van het vermoorden eener andere vronw, wier lijk in het bosch van Fontaineblean werd gevonden, die in nauwe betrek king tot Saligot stond en waarschijnlijk met den moord van diens vrouw bekend was. Bij de vele nieuwe uitvindingen van den tegenwoordigen tijd heeft een Franschman deze eene gevoegdIemand te dooden zonder - of althans moeilijk - ontdekt te worden. Hij was nl. op de vernuftige gedachte gekomen een geweer met dub belen loop achter de deur van den boschwachter van het bois de Meyrarques bij Aix, te plaatsen en wel zóó, dat, als de eigenaar tehuis kwam en de deur openging, het schot zou vallen. De proef raag zeker uitstekend geslaagd heeten daar de onge lukkige, door de beide kogels getroffen, dood ge vonden werd. Te Straatsburg ontmoette een officier den vader van een meisje, tot wie hij in wat al te intieme liefdesbetrekking had gestaan. Er ontstond een hevige twiBt, waarbij de officier den ander een verwonding toebracht en hem, met de blanke sabel in de hand, door de straten der stad vervolgde. Gelukkig werd aan de barbaarsche jacht door een hoofdofficier een einde gemaakt. Een onderzoek is ingesteld. Naar aanleiding van het bericht van Charles Monselet aangaande den schilderijenver zamelaar, die op de kostbare stukken zijner collec tie allerlei afbeeldingen bijkladde, wordt melding gemaakt van een anderen zonderling, grondeigenaar en bezitter van een kasteel en een park, beide met tal van kostbare beeldhouwwerken. Bij plechtige gelegenheden nu voorziet hij die beelden van klee deren. Flora krijgt kousen aan, Venus een corset, cuira6se enz. Zoo ontving de liefhebber dezer dagen een geheele bezending nieuwmodische dameshoeden voor Itehe, Atalante, Psyche en de verdere gebeeld houwde godinnen. Vóór eenige dagen, zoo schrij ft men nit Genève, deden twee schoolmeesters uit Morzine, een dorpje in Savoye, aan de Zwitsorsche grens, een nitstapje naar de Col de Coux, niet ver van Champóry in Walliserland. Laat in den achtermid dag den berg beklimmende, meenden zij hulpgeroep te hooren en na lang zoeken ontdekten zij iemand, half zittende, half hangende op een kleinen boom over een afgrond, omtrent 1200 voet beneden hen en even zoo hoog boven den voet der steilte. De bergwand, waarin de boom zijne wortels geschoten had, was bijna loodrecht en de beide mannen riepen den tusschen hemel en aarde zwevende toe, dat zij te Morzine hulp zouden gaan zoeken. De avond was reeds gevallen toen zij daar aankwamen, maar onverwijld togen een twaalftal mannen met lange touwen op weg. Daar het echter onmogelijk bleek in het duister iets te beginnen, moesten zij den dageraad afwachten en waarlijk, de man in den boom was er nog. Drie mannen werden nu van boven neergelaten tot zij op eene diepte van C00 voet een uitstek vonden, waarop zij konden slaan. Van dit punt lieten twee der drie zich verder neer en met ongoloofelijke moeite en gevaar slaagde men er in den ongelukkige in veiligheid te brengen. Deze bleek een verlofganger te zijn, die van Lau sanne op weg naar Samoens, waar hg eene inspectie moest bijwonen, verdwaald en in de diepte gestort was, zoodat hij zonder den boom, die zijn val ge broken had, en indien de twee schoolmeesters zijn geroep niet gehoord hadden, ellendig zou zijn om gekomen. Ofschoon hij veel van koude, honger en dorst geleden en bovendien verscheidene kwetsuren in zijn val opgedaan had, was hjj spoedig weder in staat zijn weg te vervolgen en zich ter inspectie „present" te melden. Met veel plechtigheid zijn de slacht offers van de ontploffing in de Rne Franjois-Miron te Parijs begraven. Er is ook een inschrijving ge opend voor de nagelaten betrekkingen der over ledenen, wier getal nog met twee is vermeerderd, nu een der gewonden is gestorven en men bij de verdere opruiming der puinhoopen nog een lijk heeft gevonden. Weder heeft een vreeselijkeagra- rische moordaanslag plaats gehad in het graafschap Mayo, en wel te Coolaght. Zekere weduwe Bridget Connell, die een hoeve had betrokken, onlangs ge rechtelijk ontruimd, werd, terwijl ze voor haar deur stond, door verscheiden kogels derwijze getroffen, dat zij in groot levensgevaar verkeert. De schuldigen zijn niet gevonden. BUITENLAND. Franki^jli. In de Kamer van Afgevaardigden is het rapport over de organisatie van Tunis voorgelezen. De heer De La Fosse en Camille Pelletan bestreden de organisatie van verschillende takken van dienBt in het regentschap. Zij beschouwden die als gelijk staande met eene inlijving. De minister-president antwoordde: „Wij moeten verbetering brengen in den toestand der bevolking, wier beschermers wij zijn. Als het ontwerp wet wordt, zal er eene ge wichtige vooruitgang tot 6tand komen. Neemt het aan en moedigt ons op die wijze aan onze taak, gelijk wij ons die voorgesteld hebben, voor te zetten." (Bijval.) Met 365 tegen 122 stemmen is toen be sloten tot behandeling der artikelen over te gaan. Het ontwerp is vervolgens ia zijn geheel goedge keurd. Het krediet voor Taais is hierna aangenomen met 352 stemmen tegen 87, nadat de Kamer het voorstel tot het vormen eener Tuniseesche artillerie had verworpen. De beraadslaging over het door den minister van marine aangevraagde krediet van 7,835,000 fr. is bepaald op morgen. Te Parijs ontvangen berichten nit Alexandrië houden in dat een aantal Engelschen ontscheept zjjn om politiedienst te doen en een evcntueelen aanval van Arabi af te slaan. 3000 Duitsche en Grieksche mariniers, die ontscheept waren, zijn weder scheep gegaan. Naar men verzekert, heeft een Egypitsche kolonel het sein tot het moorden en brandstichten gegeven. Do materiëelo schade is aan zienlijk. Geen enkel Franschman is gedood. Duitschland. De „Norddeutsche Zeitung" zegt dat de Duitsche politiek niet veel belang heeft bij het Oosten; zij wenscht in goede verstandhouding te blijven tot alle, ook tot de onder elkander het niet eens zijnde mogendheden; daarom wil zij geen haror krenken door partij kiezen en zich wachten in de nood lottige fout van Napoleon III te vervallen en tegen geen der mogendheden de rol van schoolmeester en censor spelen. De pers slaat een anderen weg in, maar tegenover hare scherpe uitingen over de En- gelsche politiek heeft de Duitsche regeering gecon stateerd dat zij daarmede niets te doen heeft, en dit zooveel te meer, omdat van geene zijde een uitspreken van het oordeel van Duitschland over de handelwijze van andere regeeringen verlangd wordt. Qroot"Br!tanntê. In het Lagerhuis heeft sir Ch. Dilke te kennen gogeven dat zijne mededeeling, volgens welke Oos tenrijk het bombardement van Alexandrië gebillijkt heeft, berustte op een gesprek van den minister van buitenlandscho zaken te Weenen met den En gelschen gezant te Londen met lord Grauville. Ten aanzien van Duitschland is hij thans tot de ervaring gekomen dat hij niet gerechtigd was te zeggen dat het de handelwijze der Engelsche vloot voor Alexan drië gebillijkt heeft. Sir Ch. Dilke verklaarde ver der dat de Porte nog niet schriftelijk geantwoord heeft op de eensluidende nota der mogendheden. De heer John Bright verklaarde dat de staatkunde der regeering tegenover Egypto de oorzaak is van zijne aftreding. Het gerechtshof te Alexandrië is door de En gelschen gered en wordt thans door hen bewaakt. Aan de „Daily News" wordt uit Port-Said gemeld dat daar groote ontsteltenis heerschte, daar men een aanval dor Bedouïnen vreesde. In de rich ting van Damiate waren 1500 man Egypiische sol daten geconcentreerd en wierpen aardwerken op. De troepen, behooronde tot de divisie, die uit Indië naar Egypte zullen gaan, hebben last gekre gen toebereidselen te maken tot vertrekken. De officieren en soldaten, die verlof hadden, zijn terug geroepen. Morgen zal in ManBionhonse te Londen eeD vergadering worden gehouden ter bespreking van de oprichting van een monument voor sir Francis Drake en de overige Engelsche admiraals, die vóór 300 jaren de Spaansche Armada overwonnen. Tegen Bradlaugh is een vervolging ingesteld wegens godslastering, op grond van elf artikelen in de „Vrijdenker." Wanneer hij op grond van twee der geïncrimineerde artikelen wordt schuldig ver klaard, zon hij, ingevolge eener wet uit de dagen van Willem III, van alle bnrgerschapsrech ten ontzet en alzoo ook uit het Parlement verbannen worden. Italië. 750 Europeanen, grootendeels Italianen, hebben Zaterdag met den Italiaanscben consul en een escorte van 40 man Caïro verlaten. De Duitsche kolonel was met den Duitschen oonsul reeds 14 Juli ver trokken. Allen zjjn te Ismaïlia aangekomen. Ten gevolge van de krachtige maatregelen van de mili taire overheid en de politie, heerscht te Caïro vol maakte orde. In de provinciën heerscht regeering- loosheid een gerncht wil, dat daar 80 Europeanen zijn omgebracht. Egjj-pt©- Sir Beauchamp Seymour, de Engelsche admiraal, heeft een manifest uitgevaardigd, waarin hg meldt dat hij, in overleg met de Egyptische regeering, het herstel der orde op zich neemt. De brandstich ters zullen doodgeschoten, de plunderaars gevan gengenomen worden. Aan niemand is het geoor loofd na zonsondergang Alexandrië te verlaten. Sir Beauchamp Seymour spoort verder de bevolking aan, om den arbeid te hervatten. De generaal Elison is met den staf en 4000 man voetvolk aldaar aangekomen. Zij zullen het fort Gabbari en Ramleh bezetten. In weerwil van de waakzaamheid der patrouilles heeft Zondag avond op onderscheidene plaatsen nieuwe brandstichting plaats gehad. Een aanzienlijk getal Engelsche infanterie en mariniers bezetten gisterochtend het Ramleh. Telegram men. NIEUW-YORK, 16 Juli. De weduwe van presi dent Abraham Lincoln ligt op het uiterste. ALEXANDRIE, 17 Juli. Ragheb-pacha heeft aan admiraal Seymour een brief geschreven, welks in houd hoofdzakelijk nederkomt op het volgende: „Arabi-pacha zet zijne krijgstoerustingen voort,, in strijd met den wensch en het verlangen van den khedive en van de regeering. Hij (Arabi) alleen is dus verantwoordelijk voor zijne daden. De khedive heeft besloten hem af to zetten; maar met do af kondiging van dit besluit wordt gewacht uit vrees voor wreedheden en ongeregeldheden te Caïro en in andere steden. Hij (Ragheb) verzoekt den admi raal dezen brief mede te deelen aan de Engelsche regeering, en verzekert dat al het mogelijke gedaan wordt om do orde te herstellen en het landsbestuur weder in een geregelden toestand te brengen." De internationale rechtbank en het postkantoor zijn hersteld. Levensmiddelen worden uit de dorpen aangebracht. Troepen zijn aangekomen. Heden zijn ongeveer 5800 man der Engelsche marine-infanterie ontscheept. PARIJS, 17 Juli. Een telegram uit Alexandrië meldt dat Arabi-pacha een algemeene wapening der Arabische bevolking gelast heeft en dat de troepen zich zullen verzamelen om Caïro, welke stad hij tot het uiterste verdedigen wil. LONDEN, IS Juli. De ochtendbladen vermoeden dat do benoeming van Jhon Brights opvolger aan leiding zal geven tot een aanmerkelijke wijziging van het kabinet. De „Daily News" meldt uit Alexandrië van gisteren: Vluchtelingen uit Caïro berichten dat daar de heilige oorlog is afgekondigd, cn dat te Tantab, Mausurah en Zagereg de Europeanen ver moord werden. In laatstgenoemde stad trof dit lot een der consuls.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2