LETI) SC II DAGBLAD. N°. 6869. Maandag 10 Juli. A0. 1882. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommcrs0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven- PRIJS DER ADVERTENTIE*: Van 1—6 regels f 1.06. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren bnilen de stad wordt f 0.10 berekend. Tweede Blad. Gemengd Nleuws. LEIDEN, 9 Jall. Aan de Muziekschool der Maatschappij voor Toon kunst alhier hebben de volgende bevorderingen plaats gehad: Viool. Van de late tot de 2de klasse: K. E. Koopmans Van BoektTcn, J. A. Van Dijk, J. A. Hagen, J. De Graaff, C. C. De Loos, J. Maartense, Th. Kloppenburg, H. Thai Large, J. W. De Goejc, W. P. Mul ié, G. W. Vreedc en H. E. Knappert. Van de 1ste tot de Sde klasse: W. Van Geer en E. Homberg. Van de 2de tot de 8de klasse: C. J. W. Heintz, D. Schepper ta L. H. Feenders. Van de 3de tot de 4de klasse: P. J. Hasselbach, F. Taverne, P. J. Burgersdijk, W. C. BlankeD, R. F. C. Wilhelmy Damsté, K. Zamraant en R. Van Leenwen. Van de 3de tot de 5de klasse: K. A. Felix. Van de 4de tot de 5de klasse: H. C. Hartevelt, K. A. Van Bemmelen, G. F. Van Eldick en A. Somerwil. Van de 4de tot de 6de klasse: C. M. Steffelaar. Van de 5de tot de 6de klasae: H. G. Reimeringer en J. W. C. Kolff. Van de 5de tot de 7de klaese: H. G. Hagen, W. Dries&en en M. De Haas. Piano. Van de 1st» tot de 2de klasse: D. P. Slotbooo, E. J. Noordendorp, A. M. M. Caron, A. De Stoppelaar, H. M. J. "Wilhelmy Damaté, E. Vermy, C. W. Ki6t, H. M. Sillevis, P. D. Vermaas, C. De Graaff, J. P. C. Vau Dissel, H. E. W. Van Dissel, J. S. H. Molenbroek, M. Van Sillevoldt, M. Van Rombnrgb, J. Groen, Joh. Green, E. M. A. Juta, E. C. A. C. Jaeger, P. Pleyte, J. H. Backer, B. A. J. Koopmane Van Boe- keren, E. -C. Couvée, A. J. Van Eek, W. E. v. d. Burg, Th. A. Van Eldick, P. v. <l. Hoeven, J. Blanken, G. t. d. Hoeven, H. G. Van de Laar, M. M. M. Feenders, S. H. De Beer Poortugael, J. W. Lnlofs, J. W. De Visser en J. J. A. De Ridder. Voorwaardelijk: Vier leerlingen. Van de 1ste tot de Sde klasse: C. J. A. Dozy en C. Meysing. Van de 2de tot de 3de klasse: P. Van Hoeken, J. Knappert, C. Vac Eek, J. W. Koefftcke, S. M. Parmentier, J. E. Zirk- zee, D. H. Coert, F. Gerritsen, C. Neeb, J. Van Binsbergen, A. J. W. Bockwijt, W. S. Van Benten, P, H. Van Thiel, A. J. Koovker, A. E. Kooyiier, W. De Graaff, D. Van Thiel, L. H. Feenders, E. M. Blanken, M. W. Jaeger, J. M. C. A. Engel hart, S. M. Rijke, O. Hartevelt, M. Charbon, A, A. G. Gooszen, C. Koopmans Van Boekeren en A. L. Quant. Van de 2de tot de 4de klasse: A. C. Von Troostcnbnrg De Broyn en W. 'C. Blanken. Van de 3de tot de 4de klasse: P. Driessen, G. Chavannes, H. J. 'De Beer Poortngael, A. M. L. v. d. Borg, G. Van W^jck, G. M. 'Pleyte, J. A. 'Quant, M. Maae Geesteranas, E. C. Knap pert, Van Merkeateyn en M. Pleyte. Van de 3de tot de 5de klasse: G. E. J. Visser, A. M. Zilleeen, A. Chcvannes, W. C. v. Binsbergen, E.J. M. Stallinga en 3. W. P. Rijke. Van de 4Je tot de 5de klasse: J. S. Rijke, C. M. E. Kolff, J. Boekwijt, J. M. Felix, B. Sissingh, M. De Graaff en -O.G. d'Aomerie. Van de 4de tot de 6de klasse: A. Jaeger, L. C. Van't Hooft, H. Ondshoorn en J. J. Zilleaen. Van de 5de tot de '6de klasse: C. Parmentier, J. ReimeriDger, F. E. :Heynsius, S. P. Kist, M. v. Hartrop, M. S. v. Troos- tenborg De Bruyn, M. Van Geer en Ch. Lulofa. Voorwaardelijk: Eén leerling. Van de 6de tot de 7de klasse E. M. J. Krulder, M. H. G. Reimeringer, M. J. E. v. Eldick, E. G. C. -Kooyker, C. A, Bock, F. Koopmans Van Boekeren en D. Hooiberg. Van de 7do tot de 8«te klasse: M. A. De Graaff, A. P. Backer, H. C. Backer en A. F. De Haas. Kooraang. Van de lete tot de 2de klasse: E. A. W. F. v. d. Borg, J. J. Stallinga, M. W. E. v. d. Burg, E. C. A. C. Jaeger, E. M. Gerlings, S. Graafland, H. Graafland, G. C. Schoenmakers* M. Feenders, F. J. Groesbsek, A. De Stoppelaar, E. W. J. Groen] N. A. L. Land, H. E. Knappert, F. C. Van Geer, M. c! Chandon, >G. W. Vreede, Ch. Dooroick en J. Maartense. In December 1881. H. M. Gerlings, E. M. Blanken, S. Ger lings, J. J. BlankeD, E. J. De Ridder, M. L. J. Koelanta, J. W. Lulofs, J. H. Backer, C. W. Kist, W. M. A. De Goeje, E. J. Noordeodorp, J. J. A. De Ridder, L. M. Stallinga, M. Kern, F. J. G. W. Leers, J. Doornick, L. H. Feenders, «F. A. Van Dijk en A. L. Quant. Van de Sde tot de 8de klasse: M. Van Rombnrgh, B. R. Vos, C. Voet, W. De Graaff, B. A. J. Koopmans Van Boekereu, C. De Graaff, M. W. Jaeger, H. E. W. Van Dissel, D. L. Mul link, C. Meyeing, B. H. Vos, J. De Graaff, W. E. v.d.Bnrg W. C. A. De Heger, A. H. Thieme, W. Van Geer, F. Van Eek, J. Groen en P. L. v. Muaschenbroek. In December 1881. C. J. A. Dozy, D. C. Coert, M. A. Hagen, A. C. v. Dissel, A. J. W. Boekwijt, J. W. Hoefftcke, J. P. C Van Dissel, W. Zaalberg. j. C. Rauwenhoff, e. W. a. Land] C. e. Land, j. W. De Goeje, Th. Kloppenburg, J. Van Bins bergen, H. e. Koopmans Van Boekeren, J. A. Hagen, F. Taverne en B. Van Masschenbroek. Violoncel. V.n de l.te tot de 2de klasse: M. Steffelaar en J. Barr. Van de 4de tot de 5de klasse: W. Van Bemmelen. Klarinet. Van de 6de tot de 7de klasse: K. Zammant. Theorie- Vfin de late tot de 2de klasse: E. Homberg. T»Van de lete naar de 3de klasseM. P. C. Van fieer, M. Van Hartrop, C. M. E. Kolff en E. M. J. Krulder. Van de 2de naar de 3de klasse: J. M. Felix. Tegen de personen van C. S. en S. K. is proces-verbaal opgemaakt wegens verzet tegen de politie bij gelegenheid dat een beschonken persoon, die met een mes gewapend het in zijne buurt on veilig maakte, door de politie in verzekerde bewaring werd genomen; alsmede tegen L. v. d. B., die zijne schoonzuster met een mes te lijf wilde en" zich tegen de ingeroepen politie-agenten verzette en deze sloegen eindelijk ook tegen J. H. N., die bij ge legenheid der werkstaking aan de katoenweverij een agent van politie met een hamer dreigde. Hedennamiddag omstreeks halftwee is zekere v. L., wonende in de Groenesteeg, nadat hij vooraf flink aan het kloppen was geweest, door de politie per handwagen naar het commissariaat overgebracht. Gisternamiddag te halfvijf is door het scheppen van aasjes aan de Haven te water ge raakt een 9-jarig jongetje, genaamd J. R., doch spoedig zonder bekomen letsel gered door schipper Meyeraan. - Te vier uren viel al spelende in het water aan den Nieuwen Rijn de 9-jarige jongen A. R., die echter zonder bekomen letsel daaruit werd gered door een passeerend heer. Op „Rhynzigt" zijn deze week 952 zwem baden door heeren en 78 door dames genomen. Het water behield een temperatuur van 19° Celsius. Bij de te Nieuw-Vennepgehoudenhard- draverij van paarden van zessen klaar is de prijs van f 150 behaald door C. M. Oppelaar te Koude kerk, met het paard „Victoria", berijder A. C. Van den Akkcc; de premie van f 50 door W. Doonte '8-Gravenhage, met het paard „Leon", berijder A. Bos. Voor het gerechtsh o f te's-Hag e zal deD 26sten Juli a. s. behandeld worden de zaak van P. A. J,, directeur van het huis van arrest te Mid delburg, beklaagd van: lo. het als ambtenaar be drieglijk veranderen in akten, tot zijn post behoo- rende, van het wezen of de omstandigheden daarvan, door valsche feiten als waar uit te maken en het desbewust gebruik maken van 4 valsche stukken 2o. valschheden in onderhandsch geschrift, door het verzinnen eener kwijting en het desbewust ge bruik maken van die valsche stukken. Zeven ge tuigen ejjn gedagvaard. Uit 4e Koninklijke Rijtuigfabr-iek van den heer J. J. Bcijnes te Haarlem werden gisteren naar Indië verzonden twee tramrijtuigen, bestemd voor den stoomtram Samarang-Joana. Voor ver schillende ondernemingen zullen uit die fabriek nog een honderdtal rijtuigen volgen. De e ere te tentoonstelling, de voorloop ster der bonte reeks tentoonstellingen van allerlei aard, die elkander in onze dagen met zoc groote snelheid opvolgen, werd in ons vaderland, en wel te Leiden, gehouden in het jaar 1699. Daar waren allerlei merkwaardigheden uit dien tijd te zien, voorwerpen nit verre landeü, vreemde dieren enz. Door de politi-e te Dordrecht is a an ge Siouden en, -ter beschikking der justitie, naar het •kuis van bewaring overgebracht zekere J. M., die Ech had schuldig gemaakt aan diefstal van een zilveren horloge. Derwaarts overgefkomen, had hij zieh, onder het leugenachtig voorgeven een familie lid te zijn, pa6 eit Amerika teruggekeerd, toegang weten te versehaffen tot de woning van vrouw W. aan de Vest. Zijn verlangen om warm eten, meende die vrouw tegenover een bloedverwant niet te mogen weigeren. Terwijl zij aardappelen ging halen, bleef onze ga6t alleen in de wooing, doch hoe steeg hare verbazing ten top, toen zij bij hare terugkomst bemerkte dat oom reeds vertrokken was en met hem ook het zilveren horloge van haren man. Een molenaar aan den Noordendijk, bij wien M. zich den yolgenden namiddag aanmeldde en eveneeDS een verhaal omtrent zijn verblijf in Amerika deed, kwam de zaak verdacht voor. Hij gaf er wij selijk kennis van aan het bureel van politie, terwijl hij W. inmiddels aan den praat liet houden. De politie kwam daardoor terstond op het 9poor. Het horloge bleek reeds verkocht to zijn bij een goud en zilversmid. Zekere landbouwer,PierreMartinet, wegens het vermoorden van zijn 76-jarigen oom ter dood veroordeeld, is verleden Maandag te Bor deaux geguillotineerd. Bij deze gelegenheid zijn een toeschouwer op het dak van een naburig huis, twee huzaren en een infanterist in zwijm govalleD. Te Dublin is weder een opzienbarende moord gepleegd. Een jong man, John Kenny, tot de arbeidersklasse behoorende, verliet in gezelschap van een kleermaker, Joe Poole, 11. Maandag-avond laat zijne woning en werd te één uur na midder nacht op de Savil-place vermoord gevonden. Hij was met verscheidene kogels en ettelijke messteken afgemaakt. Iemand in de nabijheid heeft de schoten gehoord en beweert twee mannen te hebben zien vluchten. Volgens aDdere berichten waren de aan vallers meer in aaDtal. Daar reeds twee jaren ge leden op Kenny geschoten is, omdat hij verdacht werd gehouden van aan de politie inlichtingen om trent de FeDians gegeven te hebben, twijfelt men niet of hij is thans ook als het offer hunner wraak gevallen. De politie zoekt Poole, maar tot nu toe tevergeefs. Volgens een dagblad van Chicago bezit mevrouw Garfield het volgende vermogen :De pablieke inschrijving ten haren behoeve bedroog 300,000 dol lars van twee levensverzekeringen ontving zij 25,000 en 10,000 dollars; uit de schatkist genoot zij 20,000 dollars als restant van het inkomen van haar gemaal gednrende het loopende jaar bij zijn overlijden; eindelijk vertegenwoordigen de eigen dommen van mevrouw Garfield een waarde van 30,000 dollars; totaal vermogen 385,000 dollars, gevende aan interest ongeveer 16,000 dollars 's jaars. Voeg bierbij 5000 dollars jaarlijksch pensioen van den Staat, dan heeft de weduwe van don vermoorden president een jaarlijksch inkomen van omstreeks 21,000 dollars. In het „Journal de Saint-Germain" komt bet volgende zonderlinge verhaal voor. Op twee kilometer afstand van die plaats vindt men een tweehonderdtal houten barakken, overblijfselen 7an een daar in den loop des vorigen jaars gehouden kamp. Bij den bewaker dier barakken, een oud- gediend militair, vervoegde zich onlangs een vijf tienjarig jongeling, kweekeling van het lycée te Ver sailles, zooals hij zeide, en die verklaarde dat in barak no. 47 den vorigen nacht een knil was ge graven met het doel daarin een lijk te verbergen. Bij onderzoek vond men de aanwijzing juist en boven dien ontdekte men, mede op aanwijzing van denzelfden persoon, wien men, zonderling genoeg, vrijheid Ket zich te verwijderen, de werktuigen, waarmee hot werk was verricht, eenige kleederen, benevens een witlinnen zakje met het nommer 568 en in roode inkt de woorden „Spearmann - 25ste regiment artil lerie, 1879." Een en ander werd door de justitie in beslag genomen. Men brengt die zonderlinge ont dekking in verband met het verdwijnen van twee gelieven, die elkaar in het kamp rendez-vous had den gegeven. In Londen heeft men weer iets nienws uitgevonden. De heeren beginnen daar armbanden te dragen en de eerste die aan deze dwaze mode doet, is de prins van Wales die een gouden draagt, welke rinkelt als hij iemand de hand schudt. Ook zijn broeder, de hertog van Edinburg, draagt zulk een sieraad en voor deze moeten er droevige ge dachten aan een vervlogen verleden aan verbon den ZIJD.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1