Als een groote bij zonderheid wordt medegedeeld, dat in den Zoölog. Tnin te 's-Hage de I'aitïcko ree (cervuB capreolns) een jong heeft geworpen, dat in volmaakt gezonden staat verkeert. Het jonge diertje is in den kleinen hertenkamp bij de KoDingskade te zien. De 3-jarige Bnssische beren komen eveneens vóór a. s. Zondag in het daartoe in gereedheid gebracht verblijf. Op de gewone jaarlijksche paarden markt te Delft waren aan de lijn 557 paardon en 3 veulens; luxe-paarden weinig aanwezig. Hoewel er veel vreemde kooplieden ter markt waren, was do handel onbeduidend; werkpaarden golden ƒ80 a 200, slachtpaarden 40 a 80. Hot lijk van een der beide jongens van het opleidingsvaartnig „Anna Paulowna", te Rot terdam, die bij het zwemmen zijn verdronken, is door de werklieden van de baggermachine in de rivier de Haas drijvende gevonden en opgevischt. Het lijk van den anderen jongen is nog niet ontdekt. Een minnend paar werd gis teren te Rot terdam omketend door de zoetklinkende kluisters des huwelijks. De gelukkigen waren al wandelende op weg, om weldra de echtelijke woning te betreden, en dit blijde vooruitzicht heeft den verrukten echt genoot gevoerd tot een merkbaren staat van „za ligheid! I" Het opgewonden blijdschapsbetoon des echtgenoots, zich nu eens rechts, dan weer links lucht gevende aan de zijde zijner eega, doet deze laatste besluiten maar zachtjesaan alléón vooruit te wandelen, wellicht om de thuis toevende feestgenoo- ten niet te lang te laten wachten om hunne ont boezemingen van „Heil en Zegen" daverend to doen weerklinken. De plotselinge verdwijning dor vrouw was echter aan den zaligen blik des mans ontgaan, zij word door dezen eer6t bemerkt toen de liefde volle echtgenoote reeds uit het gezicht verdwenen was. Rechts en links zoekt nu de zorgzame echt vriend naar zijne dierbare wederhelft; hij kan, al zoekende van ontroering en weemoed haast niet meer ter been blijvon, hetwelk ten laatste een paar politiedienaren aanleiding gaf zich over den ongeluk kig verlatene te ontfermen, en hem naar aanleiding der verordening op de drankwet mede te voeren naar het politiebureel aan de Kaasmarkt. Naar men verneemt, zal binnenkort het station van den Hollandschen Spoorweg te Haar lem van electrisch licht voorzien worden. Daar de rust te Egmond aan Zeo ver der niet gestoord is geworden, is het derwaarts ge zonden detachement huzaren weder in zijn garni zoen teruggekeerd. Toen oergistornamiddag de landbou wer J. Schuyt, woonachtig te Santpoort, huiswaarts wilde keeren, ontdekte hij dat zijn onbeheerd ge bleven paard en wagen verdwenen waren. Door de spoedige hulp der politie werd do dief, zijnde zekere Jacobns Tan der Grift, van beroep opper man en reeds vroeger bij de politie bekend, te 9 uren onder Sloterdijk met het gestolene gearresteerd en gistermorgen te Haarlem in bewaring gesteld. Te Genemuiden zijn twee gebroeders gearresteerd, waarvan de jongste, 13 jarenoud,be schuldigd wordt van poging tot brandstichting in een perceel dat aan zijn broeder toebehoorde. Deze laatste zou hem tot die daad hebben verleid en aan gezet. Uit Genève wordt bericht dat van Risi- kopf herhaaldelijk rotsblokken vallen, evenals ver leden jaar te Elm. Twee vonnissen in En ge land. - Te Lon- den werden twee jongelieden, die een driestuiver stuk hadden gestolen, tot 2 maanden dwangarbeid veroordeeld. - To Croydon velde een Ier een kof- fiehuishouder op den grond, omdat deze hem niet langer crediet wilde geven, worgde hem bijna en gaf hem een sohop tegen do maag. De man werd tot 3 weken dwangarbeid veroordeeld. Ergo een schuldeischer bijna doodslaan staat tot het stelen van drie stnivers als 3: 8inhet oog der Engelsche wet Een der „worgers", die tegenwoordig te Parijs van zich doen spreken, zekere Sabattier, is gevat, op het oogenblik dat hij in de Gasparin- etraat eene vrouw uitschudde, die door middel van een langen om den hals geslingerden strik ter aarde geworpen was. Sabattier bezat verscheidene groote honden, die hij afgericht had om de wacht te hou den of hem te verdedigen, en ook bij deze gele genheid had hij een sterken buldog-terrier bij zich. De Londensche correspondent der K. R. Crt. seint dat, naar hij van de Chatham- sche spoorwegdirectie verneemt, de tijdelijke inrich ting te Queensboro voltooid is zoodat de Yli6singsche maildienst binnen drie dagen weder verlegd wordt naar Queensboro. Bij Barcelona zjjn bewaarplaatsen van schietgeweer, blanke wapens en patronen ont dekt. De houders van een en ander zijn in hech tenis genomen. Een heer, zich Hans Ehlermann noe mende, kwam dezer dagen in de Invalidenstraat te Berlijn logeeren. Hij liet zich een fijne flesch op zjjn kamer brongen. Den volgenden morgen vond men hem in zijn bloed badend, met afgesneden hals, voor zijn bed liggende, en met een versje van zijn hand op tafel. INGEZONDEN. Mtj)iheer de Redacteur, Daar ik als gemeente-leverancier er belang bij heb, zooveel mogelijk bij B. en AVs. en de leden van den Raad een wit voetje te houden, achtte ik het raadzaam, hoewel volkomen met uw adres in stemmende, mijn adhaesie-biljet ongeteekend te laten. Daar er hier ter stede zoovelen zijn, die om dezelfde reden niet konden tcekenen, had ik u dan ook zulk een succes niet durven voorspellen. Teroorloof mij, nu de zaak van den schoolbouw alle politiseerende burgers bezig houdt, eenige opmerkingen. In het midden van onze stad staat een gebouw dat aan iederen vreemdeling wordt getoond als eon historisch stuk uit den graventijd, doch overigens zelden of nooit gebruikt wordt. Ik bedoel 's-Gra- venstein. Zou het Riik niet te bewegen zijn dit gebonw voor een nienw in to richten gymnasium af te staan? Het gymnasium zou daar uitstekend gelegen zijn, daar het gebouw der meisjes-H. B. S. op het stille Pieterskerkplein opgetrokken zou kunnen worden en dus het voornemen van B. en Ws. om de dames der M. H. B. S. in de nabijheid te brengen met do jongelieden van het gymnasium en dezo laatsten tevens met de heeren studeerenden aan de academie, op min kostbare wijze ten uitvoer gebracht wordt, met behoud dar vrije Ruïne voor ons toekomstig academiegebouw. Hoogachtend, 7 Juni 1882. A. De inzender vergist zich hier. 's-Graveastein 19 geen rijks-, maar een gemeentegebouw. Red. 2©e Stationsweg. Deze week bezoek krijgende, klonk het bij mijne wooing ter hoogte van „Eigenzorg" gekomen„wat een stank, daar hadt je in den Haarlemmerhout geen last van", waarop ik Nurks verzocht spoedig binnen te gaan. Daarop werd gesproken om een adres aan den Raad te zenden, en voor te stellen de sloot aan den Stationsweg te laten dempen, want die toestand moet in den zomer onhoudbaar worden. Er woont echter in de buurt een respectabel man, wethouder van Leiden, van wien wij hopen in den Raad te hooren, dat demping niet alleen wenschelijk, maar noodzakelijk is uit een hygiënisch oogpunt. V. [Wij achten het niet overbodig den inzender te doen opmer ken dat reeds vroeger de demping der bedoelde sloot is ter sprake gebracht, doch dat er geheime rédenen schijnen te bestaan die de uitvoering er van tot nog toe onmogelijk maakten. Red.] Mijnheer de Redacteur Naar aanleiding uwer mededeeling van een paar proeven van spelling onzer moedertaal kwam mij onderstaande niet ongeschikt voor om dat getal te vermeerderen. Zij is historisch en behoeft geen commentaar, „een vadzoenk keuk mijt bied zing aan voor noot hulp of voor vasd van goed gtuïge voorzien brodston8 gosdiensd. onder d Leder M te Leide. dit aferdenaie moed in het haags koerand geblaasd vorte." Wat dunkt u hiervan? Is zij niet waardig aan de vergetelheid ontrukt te worden En zou zij geen uitmuntenden dienst kunnen doen in eene Cacographie voor meergevorderde leerlingen onzer lagere school? In de veronderstelling dat u doze meaning met mij deelt, noem ik mij, met achting, Zoeterwoude, Uw Dienaar. 6 Juni 1882. L. BUITENLAND. Duitschland. Een buitengewoon gezant van den keizer van Japan is naar Weimar vertrokken om den groot hertog de hooge orde van de Gouden Bloem te overhandigen. Voor den doop van het aohterkleinkind des Dnitschen keizers worden, behalve prins Amedeus, als vertegenwoordiger van koning Humbert van Italië, den peet van den jeugdigen vorstenzoon, ook de koning van Saksen, de kroonprins en prinses van Oostenrijk, de groothertog van Saksen, do her tog van Coburg, prins Christiaan, prinses Caroline Mathilde, hertog Güother en hertogin Adelheid van Sleaswijk-Holstein te Berlijn verwacht. Dr. Kogel zal het kind doopen. De berichten omtrent den toestand van prins Karei van Pruisen zijn gunstig. Hij is in zijn bed uit Kassei naar zijn paleis te Berlijn overgebracht. Groot>Bi*ltaniUo. Gisteren had in de „Fishmongers Hall" te Lon den de bekroning plaats van de scheepsmodellen op de aldaar gehouden tentoonstelling. De Neder- landsche bekroonden zijn de heeren: Tideman, gouden medaille; Bok Zonen, Holst, Goedkoop, Smit en Zoon, Koninklijke Nederlandsche Stoom bootmaatschappij, zilveren medaille; Bruyne en Zoon, bronzen medaille; Tideman en Pauls, loffe lijke vermelding. De medailles zullen door tns- 8chenkomst van graaf Yan Bylandt, Nedorlandsch gezant, aan de bekroonden toegezonden worden. De gezant heeft in zijne toespraak gezegd dat de scheepsbouw een der vele banden van sympathie tn8schen de beide tfatiën is. Bij Kanturk (Ierland) woonde zekere Lyons, die reeds lang impopulair was, omdat hij een pacht hoeve had gehuurd, waaruit de vorige pachter was verdreveD. Meer dan eens reeds was hij aangerand en ook zijne dochter was gewond geworden. Lyons had toen tegen twee personen vervolgingingesteld. Sedert dien tijd werd hij door de politie beschermd en sedert een maand hielden twee soldaten geregeld de wacht. Maandag-nacht hoorden zij op hot huis schieten. De soldaten en Lyons zonen bereidden zich voor op tegenweer, maar hoewel van de beste geweren voorzien, schoten zij van binnen door de denr heen. De zes aanvallers schoten terug, tot groote schade van de denr en van de muren. Nie mand werd gewond en het zestal trok ongedeerd af. Rusland. De „Golos" geeft een telegram uit Baku, volgons hetwelk eergisteren brand ontstaan is in een nabij de haven gelegen pakhuis met naphta. De brand breidde zich ten gevolge van den sterken wind verder uit, zoodat vele pakhuizon eene prooi der vlammen werden. Het vuur woedde bij het afzenden van het bericht voort. Hot Londensche comité voor de vervolgde Russische Joden heeft 82,468 pd. st. ontvaDgen, waaronder 13,000 pd. st. uit Frankfort. Parijs en "Weenen. In kas was nog 25,000 pd. st. Tot op 3 Juni waren 4810 vluchtelingen naar Amerika ge zonden. Te Brody wachtten nog 13,000 op hulp en daar de reis naar Nienw-York over Hamburg goedkooper was dan over Liverpool, zon het co mité een commissie te Hamburg benoemen om de noodige schikkingen te maken voor de emigranten. Telegrammen. GENÈVE, 6 Juni. Lucern en andere oorden in Zwitserland zijn zwaar geteisterd geworden door hevige onweersbuien, vergezeld van hagel en storm. NAPELS, 6 Juni. Een hevige schok van aard beving, eerst golvend, daarna vertikaal, en die zeven seconden aanhield, werd hedenochtend te 6.47 gevoeld. PIETERMARITZBUTRG, 6 Juni. De opperhoof den, die Cetawayo naar Engeland zonden vergezeld hebben, zijn naar Zoeloeland teruggezonden. Naar men verneemt, is Cetewayo zeer terneergedrukt. Zijn dood zou het uitbarsten van een omwenteling in Zoeloeland kannen verhaasten, daar zijn zoon plotseling tot ko ning uitgeroepen zou worden, met den bijstand van verscheidene machtige opperhoofden. BELGRADO, 7 Juni. Het kabinet heeft zijn ont slag ingediend, doch de koning heeft het nog niet aangenomen. Ook de meerderheid van de Skupt- schina wenscht dat de ministers niet aftreden. De Skuptschina verklaarde heden de meeste der aan vullingsverkiezingen ongeldig en door de regeering zijn reeds nieuwe uitgeschreven. BERLIJN, 7 Juni. De nieuwe kerkewet is door den keizer bekrachtigd. ALEXANDRIE, 7 Juni. Héden te drie urén is het jacht „Izzedin" met den Turkschen commissaris Derwisch-pacha alhier aangekomen. De Engelsche en Fransche admiraals hebben hem aan boord een bezoek gebracht. Derwisch-pacha is aan het paleis Raseltin afgo-

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2