LBIBSCH DAGBLAD. Dinsdag 2 Mei. A0. ISb*2. Avond-editie. N°. (>812. PBIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per 8 maanden1.10. Frsneo per posta 1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor hel incassee- ren buiten de atad wordt 0.10 berekend. Ofllciëele Keiinïsgevingen. §CSll)TTEBIJ. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen te weten, dat, ter voldoening aan de wet van den llden April 1827 Staatsblad n°. 17), een aanvang zal worden ge maakt met de inschrijving voor den Schutterlijken dienst, van degenen welke daartoe dit jaar in de verplichting vallen. Dat deze inschrijving zal geschieden in tien afzonderlijke registers, met dien verstande, dal de personen, geboren in 184S tot 1856 ingesloten, welke zich hier ter stede, sedert de vorige inschrijving, uit andere plaatsen metterwoon hebben nedergezet, waaronder ook zijn begrepen de mili tairen, die sedert de laatste inschrijving hun paspoort ver kregen en zich alhier hebben gevestigd, alsmede de zich in dit Rijk en binnen deze gemeente sinds de laatste in schrijving gevestigd hebbende vreemdelingen, zullen wor den ingeschreven achter-in de registers, waartoe zij vol gens hunnen ouderdom behooren; terwijl do geborenen in het jaar 1857 zullen worden geplaatst in een nieuw register, te wetenhet eerste van den jare 1882 en het tiende, of dat der geborenen in 1847, van het vorige jaar, zal komen te vervallen. Dat van de inschrijving niemand der bovengenoemde personen is uitgezonderd, al vermeende hij tot de vrijge stelden of uitgestotenen te behooren, en dus ook niet die personen, welke reeds hun ontslag uit den Schutterlijken dienst hebben bekomen. Dat de registers van inschrijving, ingevolge art. 5 van het Koninklijk besluit van den 21sten Maart 1828 (Staats- Had n°. 6), zullen worden geopend op Maandag den loden Mei aanstaande, en op den lsten Juni daaraanvolgende zullen worden gesloten. Dat derhalve de personen, welke zich vóór gemelde sluiting op den lsten Juni niet hebben doen inschrijven (en dus ook ieder persoon, van elders zijnde komen wonen, of de in dit jaar zich alhier gevestigd hebbende vreemde lingen, alsmede de militairen, welke bun finaal ontslag hebben bekomen en niet weder zijn in dienst getreden), bij ontdekking, alsnog achter de teekening tot sluiting, door het Hoofd van de Regeering aan het einde van het register te plaatsen, zullen worden ingeschreven, met bij voeging van het woord: ambtshalveen volgens art. 9, door den Schuttersraad zullen worden verwezen tot eene geld boete, en daarenboven dadelijk, zonder lotingbij de Schut terij ingelijfd, indien het zal blijken dat er, tijdens de verzuimde inschrijving, geene redenen tot vrijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden; terwijl in zoo danig geval het huwelijk hun ook geene aanspraak geeft om in de tweede klasse gebracht te worden, alles onver minderd zoodanige strafbepalingen als, uit krachte der wet van den disten December 1832 Staatsblad n°. G7), op hen mochten kunnen worden toegepast. Dat een ieder wordt vermaand om, voor zooveel hij niet van een geboortebewijs voorzien is, voor hen welke alhier geboren zijn, dat bewijs te komen afhalen ter secretarie dezer gemeente (afdeeling burgerlijke stand), van heden af, van des voorraiddags 9 tot 's namiddags 4 uren, terwijl zij, welke elders geboren zijn, zich dat bewijs vóór de inschrijving zullen moeten aanschaffenzullende een ieder verantwoordelijk zijn voor de gevolgen, wanneer hij, bij gemis zijner geboorteakte, door eene verkeerde opgave van het geboortejaar, abusievelijk wierd ingeschreven. Dat den belanghebbenden bij deze nog wordt herinnerd, dat zij bij de inschrijving tevens zullen moeten opgeven hunne woonplaats, benevens het straatnommer hunner woning, hun beroep en dat hunner ouderszoo die nog in leven zijn, alsmede den tijd van inwoning alhier, en eindelijk of zij ingeschrevenen gehuwd of ongehuwd zijn, en in het eerste geval of zij kinderen hebben, zoo ja, hoeveel van elk geslacht; wordende de gehuwden aangemaand, om zich van een extract uit het huwelijksregisler te voorzien, om daarop door den heer der gebuurte waarin zij wonen, liet getal hunner kinderen te doen certificeeren, ten einde daarvan bij de inschrijving te doen blijken, zullende almede tct de afgifte dier huwelijks-extracten van heden af worden gevaceerd ter secretarie dezer gemeente (af deeling burgerlijke stand), van des voormiddags 9 tot 's namiddags 4 uren. Dat, ten einde deze inschrijving geregeld afloope, een iegelijk, in die termen vallende, bij deze wordt opge roepen, om zich te vervoegen in een der vertrekken van het Raadhuis, en wel: Op Maandag den 15 Mei 1882, de bewoners van wijk I, II en III; Op Dinsdag den 16 Mei 1882, de bewoners van wijk IV en V Op Woensdag den 17 Mei 1882, de bewoners van wijk VI, benevens de bewoners van de buitenwijk; Op Vrijdag den 19 Mei 1882, de bewoners van wijk VII en Vill; telken dage van des voorrniddags 10 tot des namiddags 2 uren; met uilnoodiging, om op den bepaalden dag zich stiptelijk ter aangeduider plaatse aan te melden, ten einde men zich niet te wijten hebbè de gevolgen, welke uit het achter blijven zouden ontslaan; zullende wijders het tijdstip, dat de registers ter inzage zullen liggen, en de dagen der loting, welke volgens de wet, vóór den 1 Juli aanstaande geheel zal moeten zijn afgeloopen, nader worden bekend gernaak t. En verder gelet hebbende op art. 7 van Zijner Majes- teils besluit van den 7 September 1828 Staatsblad n°. 55), roepen bij deze op alle personen, welke als gehuwd of als weduwnaar met kind of kinderen, in het afgeloopen jaar in de termen zijn geweest, om uit dien hoofde in de tweede klasse van de algemeene rol der Schutterij te worden gebracht, doch sedert dien tijd, door het overlijden van hunne vrouwen of kinderen, de bevoegdheid hebben verloren om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar op te maken algemeene Schuttersrol geplaatst moeten worden, om van dusdanige verandering van omstandigheden schriflelyk kennis te ge- I ven, of zich daartoe ter secretarie aan te melden, des voorrniddags tusschen 9 en 1 uur, vóór den tijd van aan- j vang der inschrijving, en dus uiterlijk tot den 13 Mei aanstaande; zullende, wanneer deze kennisgeving door den belanghebbende mocht zijn verzuimd, en hij dienten gevolge niet bij de Schutterij zou zijn ingelijfd, door Bur gemeester en Wethouders procesverbaal tegen hem moeten worden opgemaakt en aan de Rechtbank ingezonden, ten einde op de nalatigen toe te passer de strafbepaling van art. 1 der wet van den 6den Maart 1818 (Staatsblad n°. 12), houdende eene geldboete van ten hoogste 100,en eene gevangenisstraf van ten langste veertien dagen, hetzij af- j zonderlijk of wel beide straffen te zamen genomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 1 Mei 1882. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene i kennis dat de Raad dier Gemeente in zijne zitting van j 13 April jl. tot tijdelijk Wethouder heeft benoemd den Heer: HENDRIK JOHANNES BOOL, en zulks in de plaats van den Heer Mr. PAUL CLAUDE LIBRECHT LEZWIJN, die de Gemeente voor eenigen tijd zal verlaten. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 1 Mei 18S2. DE KANTER. Vergadering van don Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 4 Mei 1882, des namiddags te twee uren. Punten ter behandeling: 1°. Benoeming van ucn Regent ran Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (62) 2°. Verzoek van J. Van Schravendyk, om ontslag als Regent van liet II. G. of Arme Wees- en Kinderhuis. (65) 3°. Ontwerp-Verordening op de Hoogere Burgerschool voor Jongens. (61) 4°. Verzoek van M. Spruyt, tot het doen rooien van een boom aan de Haarlemmertrekvaart. (63) 5°. Idem van A. J. Voermans, tot het doen rooien van twee boomen aan hel Delftsclie trekpad. (G4) 6°. Voordracht betrekkelijk de spoorverbinding van de Slede- lijke Gasfabriek met den Ilollandschen IJzeren-Spoor weg. (271 van 1881, 23, 28, 36, 66 en 08) 7C. Staal van af- en overschrijving op de gcmeentc-begroo- ting, dienst JSS1. (67) 5°. Rekening over 1881 van het Gereformeerd Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (60) 9°. Idem van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. (59) SdSSÖEN, i Re 1. De vereeniging „Harmonie'' alhier gaf gister avond in de Stadszaal hare tweede en laatste voor stelling in dit seizoen. Do tooneelstukjcs welko bij die gelegenheid werden opgevoerd: „Een eenige misstap", tooneelspol ia twee bedrijven, en „Vrou wentranen", vaudeville in één bedrijf, gingen zeer net en vlug van de hand, cn vooral het laatste stukje verschafte den aanwezigen veel genoegen. Na afloop der voorstelling werd bun voor de getrouwe op komst dank gebracht. Als gewoonlijk werd ook deze voorstelling met een geanimeerd bal besloten. Ia de Zaterdag-namiddag te Hillegom gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Noord-Znid-Hollandscho Stoomtramwegmaatschappij waren aan de orde1°. het benoemen van eeno com missie tot onderzoek der rekening en verantwoording en 2°. een voorstel tot wijziging dor statuten. Al vorens tot do bohandeling daarvan over te gaan werd bij monde van den directeur den hoor Jansen verslag uitgebracht over den toestand der Maat schappij. Hieruit bleek dat do weg, locomotieven, personen- on goederenwagens zich in goeden toestand bevinden en dat de rekening op uit. December 1881 sloot met een voordeelig saldo van S453.905. Het voorstel is deze som op verschillende) posten af te schrijven. De opbrengst van reizigers waa gedurende den tijd dat de lijn in 1881 geëxploiteerd werd, 45,411.05 en die van de goederen 1331.68. De exploitatie viDg aan don löden Mei tusschen Hillegom en Leidenterwijl den lsten Juli de geheele lijn Haarlem- Leiden werd geopend. Tot leden der commissie hierboven bedoeld werden benoemd de heeren J. A. "Watering, van Amsterdam; J. C. Jockes, van Haarlem, en A. C. A. Nolet, van Schiedam, en tot hunne plaatsvervangers de heeren J. J. F. Beynes, van HaarlemF. L. S. Yan Hoekeron on W. G. Godzeu, van Amsterdam. Daar te weioig aandeelen ter vergadering tegen woordig waren om omtrent do voorgestelde wijzi gingen der statuten to besluiten, zal eene nadere vergadering daartoe plaats vinden op Woensdag den 3lsten Mei a. s. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hec toliters waren de hoogste prijzen 31, 16.00, f 3.50 en 1.80; de laagste 31, f 16.00, 3.30 en 1.65. Naar do Middelb. Crt. verneemt, hebben van de tien personen, welke aan de Nederlandsche wetoD8chappelyke expeditie naar Dickson ba ven deel moeten nomen, thans zes zich bereid verklaard, nl. dr. M. Snellen, van Utrecht, luit. ter zee La mie, dr. Ekama, van Leiden, A. A. D. Yan Dol der, van Middelburg, C. M. Beutlcr, 3de stuurman der Ned. marine, en Svond Peterson, timmerman to Dront- he'ra, die bij het bouwen van het huis zijne diensten zal verleenen. Do HollandBche kerk to Londen was gister ochtend stampvol, want het was algemeen bekend dat de Koning en do Koningin der Nederlanden, vergezeld door den lord-major van London, do gods dienstoefening zouden bijwonen. Ongeveer kwart over elven werd door don predikant, den heer Scheltema, in roerende bewoordingen van den kansol aan de verzamelde menigte het treurig bericht medegedeeld dat do zustor van de Koningin der Nederlanden, prinses Wilholraina Maria van Waldeck-Pyrmont, gemalin van den troonopvolger van Wurteraburg, des morgens om halfzeven was overleden, nadat zij weinige dagen geleden van eeu dood kind was bevallen. De predikant had tot tckfct zijner rede gekozen de woorden voorkomende in Psalm YIII vs. 2 en 3. D t zeer betreurd sterfgeval was do oorzaak dat de godsdienstoefening door den Koning en de Koningin niet werd bijgewoond. Zij zouden vermoedoüik gisteren reeds afreizen en huiswaarts terugkeeren. Aliefeesten zijn van hunnentwege afbesteld. Het Vat), verneemt dat het nieuwo handels- tractaat met Frankrijk in de afdeelingen der Tweede Kamer ongunstig is ontvangen. De gemoenteraad van Koog a/d. Zaan heeft een adres gericht aan de Tweede Kamer, verzoe kende behoud van de rechtbank te Haarlem of anders het kanton Zaandam onder Amsterdam te brongen. De afdeeling Utrecht en Omstreken van de Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw on Plant kunde zal van 11 tot 13 Augustus a. s. in de Nieuwe Sociëteit te Zeist een tentoonstelling van planten, bloemen, bouquetten, vruchten cn groenten houden. Do prijzen zullen bestaan in zilveren medaille of 10, bronzen medaille of 5 en getuigschrift. Uit het verschenen verslag van de Rotter- darasche Bank blijkt dat het kapitaal der Bank na de reductie van 20 pet. op de aandeelen alsnu is vastgesteld op 5,141,600. De balans toont de volgende cijfers aan: Aan de debetzijde: Effecten 521,359; beschikbare fondsen 7,022,984.945; debiteuren in rekening-courant 4,440,072.12; debiteuren in commanditaire rekening ƒ1,840,053.135; aandeelen in diverse ondernemingen 164,000; deelneming in syndicaten 43,261.07; onroerende goederen enz. 232,511. - Aan de creditzijde: Maatschapp. kapitaal 5,141,000; cominandit. ven- nooten storting rekening (5 pet. storting op het commandiet-kapitaal, groot 8,063,600) ƒ403,180; te betalen wissels in gewone rekening ƒ3,378,964,725; dito in command, rekening 55,386.66crediteuren in rekening-courant 2,494,613.11; crediteuren in

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1