LEIDSCH DAGBLAD. TE HUUR Openbare Vrijwillige Verkooping N°. 6752. Zaterdag 18 Februari. A*. 1882. Vervolg der Advcrtentiën. PB IJS DEZER COURANT: Voor Leiden per S maanden.......::.;;;;; 1.10. Frmco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER AD VERTESTIEN: lan 1—6 regel® 1.05. Iedere regel meer 0.17^ Grootere lellen naar plaal9raimle. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Tweede Blad. Gemengd Nieuw». Sedert Percy Lefroy den Engelschman Gold op den spoorweg vermoordde, schijnen de moordenaars bij voorkeur zijn voorbeeld te volgen. Zoo heeft dezer dagen op den spoorweg tusschen Lyon en Parijs weder een aanslag plaats gehad op een echtpaar dat 300,000 franken bij zich had. Te Lyon zag de vronw een man van zeer verdacht uiterlijk en als zeeman gekleed om het rijtuig loopen. De vrouw deelde dit haar man mede, en beiden besloten een oogje in het zeil te houden. Even voorbij Aix verscheen de man dan ook voor het portier, er begon een hevige worsteling die ein digde met het vallen van den aanvaller op den spoor weg. Toen men te Yillefranche aankwam, stelde de reiziger den stationschef in kennis van het voorval. Overal werd gezocht maar niets gevonden, totdat men hem eindelijk onder een der wagens ontdekte. Hij had zich aan do loopplank van het rijtuig weten vast te klampen en hield zich nu schuil. Hij beweert dat twee personen, die in den waggon hadden plaats genomen waarin hij zat, hem hadden aangevallen. Om aan hunne mishandelingen te ontkomen, had hij een schuilplaats willen zoeken bij het echtpaar, maar was daar minder heusch ontvangen. Groot opzien baart te Pest het bericht dat graaf Lonyay failliet is verklaard. Men zal zich misschien herinneren dat de graaf in het minia- terie-Andra88y Hongaarsch minister van financiën, later minister-president is geweest en in dien tus- schentijd, van Mei 1870 tot November 1871, rijks minister van financiën. Sedert negen jaren had graaf Lonyay zich nit het politieke leven teruggetrokken en zich aan finantiëele en industriëele ondernemingen gewijd, die hem thans echter geen voordeel blijken opgeleverd te hebben. In oen Perzisch dorpje nabij Saujbulagh is eene besmettelijke ziekte uitgebroken, die veel overeenkomst met de pest heeft en in weinige dagen 40 menschen ten grave sleepte. Hetzelfde bericht meldt dat de winter in Perzië dit jaar bijzonder streng is; de thermometer wees 35 graden Fahrenheit vorst aan. Te Salzburg is dezer dagen een kind met drie armen geboren. De reohterarm is gewoon gevormd, maar de linkerarm eindigt bij den elle boog en loopt in één vinger spits toe; de ontbre* kende benedenarm zit aan de linkerzijde als een derde arm nabij het schonderblad aan de borst vast. Het handje van dezen derden arm is misvormd, maar kan evenals de eene vinger van den boven arm bewogen worden en de bewegingen van deze van elkander gescheiden armen en vingers geschie den gelijktijdig. De graveur, dieaanYaughanhetpapier leverde met zijne initialen H. V., is nog niet te Parijs gevonden. Een Parijzenaar meent hot schrift te herkennen als dat van een chemist Henry Vang- han, die in 1870 of 1871 in een kleine fabrieks stad bij Rouaan woonde. Deze Henry Yaughan was in 1872 te Rouaan gehangen wegens politieke mis drijven; toen hij de gevangenis verliet, verdween hij en sedert dien werd hij niet meer gezien. Bij de lijkschouwing van Bernays merkten de docto ren op, dat Bernays eerst was gestikt en dat daarna eerst op hem geschoten moest zijn. Men denkt nu dat de stikking het gevolg was van een scheikundig middel, en dit versterkt het vermoeden dat de chemist Yaughan de schuldige is. In tegenspraak met berichtenin andere bladen kan worden gemeld dat miss Wanda niet van de trapéze is gevallen en niet dood is, dat haar man zich niet nit wanhoop heeft vergiftigd en dat de „Lübecker Ztg." dus ditmaal noodeloos klaagliederen uitlokte over de halsbrekende ver tooningen in sommige kunstgebouwen. Want: evenals de eigenaar van het beestenspel Bidel zioh zeiven of een zijner bedienden van tijd tot tijd door de wilde dieren laat verslinden - in de dagbladen altoos - heeft ook de luchtkoningin de noodzakelijk heid ingezien om haar hals te breken. Den avond waarop genoemd blad, dat de treurmare bevatte, te Kiel aankwam, waar de „beroemde kunstenares" voorstellingen gaf, werd haar door geestdriftige bewonderaars eene ovatie gebracht, uit louter vreugde dat nog niet was gebeurd hetgeen miss Wanda zelf van hare zijde zooveel zij kan tracht te bevorderen, en het publiek verscheen daarna in dubbelen getale. Een zeeofficier te Toulon stak met een boot, waarin hij eenigen voorraad had laten bren gen, in zee. Men vond de boot eenigen tijd later verlaten; er lag een zakdoek in, met afgeknipt hoofd- en baardhaar. Waarschijnlijk had do officier zelfmoord gepleegd en getracht zijn lijk onherken baar te maken. In het „Chateau d'Eau" te Parijs werd een drama gegeven van Francis Melvil: „Le Capi- taine Xaintrailles." Het stuk werd uitgefloten, de claque begon het publiek uit te schelden en ten slotte ging het zoover, dat bankjes en kussens van boven naar beneden werden gesmeten. Sarcey kreeg er drie op het hoofd, die van een hoogte van tien meter kwamen. Yolgens een particulier telegram in de R. C. toonen nadere berichten uit Konstantinopel aan, dat de aanval der Albaneezen op Engelsche zeeofficieren voortvloeide uit een misverstand. Ette lijke officieren jaagden in den omtrek van Artekia aan de kust der Zee van Marmora, toen een Albanee- sche herder verscheen, die de jagers wilde waar schuwen tegen schieten, wegens daar weidende kudden. Niemand verstond hem. Een twist ontstond en de herder riep de hulp zijner makkers in. Een gansche bende Albaneezen greep de Engelschen aan, die terugtrokken naar de booten. De Engelschen werden ter aarde geworpen en gekneveld. Gelukkig verscheen toen de Tnrksch sprekende Engelsche consul Wrench, die er in slaagde de bevrijding der zeeofficieren te bewerken* Een hunner ontving een gevaarlijke wonde met een bijl. De Turksche regee ring neemt krachtige maatregelen in overleg met den Engelschen gezant om de daders te straffen. Uit MannheimwordtgemelddatdeRijn zoo laag is, dat men de ruïnen kan zien van het oude Romeinsche kasteel, aan den Badenschen oever gelegen, en zelfs daaromheen kan loopen, hetgeen in geen 50 jaren het geval is geweest. INGEZONDEN. Yerleden Maandag werd te Roelofarendsveen, in de zaal van den heer C. Yan Rijzen, de potver- tering gevierd van het zanggezelschap der R.-C. parochie. Al de leden, die zich daar met hunne respectieve vroawen bevonden, hebben zich dol ge amuseerd. Zóó feestvieren draagt het stempel van ware harmonie en eendracht. Tot opluistering van dit feest werden door de leden van tijd tot tijd eenige fraaie liederen van Yerhnlst en De Yliegh gezongen, die afgewisseld werden door komische voordrachten door het lid A. De Jong, waarvan sommige onbetaalbaar mochten heeten. Het groot ste genot echter was gelegen in de keurige uitvoe ring van een zeer net programma door 8 leden van het corps van den heer Grentzius nit Leiden. Al de leden van ons zangkoor kunnen dan ook niets dan lof betuigen over de bescheiden, welwillende en smaakvolle uitvoering. Allen brengen hun besten dank aan den heer Grentzius, die hun dat genot bezorgde. Eenige leden van het zangkêor. het dubbel HEEREN11UI9 met TUIN aan den Stationsweg N°. 8 alhier. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den eigenaar en bewoner van hetzelve. aan den Burg te Leiden, bij opbod den 18den Februari 1882, en bij afslag den 25sten Februari 1882, telkens des avonds te 7 nren, ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER te Leiden van: No. 1. Een HUIS en ERF te Leiden aan de westzijde van de Leegewerfsteeg of Kraaivanger- straat No. 4, groot 32 centiaren, bevattende Zjj- kamer, Binnenkamer, Kenken, en Plaatsje met Patwater, Boven-, vóór- en Achterkamer en Zolder, de meeste Kamers zijn voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Bij de week verhuurd beneden voor f 1.25 en boven mede voor f 1.25. No. 2. Een HUIS en ERF gelegen als voren, No. 6, groot 40 centiaren, bevattende Beneden: Voorhuis, Binnenkamer, Kenken en Plaatsje, en Boven: Voor- en Achterkamer, Kenken en Zolder, de meeste Kamers zijn voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Bij de week verhuurd Beneden voor f 1.75, en boven voor f 1.50. No. 3. Een HUIS en ERF, gelegen als voren, No. 20, groot 42 centiaren, bevattende Voorhuis, Binnenkamer met Stookplaats en Plaats met Put water. Bij de week verhuurd voor f 1.40. No. 4. Een HUIS en ERF gelegen als voren, No. 22, groot 38 centiaren, bevattende Voorhuis, Binnenkamer met Stookplaats en Plaats met Put water. Bij de week verhuurd voor f 1.10 No. 5. Een HUIS en ERF te Leiden aan de Oostzijde van den Middelweg omtrent de Heeren- steeg, No. 21, groot 22 centiaren, bevattende Voor huis, Binnenkamer met Stookplaats, Binnenplaats en Zolder. Bij de week verhuurd voor f 1.50. No. 6. Ee« HUIS en ERF te Leiden, aan de Bin- nenvestgraoht omtrent de Kraaierstraat No. 42, groot 49 centiaren, bevattende Voorkamer, Binnenkamer, Keuken en Kelder en Bovenvoorkamer en Zolder. Bij de week verhuurd voor f 2.25. Op dit perceel kan f 800 als eerste hypotheek gevestigd blijven. De perceelen zijn te bezichtigen op 17, 18, 24 en 25 Februari a. s. van 2 tot 4 oren en te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen 15 Maart 1882. Meerdere inlichtingen zijn te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris KAISER, Nienw- steeg No. 1. HOEST, ASTHMA BRONCHITIS Talrijke certificaten van Geneesheeren bewijzen dat geen enkel geneesmiddel zoo heilzaam werkt ter be strijding dezer kwalen als de Eén enkele Pastille brengt reeds verlichting aan. Zij bevatten noch Opium, noch Morphine, nog eenig ander 6lerk werkend bestanddeel en kunnen door de zwakste gestellen verdragen worden. Het publiek gelieve vooral te letten op de woorden Kentins's Congli l*ozonges, door het Engelsche gou vernement op het roode cachet afgedrukt en zonder hetwelk geen een doos echt is. De Faliekant rnou ts HEATING, Chemist U LonUcfu

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1