Grand Café Chantant KERKBOEKEN in allerlei formaten ea solide banden, Een ware huis- en familieschat. Café MOE, ET ABTISTIQUE. PAR0ZEB I0DISTEN. Photcgraphie Artlstlqne. eene groote sorteering van Kerkboeken, naar kenze in te binden, worden ten spoedigste gereedgemaakt. F. p. SPEEL, Haarlemmerstraat: Vervolg der Advertentie». Beestenmarkt te Leiden. Groot Spectacle Ballet-Pantomime J. IVoë Jr. De ondergeteekende heeft zieh te Oudc-Wete- rins gevestigd. G. J. VAN DE LINDE, Arts. MET EN ZONDER VERVOLGBUNDELS, Reinoustrantsclie, Luthersche, Doopsgezinde en Fransche Kerk boeken. versch geslacht Varkensvleesch. Carbonade. Lapjes. Spek. kluiven. Krapjes. Reuzel. Koevel. Hammen. Rookvleesch. De 's-Gravenliaagsehe Credietver- eeniging en Deposito-Ras, «rca^ssbatpa Toen ik verleden jaar den Hollandschen Apothe kers de door mij nit extracten van Zwitsersche kruiden bereide Zwitsersche pillen ten verkoop aanbood, waren er in het begin slechts weinigen, die zich met dit nieuw geneesmiddel wilden bezig houden. De meeste» toch bedankten er voor en wenschten eerst af te wachten, hoe de Zwitsersche Pillen door de geneeskundigen en door het publiek zouden wor den beoordeeld. Ofschoon deze omstandigheid allesbehalve be moedigend voor mij was, zoo had ik echter, ge steund door belangstellende geneesheeren en ook door de uitnemende werking der Zwitsersche Pillen, genoeg zelfvertrouwen dat ik tot mij zeiven zeide: sde Pillen zullen, hoewel langzaam, echter des ie zekerder hunnen weg vinden", en zoo is het ook gegaan. Langzamerhand kwam er navraag, maar gedurig ateeg ook het gebruik en heden zijn er vele apothe ken, waar de Zwitsersche Pillen verkocht worden, en vele duizenden, die hunne geneziDg er aan ver schuldigd zijn, doen dat gebruik door aanbeveling aan vrienden en kennissen voortdurend toenemen. Er zijn vele middelen, die even snel weder ver dwijnen als zij gekomen zijn, doch waar eenmaal de Zwitsersche Pillen zijn ingevoerd, blijven zij ook voortdurend in gebruik. Bij verstoppingen, gebrekkige spijsvertering, slij men, gebrek aan eetlust, winderigheid gepaard met hoofdpijn, pijnen in het onderlijf, in de borst, in den rug, zure oprispingen, traag- en loomheid der leden, onzuiver bloed, jicht en rheumatiek, aambeien, be lemmeringen op de ademhaling, huidziekten, zweren, open wonden, hartkloppingen enz. zijn de Zwitser sche Pillen bijzonder aan te bevelen en wel om hunne bloedreinigende, de werkzaamheid van maag on darmen bespoedigende werking. Zij zijn ook zeer dienstig voor hysterische en zenuwachtige vrouwen, door hunne aangename, zachte werking. Tot nu toe was er nog altijd behoefte aan een volksgeneesmiddel, dat door den arme zoowel als door den rijke zonder het minste gevaar gerust kan worden gebruikt. Hierin heeft de apotheker Rich. Brandt te Schaffhausen in Zwitserland voorzien, door zijne Zwitsersche Pillen, die heinde en verre een ware huis- en familievriend geworden zjjn, die zich in tallooze gevallen, zelfs in zware en gevaar lijke ziekten, trouw en behulpzaam heeft betoond. Daarom moeten ook de Zwitsersche Pillen van den apotheker Richard Brandt in geen huisgezin ontbreken, vooral niet op eenzame hoeven, landgoe deren of kleine plaatsen, waar niet altijd genees kundige hulp bij de hand is, en dus met groot tijd verlies en groote kosten raad kan geschaft worden. In die gevallen zijn doozen van fl. 0.70 met 50 stuks in iedere doos zeer voordeelig. Hoe dikwijls toch overvallen ziekten plotseling een huisgezin en brengen dan kommer, moeite en zorg mede en hoe gemakkelijk kan men al die rampen afwenden, wan neer men maar ter rechter tijd een doeltreffend middel bij de hand had gehad, dat zoo heilzaam, onschadelijk, doortastend, vorsterkend en goedkoop is en tevens zoo snel werkt als de Rich. Brandtsche Zwitsersche Pillen. Mijne echte Zwitsersche Pillen zijn üitsluitend verpakt in blikken doozen van 50 pillen a fl. 0.70 en in blikken proefdoosjes van 15 pillen a fl. 0.25, voorzien van een rood etiquette, waarin hot Zwit sersche kruis en mijne handteekening zich bevinden. Men vrage steeds: Apotheker Rich. Brandt'sche Zwitsersche Pillen en koope alleen die op de aan gegeven# wijze zijn verpakt. Hoewel in vele apotheken de Zwitsersche Pillen steeds voorhanden zijn, zoo kan het geval zich ech ter voordoen, dat in kleine steden en op het platte land de Pillen niet verkrijgbaar zijn. In dat geval wordt men weder verzocht zich direct te wenden tot mijn vertegenwoordiger voor Neder land, den Heer F. E. Van Santen Kolff te Rotter dam, die op schriftelijke aanvraag en na toezending van het bedrag per postwissel de Pillen franco door geheel Nederland verzendt. Verder zjjn zij te bekomen in de navolgende depots bij de Heeren: A. W. Groote, M. Cleban C#., J. F. Blom te Amsterdam, E. D. Crum te Anna Paulowna, J. A. Steenmeyer te Assen, L. J. Noo- ten te Delft, wed. Köhn C'. te Dordt, J. A. Ledel te Franeker, J. S. Rolf te Leeuwarden, R. J. R. Bosch te Gorkum, Hoethamer te Gouda, P. Raas- sen te Haarlem, J. C. F. C. Snabilié te 's-Hage, Brui- nois te Helder, Njjssen Schermer te Hoorn, Salo mon Cohen te Harlingen, N. K. Swemer te Leiden, L. Ripping te Middelburg, P. J. H. Geerlings te Nijmegen, A. P. Middelhoff te Purmerend, Ad. Letsch te Scheveningen, W. A. Hazeu te Schagen (Noord- Holland), D. Maltha te Schiedam, Snabilié te Rot terdam, Lobry Porton te Utrecht, J. T. G. Meu- lemeester te Zwolle, W. Harnassen Ter Beek te Zaandjjk, alwaar ook gratis te bekomen is een uit voerig prospectus, inhoudende de verschillende ziek tegevallen, waartegen de Zwitsersche Pillen gebruikt worden, zoo ook een groot aantal gunstige beoor deelingen van geneeskundige tijdschriften over de zekere, de zonder pjjn te veroorzaken werkzaamheid de geneeskracht en de onschadelijkheid van mijne Zwitsersche Pillen. R. BRANDT, Apotheker, „Zur goldenen Klopfer" te Schaffhausen (Zwitserland.) ZONDAG G NOVEMBER 1SS1 Optreden van den "Wereldberoemden Heer LÜT- GEN, in zijne schoone, buitengewone Jongleur oefeningen, met Ballen, Glazen, Flesschen, Messen en brandende voorworpen. Optreden van de Gebroeders ANTONIE. Optreden van den Heer LÜTGEN, met zijn ge- dresseerden Wonderhond. Optreden van den EQUILIBRIST, met Sabels, Geweren en het Oorlogssohip „Prins Hendrik." Optreden van de Chanteuses: Mej. KOCK, Holl. Zangeres. Mademoiselle LOUISA, Chanteuse Comiqne Madame LÜTGEN, Deutsche Soubrette. Bjj afwisseling: Koren en Duetten. Aanvang 's avonds te 7 uren. Entree 15 Cents. Bekroond op de tentoonstelling te Utrecht 1877, te Amsterdam 1878, te Arnhem 1879 en te Leeu warden 1881 met de Zilveren Medaille. J. G. MAMEVER, Hofphotograaf, Apothekersdijk N°. 7, Leiden en Dordrecht. Bij den Boekhandelaar C. KO&YKER, Nieuwe Rijn over de Vischmarkt, is voorhanden: alsmede: Een© onrustwekkende ziekte die eene talrijke Klasse kwelt De ziekte begint met eene lichte storing der Maag; maar als zij wordt verzuimd dan dringt zij door het geheele li chaam, tast de Dieren aan. dö lever, het klierbed en hetge- beele klierenstelsel, terwijl de lijder ondragelijk kwijnt, tot de dood hem uit zijn lijden verlost. De ziekte wordt dik wijls voor andere kwalen aan gezien, maar wanneer men zichzelf de volgende vragen doet, zal men spoedig er over kunnen oordeelenHeb ik na het eten pijn, of moeliijkheidin - de ademhaling? Heb ik een ge voel van matheid, van tijd tot tijd mét slaperigheid Hebben de oogen een gele kleur? Heb ik's morgens rondom de tanden en bet tandvleesch een dikke, kleverige slijm, gepaard mit ta- een onaangenamen smaak? Is '*>J de tong beslagen Heb ik pijn inde zijden of inden rug? Heb ik naar de rechterzijde een op zetting als of de lever grooter wordt? Ben ik hardlij vig? Gevoel ik draaierigheid of duizeligheid wanneer ik eensklaps uit horizontale ligging opsta'; zijn de afscheidingen uit de nieren vuilig en hoog gekleurd,met een neerslag als men ze heeft laten slaan? Begint het voedsel na het eten spoedig te gisten, gepaard met opge blazenheid en oprispingen uit de maag? Heb ik dik wijls hartkloppingen? Al deze verschijnselen zullen zich wel niet te gelijk voordoen, maar wanneer de treu rige ziekte nadert kwellen zij den lijder beurtelings. Als het een geval van langdurig gelijken aard is, komt er een droge stootende hoest, na eenigen tijd gepaard met opgeven.Bij verder verloop krijgt de huid een vuil bruin achtige tint terwijl aan handen en voeten een koude kleverige uitwaseming kon*. Terwijl lever en nieren steeds meer beginnen te lijden, volgt er rheumatische pijn, en de gewone behandeling blijkt ten eenemA onvoldoende tegen deze laatste kwelling. Het is dus van het hoogste belang, de ziekte spoedig en op geschikt# wijze te behandelen in haren eersten gra&d wanneer een klein medicament genezing zal teweegbrengen. E» zelfs wanneer er eene vaste werking is, moet het ware middel worden volgehouden, tot ieder spoor der ziekte verdwenen, de eetlust teruggekomen is en de verte ringsorganen tot een gezonden toestand zijn gebracht. Deze ziekte heet leverziekte. Het zekerste en meest afdoende middel er tegen is Seigel's Geneeskrachtige Siroop, een plantaardig preparaat, vervaardigd in Ame rika en te koop bij A. J. White, 21, Farringdon Road, Lon don, E. C. Deze Siroop tast de ziekte in den grond aas en verdrijft haar met wortel en tak uit het lichaam. Breda: van de Goorbergh,generaal- depot voor Holland, ook verkrijgbaar bij alle Apothekers in Holland, Java en Koloniën. Prijs van de Siroop fl. 75 van den Pillen f. 0.75. Depot te Leiden bij N. K. SWEMER, Drogist, Mare. De ondergeteekende, meer dan 22 jaren werkzaam geweest zijnde bij wjjlen den Heer BERTRAND hoofdzakelijk voor de zaken van §toom- Machl- newerken, heeft de eer het geëerde publiek, in het bijzonder Heeren Fabrikanten, te berichten dat hij is begonnen voor eigen rekening te werken in bovengenoemd vak, en beveelt zich alzoo minzaam aan tot het maken en rep&rcercu wan Stoorn en Handraachlnes, Snelpersen, Perspom pen, Cilfndermangcls, Bascules, Stoom, en Waterkranen, het draalen van Uzer, Staal cn andere Metalen en verder alles wat tot bovengenoemd vak behoort. Eene vlugge en civiele bediening belovende, heeft hij de eer met hoogachting te zijn, UEd. Dv. Dienaar, .F. G. 8GRI9LEW8KT. Woonplaats: Hooglandschekerkgrscbt N°. 12. Van heden af verkrijgbaar bij Alles tot zeer civielen prijzen. gevestigd te 's- Gravenlwge, Prinsengraoht lé. Verleent krediet onder verschillende vormen. Neemt gelden a deposito. iet 3 dagen opzegging«2 pCt. 10 2 7, 1 maand - - a 3 2 ....a 3 - - i 3 i» a Correspondent voor Leiden is W. A, VAM LITH, Papengracht 18, alwaar de noodige inlich tingen te verkrijgen zijn. De Directie, Mr. J. B. VAN BERCKEL. J. L. DIETZ.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 2