Openbare Vrijwillige Verkooping, Donderdag 13 October. Schrik Niet!!!! Oude Boeken, Platen, N°. 6643. A". 1884. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Tweede Blad. Vervolg der Advertentiën. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post...;1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Gemengd Nieuws. Dezer dagen is een der bij den brand ten huize van den winkelier Duits Wesseling, in de Paardensteeg, zoek geraakte voorwerpen, zijnde een gouden horloge, terecht gekomen. Het was nl. in het bezit van een werkman, die destijds met het opruimen van het puin uit het verbrande perceel was belast geweest; daarin had hij het horloge gevonden. Naar het Haagsche Dagblad meldt, kwam eenigen tijd geleden een dienstbode te's-Hage in kennis met een jonkman. Een plechtige verlo ving volgde. Het bleek echter spoedig dat hier geen liefde voor het meisje, maar liefde voor het kapitaaltje in het spel was, dat hij wist dat de dienstbode van hare spaarpenningen op de spaarbank had belegd. Onder voorwendsel van een veel groo tere rente voor dat geld te zullen bedingen, wist de laaghartige het spaarboekje uit de handen der argelooze meid los te krijgen en gedurende eeni gen tijd onder zich te houden. Door het maken van een valsche handteekening in het spaarboekje, nam D. van tijd tot tijd geld op, tot een gezamen lijk bedrag van 1300, welke hij ten eigen bate aanwendde en verteerde. De politie heeft de hand gelegd op den bedrieger, doch het geld is verloren. Dat onze dienstmeisjes, z'elfs bij de hooge loonen die onze dames tegenwoordig zeggen te betalen, het nog niet zoover gebracht hebben dat ze partijtjes met champagne kunnen geven, - is de aanleidende oorzaak geweest van een arrestatie in het Prinses- Maria-park bij Amsterdam, door de politie van Nieuwer-Amstel. Een deern, die zich vroolijk in een schommelbak bevond met 15 op zak, werd in haar genoegen gestoord, omdat zij door hare grove ver teringen de aandacht had getrokken. Het bleek toen dat zij haar „volk" 85 had ontstolen. Sedert eenigen tijd neemt de Amster- damsche Omnibus-Maatschappij proeven met turf molm als ligging voor hare paarden, voornamelijk wegens het verschil in prijs met het stroo. Aanvan kelijk voldoet de proef goed. De turfmolm wordt uit Duitschland in balen evenals geperst hooi aangevoerd. Te Haarlem is aangehouden de beruchte dief Paulus Sebrand, oud 41 jaren, die reeds meer dan 20 jaren wegens diefstal in het tuchthuis heeft doorgebracht en eerst onlangs was ontslagen. Thans had hij bij een winkelier een stuk japonstof ontvreemd. Te middernacht is te Maarsenbroek de boerderij van H. binnen 2 uren geheel in de asch gelegd. Het huis was geassureerd, de inboedel niet. Men gist dat de brand in den hooiberg (mogelijk door broeiing) is aangekomen. - Te Reusel (N.-B.) zijn binnen den tijd van een half uur 2 groote boeren woningen, met gevulde schuren, vier runderen enz. eene prooi der vlammen geworden. Er heeft zich in ons land een gevalvan kinderroof voorgedaan. Donderdag nl. werd door de rijkspolitie in een slaapstede in de Keizerstraat te Breda aangehouden de persoon van N. D., gepen sioneerd Oost-Indisch soldaat, bij zich hebbende twee kinderen, een j(togen van 13 en een meisje van 11 jaren. Die kinderen waren niet van hem; evenmin waren ze aan hem toevertrouwd. Hij had ze gestolen om er zich een „middel van bestaan" mede te ver schaffen. Het tweetal behoorde te Bergen-op-Zoom thuishet waren kinderen van zekere weduwe v. L. De kleinen verzekerden der politie, dat ze door D. waren medegenomen, met het doel om ten zijnen behoeve te bedelen. In plaats dat de kerel de kinderen nog behoorlijk voedde, liet hij ze gebrek lijden en verteerde het opgegaarde geld aan den drank. Er schijnt een nieuwe schuldige door nalatigheid bij het Rotterdamsche spoorwegongeluk ontdekt te zijn; de machinist van den passagiers- trein wordt beschuldigd in volle vaart doorgereden te hebben, ofschoon het signaal een groen licht vertoonde. Groen is veilig, doch voor een goede rentrein het veilig-sein voor passagierstreinen is wit. In den A 1b1 asserwa ard begint zich in enkele gemeenten de varkensziekte weder te vertoonen. Bij het station Lomazzo, aan den tram weg tusschen Como en Saronno, heeft men, juist bijtijds, eene dynamietmijn onder de rails gevonden. Eene lont was in verbinding met over de rails ver spreide stoffen, welke door de wrijving der wielen moesten ontvlammen. Er is een onderzoek ingesteld. Tot dusver heeft men omtrent de daders en hunne drijfveeren zelfs geen vermoeden. In een Weener dagblad leest men het volgende: „Een jonge dame van een en twintig jaar, weduwe, bekoorlijk, van een gedistingeerd voorko men, nette taille en overigens goed gevormd, die het alleen leven moede is, wenscht in kennis te komen met een man, onverschillig van welken leef tijd, mits hij in het bezit zij van genoeg vermogen om gelukkig met haar te leven. Zij is niet onbe dreven in de muziek en spreekt verscheidene talen. Zich aan te melden onder het motto: „Yereeniging van harten tot in den dood", aan het bureel van dit blad. Een nieuw dames-quartet (Anne Regan Ida Hahn-Friedlandcr, Anna Lankow en Pauline Pfeiffer-Van Beek) zal dezen winter in Duitsch land, Oostenrijk, Engeland en Holland concerten geven. Zij zullen composities uitvoeren, die opzet telijk voor haar zjjn geschreven, o. a. van Hiller, Brüch, Reinecke, Scharwenka, Rheinberger, Brull en Hofmann. In een dorp van het Salzkammergut werd dezer dagen door een herder de tijding gebracht dat hij een wolf gezien had. Dadelijk werd door de boeren met een groot aantal honden eene jacht georganiseerd, maar den wolf vond men niet. Het bleek later dat de herder een grooten hond voor een wolf had aangezien en het vermakelijkste der historie is, dat deze zelfde hond medegenomen werd op de groote jachtpartij. Weder is een nieuwe komeet ontdekt, en wel door Demmingen, op 4 October jl. De komeet is een heldere telescopische komeet, wier stelling als volgt wordt beschreven: rechte opklimming 9 u. 22 min., afwijking noordelijk 16°, dagelijksche be weging 30 min. oostelijk. Heldere centrale dichtheid. Ook In Zwitserland heeft het ver leden week op verscheidene plaatsen gesneeuwd. In de vallei van Gryon deed zich het zeldzame geval voor van sneeuw zonder eene sneeuwbui. Na een zwaren mist zag men den grond en het onderste gedeelte der bergen vol sneeuw, terwijl de toppen der bergen geheel vrij van sneeuw waren. Blijkbaar had er eene plotselinge condensatie van den mist plaats gevonden. Het Garfield-fonds bedraagt meer dan 337,000 dollars; dat te Nieuw-York voor de slacht offers van de boschbranden in Michigan 93,000 dollars. Een zware storm heeft op de kust van Carolina gewoed, waardoor zeven schepen veronge lukt zijn, waaronder de schoener „Thomas Lancaster" van Philadelphia, die bij kaap Hatteras verging. Zes personen, benevens de gezagvoerder, kwamen om. Het Spaansche stoonfschip „Armonia" is op reis van Barcelona naar Marseille met een lading van 900 vaten petroleum in volle zee in de lucht gesprongen. Yan de equipage verloren de kapitein, de stuurman en vier matrozen het leven. De overigen moesten een tijdlang op allerlei voor werpen ronddrijven, totdat zij eindelijk door visschers bemerkt en gered werden. ■BpjA in het Heeren-Logement aan den Burg te Leiden, bij opbod op Zaterdag 15 Octo- iHilJL ber 1881 en bij afslag op Zaterdag 22 October 1881, telkens des avonds te 7 uren, ten overstaan van den Notaris W. P. KAISER te Leiden, van: Een WINKELHUIS en ERE te Leiden, aan de Oostzijde van de Hooigracht, Straatnummer 37, groot 62 centiaren, bevattende beneden: Win kel, Opkamer, Binnenkamer, Keuken, Kelder en Plaats; boven: Portaal, Yoorkamer met Alkoof Achterkamer en Keuken met Duinwater, groote Zolders met afgeschoten Kamertje en Yliering. Alle Kamers zijn behangen en de meeste voorzien van Stookplaatsen en Kasten. Boven verhuurd voor 3 per week en be neden in eigen gebruik. Te bezichtigen op den 14den, 15den, 21sten en 22sten October a. s., 's namiddags van 2 tot 4 uren, en te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen op 1 December a. s. Meerdere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris KAISER, Nieuwsteeg N°. 1, alwaar tusschen de veiling en den afslag verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. Al de Werken van Jacob Cats, niet de kleine uitgave, waarbij de bril noodig is, maar eene flinke uitgaaf in groot formaat van 846 BI adz. over 2 kolommen, met mooie letter op zwaar papier nu voor den spotprijs van f 3.50. Ontegenzeglijk is dat een koopje zon der weerga. Al de werken van Yader Cats in groot formaat heelemaal compleet, 846 Bladz. over 2 kolommen voor f 3.50, min stens het dubbele, ja het driedubbele blij ven ze altijd waard; maar het mooiste, het onbegrijpelijkste van alles moetmenhier lezen. Ieder die bij mij Al de Werken van Jacob Cats, groot formaat op stevig papier met groote letter, netjes ingenaaid voor den onmogelijk te begrijpen spotprijs van f 3.50 koopt, krijgt er bij Cadeau Een lot in de Weerbaarheidsloterij, waarin vele prijzen van 40,000, f 10,000, f 5000, ƒ1000 enz., enz., minste prijs altijd 3, nooit een Niet, zoodat al de werken van Yader Cats u in het allerslechtste geval hoogstens 50 centen kun nen kosten. Wat zegt ge hier nu wel van, is dat nu wel te begrijpen, is dat nu niet een buitengewoon groot voordeel Profiteer er dade lijk van, voordat het te laat is. Yoor buiten de stad schrijve men op den postwissel van 3.50: Een Wonder der 19e Eeuw. Op veler verlangen zjjn nu ook ex. in prachtband gebonden te bekomen met 75 cents verhooging, dus voor f 4.25; ook daarbij geef ik een lot present. Hoe is het mogelijk f Verkrijgbaar bij D. ES©3JLE, Bazaar van Goed- koope Boeken, Hang b/d. Yischmarkt, te Rotterdam. Plaatwerken enz., worden tot den hoogst moge lijken prijs opgekocht of tegen nieuwe Boeken of pas uitkomende Werken naar verkiezing ingeruild. Aanbiedingen franco motto Boeken aan het Bu reel van dit Blad.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1