Hot stoomschip „Hampton", van Batavia naar Botterdam, passeerde Woensdag Gibraltar; do „W. A. Scholten" vertrok dien dag van Nieuw-York naar Rotterdam; do „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde gisteren Ouessantv Z. M. heeft, to rekenen van 1 Juli jl., aan W. J. Greoter, gewezen telegrafist 1ste kl. bij de rijkstelegraaf, een pensioen verleend van 2C0; - do navolgende pensio.enen verleend, aan J. Nouwen, gew. brieven- en telegrambesteller te Zwjjndrecht, ten bodrage van f 256; I. H. Burger, gew. brie-1 vengaarder te Warnsfeld, ten bedrage van ƒ160; C. Sprenkels, gewezen conducteur der brievenmalen te Rotterdam, ten bedrage van 410; C. H. F Klaus, gew. brievengaarder te Uithoorn, ten bodrago van f 267J. B. Dutillieux, gew. brievenbesteller te Rotterdam, ton bedrage van 396;- met 1 Sopt. aan Martinus Jacobus Messer, gew. sluisknecht aan het kanaal van Ter-Neuzen, een pensioen toegekend van f 174. Gemengd Nieuws. W. v. G., als huzaar uit do gelederen weggejaagd, nadat hij eerst een jaar in de klas van discipline had doorgebracht, was gisteren togen den avond in zulk een beschonken toestand dat de politie het noodig achtte hem in verzekerde bewaring te nemen. Van hot door enkele bladen verspreide bericht, als zou de „Leidsche moordenaar" aan do beterhand zijn, is nog volstrekt geen sprake. Om echter zekerheidshalve toch te voorkomen dat hij opnieuw do hand aan zijn eigen loven zou slaan, zooals hij, gelijk men weet, don eersten nacht be proefde, wordt hij, doch alleen des nachts, in het ziekenhuis door do politie bewaakt. Hedenmorgen is do milicio n-p laats- vervanger F. van het 2do bat. 2de corap. 4de reg. inf. alhier wegens aanhoudend wangedrag met een briefje van ontslag uit de gelederen verwijderd. Een persoon, die bij den brand aan de Ringvaart (Haarlemmermeer) twee kinderen redde, bekwam brandwonden. Het huis, do inboedel en winkelwaren zijn verzekerd in de Oud-Karspelsche maatschappij. Bedrag van hot huis onbekend, in boedel enz. voor f 2200. Eéne spuit heeft dienst gedaan. Te Haarlemmermeer komen ook een paar gevallen van mazelen voor. De onder Noderlandsche vlag varende en te Delfzijl te huis behoorendo galjoot, „Catharina Cornelia", kapitein J. Dijkstra, heeft schipbreuk geleden. De geheelo bemanning is daarbij omge komen; do kapitein laat ceno vrouw met zeven hulpbehoevende kinderen na, en do stuurman Ohlsen vrouw en vier kinderen. Zekere K. C. te Hoogeveen, die zonder plaatsbiljet in een spoortrein was gaan zitten, is door het kantongerecht te Meppel veroordeeld tot f 10 boeto of 3 dagen govangenisstraf. Het tweede verspreide gerucht betref- fendo do arrestatie van Gerard Jansen blijkt even ongegrond te zijn geweest als het eerste. Do man is nog op vrije voeten. In de Gorinchomscho Crt." komt de volgende advertentie voor Zondag 14 Aug. hob ik mot haar, dio mij ter hulpe is gogevon, 25 jaar in do huwelijksbarkas gezeton - vroemdo reizen gemaakt - leelijk aan den grond gevaren, - ben gelukkig weer afgesleept en in het ruime sop geboegseerd - heb onderweg elf gezonde passagiers opgenomen - die mij - dit moet ik bekennen, trouw hebben geholpen om mjjn proviand op te makenmaar die, naar ik hoop, allen even dankbaar zullen instemmen in het: Een vaste burg is onze God, als in het onvermijdelijke: Lang zullen zo leven. Nu ik allo klippen ken - zou ik gaarne retour nemenmaar het zal niet lukken. We zullen dus 1» Aug. de zeilen maar weer hijschen - en trachten eono haven to bereiken, die 25 jaar verder ligt - of zoolang varen tot do barkas wordt gesloopt en de gage wordt uitbetaald. G. G. Van Holten, Hoofd der Openb. School. Pouderoy<en. C. Van Holten—Pel. A. C., knecht bij den beurtschipper van Naaldwijk op Rotterdam, zou bij het vertrek uit laatstgenoemde plaats de jachflijn, waaraan reeds het paard was gespannen, uitvieren, toen hij hot ongeluk had met beide handen in een lus te geraken doordien het paard voortging, werden zijn vingers zoodanig gekneld, dat zij van de handen werden gereten en de stukken in do Schie viele;u. - Dat een koffiehuis en restaurant te Amsterdam geene onvoor- deeligo zr^ak is, blijkt uit het feit dat in het etablis sement van den heer Krasnapolski, in de Warmoes straat, in het tijdvak van Mei 1880 tot Mei 1881, bij eene totale ontvangst van ongeveer 5 ton, eene winst is gemaakt van plus minus 130,000. - Door den hoofd-agent van politie J. De Zanger te Delft, zijn vier dienstmeisjes van 14 a 15 jaren aange houden, A. S., M. D., M. B. en B. S., allen aldaar wonende, wegens diefstal van eau de cologne, zak doeken, zoogenaamde pages, dasjes, boezelaars, zeep enz. ten nadeele van verschillende manufacturers. - Op het stoomschip „Voorwaarts" te Amsterdam is de lampenist door een openstaand luik van het dek in het ruim gevallen, waardoor hij zwaar gekneusd werd en beide beenon brak. - Te Scheveningcn is in do Marcelisstraat N°. 52 een kind geboren met vier armen en vier beentjes en overigens goed gevormd. Het heeft nog weinige oogenblikken na de geboorte geleefd. Door de bevoogde autoriteit is toestemming verleend deze aaneengegroeide tweelingen voorloopig niet te begraven. Door tusschenkomst van dr. Van der Mandele, die de vrouw geneeskundig behandelt, is do vreemdsoortige schepping op spiritus gezet; verscheiden belangstellenden, waaronder vele dok ters, komen de kinderen bezien. De toestand van de kraamvrouw laat weinig of niets te wenschen over. - Te Arnhem heeft een walgelijke dronkenmanspartij plaats gehad. Een metselaar uit een der achter buurten had in zijn beschonken toestand, na zijn vrouw met een bijl geslagen te hebben, haar de deur uitgejaagd en deze gesloten. Vervolgens werd door hem, nadat hij het venster had verbrijzeld, allerlei huisraad op voorbijgangers en omstanders geworpen, waarna hij do steenen bedstede afbrak en de fragmenten daarvan op de hoofden dor menigte liet regenen. Eerst toen de commissaris van politie hem met een revolver dreigde, gaf hij do politie gelegenheid hem te arrestceren. - Een van de roo- vers dor bende, welke onlangs mr. Suter oplichtte, is eergisteren te Athene gearresteerd met 11,000 fr. in zijn bezit. Men verzekert dat nog drie andere roovers van diezelfde bende zich in Griekenland schuil houden. Het verbanningsoord van Midhat-pacha wordt door de Arabieren beschouwd als de oudste plaats der wereld; zij zeggen dat Adam en Eva daarheen vluchtten, toen zij uit het Paradijs waren verdreven, en laten aan pelgrims Eva's graf zien. Do „Figaro" ontvangt do volgende depeche uit Dieppe, over do aanhouding van den vermoedelijken dader van deu moord in 't Souiëa- bosch nabij Hoeylaart gepleegd: Alphonso De Verteuil is hier gisteren op de „Placo do St.-Jacques", door do zorgen van den heer Do Gauquo, politie-commissaris van Brussel, met de hulp van den heer Brisard, politie-commissaris van Dieppe, aangehouden. Men bracht hem op het politie-commissariaat, waar hij een eerste verhoor onderging. De misdadiger legde de volgende beken tenissen af: Zijn ware naam is Eduard Baraquin; hij is ge boren to Villers-Cotteret (departement der Aisne) in 1845. Veroordeeld voor deelneming aan do Com mune en verbannen naar hot „ilo des Pins", was h'j eerst daarvan weergekeerd in September 1879. Hij liad te Parijs gewoond met het meisje Russack, iu de ruo Bichat n°. 37. Baraquin is een man van grooto gestalte, met bruine gelaatskleur, sterk gebouwd en van gemeen uitzicht. Zijn loven moet zonder twijfel meer go- heimen bevatten dan hij er tot nu toe bekent. Het onderzoek zal dit wel bewijzen. Van Parijs was hij met Amelie Russack naar Brussel komen wonen. Den 23sten Mei 11. was hij met het meisje uit Brussel vertrokken. Nauwelijks in den trein, ontstond tusschen hen een twist, waartoe de jaloezie aanleiding had gegeven. Zij stapten te Groenendaal af en gingen het Soniënbosch in. De twist was reeds bijgelegd, toen Amelie Rus sack dezen hornam en Baraquin hevige verwijten deed. Zij zeido hem o. a. dat zij veel gelukkiger was met haren vroegeron kameraad. Ed. Baraquin, in woedo ontstoken, greep een dolk, dien hij bij zich droeg, eu bracht haar een hovigen steek toe in de richting van het hart. Zij viel neer, doch zij was nog niet dood. Hij knielde nevens haar op don grond en bracht haar nog vijf steken toe. Hij bleef haar eenigo oogenblikken beschouwen, nam toen het lijk op, en bracht het in het struikgewas, waar men het op 17 Juli 11., dus ODgeveer twee maanden later, teruggevonden heeft. Hij begaf zich vervolgens naar Luik, waar hij kennis maakte met zekere Andrea Darier, die hij den naam deed dragen van Amelie Russack, zijn slacht offer. Andrea Darier bevond zich dezer dagon te Amiens; zij was in het bezit van do juweelen, welke Baraquin van zijn slachtoffer had afgenomen. Te Dieppe, waar Baraquin sedert vier dagen aan gekomen was, deed hij lange en eenzame wandelingen. Hij veranderde dikwijls van hotel en vermeed zorg vuldig het Casino, en in het algemeen al de veel bezochte plaatsen. Toen men hem gisteravond aan hield, was hij in het bezit van een revolver van 9 millimeters kaliber, van den dolk die gediend heeft tot den moord, een sterk mes, tien meters nieuwe, koord en 1240 franken in geld. Omtrent het ongeval te Marseille wordt, nader gemeld dat do tribunes reeds vol waren met- personen van allerlei rang en stand, die het stieren gevecht wilden aanschouwen, toen de menigte, die- geene plaats moer had kunnen bekomen, den circus binnendrong en de tribunes bestormde. Deze konden- dien dubbelen last niet dragen, begonnen te kraken en te waggelen, en het verschrikte publiek, ijlings den uitgang zoekende, verhaastte door het gedrang de instorting. Yolgens sommige opgaven zijn 14 personen om het leven gekomen en 175 gekwetst, maar volgens anderen moet het aantal van beiden veel grooter zijn. Bittere verwijten worden nu geuit èn tegen don ondernemer, omdat de tribunes niet steviger waren, èn tegen de stedelijke overheid, die daarop toezicht had moeten houdenmaar ook tegen de politie, die in elk geval de bestorming van den ingang had moeten weten tegen te houden. Een handelsbediende te Par ij s had ge- negenheid opgevat voor een kamenier. Hij vroeg haar ten huwelijk en ontving een bevredigend ant woord doch na de ontvangst van eenige naamlooze brieven nam het meisje, aan het twijfelen gebracht omtrent de degelijkheid van haren minnaar, haar woord terug. Terstond begaf de teleurgestelde jonk man zich naar de woning waar de schoone in be trekking was en trachtte haar hart weder te ver murwen. Toen al zijne pogingen vruchteloos bleven/ sprong hij onder den uitroep: „Gij wilt dus mijn dood!" uit een raam. Hij kwam op een glazen afdak neer, wat zijn val genoegzaam brak om hoop op herstel over te laten. Men vleit zich dat de hard vochtige schoone, door die wanhopige daad van de oprechtheid der govoelens van haren aanbidder over tuigd, na zijne genezing hem hand en hart zal terug schenken. Bij uitspraak van het gerechtshof van de Seine heeft een oudo juffrouw te Neuilly last gekregen 87 gasten, die door haar gehuisvest wer den, nl. 54 honden en 33 katten, uit hare woning te verwijderen. De beesten, alle van de straat opgenomen door de medelijdende dierenbeschermster, maakten door hun afgrijselijk gejank, geblaf, gehuil en gemiaauw den buren het leven tot een ware hek Eene vrouw die hare ganzen van de spoorbaan tusschen de stations St.-Denis-de-Pils en Contras wilde verwijderen, word door den sneltrein van Parijs verrast. Het lichaam van de ongelukkige werd geheel door midden gesneden. Boven "Woonen enomstrekenheeftzich een zwaar onweder ontlast, waarbij te Kornenburg 13 monschen door den bliksem zijn getroffen. Het waren werklieden van do aldaar in aanbouw zijude kazerne, die onder het bijna voltooido hoofdportaal bescherming voor den regen gezocht hadden, niet vei' van eene groote massa opeengestapeld ijzer. Elf der getroffenen kwamen onder spoedig aangewende geneeskundige behandeling weder bij, maar twee waren dood, BUITENLAND. Frankrijk. Yolgens een door Gambetta aan de pers gezon den kaart van de bezittingen der congregaties in Frankrijk bedroegen die gezamenlijk 405 vierk. kilometer, zijnde 1/13C5 gedeelte van de oppervlakte van Frankrijk. De waarde der onroerende goederen is 712,538,980 fr. en daarvan betalen de congregaties 157,495 fr. aan patent. Uit Tunis wordt gemeld dat de Arabieren Yrijdag jl. het Franscho kamp bij Kabes overvallen hebben. De schildwachten en eenige soldaten, in het geheel 20 Franschen, werden doodgeschoten, maar do aanvallers moesten toen het kamp, waar in zij waren binnengedrongen, verlaten. Oiiitsflilmirt. Voor den optocht en het gekostumeerd feest in het Kermisdal, die 21 en 22 dezer te Kleef zullen plaatshebben, worden groote toebereidselen gemaakt.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 2