Door den vrij sterken wind van gis- iernamiddag werd te ongeveer vier uren aan het Yrouwjuttenland te Delft een lindeboom ontworteld en in de gracht goworpen. Evenzoo werd dien mid dag het verkeer langs den rijweg naar 's-Hage door een omgevallen boom eenigen tijd gestremd, totdat do manschappen van een naderenden artil lerie-trein van hunne paarden stegen en het ge vaarte verplaatsten. De storm, die omstreeks twee uren uit het WZW. opstak, was vooral hevig aan het strand. De zee leverde een schoonen aanblik op. Het baden moest dan ook gestaakt worden om ongelukken te voorkomen. Drie haringschuiten kwa men te Scheveningen midden in den storm aan; de oene werd vlak voor het Badhuis geworpen, anders gedurende het badseizoen een verboden aanlegplaats. Twee lijnhaalders werden van hun paard in zee gesmeten, maar kwamen gelukkig weer op het droge. Op een eenzamen wegin Verwo1de heeft men een lijk gevonden dat reeds in verge- -vorderdon staat van ontbinding verkeerde. Waar schijnlijk is het dat van eene bejaarde vrouw uit Brummen, die 4 April 11. aan het station Laren afstapte om haren weg naar Rjjsen verder te voet af te leggen, doch van wie sedert, ondanks hor- haalde nasporingen, niets werd vernomen. De weg moet wel zeer eenzaam en blijkbaar ook door veld wachters weinig bezocht zijn, als een lijk daar vier maanden lang onopgemerkt kan blijven liggen. Sporen van een misdaad heeft men niet ontdekt. Een beschonken persoon te Arnhem eischte eergisteren van een 75-jarigen grijsaard een boterham, onder het uiten van hevige bedreigingen. De oude voldeed terstond aan dien wensch, waarop de dronkaard de linkerhand van zjjn weldoener greep en hem het grootste deel van oen der vingers afbeet. Een 18-jarig gevangene heeft onder de volgende omstandigheden uit het paleis van justitie te Brussel aan de handen zijner bewakers weten te ontsnappen. Terwijl hij daar in een kleine zaal werd bewaakt in afwachting dat hij voor den rechter van instructie zou worden gebracht, verzocht hÜ een der gendarmes hem naar zekere plaats te geleiden. Aan dat verzoek werd natuurlijk voldaan en de gerechtsdienaar vatte post voor de deur van het geheim gemak. Doch toen de arrestant wat lang op zich liet wachten, opende men de deur en vond tot zijne verbazing den vogel gevlogen. De ge vangene had zich weten op te hijschen tot een raampje van niet meer dan 65 centimeter hoogte 45 centimeter breedte, had zich daar doorheen gewrongen en zich vervolgens naar een drie meter lager gelegen afdak laten afglijden. Daarop had de man zich verwijderd door de gangen van het paleis van justitie. Niet lang echter genoot hij van do met zooveel inspanning herkregen vrijheid; den volgenden dag werd hij in de straten van Brussel, waar hij ronddoolde, weer gevangengenomen. Yoor het hof van assises van Warwick vervolgt mej. Kate Lamb den predikant Fryer wegens verbreking zjjner belofte; zij eischt 3000 pd. st. Ze waren geruimen tijd geëngageerd en had den elkander 18 maanden lang eiken dag gesohre- ven. Maar Kate Lamb is tien jaren ouder dan de 32-jarige Fryer en toen er sprake was van trouwen, begon de snoode vrijer allerlei bezwaren temaken; hij schreef koeler brieven, bezocht zijn lammetje zelden en onttrok zich zelfs aan hare omhelzingen Uit do correspondentie tusschen de gelieven werd voor het hof een en ander voorgelezen, maar ze was te lijvig om in éóne zitting te worden afgedaan. Het overwicht derEngolschen in vreemde landen, waar het anderen volken niet gelukte zich te vestigen, is volgens bewering van Méry ontstaan uit den tegenzin dor wilden om hen te verslinden. Het vleosch der Engelschon nl., oververzadigd van rhabarber en andere pungoerende zelfstandigheden, brengt de maag der Cannibalen zoo in de war, dat zij er ongerust over worden. Uit die ongerustheid ontstaat afgrijzen, en daaruit weder eerbied. Yan- daar dat de Engelschen langs scheikundigen weg groote volksplanters zijn geworden. Door de Fransche regeering is aan de onze de uitlevering gevraagd van Edmund Paul Jacques Bernard Gadet, dit Degravier, oud-notaris te Duinkerken, oud 36 jaren, wegens verduistering door een openbaar ambtenaar gepleegd, en bedrieg lijke bankbreuk. In een bewaarplaats van het station du Luxembourg te Brussel, waar vele brandbare stoffen, als katoen, petroleum, olie enz. waren op geslagen, is brand ontstaan door do onvoorzichtig heid van een werkman, die met een brandende lamp ie dicht bij een bak met petroleum kwam. In een oogwenk stond alles in lichterlaaie, en de ongeluk kige, die de oorzaak van hot onheil was, kwam zelf in de vlammen om. Door de vereende krachten der pompiers van Brussel en Ixelles mocht men er in slagen den brand tot de bewaarplaats te beperken. Een jongeling te Bordeaux, die gezakt was voor zijn examen, ging in een hotel en trachtte zich het leven te benemen door twee revolverschoten, nadat hij zijn testament had gemaakt en verscheiden brieven had geschreven. Gelukkig zijn do wonden, die hij zich toebracht, niet gevaarlijk. Door den bliksem werden 4 landbou wers in Zuid-Carolina doodelijk getroffen en ^ge wond; van deze laatsten vreest men dat 5 zullen bezwijken. De bejaarde Parijsche advocaat Albert Chauvoau, een uitstekend lid der balie, is nabij het station Epinay-sur-Orge op noodlottige wijze om het leven gekomen. Juist op het oogenblik dat hij in gedachten verdiept de spoorbaan passeerde, naderde een expres-trein uit Parijs, en vóórdat de bejaarde man, die slecht ter been is, kon wijken, werd hij door de locomotief aangegrepen en onder de wielen vermorzeld. Yan het lichaam was niets dan eenige brokstukken over, alleen het intelligente hoofd met de prachtige grijze lokken was gespaard gebleven en werd op eenige meters afstand van de rails teruggevonden. De heer Chauveau laat een weduwe met twee zoons en een aantal kleinkinderen na. ©e bekende Italiaansche minister Sella heeft zijne moeder verloren. Zij laat niet minder dan twintig kinderen en honderddertig kleinkinde ren na. Een te Dieppe welbekende schoon e, hoewel niet precies een sieraad van hare sekse, heeft het volgende vernuftige middel uitgedacht om hare inkomsten te vermeerderen. Telkens al3 zich een nieuwe aanbidder opdoet - en dat zijn uitslui tend rijke en aanzienlijke lieden - veinst zij te midden van een bezoek te moeten uitgaan om een zaak af te doen. De aanvankelijke teleurstelling van den galant verdwijnt, nadat hij de vergunning heeft bekomen de dame te vergezellen. Men stapt in het rijtuig en rijdt naar een bankier, want de schoone moet een wissel disconteeren van 5000, 10,000 of 20,000 franken, al naarmate van het gehalte van haren aanbidder. Op het bankierskantoor verklaart de kassier dat hij gaarne het bedrag wil uitbetalen, doch daarvoor zijn drie handteekeningen noodig en niet twee, gelijk er op staan. „O, dat is niets! Mijnheer - de galant - zal wel de derde onderteekenaar willen zijn." Wat zal hij doen Hij teekent en, als de vervaldag komt, betaalt hij het geheele bedrag, want de twee andere handteekeningen zijn gebleken niet de minste waarde te bezitten. De om zijn langdurig vasten bekende Amerikaan Tanner is, naar men verzekert, aan de gevolgen zjjner proefneming overleden. De schoenmaker Yoigl teWeenen, die vóór drie maanden zijne vrouw en vier kinderen met een keukenmes den hals afsneed en vervolgens zich zelven een steek in de borst toebracht, is door de geneesheeren voor krankzinnig verklaard en in een gesticht geplaatst. Volgens te Nieuw-York ontvangen be richten is het vermaarde Sioux-opperhoofd Spikkel staart vermoord geworden door het hoofd der politie in het den Indianen voorbehouden grondgebied, zelf een Indiaan en tot de misdaad door persoonlijken wrok gedreven. In het dorpje Lavaud (Haute-Vienne) heoft een hevige brand gewoed, waardoor twaalf huizen en achttien volle korenschuren in de asch zijn gelegd. Een man en een vrouw hebben ernstige brandwonden bekomental van runderen en schapen zijn een prooi der vlammen geworden. Niets was er verzekerd. Carré is thans te Munchon. Verleden week had hij daar do eer een voorstelling te geven die bijgewoond werd door den keizer van Oostenrijk en de geheele keizerlijke familie. Yan begin tot einde bleven de vorstelijke personen in den circus. Te Perpignan heeft eene ontploffing plaats gehad in het tuighuis; elf artilleristen zijn gewond, waaronder vier ernstig. Een ongehoord tooneel heeft verleden Zaterdag de buitengowone zitting van den Parijschen gemeenteraad besloten. Een der radicale leden, George Martin, stond op de tribune om het woord te nemen, toen de voorzitter, het niet minder radi cale lid Engelhard, hem wegens het vergevorderde uur vermaande om kort te zijn, waarop de heer Martin, hem met de vuist dreigende, uitriep dat hij deze beleediging met een slag in het aangezicht wreken zou. Daarop liep hij op den voorzittersstoel toe, ten einde zijne bedreiging uit te voeren. De heer Engelhard deed hem door de boden tegen houden, die hem met geweld naar zijn plaats terug brachten, terwijl hij niet ophield bedreigingen en beleedigingon uit te schreeuwen. Eenige leden wensch- ten eene motie van afkeuring over dit alles in het belang van de waardigheid des Raads, doch de voorzitter achtte het blijkbaar minder geraden eene stemming uit te lokken en de voorstellers bleven er niet op staan. Yóór dit tooneel had een ander radieaal lid, de heer Manier, zich allerheftigst tegen den prefect der Seine uitgelaten, omdat men hem den toegang tot een krankzinnigengesticht had durven ontzeg gen, waar hij, het is niet duidelijk op grond van welk recht, eene inspectie had willen houden. Zoowel de heer Martin als de heer Manier be- hooren tot de raadsleden, die zich candidaat hebben gesteld voor de Kamer. BUITENLAND. Frankrijk. De gravin d'Eu, erfprinses van Brazilië, tegen woordig te Parijs vertoevende, is bevallen van een zoon* De heer Eourke zal op zijne terugreis naar Konstantinopel door Weenen en Bucharest reizen,, op welke plaats de heer Yaléry den 20sten dezer zich bij hem zal voegen, waarna zij to zamen den 228ten te Konstantinopel zullen aankomen. De minister-president Ferry heeft aan een hem aangeboden banket te Nancy eene toespraak gehouden, waarin hij zeide te gelooven dat de alge- meene verkiezingen voor de Kamer in gematigden geest zouden uitvallen. Men behoorde, zeide hij, zich met de socialisten niet in te laten, wier be geerlijkheid bekend was. Het tegenwoordig minis terie, verklaarde hij, was progressistisch gezind, getuige de uitdrijving der niet erkende geestelijke ordeneen maatregel, welken de Intransigenten niet zouden hebben aangedurfd. Grroot-Brttannië. De leden van het medisch congres gingen Zater dag naar Folkestone, waar Owen het standbeeld van Ilarvey onthulde, vervaardigd door Bruce Joy. Owen hield daarbij een redevoering tot verdediging der vivisectie. Na de plechtigheid waren 300 leden de gasten van den lord-mayor; hoewel er niet veel tijd was, werden er toch nog 11 tooston aan tafelt uitgesproken. Op voorstel van Owen werd een dronk aan Harvey gewijd. Owen merkte daarbij op dat de medici van Holland de eersten waren geweest, die Harvey's verdiensten erkenden, waarvoor hij hun zijn dank betuigde, 's Avonds ontving lady Granville een aantal der medici in Carlton House. De heer Bradlaugh is ernstig ongesteld en. wel ten gevolge der hardhandige bejegening der politie-agenten, toen hij voorl. Woensdag het Hooger- huis trachtte binnen te dringen. Een ernstige ont steking aan hoofd en rechterarm kluistert hem aan het ziekbed. Roos is ontstaan, en over het geheel schijnt zijn toestand niet onbedenkelijk. Transvaal. De jongste rechtstreoksche berichten diehetHbl* uit Zuid-Afrika ontving, reiken tot 19 Juli. Yeel nieuws brengen zij niet. Men was nog in de onze kerheid over den bepaalden afloop der onderhande lingen over het Transvaalsche, waarin, zooals men door de telegraaf weet, sedert een gunstigen keer is gekomen. Het bekende vroegere hoofd der Zoeloes, Secocoonï, is in vrijheid gesteld, en wel, gelijk mon verzekert, door generaal Wood, in overeenstemming met den vice-president Paul Krüger. De vrijstelling laat zich daardoor verklaren, dat Secocoeni vrede met de republiek had gesloten, toen de annexatie plaats greep, en de Fransche republikeinen de wijze waarop dat opperhoofd door sir Garnet Wolesley werd be handeld, alles behalve goedkeurden. De republikein- sche regeering zou nu niet weten wat zij met Seco coeni te Pretoria doen zoude en de Engelsche regeering had er geen belang bij hem gevangen te houden. In ieder geval toont de vrijstelling, dat de republikeinen zoo bevreesd niet voor de inboorlin gen zijn als de uiterste Engelsche partij het gelieft voor te stellen. Die partij liet nog maar niet af pogingen aan te wenden om de gemoederen te verbitteren en het twistvuur levendig te houdes. Een harer organen wil nu ook Cetawayo vrijgesteld en naar Zoeloeland teruggezonden hebben. Dat orgaan beweert dat de Zoeloe-oorlog aan de Transvalers te wijton is en geeft niet onduidelijk te verstaan dat, nu zij weer

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 2