i N°. 6360. Vrijdag S Juli. A0. 1881 - Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Aan de abonné's op het Leidsch Dagblad Me Katwijk en Rijnsburg wordt medegedeeld dat dit blad 's avonds per stoomtram van jhalfacht wordt verzonden (behoudens zeld zame uitzonderingen) en aldaar denzelfden .ivond nog wordt bezorgd. DE ÜÏTGEVER. stads-berichten. - PRIJS DEZER COURANT: Voor Leider: per 8 mtandeo.1.16. Franco per post1.40. Afzonderlijke Kommen0.03. PRIJS DER ADVERTENTIES: Ven 16 regel» Iedere regel meer. W5. 0.17*. Grootere lellen naar plaatsruimte. S C IÏUJ TTEU U. 1 BURGEMEESTER en "WETHOUDERS van LEE DEN doen te weten, dat de Commissie, volgens art. *15 der wet op «le Schutterijen, van den llden April 1827 (Staatsblad n°. 17), genoemd tot het onderzoeken van en beslissen omtrent «Je Tedenen van vrijstelling en uitsluiting, cel vaceeren p'het Raadhuis dezer gemeente, op Vrijdag dsn lóden Jctli instaande, 'a namiddags te zês turen. En worden diensvolgens opgeroepen 1°. al de zoodanigen, welke aan Êe loting van dit jaar eigenomen hebben; 2". degenen, die sedert de vorige inschrijving alhier aijn komen wonen er. geboren zijn in de jaren 1817 tot röö ingesloten 3°. zij, die ambtshalve zijn ingeschreven en eenige reden tol vrijstelling verrneenen te hebben I 4°. degenen, die na hunne indie-.islstelling'bij de Schut terij recht op vrijstelling hebben verkregen, alsmede die bij liet Bataljon om lichaamsgebreken tijdelijk zijn vrijge steld, en J 5°. degenen, die volgens art. "3 L. en M. der wet, 4ds tot de nacht-of'brandwacht'beboorende, lijf- of huis bedienden zijnde, of bedeeld wordende, vrijstelling kan alen erlangen; om zich voor gemelde Commissie te vervoegen, op feo- vengemelden dag, «1 ware het-dat bij hen geen opree- ipingsbiljet was ontvangen, ten einde over <5e ingediende reclames uitspraak >worde gedaan, terwijl zij, die alsdan niet verschijnen, geacht zullen worden geene reden tot vrijstelling te hebben en mitsdien, overeenkomstig art. '10 van Zijner Majesteits besluit wan den 2Ssten Juni 1828 (Staatsblad n». 42j, voor zooverre zij dienstplichtige nom- 'xners getrokken hebben, bij de -Schutterij zullen worden Engel ij fd. Bmgemeesler en 'Wethouders voornoemd, Leider, DE KANÏIBR, Burgemeester. 7 Juli 1861. IE. KIST, Secretaris. IiKSOBST, 7 JIulI. Heden >3 aan de 'universiteit alhier do heer P. O. Mërgadant, geb. te 's-Gravenhage, bevorderd tot «dector in de klassieke letteren, met •ceademisch ■roefschrift, get.: „'Do Luciane aequaliem suorum leasore." Er bestaat gëhtgenheid tot verzending der rtrespondeaitie naar Noord-Amerika door middel Fvan het stoemschïp „Rotterdam", waarvan-de laatste •"bug'.ichting aan het postkantoor te Rotterdam is pa aid op Zaterdag den Oden Juli a. s., 's morgens te negen uren. Ten psstkantore alhier moeten de brieven enz. das uiterlijk Vrijdag-nacht om twaalf uren bezorgd zijn. De heer Ph. J. Vau der Linden, onderwijzer alhier, is benoemd tot hulp der schooï te Dinxperloo. De algemeene vergadering van de deelhebbers in de spoorwegmaatschappij LeidenWoerden zal gehouden worden op 29 Juli a. s., des namiddags te twee uren, in Zomerzorg, bij Leiden. De uitslag der overgangsexamens aan de Hoogere Burgerschool alhier is als volgt: Van de lrte tot de 2de klasee. Bevorderd 25, n. 1.: \Y. C. Blinken, J. H. De Qnaüt, J. L. C. Wortman, J. W. E. J. De Wal, J,. Coebergh, T. Van Wjk, A. Van Bleien, IC'De Car- penlitr Wildervank, T. J. C. Buys, L. P. Jongejans, W. Van BtRomelen, H. J. Ij. F. Rcorda, C. Brns^cman, A J. G. Van der Upnich, P. Fonteyn, J. C. De Neve, C. M. Steffelaai, jP. Kriiger, J. G Knotter, K. Van Bèmmelen, C. M. Creraer, W. N. Canaens, II. VaD Wijk, A. G. Klevn, H. G. Iïeimeringer. Voorwaardelijk bevordkrd 10, nl.E. D. W. Faber, K. P. w. kern, J. H. Van Wijk, J. P. Burgersiïjk, J. G. P. Van Musscbenbroek, W. F. Privé, I. Harlcvelt, E. R. Bonmees- [ter, R. Bakker, H. J. GerÜDgs. I Niet bevorderd 13. j Van de 2de tot de 3de klasse: Bevorderd 19, nl.J. W. Lena, J. H. Kern, M. De Haas, H. J. Van den Berg, E. T. Witte, J. C. Logger. N C. Mnlder, C. Rappard, F. Hollaar, D. Yam der Horst, J. L. Van deD Berg, J. H. Meerburg, E. A. Martin, D. J. A. Vrijdag, II. P. J. Broos, J. C. Japikse, L. Sillevis, K. MA. Van ÏVeeren, P. J- Haeselbach. Voorwaardelijk bevorderd 9, nl.A. De Jong, F. W. L De Star'er, L. H. Vijzelaar, A. Van Lawick Van Pabsf, H. J. Tiücma, J. A. N. Graafland, II. M. Sasse, E C. Van-der K Keilen, 1'. De Graaf. Niet bevorderd 3. Van de 3de tot de 4de klasse. Bevorderd 14, n. 1.: J. F. Quast, 1'. De Carpentier Wildervank, S. J. Feenstra, L. F. Driessen, W, L. Kraal, A. V. Helfrich, L. Convée, P. C. De Quant, S. C. Van Musscbenbroek, G. Holtius, J. De Vogel, It. W. J. W. Idzerda, 1'. C. Swemer, E Krnytf. Voorwaardelijk bevorderd 11, u. 1.F. Van Rombcrgb, H. C. Meerbare, F. VV. J. H. Tengbergen, G. H. Van Dissel, W. K. G. Harioff, P. VV. Modderman, J. H. Faber, O G. d'Aumerie, R. F. K. Wilhelmy Damsfé, T. P. Viruly, S. Piek. I Niet bevorderd 6. Van de 4de tot de 5de klasse. Bevorderd 13, nl.: VV. Dries sen, H. VV. Witte, 15. P. Van Nouhnys, A. D. Van der Harst, S. Van ©issel, P. O. Wassenaar, II. J. Meerburg, F. L. G. d'Aumerie, G. Hoog, J. Booraeester, H. de Vogel, J. L. Boek- svijt, C. C. Nederburgh. Voorwaardelijk bevorderd 1, nl.: E. C. A. Feenstra. Niet bevorderd 2. Met het stoomschip „Wybertcn", waarvan het vertrek uit Rotterdam op "9 Juli a. s. is bepaald, wordt, behalve naar Batavia, ook een brievenmail verzonden naar Atjeh en naar Pa&ang. De brieven en verdere stukken behoeren aan het postkantoor alhier uiterlijk "s nachts te twaalf uren bezorgd te zij®. Tot docent aan het gymnasium te Zetten is benoemd do heer S. S. Hoogstra, thans docent aan het Instituut te Noor they bij Voorschoten. - Van de 4 'leerlingen van het gymnasium, dio op 4 Juli, met toestemming van het curatorium, admissie-exa- men deden voor de universiteit ie Utrecht, zijn 3 geslaagdnl. K. Van Roen uit Hazerswoude, J. J. Roskott van Amboina en W. Hoek uit Utrecht. Naar wij 'vernemen, heeft de keizer van Oos tenrijk benoemd tot grootkruis der orde van Frans Joseph onzen 'minister van justitie, mr. A E. J. Modderman, en iot ridder 2de ld. der orde van de IJzeren Kroon van Oostenrjjk mr. C. J. E. graaf Van [Bijlandt, referendaris bij het departement van buitenlandsehe enken. Voor de hoofdonderwijzersakte werden te 's-Hage in de 5de serie 12 candidaten geëxamineerd, 3 trokken zich 'terug. 6 werden afgewezen en 3 toegelaten, tw. de heeren D. Beeemer uit Schiedam, J. C. Van der Hek uit Gouda en D. H. Meyer uit 's-Hage. ÏBij het examen to Utrecht zijn de candidaat- artsen fC. J. Kleyn als arts, M. W. Van Batenburg en D. P. Van Batenburg voor het eerste gedeelte toegelaten. De Koning en do Koningin zijn gisterochtend oira kwart vóór zevenen met gevolg uit Wildungen vertrokken naar Frankfort. Bij hun vertrek waren alle Nedeslandscheen vele andere kurgasten aanwezig. Dr. Mezger te Amsterdam is door den koning wan Zweden benoemd tot commandeur 1ste klasse wan de Poolster. In de gistermiddag gehouden zitting van den gemeenteraad van Amsterdam heoft de voorzitter medeceeling gedaan van een schrijven der commissie tot het bijeenbrengen van eeno som van 3 millioer, orn te dienen als bijdrage van den handel voor een kanaal naar den Rijn in oostelijke richting, indien de Eerste Kamer het door de Tweede Kamer aan genomen wetsontwerp iter verbetering van de Keulsche Vaart mocht ver werp oh, uit welk schrijven bleek dat de insehrijvingen circa 4 millioen bedragen. De aanbieding kan mitsdien plaats hebben. Aangezien B. en We. gaarne over de aanneming der bijdrage den Raad wenschten te praeadviseeron, is besloten deze zaak in eene op Vrijdag-avond 8 uren te houden zitting van den Raad te behandelen en dan tevens een ontwerp-adre3 aan de "Eerste Kamer vast to stellen, waarin op verwerping der wet zou worden aangedrongen. - Aan het einde" der zitting is nog besloten het bedrag van den h oofdelijken omslag voor het dienstjaar 1881/82 te bapal en op ƒ2,310,000, waarvan voor dat dienstjaar zal verschuldigd zijn I0/i2 gedeelten of 1,950,000, en om de plaatselijke directe belasting naar het inkomen over de reaanden Mei en Juni niet in te vorderen. Volgens nader ontvangen berichten is de gezondheidstoestand van het lid in den Raad van N.-I., mr. Der Kinderen, beter, zoodat waarschijnlijk een verlof naar Nederland niet noodig zal zijn. In een part. brief uit Kotta-Radja leest men o. a. het volgende, dd. 23 Mei: Heden is de order in de pen gebleven om geen patrouilles meer te maken, naar aanleiding van een nachtelijken aanval op Peua- oeng, waarbij de kogels tot in den Kraton zijn door gedrongen, wat na de tweede expeditie niet meer was vertoond. Van sommige posten komen ook slechte tijdingen; de radja van Samalangan moet - naar men zegt - verdwenen zijn om den27steneen aanval te doen. Het is goed - als het waar is - dat wij gewaarschuwd zijn; veel kwaad zal hij ons niet kunnen doen. Maar deze feiten teekenen toch vol doende den toestand als minder gunstig. De tenue orders volgen in de laatste weken elkaar op met een vruchtbaarheid, alsof wij met dergelijke voor schriften den boel in orde zouden kunnen krijgen. De 5de dier orders is, naar ik hoor, reeds in de maak. Bij den aanval op Penajoeng is een Chinees gedood, en werden er twee gewond." Een Duitsch componist, Heinrich Hofmann, heeft een opera gecomponeerd, getiteld: „Wilhelm Von Oraniën". De tekst is van Roderick Fels. Het stoomschip „Prins Hendrik", van Amster dam naar Batavia, arriveerde Dinsdag te Port-Said en heeft gisteren de reis voortgezet. Gemengd Nieuws. Pflïigings «oiscert- en operettengezel- sckap gaf gisteravond op Zomerzorg de aangekon digde gast-voorstelling, welke zeer goed bezocht was en - dit is het voornaamste - ook zeer goed voldeed. Dit bewezen de herhaalde toejuichingen waarmede de verschillende voordrachten of kunst verrichtingen werden beantwoord en de wijze waarop men telkens nogmaals een en ander ten beste ver langde. De optredenden, zoowel die in de beide operettes, als de eontra-altiste mej. Lina Ernst, „die imitirten Tyroler", de komieken Emil Bo- rowsky en Poldy Carlé, de equilibrist Eichler met zijn blokjes eu niet het minst Charles Carlé in zijne bijna onbegrijpelijk spoedige gedaanteverande ringen, behaalden een buitengewoon succes. Amu sement ging hier met kunstgenot gepaard. Velen- zal het daarom aangenaam zijn te vernemen dat het gezelschap ons in Ajngustus nogmaals zal komen-. bezoeken. Wij kunnen onze stadgenooten, die reeds zoozeer op de a. s. Leidsehe kermis gere kend hadden, geruststellen. Niettegenstaande het epidemisch heerscken der mazelen, welke boven dien tot nog toe van een goedaardig karakter zijn, zal zo toch plaats hebben, althans indien zich in dien tijd geen andere onvoorziene omstandigheid voordoet. Om de thans heerschende ziekte zal ze niet worden geschorst, want bij nader onderzoek der betrekkelijke wet, die van 4 Dee. 1872 (Stbl. N°. 134) blijkt dat in art. 22 alleen sprake is van aziatische cholera, pokken- of roodvonk-epidemie. Uit do woning van J. Do Klerk te Noord- wijkerkout is door middel van buiten- en binnen- braak, terwijl de bewoners afwezig waren, ontvreemd 70 aan geld, een gouden ketting met dito kruis en medaillon, een paar dito oorbellen, een gouden hoofdplaatje, drie gouden ringen, een dito broche, een kuip met zilveren beugel en een wekkerklokje, van welken diefstal worden verdacht twee perso nen. tamelijk lang, 30 a 40 jaar oud, waarvan een met bakkebaarden, gekleed eem in het zwart met garibaldi-hoed en de ander in het grijs mei pet. Opsporing en aanhouding van de gestolen voor werpen, alsmede van de verdachten worden verzocht. Gisternamiddag om halfvior is een zevenjarige knaap doar een tramwagen in do Was- senaarsche straat te Scheveningen overreden; hij

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1