Maandag 2S Maart. Tweede Blad. N°. (>476. A0. 1881. IDSOH DA OBI,AD. PRIJS DEZER COURAST: Voor Leiden per 8 maanden.f 1.10. Franco per post.L4Q. Afcunderlyke Hommers...........OJO. Bom Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—0 regels.1.05. Iedere regel meer0.17$. Grootere letten naar plaatsruimte. Qemengd Nieuws. Door de politie alhier is opgespoord en in beslag genomen al het zilver, door middel van braak en inklimming eergisteren te 's-Gravenhage ontvreemd !n twee bewoonde huizen aan do Nassau- kade. Het ontvreemde bestond uit: 12 nieuwe zil veren theelepeltjes, 4 meer gebruikte dito, 6 dito dito, 5 zilveren eetlepels en 6 zilveren vorken. Gisteravond omstreeks negen uren ont stond bij zekeren v. d. M. een begin van schoor steenbrand, welke nog door kardoezen kon gebluscht worden. Herhaaldelijk blijkt hoe gevaarlijk de SchapenKteeg voor de passage met rijtuigen is. Hedenmiddag was dit weder het geval. Een rijtuig kwam er in aanraking met de ruiten eener woning, welke dan ook beschadigd werden. Bovendien heb ben de muur en de stoep van het hoekhuis ook reeds belangrijk geleden. "Wanneer zal er in dien toestand eindelijk verandering komen? Op e9iie alhier gehouden publieke ver- kooping heeft een klein gegraveerd koffertje van het jaar 1600 - de waarde aan zilver was slechts 20 - den aanzienlijken prijs van 280 opgebracht. Een bewijs dat het antieke zilver nog groote waarde heeft. De veroordeelde De Jongh had bij zijn vertrek uit Den Haag op heel wat bekijks gerekend. Althans, toen hij Woensdag naar Leeuwarden werd getransporteerd, moet hij aan het station aldaar aan den veldwachter, die hem geleidde, de opmerking hebben gemaakt, dat het hem verwonderde dat er zoo weinig menschen aan het station waren. De Jongh scheen overigens welgemoed en vertrok als 't ware met een glimlach op het gelaat. „Victoria" aan den Ouden Schovening- schen weg is weder het eigendom geworden van haar stichter, den heer D. Puls. In het begin der volgende maand wordt het café heropend en naar men mededeelt, worden met twee gunstig bekende gezelschappen te Amsterdam onderhandelingen ge voerd om dezen zomer in de Skating dagelijks voorstellingen te geven. Deze gelegenheid tot ontspan ning zal dus voor Scheveningen niet verloren gaan. Het openb. ministerie bij de arr.-recht- bank tc Rotterdam nam gisteren conclusie in de vóór drie weken bepleite vordering van de Indische Gasmaatschappij om te worden toegelaten tot de verificatie van een post van 300,000 en de daarop verschuldigde rente in het faillissement Kerdijk en Pincoffe. Curatoren hadden geweigerd dezen post te verifiëeren, omdat zij beweerden dat do schuld gedelgd was door eigendomsovergang vau 60 aan deden Afrikaansche Handelsvereeniging elk a ƒ5000. Eischeresse beweerde daarentegen dat voormolde aandoe!er alleen tot pand hadden gestrekt. Het O. M., van meening dat uit niets gebleken was dat de schuld door eigendomsoverdracht gekweten was, concludeerde tot toewijzing der vordering; alleen wat de ronte betrof, meende het, moest de eisch ontzegd worden, omdat eischeresse in gebreke was gebleven te bewijzen dat vooruit rente bedongen was. Uitspraak 25 April. De politie-rechtbank in Marlborough- street te Londen heeft dezer dagen een vervalscher van boter tot eene geldboete van 30 p. st. veroor deeld en aan een brouwer, die in plaats van mout een suikerachtig surrogaat voor zijn bier had ge bruikt, eene boete van 50 p. st. opgelegd. Toen de woning van mejuffrouw Móla- nie Lunel, een 64-jarige rentenierster te Saint Pierre, bij Marseille, een paar dagen lang gesloten bleef, maakten de buren Maandag-morgen de poli tie op dit zonderlinge verschijnsel opmerkzaam, die na getracht te hebber; gehoor te krijgen. met geweld de deur opende. Een vreesolijk schouw spel vertoonde zich aan de oogen der agenten. Met wonden overdekt en blijkbaar met behulp van een zakdoek gewurgd, lag de ongelukkige vrouw dood. op den vloer van hare slaapkamer uitgestrekt, ter wijl alle waarden uit het bureau gestolen waren. Een geheime lade, waarin zich een waarde van IJ,000 fr. aan bankpapier bevond, was echter aan de aandacht der dieven ontsnapt. De politie is de misdadigers nog niet op het spoor. In een gipsgroeve te Foutenay-sous- Bois had een paar dagen geleden een afgrijselijke gebeurtenis plaats. Twee werklieden die stukken gips in eon bassin stonden te soheppen, waarin die stukken door een machine fijngemalen werden, kre gen hevige woorden omdat de een den ander bij ongeluk gestooten had. Een stortvloed van scheld woorden was daarvan het gevolg; er ontstond een worsteling, waarvan het einde was dat beide strij ders, elkander omklemd houdende, in den knil vie len, en, voordat de machinist tijd had gehad den molen tot stilstand te brengen, tusschen de tanden va* het werktuig in stukken en brokken gemalen waren. Te Brussel is uit het water opgehaald het lijk van een conducteur bij de Belgische Staatsspoorwegen. Aan den hals was door middel van een zakdoek een ongeveer 5 kilo zware steen vastgemaakt. Een gerechtelijk onderzoek is inge steld, dat aan het licht heeft gebracht dat hier alleen aan zelfmoord 'gedacht moet worden. De ongelukkige was uit den dienst ontslagen en had 14 Februari II. zjjue woning verlaten. Sedert dien dag had zijn gezin niets meer van hem vernomen. BUITENLAND. Frankrijk. Morgen zal te Parijs een eigenaardige plechtig heid in de Israëlietisoho synagoge plaats hebben. In tegenwoordigheid van de Russische ambassade en met officiëel voorgeschreven ceremoniën zullen de te Parijs gevestigde Russische Israëlieten daar den eed van trouw aan keizer Alexander III zweren. Volgons berichten uit Weenen, zjjn er in Oos tenrijk vermoedens opgewekt door de houding van den heer Goschen, die den afstand van Prevesa eischte, terwijl het tusschen de Porte en de am bassadeurs tot eene overeenstemming scheen geko men te zjjn. Italië. De „Gazetta d' Italia" meldt onder voorbehoud uit Geneve, dat daar gelijktijdig met den aanslag op czaar Alexander ook een aanslag op den Duit- schen keizer en op koning Humbert van Italië was beraamd. Het blad verlangt dat de mogendheden bij Zwitserland zullen aandringen strengere politie maatregelen te nemen al wil men dan ook geen inbreuk maken op de vrijheid van handelen van Zwitserland. Mocht Zwitserland weigeren, dan zou het zaak zijn eens te overwegen of het niet wen- schelijk is een grenscordon te trekken. Graaf Pecci, de oudste broeder van den Paus is te Carpinetto overleden. Kardinaal Pecci, zijn broeder, was bereids uit Rome vertrokken om zich naar den zieke te begeven. Spanje. Volgens berichten uit Havanna zijn aldaar tal van personen in hechtenis genomen, verdacht van geldverduisteringen aan het departement van finan ciën en van marine, tot een bedrag van meer dan 15 millioen dollars. Dinsdag 11. heeft eene vrouw te Madrid een bom met aangestoken lont nedergelegd voor de deur van een koffiehuis tegenover den koninklijken schouwburg en zich voorts uit de voeten gemaakt, De lort is gelukkig intijds gebluscht. Groot-Brltannlë. In het Hoogerhuis heeft lord Cairns tegen Don derdag eene interpellatie aangekondigd over de met de Boeren gesloten overeenkomst. Zooals reeds gemeld is, bracht - in het Lager huis - de post een pakje aan het adres van den minister Harcourt; het postmerk was: Manchester 22 Maart. De minister bekeek het pakje en vond het raadzaam het door den inspecteur Denning te laten openmaken. Men vond in het pakje een pistool, waarop een stak papier lag, met het opschrift„De eerste vrucht van de wapenwet. Van een bewon deraar van uwe staatkunde." Het pistool was een oud, versleten en, hoewel geladen, geheel onbruik baar wapen, dat geen dubbeltje waarde bezit. Men had veel pret over de grap in het Lagerhuis. Buslaud. De minister van binnenlandsche zaken heeft eene gerechtelijke vervolging ingesteld tegen de Deutsche „Petersburger Zeitung", ter zake van het hoofdartikel in n°. 67; de vervolging is gericht tegen den per soon des schrijvers, den redacteur van dat blad. Het proces tegen de vier aangeklaagden wegens den keizer8moord blijft op den 30sten dezer bepaald; het proces togen mej. Perowsky, als medeplichtige van Hartmann en Jeliboff, zal afzonderlijk worden behandeld. Zooals men verneemt, is het hoofd van den in het hospitaal overleden misdadiger, die de tweede bom naar don keizer wierp, van don romp geschei den en gebalsemd, om voor de gerechtabehandeliag bewaard te worden, die verscheidene dagen zal dnren. Men verzekert dat het lijk van keizer Alexander II niet heden, maar morgen, Zondag, op eene een voudige wijze in de kathedraal van de Peter- en Pauls-vesting zal bijgezet worden. Een eigenlijke, lijkstoet zal daarbij niet plaats hebben. Overigens is er door het publiek van het bezichtigen van'skeizers lijk een druk gebruik gemaakt. Turkije. Naar men te Konstantinopel verzekert, is het aanbod om Candia af te staan, door de Porte inge trokken ten gevolge van de oppositie in den minis terraad. Een ander voorstel is daarvoor in de plaats gekomen, dat Turkije als een equivalent voor Candia beschouwt. De vreemde gezanten heb ben het voorstel aan het oordeel hunner regeering onderworpen. De Porte heeft weder een 1000-man troepen naar Volo gezonden. De Turksche strijdmacht, aan de Grieksche grenzen samengetrokken, wordt thans op p. m. 80,000 man geraamd. 305de STAATSLOTERIJ. YIJFDE KLASSE. ZEVENTIENDE LIJST. Trekking van Saterdag 26 Maart. N®. 11944 1000. en Premie 30,000. N®. 6796 Premie ƒ3000. N®. 2637, 13791, 17196 1000. N®. 6327, 13343, 17865 400. N°. 12370, 14805 'f 200. Prijzen van 70. 926 1515 3928 7031 7475 10262 13211 15702 18477 1295 3203 5123 7271 8528 11558 14634 15886 19039 1316 3650 6391 7430 15185 11923 14664 16001 19077 19914 AI arlitbcx'ic litou. Leiden, 26 Maart. Ter markt werd heden aangevoerd Tarwe 13 hectoliter. Wintertarwe 10.— a 10.50. Zomer- tarwe ƒ9.— a 9.50. Rogge 12 H. L. Winterrogge 8.50 a 9.Zomerrogge 7.50 a 8Gerat 10 H. L. Zomer gerat 5.50 a f 6.Chevalier-gerat 7.25 a 7.75. Haver 13 H. L. Zware Haver/"5.a ƒ5.50. Lichte Haver 4.25 a ƒ4.50. Duivenboonen 10 hectol. 8.50 a 9.25. Paardenboonen 8 hectol. 8.a 8.50. Graabotcr 5700 kilogr., late qualit. l/4 vat ƒ66.a 70. Schei- 2de qnalit. l/i v*t 58.— a 62 Graaboter late qualit. per kilogr. 1.65 a 1.75., Schei-2de qnalit. per kilogr. 1.45 a 1 55 Lange Zwarte Turf, 4,000 duhh. hectol., f 0.221/j r 0.271/,.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1