voor paarden. „Onderzoek de bekken van hon derd veulens," zegt deze nieuwe specialiteit, „en gij zult geen tien zuivere gebitten vinden. Boven dien heeft de toestand der tanden evengoed invloed op de gezondheid van het paard als van den menschHet ééne heest heeft tanden zoo scherp als naalden, die hem in het tandvleesch dringen en hem daardoor verhinderen behoorlijk zijn haver te vermaleneen ander heeft last van een tand, die niet goed geplaatst is, zoodat hij onmogelijk zijn kop recht en sierlijk kan dragen." Dezer dagen bezocht de heer Lofller de stallen van den heer Delamarre; hij loopt daar eenigen tjjd rond toen zijn scherpe blik eensklaps op het veulen „Viveur" blijft rusten, waarop hij het den bek opent en uitroept: „Zie maar eens, hij heeft een tand die hem zeer doetonder het galoppeeren zal hij den kop altijd rechts houden." En zoo was het ook. Het door den bekwamen man ontdekte ge brek gaf het dier een voorkomen van wildheid, die het toch volstrekt niet eigen was. De behendig heid van den heer Loffler in het trekken wordt zeer geroemd. Hij vat den kop van het paard beet, streelt dien zachtjes, brengt ongemerkt zijn instrument aan en, krakde operatie is, vóór men het vermoedt, verricht, zonder dat de patient den minsten pijn geleden heeft. Of de heer Loffler reeds een patent genomen heeft voor het ver vaardigen van kunst-paardengebitten weten wij niet; alles is tegenwoordig eohter mogelijk en het zou ons niet verwonderen of iemand die een paard koopt, zal bij het onderzoeken van den bek er al spoedig op bedacht moeten zijn, dat hij niet door een schoone rij kunstmatige tanden bedro gen wordt. „Hoe oud zijt gij?" vraagt de voor zitter eener rechtbank aan een man, die zijne vrouw van ontrouw beschuldigt en op grond daar van echtscheiding vraagt. Nauwelijks heeft de aanklager verklaard dat hij 47 jaar is, of de be schuldigde, die tot dusver halsstarrig heeft ont kend, rospt op heftigen toon: „Dat is een leugen, mijnheer de president! Hij is volle 58 jaar, maar bij is bang dat zijn leeftijd als verzachtende om standigheid voor mij zal gelden." Te Antwerpen vond een werkman bij zijne tehuiskomst het maal niet gereed, maar wel zijne wederhelft in een luidruchtig buurpraatje ge wikkeld met eenige vriendinnen. Hevige woor denwisseling, waarbij de vrouw zich niet ontziet haar heer en meester eene gevoelige oorvijg toe te dienen. Buiten zich zeiven van drift, haalt de man zijn mes te voorschijn en brengt haar daar mede eene zoo ernstige verwonding toe, dat zij in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. BUITENLAND. Frankryk. Thans hebben ook vele prefecten aan de maires een schrijven gezonden om hun de striktste on partijdigheid bij de aanstaande verkiezingen aan te bevelen en er op te wijzen dat zij alleen voor de eerlijke naleving der wet hebben te waken. "Wegens weigering om gevolg te geven aan zulk een bevel van zich bij de verkiezingen van alle inmenging in den strijd der partijen te onthou den, heeft de prefect van Einistère den maire van Lothey voor twee maanden geschorst. Van de 200 procureurs-generaal, advocaten- generaal en substituten bij de Hoven van appel in Frankrijk hebben er thans 42 hun ontslag ge vraagd; van de 760 leden der parketten bij de rechtbanken zijn er 126 afgetreden. „Paris Journal" heeft het denkbeeld opge worpen om maarschalk Bazaine amnestie te verleenen. De installatie van den nieuwen officier van justitie te Bourg is door geen enkel advocaat bij gewoond. De procureurs waren allen verschenen, maar toen de nieuw benoemde binnentrad, ver wijderden zij zich op één na allen weder. Prins Victor, de oudste zoon van prins Jéröme Napoleon, is dezer dagen negentien jaar geworden en heeft daarmede den leeftijd bereikt, waarop de keizerlijke prinsen meerderjarig plegen te worden. Men weet dat hij door een deel der Bonapartisten als de ware troonopvolger wordt aan gemerkt. Al de geamnestiëerde commune-mannen, die zich te Parijs bevinden, zijn tot eene vergadering in het begin van Augustus bijeengeroepen, om, met het oog op de algemeene verkiezingen in 1881, een revolutionair-socialistisch programma vast te stellen. Italië. De „Diritto" maakt Griekenlands antwoord open baar op de nota der mogendheden. In dit ant woord wordt hulde gebracht aan het gevoel van billijkheid, waardoor de mogendheden zich hebben laten leiden, en Griekenland neemt de door de Berlijnsche conferentie bepaalde grensregeling aan. Het bericht in sommige buitenlandsche bladen, dat Turkije de bemiddeling van den Italiaanschen gezant in de quaestie der Turksch-Grieksche grens regeling heeft gevraagd, is voorbarig. In afwachting van Turkijes antwoord op de collectieve nota der mogendheden, hebben deze, zonder een formeel besluit te nemen, met elkaar van gedachten gewisseld. De minister-president Cairoli is ongesteld. België. De „Précurseur" behelst het programma der onafhankelijkheidsfeesten te Antwerpen. Deze zullen den lsten Augustus met een internationalen zeil- en roeiwedstrijd beginnen; den 21sten dier maand zal er eene tuinbouwtentoonstelling geopend wordenVlaamsche tooneelgezelschappen zullen een wedstrijd houden en Benoits oratorium zal worden uitgevoerd. Den 22sten volgen allerlei schietwedstrijden, een onderwijzersfeest, eene rozen- tentoonstelling, een landelijk feest enz. Den 24sten wordt een groot nachtfeest op de Schelde gehouden. De feestviering zal tot den 29sten duren. GS-root-Bi-ita.mil 8. Tot Donderdag jl. had men nog slechts 44 van de meer dan 120 lijken gevonden, die sinds de vreeslijke ontploffing in de Risca-mijn, bij Newport gezocht worden. Er worden dagelijks nieuwe po gingen aangewend om in de mijn, steeds met een verstikkende lucht gevuld, af te dalen. Er is reeds 8600 pd. st. voor de nagelaten betrekkingen der slachtoffers bijeengebracht. Men bericht nader dat het gedenkteeken voor prins Louis Napoleon in de St.-George's kapel te Windsor in den zuidelijken vleugel ge plaatst zal worden, dicht bij het monument ter eere van wijlen den hertog van Kent, den vader van de koningin. Oostenr.-Hong. Monarchie. Baron Calice, nieuwbenoemd ambassadeur bij de Porte, is Zaterdag-namiddag met een sneltrein naar Konstantinopel vertrokken. Aan de „Neue freie Presse" wordt uit Kon stantinopel gemeld dat het antwoord der Porte op de collectieve nota der mogendheden Zaterdag is afgezonden. De Porte weigert de grenslinie aan te nemen, welke door de conferentie te Berlijn aanbevolen is, maar verklaart zich bereid over eene rectificatie der grenzen te onderhandelen, waarvan echter Janina, Metzovo en Larissa buitengesloten moeten zijm. Telegrammen. RAGUSA, 24 Juli. De Montenegrijnen hebben de Albaneezen bij Germanitza aangevallen, 32 hunner gedood eu eenig vee buitgemaakt. Prins Nikita heeft de teruggave van dit vee bevolen. De vorst heeft bevolen dat alle mannen tusschen 16 en 60 jaren onder de wapenen moeten komen. SIMLA, 24 Juli. Luidens een officiéél bericht verhalen spionnen dat de troepen van Ayub-khan de rivier Helmund bij Hyderabad zijn overgetrokken en dat zijne cavalerie den 21sten tot Sanghar, op 14 mijlen afstand van het Britsche kamp, was vooruitgerukt, doch onmiddellijk terugkeerde. Men verwachtte er den 22sten 4000 man cavalerie en den 23sten het gros van zijn leger. Burrows heeft, uit vrees voor een nachtelijken overval, de stel lingen van het kamp veranderd. BERLIJN, 25 Juli. Prins Von Bismarck is gisteravond van Eriedrichsruhe hier teruggekeerd. PARIJS, 25 Juli. De studenten hebben gisteren een feestavond gegeven aan sommige geamnesti- eerde communards. Ollivier Pain, Amouroux, Henri Rochefort en Beauquier, afgevaardigde uit het departement Doubs, waren tegenwoordig. Er werden toosten uitgebracht op de dappere verdedigers der commune. Rochefort dronk daarna op de gezond heid van Blanqui en verliet vervolgens de zaal. Beauquier viel het opportunisme aan. Brissac dronk op de Europeesche republiek en op de vernietiging der koningen, Alix op de komst der sociale revolutie. PARIJS, 25 Juli. De „France" zegt, met be trekking tot het zenden van Fransche officieren naar Griekenland, dat de hun opgedragen taak louter technisch van aard is. Ingeval tusschen de Porte en Griekenland een conflict mocht ontstaan, is het hun ten strengste verboden deel te nemen aan een gevecht, of zelfs als nieuwsgierigen het bij te wonen. Heden heeft in het 19de arrondissement eene conferentie plaats gehad, onder voorzitterschap van den heer Rochefort, die levendig toegejuicht werd. De heeren Canivet en Clovis Hugues ver klaarden zich op heftige wijze tegen het oppor tunisme van Gambetta. Toen eenige der aan wezigen „leve Gambetta!" riepen, wilde men hen de zaal uitwerpen, doch Rochefort kwam uit naam der vrijheid van opinie tusschen beiden en verzocht den commissarissen hen te beschermen. Bij gelegenheid van de uitreiking der vaan dels aan de troepen in de provinciën is eene revue over al de garnizoenstroepen gehouden. De tal rijke menigte toonde groote belangstelling in deze plechtigheid. Het eenige incident viel voor te Cherbourg, waar admiraal Ribourt aan eene vij andige demonstratie der bevolking ten doel stond, omdat hij verzuimde de tribune te groeten, waar de leden van den gemeenteraad zaten. De raad heeft besloten om af te treden, indien Ribourt niet terug geroepen wordt. ROME, 25 Juli. Te Milaan is de heer Lella tot lid der Kamer van afgevaardigden gekozen met 875 stemmen, tegen 523 die op den heer Bertani waren uitgebracht. De koning heeft, alvorens te vertrekken, een bezoek aan Cairoli gebracht, die ongesteld is, en zich lang met hem onderhouden. Naar men verzekert, is generaal Bacca tot minister van oorlog benoemd. WEENEN, 25 Juli. De heer Van Calice, de Oostenrijksche gezant, is naar Konstantinopel ver trokken. Onder het gejubel van duizenden verscheen heden aartshertog Karei Lodewijk op het feest terrein van den schietwedstrijd. Persoonlijk deelde hij de prijzen uit en door de overwinnaars werd hij met oorverdoovend gejuich begroet. MADRID, 25 Juli. Een telegram uit Manilla meldt dat daar gisteren weder eene aardbeving groote verwoestingen heeft aangericht. BERLIJN, 26 Juli. Prins Yon Bismarck is, in gezelschap van zijne gemalin en van graaf Wil helm Von Bismarck, hedenvoormiddag om kwart voor negenen naar Kissingen vertrokken. LEIDEN, 30 Juli. Prins Albert van Pruisen is gisteren in de residentie aangekomen en heeft zich onmiddellijk naar Scheveningen begeven, alwaar hij in het Groot Stedelijk Badhuis is afgestapt. De „Monde Artiste" meent te weten dat aan de lijst der zangers aan den Franschen Schouw burg te 's-Hage geëngageerd, niet zal ontbreken de naam van den heer Lhérie, die, naar het blad vertrouwt, eene luisterrijke rentrée zal doen, daar het publiek den artist bemint en ongetwijfeld zijne verkeerde handelwijze zal vergeten hebben. Het stoomschip „Madura", van Amsterdam naar Batavia, passeerde gisteren Kaap St.-Vincent. Het overlijden wordt gemeld van mr. J. J. Teding van Berkhout, oud-wethouder van Amster dam en lid van de Tweede Kamer voor het kies district Gorcum. De heer Teding van Berkhout is op velerlei gebied nuttig werkzaam geweest. Hij was o. a. de oudste commissaris van het Ne- derlandsch fonds ter aanmoediging van 's lands zeedienst. INGEZONDEN. Mijnheer de Redacteur, Vergun mij, naar aanleiding van het ingezon den schrijven van den heer Chavannes in uw blad van heden, een plaatsje voor de volgende regelen

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2