Een Limburgsch pastoor, tegen wien proces-verbaal van bekearing was opgemaakt we gens het in zijn tuin aanwezig hebben eener ver borgen bergplaats van gedistilleerd voor anderen, is een uur na die bekeuring plotseling overleden. Te Parijs werd in de opera een net gekleed heer gearresteerd, die jacht maakte op de tooneelkijkers van anderen. Hij droeg in zijn knoopsgat het lint van het Legioen van Eer. Op heeterdaad betrapt, werd hij voor den commissaris van politie gebracht. Hij noemde zich Manuel Rodringuez, ridder van het Legioen van Eer, com mandeur van de orde van Karei IH en van ver scheidene andere vreemde orden, vice-voorzitter van het bestuur der Spaansche pers, correspondent van verschillende bladen. Men vond 3 kijkers bij hem en in zijne woning 70 kijkers, benevens 20 waaiers. Intusschen bleek het tevens dat hij wer kelijk was, wat hij voorgaf te zijn. Een vreeselyke brand heeft te Duin kerken de pakhuizen met vlas en maïs van Arche- deacon in de asch gelegd; de oorzaak is onbe kend; de schade bedraagt 1 millioen fr. Omtrent de branden in de oliedis tricten van Pennsylvanië verneemt men nader dat zij zich uitstrekten over een lengte van ongeveer 30 en een breedte van 8 mijlen. Rew City, Rix- ford, Oil Centre, Otter City, Morrisburg en Middaughville waren geheel vernield; 1500 per sonen waren zonder huis; 300,000 vaten olie werden vernield, benevens tal van fabrieken en duizenden bunders bosch. Het aantal opstandelingen in Bir- mah bedraagt thans ongeveer 1000een aanval op Minhla werd afgeslagen. Het Birmaansch ge zantschap zal heden van Thayetmayo vertrekken. Koning Theebau heeft na het bericht van den opstand in een roes troost gezocht, zoo zegt men men denkt dat de opstand wordt geleid door den uit Calcutta gevluchten Nyoung-Oke. In de menagerie van den dierentem mer Salva te Nancy kwam het eergisteren tot een woedend gevecht tusschen een panter en een leeuw. De dierentemmer was juist bezig met het vertoonen zijner kunsten met den panter, toen de leeuw, die in een kooi daarnaast opgesloten was, de tralies verbrak, die hem van zijn buurman scheidden en zich op dezen wierp. De dierentemmer verloor geen oogenblik zijne tegenwoordigheid van geest en na de andere dieren, die zich in de kooi bevonden, er uit gedreven te hebben, liet hij de beide twistende bedaard hun geschil beslechten. In ademlooze stilte zag het publiek het zeldzame en verschrikkelijke schouwspel aan, onder luid gebrul van de verschillende dieren, die zich in de tent bevonden. De panter scheurde den leeuw in een oogwenk den buik open, drukte hem in een hoek, zoodat een zijner ribben brak en beet hem toen de keel af, waarna het dier rochelend neer viel en zijn inbraak met den dood boette. De ongelukkige gezant Chung How zal toch vermoedelijk nog in vrijheid worden ge steld. De drang der mogendheden bij de Chineesche regeering schijnt te sterk te zijn. Twee liefhebbers van een fijn menu zitten na afloop van een uitgezocht diner aan tafel onder een fijne flesch, die als blijk van haar oud heid met een goede laag stof en de noodige spinne- webben bedekt is. „Die is ten minste 25 jaar oud", zegt de een, terwijl hij het laatste glas proeft. „Och", zucht de ander, „jammer, dat ze wat klein is voor haar ouderdom." Te Par ij s wordt door hardhoorige lieden menigvuldig gebruik gemaakt van kristallen geluidhooms. Met het dunne einde van zulk een werktuig in het oor, zat dezer dagen de bezoeker van een restauratie aan tafel, toen de kellner met twee ontkurkte flesschen op hem toetrad met de vraag„Verkiest u Pommard of Saint-Emilion „Pommard 1" luidt het antwoord van den bezoeker, doch, is deze hardhoorig, de kellner is bijziende, en dat lastige gebrek doet hem den geluidhoorn voor een omhooggeheven glas houden, dat hij allervoorkomendst tot den rand toe vult met den bestelden wijn. Het overige kan men zich licht voorstellen. Binnenkort zal nu in St.-Petersburg het proces gevoerd worden over de ontploffing in het winterpaleismen verzekert dat de ware mis dadigers thans in hechtenis zijn. De hongersnood is in Armenië zoo hoog gestegen, dat alle vee is opgegeten en nu de honden verslonden worden. Kort geleden dreef iemand een kameel door de stad Wan. Het dier zag er gezond en frisch uit tot zijn ongeluk. Immers, de hongerige bevolking wierp zich op het beest, sneed het in stukken en na weinige oogenblikken was nog slechts het gebeente over. Voor den opengevallen post van scherprechter te Munchen zijn niet minder dan 280 sollicitanten opgekomen, waaronder zich ook een kapper en een tooneelspeler bevinden. Eenige mannen waren Dinsdag in den Dom te Keulen bezig met het luiden der klok, toen een van hen door den wind zijn pet verloor. Een ander ving die op zijn voet en wilde ze opwerpen, doch geraakte met zijn been in een der touwen verward en voor men er in slaagde hem er uit te bevrijden, was de ongelukkige reeds tweemaal omhooggetrokken en dan weer met het hoofd op de steenen gevallen, zoodat hij eenige oogenblikken later een lijk was. Trouwe liefde schrikt voor geen ge varen. De beminde van dr. Weimar heeft aan graaf Loris Melikoff verzocht den banneling naar Siberië te mogen volgen. Uit Cuba wordt bericht dat 2 hoof den van opstandelingen benevens 27 man hunne wapens hebben uitgeleverd. Op den spoorweg Maagdenburg Oschersleben, tusschen de stations Blumenbergen Hadmersleben, is de sneltrein BerlijnAken ont spoord. De locomotief en alle wageus geraakten van de rails en vielen om. Twee passagiers uit Breslau werden gedoodvier, waaronder een post en een spoorwegbeambte, werden zwaar, dertig licht gewond. Een der gewonde passagiers bracht van de baan een dwarslegger mede, die geheel verteerd was. De streek waar het ongeluk voor viel is vlak, doch de baan moet er veel bochten maken. Officieel is nog geen oorzaak van het ongeluk bekend, hoewel de verteerde dwarslegger aan onacht zaamheid doet deuken. Iemand die denzelfden middag in een trein zat welke van de tegenovergestelde rich ting kwam, schrijft dat zijne medereizigers en hij zich reeds geruimen tijd over het uitblijven van den anderen trein verwonderd hadden, toen zij bij Hadmersleben de oorzaak ontdekten. De locomotief lag nog stoomende het onderste boven in een kuil; de spoorstaven waren ver nield; zes personenwagens, een goederenwagen en de postwagen lagen verbrijzeld, een schrikkelijk beeld der verwoesting. In de onmiddellijke nabij heid lagen de met groote moeite geredde, voor een groot deel ook zeer beschadigde goederen. Bij eiken stap ontmoette men gewonde reizigers, kin deren en vrouwen, druipende van bloed en wee moedig klagende. Uit een coupé werden twee kooplieden dood te voorschijn gehaald. Een ver schrikkelijk beeld bood ook de postbeambte, wiens onderkaak uiteengescheurd was en die de smar telijkste kreten deed hooren. Gelukkig was een geneesheer in de buurt, die eenige hulp kon ver kenen. De personentrein welke van Thale komen moest, was tien minuten vertraagd eu ontkwam daardoor het gevaar om op dezelfde plaats ver brijzeld te worden. BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft gisteren de invoerrechten, zoo als zij door de regeering in de tariefwet op alle artikelen van het tableau b zijn vastgesteld, aange nomen. Tegen Donderdag 17 Juni is de beraadsla ging over de begrooting vastgesteld. Duitschland. De keizer heeft Woensdag op het kasteel Ba- belsberg een feestmaal gegeven, waar de verloving van prins Wilhelm, oudsten zoon van den kroon prins, met prinses Victoria van Sleeswijk-Holstein- Sonderburg-Augustenburg officieel is bekend ge maakt. Onder de gasten behoorde ook prins Bis marck, die sedert het Berlijnsche congres geen officieel feest had bijgewoond. Grroot-Brittinniö. Ongeveer 200 leden van het Engelsche Lager huis hebben een adres gericht tot den heer Glad stone, waarin zij aandringen op het in behandeling nemen van het ontwerp tot bekrach -ing van huwelijken met schoonzusters; de ac essanten zeggen dat het ontwerp in het Lagerhui op min stens 400 stemmen kan rekenen. De re d ering zal misschien met het ontwerp spoed maken opdat prinses Beatrice met haar zwager, den groothertog van Hessen, zal kunnen trouwen. Op het diner in Mansion House dronk de Lord Mayor van Londen op Léon Say dien hij een hartelijk vaarwel toeriep. Say antwoordde dat het zijn ernstige wensch was gewe i met zijn naam een handelstractaat te teekeneD, dat in de geschiedenis naast dat van Cobden zou zijn ge steld; hij twijfelde echter niet of E eland en Erankrijk zouden binnenkort de in 1866 gesloten tractaten, in liberalen zin nog verbeterd, h rnieuwen. „De vrucht is rijp en de oogsttijd is ophanden; met leedwezen moet ik de taak van hefc zamelen der vruchten aan een ander overlaten, maar ik ben toch een van de eersten geweest, die de zon zagen schijnen, waardoor ze tot rijpheidwamen", aldus besloot Léon Say. In het Lagerhuis heeft de heer Dill den heer Mac-Iver beantwoordende, gisteren gezegd dat er met Frankrijk geene formeele onder! adelingen betreffende de vernieuwing van het ndelsver- drag gevoerd zijn. Er hebben echter menspre- kingen plaats gehad en de Regeering 'Opte dat die tot eene verdere ontwikkeling van e vriend schapsbetrekkingen tusschen beide lanci a zouden leiden. Uit Kragujewatz wordt gesein dat de Skuptschina het voorstel, om aan den eer Glad stone een adres te richten, heeft verv rpen, uit overweging van de onbevoegdheid da toe dezer tot een speciaal doel bijeengeroepen v rgadering. Het Hoogerhuis heeft gisteren in tweede leziug met 126 tegen 101 stemmen de egrafenis- wet aangenomen. Rusloud. Gelijk gisteren reeds per telegraaf we rd gemeld, is de keizerin, Maria Alexandrowna, t noren her togin van Hessen, na een langdurig -ringlijden in den ouderdom van bijna 56 jaren overleden. Zij trad den 28sten April 1841 me den toen- maligen grootvorst-troonopvolger, than- keizer van Rusland, in den echt. De tijd dat haa verschei den invloed op de politiek kon uitoeft- en, is lang voorbij, maar eenmaal toch was de ovei edene eene belangrijke vrouw, wier wenschen en 1 .imen door geheel Europa wel in aanmerking mo< ïten geno men worden, daar de keizer, om wei'<e redenen dan ook, haar veel invloed liet uitoefi uen op het bestuur van zijn rijk, waarvan door ta1 van hove lingen, nu eens een meer dan een min Jer gunstig gebruik werd gemaakt. Rusland dreigt voortdurend een hotsing met Chinawel meldt men uit Shangai dat de oorlogs geruchten in Peking minder stellig zijn, maar de aanvoer van oorlogsbehoeften duurt voort en de vreemde mogendheden nemen alle man regelen om hunne onderdanen in het Hemelsche Rijk bij eene uitbarsting van den krijg te bescherm n. Vijftien vreemde oorlogsschepen liggen op dit oogenblik in de haven van Shangai. "Vei-ecïiif^-tle Staten. Generaal Grant werd in den laatsten tijd zoo zeer met brieven en telegrammen ovi rstelpt, dat hij van zijne woning te Galena, in Illinois, naar Dubuque, in Iowa, gevlucht is. Men zegt dat de gedelegeerden van Nieuw-Tork, door het senaats lid Conkling vermaand, met 45 tegen 23 stemmen besloten hebben als eene eenheid te stemmen. Een dergelijk besluit is door de Pennsylvaansche ge delegeerden genomen, ofschoon 23 hunner een protest tegen de candidatuur des heeren Grant hebben geteekend. In eene afzonderlijke bijeen komst van de voorstanders des laatsten heeft de heer Conkling eene redevoering gehouden, hen aansporende om standvastig te blijven, in welk geval, zeide hij, de candidatuur van den generaal zou doorgaan. Deze candidatuur zou trouwens z. i. de beste kans opleveren en door de Duitschers worden ondersteund. Telegrammen. KABOEL, 2 Juni. Ibrabam-khaD, een der leden van het naar Abdurrahman afgevaardigde gezant schap, is van Khanabad hier aangekomen en heeft

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2