V. 6219. Saterdag 29 Mei. A". 1880. De Familie Nnller-Beimonte r-r Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Met 1 Juni begint een nieuw kwartaal van het Leidsch Dagblad. Zij die zich als dan op deze Courant abonneeren, ontvan gen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. BERICHT. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZ£R COURANT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post.1,40. Aüonderl$ke Kommen0.03. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 rep*)» lader» r»fel Grooter» letten iTi»Ar*v plaetmimU. 1.0f. 0-17» De aflevering vau het premieboekwerk voor de geabonneerden op het Leidsch Dagblad DOOR Dr. JAN TEN «RINK, heeft tegen afgifte van den bon en op de daarin vermelde voorwaarden tot 1 Juni dagelijks plaats van 10 tot 6 uren aan het BareelDoezastraatN0.1. LEIDEN, 38 Mei. Heden is aan de hoogeschool alhier de heer C. B. Nederburgh, geb. te Batavia, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, met academisch proefschrift, get.: „Bijdrage tot de interpretatie der Artt. 78 al. 2 en 83 van het Reg.-Reglement van Nederl-Indië in verband met Art. 3 vau het Reglement op de Recht. Org. in N.-I.", en de heer P. Jzn. Proost, geb. te Amsterdam, tot doctor in de godgeleerdheid, met academisch proefschrift, get.: „Jodocus Van Lodenstein". De monstering der kostumes voor de aan staande Maskerade, te houden door leden van het Leidsche Studentencorps, zal plaats hebben op Donderdag 8 en Vrijdag 4 Juni, telkens van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uren, in het lokaal Zomerzorg, bij welke gelegenheid aldaar tevens een matinee zal gegeven worden, aan vangende om één uur. Op den dag der Maskerade, Dinsdag 22 Juni, zullen de deelnemers des na middags om één uur aan het academiegebouw op het Rapenburg aantreden. Van de Leidsche studentenvereeniging tot vrijwillige oefening in den wapenhandel „Pro Patria", onder beschermheerschap van Z. K. H. den prins van Oranje, is thans de Gids verschenen voor de deelnemers aan den algemeenen schiet wedstrijd te 's-Gravenbage, op 7, 8, 9 en 10 Juni 1880, ter viering van haar 12'/i-jarig be staan te houden op het schietterrein der dienst doende schutterij. (Proefveld). Aan het bezwaar om de viering van een studentenfeest geheel en al buiten de academiestad te doen plaats grijpen waartoe de vereeniging niet dan uit groote nood zakelijkheid overging heeft het bestuur gemeend zooveel mogelijk te gemoet te moeten komende prijsuitdeeling is daarom gedurende de maskerade week op het feestterrein te Leiden uitgeschreven en eene matinée musicale hieraan verbonden, ter bijwoning van welke alle deelnemers aan den wed strijd worden uitgenoodigd. Het algemeen programma is aldus samengesteld Zondag 6 Juni, 's avonds te 8 urenOnt vangst der deelnemers in het „Hotel de TEurope", LaDge Houtstraat, door het bestuur. Aanbieding van den eerewijn. (Ingevolge de bevelen van Z. M. den Koning moet door hh. officieren des Zondags, te 's-Gravenhage, de tenue worden gedragen, welke voor de troepen is voorgeschreven. Schako of kolbak en fouragères zijn gebruikelijk.) Maandag 7 Juni, 's morgens te halfnegen: Verwelkoming der deelnemers op het schietterrein, door den voorzitter der vereeniging. Des mor gens te 9 urenAanvang van den wedstrijd. Corpswedstrijd. Personeele wedstrijden. Vrije en vaste banen. Des middags te 1 uur: Muziek uitvoering op het schietterrein, aangeboden door het officierencorps der Haagsche schutterij. Des namiddags te 7 urenMuziekuitvoering in den tuin van het koninklijk zoölogisch botanisch genootschap. Dinsdag 8 Juni, 's morgens te 9 uren: Voort zetting van de personeele wedstrijden en van de wedstrijden op vrije en vaste banen. Des na middags te 1 uur: Muziekuitvoering op het schietterrein. Woensdag 9 Juni, 's morgens te 9 uren: Voortzet ting van de personeele wedstrijden en van de wed strijden op vrije en vaste banen. Des mid dags te 1 uurMuziekuitvoeriug op het schiet terrein, door het muziekcorps der koninklijke jagers onder directie van den beer Kalfl'. Des namiddags te 7 urenMuziekuitvoering in de Sociëteitstent in het Bosch, door de koninklijke kapel van het regiment Grenadiers en Jagers. Donderdag 10 Juni, 's morgens te 9 urenVoort zetting van de personeele wedstrijden en van de wedstrijden op vrije en vaste banen. Des mid dags te halfvijf: Sluiting van den wedstrijd. Des namiddags te 6 uren: Kameraadschappelijke maaltijd in het „Hotel de l'Europe" (Lange Hout straat) a f 3.50 per couvert (zonder wijn.) Vrijdag 25 Juni, 's morgens te 11 uren: De in „De Gids" aangeduide prijswinnaars vereenigen zich in het feestgebouw, ter gelegenheid van de maske radefeesten opgeslagen te Leiden, ten einde eene keuze te doen uit de prijzen. Des namiddags te 1 uur: Matinée Musicale op het feestterrein, door de stafmuziek van het 4de regiment infanterie onder directie van den heer A. Grentzius. Des namiddags te 2 uren: Prijsuitdeeling. De Liedertafel „Zang en Vriendschap" te Noordwijk-binnen heeft jl. Woensdag-avond haren kunstlieveuden leden een genotvollen avond bezorgd. Niet alleen, zoo meldt men ons van daar, dat ze een lief programma aanbood, waarop hare koor nummers afgewisseld werden door een paar liede ren voor vrouwenstemmen, een quartet voor mannenstemmen, door het verdienstelijk pianospel van twee harer leden, door den heer Schmölling, uit Haarlem, die een paar nommers op de violon cel voordroeg, geaccompagneerd door een lid der liedertafel, maar bovendien was de Zangvereeni- ging zoo gelukkig te kunnen vermeiden dat mej. Gripekoven uit Leiden wel gehoor heeft willen geven aan het verzoek om deze uitvoe ring door hare medewerking op te luisteren. Mej. Gripekoven droeg voor: „Auf Plügeln des Gesanges," van Mendelssohn, „Gruss an die Nacht" van Hiller en van Nicolai's „Looverkens"„Het Meiken" en „Mijn liefken is mijn zomer." Ver rukkelijk schoon klonken deze prachtige liederen, door de krachtige, buigzame, gevoelvolle stem van mej. Gripekoven. De Liedertafel mag zich gelukkig rekenen met zulk een avond, want niet alleen dat bijna alle koornummers van het programma zeer goed slaagden, het instrumentaal gedeelte deed dit zekerlijk niet minder. Dit alles werd gekroond door het overheerlijk bouquet van liederen door mej. Gripekoven ten beste gegeven. Onze bericht gever eindigt met den wenschde Zangvereeniging bloeie en schenke ons nog menigen genotrijken avond Tot hulponderwijzer te Waddingsveen is be noemd de heer A. M. Van Ameron te Neder- landsche Mettray, en te Ter Aar de heer J. L. Maasen te Den Helder. Uit Berlijn wordt gemeld dat de Duitsche regeering, naar aanleiding der klachten over de conventie betreffende de phylloxera, eene confe rentie van gedelegeerden der contracteerende staten heeft bijeengeroepen, die binnenkort onder voorzitterschap van den Pruisischen minister van landbouw zal worden gehouden. Ds. E. E. Gewin, pred. te Renkum, heeft voor het beroep naar Sneek bedankt. In den gemeenteraad van Rotterdam is gis teren een adres ingekomen van den kerkeraad der Hervormde gemeente aldaar om de kermis in te krimpen tot een week, en wel van Maandag tot Zaterdag. B. en Ws. stelden voor daarop afwijzend te beschikken. Een voorstel om een klok aan de Oosterkade te plaatsen, werd met groote meer derheid verworpen, voornamelijk op grond dat de in het voorstel aangewezen plaats ondoelmatig voorkomt. Met algemeene stemmen werd be sloten over te gaan tot de aanbesteding «ener con cessie voor het plaatsen van kiosken voor verkoop van couranten enz. op pleinen en straten. Naar de hoedanigheid der gronden in het Wieriugermeer zal onder leiding en toezicht van de heeren Conrad, hoofd-ingenieur van den wa terstaat in Noord-Holland, en dr. J. M. Van Bemmelen, hoogleeraar te Leiden, een onderzoek worden ingesteld door den heer Koot, opzichter van 's rijks waterstaat te Den Helder, terwijl het behandelen der boortoestellen aan den heer Jonk te Winkel is opgedragen. De luit. ter zee 1ste kl. E. J. Hoos, van het eskader in Oost-Indië in Nederland terugge keerd, is op non-activiteit gesteld. De luits. ter zee 2de kl. N. W. Van Ainmers en J. B. Snethlage, dienende resp. aan boord van het ram- schip „Guinea" en het wachtschip te Amsterdam, zullen met 6 Juni a. s. onderling van bodem verwisselen. De off. van administr. 3de kl. H. J. Knottenbelt wordt met dien datum geplaatst aan boord van het wachtschip te Willemsoord. Gemengd Nieuws. Dezer dagen kan men 's avonds in de Stadszaal groot en kleiD vereenigd vinden. Dit is ook niet te verwonderen, want niet alleen dat men liefst onze jeugdige meisjes en knapen niet alleen naar zulk een gebouw wil laten gaan, ook de ouderen willen te gelijker tijd wel eens van Mon tagues Marionetten-Theater profiteeren. Daarvoor behoeven zij zich niet te schamen. Waarom toch, het werd reeds vroeger opgemerkt, zouden zij niet meer mogen lachen om hetgeen der jeugd zooveel pret verschaftOok het slot der voorstelling, bestaande uit „het rijk der schelpen, de gouden regens, het rozen- en tooverpaleis, de verschijning der godin nen" enz., besloten met den „grooten waterval", een en ander met electrische verlichting in ver schillende kleuren, vindt telkens veel bijval en lokt bij de kleinen menig teeken van bewondering uit. Met die van morgen- en Zondag-avond zal de serie voorstellingen alhier besloten worden. Te Voorschoten had gistermiddag een jeugdige smidsknecht, genaamd G. H., het onge luk met een zijner vingers tusschen een boor machine te geraken, waardoor dat lichaamsdeel geheel verbrijzeld werd. In het academisch zieken huis alhier, waarheen de lijder onmiddellijk ver voerd werd, achtte men onverwijlde amputatie van den vinger noodzakelijk, waartoe dan ook werd overgegaan.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 1