Dinsdag 11 lei. V. 1880 N°. 6204. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURAOTt Toot Leideo per 8 meenden.1.10. Freneo per pest1.40. Abooderlfke Noauner»0.05. PRIJS DES UDTEBTEKTIU t Tm 16 nfili Mm rejel m Greetm kttan pUetemiaU. 1.08. LEIDËW, ÏO Mei. Aan den 70sten verjaardag van prinses Ma rianne werd gisteren alhier door het uitsteken van 's rijks en particuliere gebouwen der vlag wegens het overlijden van den burgemeester ditmaal half stok gedacht. Burg. en Weths. raden eene gunstige be schikking aan op de verzoekenvan C. Verhagen, om een duiker te leggen door het Utrechtsche jaag pad naar zijne woning onder de gemeente Hazers- woude; van D. Bouwman, om eene schoeiing te maken langs het perceel aan den Rijnsburger singel, sectie A, n#. 732, en eene brug te leggen over de sloot tot toegang naar dat perceel; van G. C. C. Wiggers van Kerchem, om een schuitenhuis te plaatsen in den singel bij de Haagbrug, en van L. Meyer te Dordrecht, tot het in eigendom beko men van eene uitgestrektheid van 8 centiaren van de Van der-Werff-straat. Door mej. J. Van Bemmelen alhier o. a. is heden met gunstigen uitslag het examen afgelegd voor de akte in het Duitsch. Van de zeven candi- daten behaalde zij het hoogst aantal punten. Zooals door ons reeds gemeld is, stelt de Leidsche studentenvereeniging tot vrijwillige oefe ning in den wapenhandel „Pro Patria" zich voor ter viering van haar 12'/,-jarig bestaaa, dat met het 61ste lustrum der academie samenvalt, een concours te geven op het schietterrein der dienst doende schutterij te 's-Gravenhage, waar door de zorg van het gemeentebestuur ten vorigen jare eene voortreffelijke en uitgebreide schijfinrichting is tot stand gebracht. Zij schrijft daarom een algemee- nen schietwedstrijd uit, te houden op 7, 8, 9 en 10 Juni a. s., waarvan het voorloopig programma thans is verschenen. De wedstrijd zal plaats heb ben op1°. 200 passen tusschen corpsen van de marine en van het leger, waaraan kan deelgeno men worden door één officier en vier minderen van elk met geweer of karabijn gewapend regi ment, of op zich zelf staand corps minder dan een regiment sterk zijnde (behoudens de aangevraagde bewilliging van de ministers van marine en van oorlog) 2°. op 200 passen tusschen scherpschutterscorpsen en weerbaarheidsvereenigingen, waaraan kan deel genomen worden door één officier en vier minderen van elk scherpschutterscorps, of door vijf leden van elke niet op militairen voet ingerichte weer- baarheidsvereeniging, ter mededinging uitgenoodigd zijnde; 3®. op 200 passen tusschen schutterijen, waaraan kan deelgenomen worden door één officier en vier minderen van elk bataillon dienstdoende en rustende schutterij of van elke dienstdoende schutterij, minder dan één bataillon sterk zijnde; 4*. op 200 passen (personeele wedstrijd), aangeboden aan de ofl. der marine, van het Nederl. en van het Indische leger, van de scherpschutterscorpsen en van de schut terijen (de onder-afdeeling hiervan iseen personeele wedstrijd, speciaal aangeboden aan de leden van het centraal-comité van het Ned. Weerbaarheids- bond en de bestuurders der uitgenoodigde weer baarheidsvereenigingen, voor zoover niet gerechtigd tot mededinging in de hoofd-afdeeling)5°. op 200 passen (personeele wedstrijd), aangeboden aan de officieren sub. 4°. genoemd, aan de onder officieren der dienstdoende schutterijen, aan alle onderofficieren en de minderen die aan de corps wedstrijden hebben deelgenomen, en aan al de leden der uitgenoodigde scherpschutterscorpsen en weerbaarheidsvereenigingen. Verder zullen er ge houden worden wedstrijden op vaste en vrije banen van 200 en 300 passen, opengesteld voor ieder een, en een wedstrijd met den revolver op een baan van 25 passen, ook opengesteld voor iedereen. De gelegenheid tot deelneming wordt door de groote spoorwegmaatschappijen in ons land alles zins gemakkelijk gemaakt. Aan hen toch die voor zien zijn van een bewijs dat zij aan den wedstrijd gaan deelnemen, wordt verzekerddoor de Neder- landsche Rijn- en door de Hollandsche IJzeren- Spoorwegmaatschappij van 6 tot en met II Juni een reductie van 50 pet. op de gewone vracht prijzen; door de Maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen: geldigheid van de plaatskaarten 2de en 3de klasse enkele reis, als speciale retour- kaarten van 5 tot en met 12 Joni; door de Neder- landsche Centraal-Spoorwegmaatschappijgeldigheid tot en met II Juni van de retourbiljetten, die naar ,Utrecht| uitgegeven worden op 6, 7, 8 en 9 Juni. Met erkentelijkheid maakt het bestuur er voorts melding van, dat reeds tal van prijzen zijn toe gezegd. Er bestaat dan ook gegronde verwachting, dat eene schitterende en uitgebreide verzameling prijzen zal kunnen aangeboden worden, al blijft ook het bestuur zich voor de aanbieding van ver dere prijzen ten zeerste aanbevelen. De secretaris de heer E. Yan Limburg Stirum, Nieuwe Rijn 53 alhier zal zich gaarne met de ontvangst belasten. Bij de heden gehouden openbare verkoo- ping van cokes van partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters waren de hoogste en laagste prijzen f 38.00, f 20.00, 4.00 en f 2.00. De minister van oorlog heeft bepaald dat bij de regimenten veld- en rijdende artillerie en bij het corps pontonniers gehuwd mogen zijn alle wachtmeesters, sergeanten en fouriers, die langer dan zes jaren onafgebroken in den graad van onder-officier hebben gediend. Voor het teekenen waren weder drie candi- daten, die allen werden toegelatenmej. D. J. A. Lourens, mej. C. A. M. Pietersen en mej. W. F. B. A. Steens Zijnen, allen uit 's-Hage; voor de Engelsche taal zes candidaten, allen toegelaten mej. A. W. Keukemeester, mej. A. M. S. Smith, mej. H. Van Sypesteyn, mej. G. M. Troughton, allen uit Rijswijk; mej. K. Mauser en mej. E. M. Yan Steeden, beiden uit Voorburg; voor de Fransche taal zes candidaten, toegelatenS. Broos en J. H. Van Rijn, beiden uit Rotterdam. Met de verbetering van den Lekdijk is men bij de zoogenaamde „Veertig Garden", op eenigen afstand van Amerongen gelegen, thans in vollen gang. De aannemers schijnen naar het groot aantal polderwerkers enz. te oordeelen, het werk met den meesten spoed te willen voltooien. Uit het rapport der commissie van liqui datie der Afrikaansche Handelsvereeiiging te Rotterdam blijkt dat de crediteuren, aanvankelijk op 10 millioen gerekend, ten gevolge van niet ge boekte posten enz. geklommen zijn tot 13'mil lioen. Het debet is daarenboven verminderd met circa 2 millioen, voornamelijk ten gevolge van te hooge factureering der uitgezonden producten. Met preferente crediteuren is afgerekend, hetgeen circa f 255,000 kostte. Over de vordering op de firma Kerdijk en Pincoffs is een verschil ontstaan met de curatoren, waarvoor een rechterlijke be slissing zal ingeroepen worden. Sedert de liqui datie is door realisatie van producten enz. f 21/, millioen ontvangen, waar tegenover 1,900,000 is uitgegeven. In kas was das op 31 Maart ruim 6 ton. Bezuinigingen zijn in het beheer inge voerd tot een bedrag van 13,000 'sjaars; aan de Kast zijn 5 factorijen opgeheven. Het slechte financieel beheer was voornamelijk de reden van den val der Afrikaansche Handelsvereniging. Levensvatbaarheid ontzeggen de liquidateuren de zaak zelve niet. Uit een opgemaaktea staat per 31 Maart blijkt dat de lasten 13,214,721 be droegen, de baten daarentegen 2,311,941, waar door de waarde der vorderingen op 17*/a pet. kan gerekend worden. Liquidateuren stellen nu voor, om de baten op het voordeeligst te doen inko men, een nieuwe maatschappij op te richten met een kapitaal van 1,995,000, verdeeld in 13,300 aandeelen van 150 en voor elke f 1000 vorde ring te geven een aandeel van 150 en ƒ25 in con tanten daarmede kan de zaak voor stad en land in stand gehouden worden. De koningin van Engeland heeft aan onze regeering haar dank doen betuigen voor de groote voorkomendheid, waarmede zij bij haar doorreize over het Nederlandsch grondgebied aller wegen ontvangen is. In de vorige week zijn te Amsterdam aan mazelen negen personen overleden. Ds. W. Zegers te Gorcum, praeses van het classicaal bestuur van Dordrecht, ds. Jb. Eigeman te Dordrecht, scriba van dat bestuur, en ds. E. A. G. Van Hoogenhuyze aldaar, scriba van het kerkbestuur, zijn opgeroepen om Donderdag 18 Mei in Den Haag over de oproeping van geschorste ouderlingen ter classicaal-bestnursvergadering te worden gehoord. Het stoomschip „Prins van Oranje", van Batavia naar Amsterdam, is Zaterdag te Napels aangekomen en heeft de reis voortgezet; de „Schiedam", van Rotterdam naar Nieuw-York, is gisternamiddag om één uur bij Dover gepas seerd de „Celebes", van Amsterdam naar Batavia, arriveerde gisteren te Southampton. Z. M. heeft aan C. H. A. A. Engelenberg, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Meppel; ingetrokken de benoeming van H. Fennema tot notaris te Akkrum, gem. Utiugera- deel, en benoemd tot notaris binnen het arr. Heerenveen, standplaats Akkrum, gem. Utingera- deel, W. Terpstra, cand.-not. te MaarssenG. P. Gielen, commies-verificateur der 1ste categorie voor den actieven dienst der dir. bel., invoerr. en acc. te Roermond, benoemd tot ont. dier middelen te Wieringenbenoemd bij het wapen der cavalerie bij het 1ste reg. huzaren, tot ritm. 2de kl. den lsten luit. jhr. A. W. Van der Wijck, van het corps; bij het 3de reg. huzaren, tot luit.-kolonel den majoor E. Visser, van het corps; tot maj., den ritm. Ch. A. Thurkow, van het 1ste reg. huzaren, en tot lsten luit. den 2den luit. jhr. Ch. F. Van de Poll, van het corps; benoemd bij den veteri- nairen dienst van het leger tot paardenarts 3de kl. den heer L. J. M. Rijnenberg, rijks-veearts te 's-Gravephage; den maj. jhr. F. F. Von Muhlen, van het 5de reg. inf., in zijn rang overgeplaatst bij het reg. gren. en jagers. Qemengd Nleuwa. Ter aanvulling van het vorigbericht kan nog worden gemeld dat ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der firma Cahen aan ieder kooper een bon zal uitgereikt worden, waarop men onmiddellijk zijn souvenir kan bezichtigen, het welk op 15 Juni a. s. kan worden afgehaald. Hedenmorgen omstreeks zeven uren is alhier uit het water aan den Zoeterwoudschen singel het lijk opgehaald van eene dienstbode, ge naamd G. De L., wier ouders te Woerden woon achtig zijn.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 1