Bevorderd. Van de 4de tot de 5de klasseF. E. C. Heyn- sius, E. G. C. Kooyker, H. A. Hartevelt, M. De Haas, J. F. Quant, H. W. Witte, C. Brendel, J. J. De Haas. Prijzen. 5de klasse: H. R. Mac Gillavrj, E. M. J. Kralder, A. F. De Haas. Eervolle vermelding. J. De Loos, M. H. G. Reimeringer, N. J. C. Brendel, E. W. Van 't Hooft. Bevorderd. Van de 5de tot de 6de klasse: C. A. Bock, F. Koopmans van Boekeren, H. R. Mac Gillavry, E. W. Van 't Hooft, E. M. J. Krulder, A. F. De Haas. Prijzen. 6de klasse: A. P. Backer, M. C. L. Cremer, M. Mac Gillavrj, G. E. Kolff, C. H. Sissingh. Eervolle vermelding. M. J. C. Stokhuyzen, J. M. Van Bemmelen, C. J. Rijke, D. Oort. Bevorderd. Van de 6de tot de 7de klasse: G. E. Kolff, C. J. Rijko, C. H. Sissingh. Van de 6de tot de 8ste klasse M. C. L. Cremer. Prijzen. 7de klasse: P. C. S. De Balbian, M. W. Van Grasstek, J. M. De L009, Ch. Palmer van den Broek. Eervolle vermelding. J. Van Bemmelen, A. Van Bemmelen. Bevorderd. Van de 7de tot de 8ste klasseH. De Mnnnik, J. Van Bemmelen, A. Van Bemmelen, P. C. S. De Balbian. M. "W. Van Grasstek, J. M. De Loos, Ch. Palmer v. d. Broek. Eervolle vermelding. 8ste kl.G. E. M. Blankwaardt. Viool. Prijzen, lstc klasse: D. Mac Gillavry, P. J. Has- aelbach, D. A. H. Van Eek. Eervolle vermelding. W. B. Oort, T. S- W. Van tspp.n wpti Bevorderd. Van de lste tot de 2de klasse: W. B. Oort, T. S. W. Van Leeuwen, P. J. Hasselbach, D. A. H. Van Eek. Van de lstc tot de 3de klasse: D. Mac Gillavry. Prijzen. 2de klasse-: C. J. Noest, N. Van Hamel, C. M. Steffelaar, A. B. Krantz, K. A. Felix, H. C. Hartevelt, J. Bnrger8dijk. Eervolle vermelding. W. S. Milders, A. H. Oort. Bevorderd. Van de 2de tot de 3de klasse: N. Van Hamel, C. M. Steffelaar, A. B. Krantz, W. S. Milders, K. A. Felix, H. C. Hartevelt, J. Burgersdijk. Van de 2de tot de 4de klasse: C. J. Noest. Prijs. 8de klasse: A. Somerwil. Eervolle vermelding. S. Piek, V. A. F. Harloff, J. G. Weyergang, K. A. v. Bemmelen, H. Kloppenburg. Bevorderd. Van de 3de tot de 4de klasse: A. Somerwil, K. A. v. Bemmelen. Prijzen. 4de klasse: M. De Haas, G. P. Doesburg. P r ij z e n. 5de klasse: J. R. Koopmans v. Boekeren, O. Sipkes. P r ij s. 6de klasseH. M. Enthoven. P r ij s. 7do klasse: L. Springer. Bevorderd. Van de 7de tot de 8ste klasse L. Springer. Prijzen. 8ste klasse: S. Z. Vos, J. G. Arentz. Violoncel. Prijzen. 2de klasse: W. Van Bemmelen, J. M. Felix. Eervolle vermelding. 5de klasseA. A. Andreson. Bevorderd. Van de 2de tot de 3de klasse: W. Van Bem melen, J. M. Felix. Klarinet. Eervolle vermelding. 2de klasseH. Brieër. Bevorderd. Van de 2de tot de 3de klasse: H. Brieèr. Pr ii s. 3de klasse: J. H. Drinhuyzen. Bevorderd. Van de 3de tot de 4de klasseJ. H. Drinhuyzen. P r ij s. 4de klasseK. Zammant. Bevorderd. Van de 4de tot de 5de klasae: K. Zammant. Prijs. 6de klasse: W. Koopmans van Boekeren. Theorie. Eervolle vermelding, lste klasse: J. M. Felix, R. H. F. Van Leeuwen, A. M. L. Van der Burgh, Th. Mac Gillavry, G. Doesburg. Bevorderd. Van de lste tot de 2de klasae: Th. Mac Gillavry. Prijzen. 2de klasse: H. Mac Gillavry, M. Mac Gillavry. Eervolle vermelding. A. Mac Gillavry, S. Suringar, M. H. G. Reimeringer. Bevorderd. Van de 2de tot de 3de klasseH. Mac Gillavry, M. Mac Gillavry. P r ij s. 5de klasseN. J. C. Brendel. Eervolle vermelding. A. B. Snringar. Koorzang. Prijzen, lste klasse: A. J. Kooyker, T. J. Werst, C. E. Land, J. C. Rauwenhoff, M. Van Romburgh, W. De Graaff, F. Kloppenburg, E. Noordijk, A. L. Qnant, J. Van Binsbergen. Eervolle vermelding. A. E. Kooyker, E. W. A. Land, H. J. Den Beer Poortugael. Bevorderd. Van de lste tot de 2de klasse: C. Koopmans van Boekeren, A. E. Kooyker, A. J. Kooyker, J. P. J. Van Dissel, A. J. W. Boekwjjt, T. J. Werst, J. B. Hoefftcke, C. E. Land, E. W. A. Land, L. H. Feendfflrs, J. W. De Goeje, H. E. Koopmans van Boekeren, F. W. Tengbergen, J. Van Bins bergen, A. F. Van Leeuwen, F. Kloppenburg, J. R. Kern, J. A. Hagen, M. Schüdel. Prijzen. 2de klasse: C. Mac Gillavry, W. Knenen, M. De Graaff, A. S. Mac Gillavry, C. M. E. Kolff, A. R. M. Kaiser, M. Van Binsbergen, M. Pleyte, J. H. Den Beer Poortugael, J. R. Kern, A. E. C. Jaeger, A. M. L. Van der Burgh, D. Mac Gillavry, Th. Mac Gillavry, J. Mac Gillavry, W. E. Van Eek, B. Sissingh. Bevorderd. Van de 2de tot de 3de klasse: B. Sissingh, C. Mac Gillavry, W. Kuenen, M. De Graaff, A. S. Mac Gillavry, C. M. E. Kolff, H. C. Weber, A. M. L. Van der Burgh, D. Mac Gillavry, Th. Mac Gillavry, J. Mac Gillavry, L. E. A. Chavannes. Prijzen. 3de klasse: M. Mac Gillavry, J. Knappert, E. C. Knappert, A. Mac Gillavry, M. H. G. Reimeringer, J. Reime ringer, W. F. Werst, G. A. Werst, C. P. Brntel de la Rivière, F. E. C. Heynsius, J. M. Krantz, H. R. Mac Gillavry, A. J. Stallinga en J. M. Felix. Gemengd Nieuwe. De heer F. Basch gaf gisteravond in den Schouwburg alhier de aangekondigde voor stelling, welke over het algemeen zeer goed heeft voldaan, want gedurig gaf het, wel is waar niet zeer talrijk, publiek blijken van tevredenheid. De werkzaamheden werden aangevangen met ver schillende goocheltoeren, die hier natuurlijk niet in bijzonderheden kunnen worden nagegaan, doch waarbij men telkens de vlugheid van den heer Basch niet genoeg kon bewonderen. Er werden ook enkele nieuwe stukken door hem vertoond, terwijl ook nog de geheimzinnige molen buiten bet programma werd ten beste gegeven. Na de pauze gaf hij een aantal agioscopische wereld- en andere tableaux te aanschouwen, welke inderdaad schoon mochten genoemd worden en veel afwis seling aanboden. Toen de voorstelling naar den zin van velen wel wat al te vroeg was afgeloopen, bleek het dat men ook over deze af- deeling voldaan was. Vooral was dit o. a. met de legende van den ooievaar het geval. Zondag zal de heer Basch nogmaals hier optreden, naar hij mededeelde met een nieuw progiamma. Te gelijk had in de Stadszaal de voorstelling plaats van het Spaansche ballet, met medewerking van den goochelaar L. Blanch. Daar het gezel schap eerst op het oogenblik toen de voorstelling beginnen moest, hier aankwam, werd het publiek genoodzaakt een drie kwartier te wachten. De eerste afdeelirig bevatte eenige goocheltoeren van den heer Blanch,; die wel in den smaak schenen te vallen van het publiek. De tweede en vierde afdeeling waren balletdansen, die door de eigenaardigheid van kleeding als anderszins eveneens de aandacht trokken. Mile. Fuensanta Moreno werd als eerste danseuse goed toegejuicht. Wat iedereen zeker in het bijzonder heeft bevallen was het spel van den heer Blanch op de kristallen glazen, dat de derde afdeeling van het programma vormde. Over het algemeen zuiver van toen speelde hij twee stukken met accompagnement van klein orkest. Na een her haald applaus gaf hij één nommer toe. Of iedereen nochtans voldaan was, meenen te moeten betwijfelen. Woensdag is te Delft eene hoeveel- heid uit Katwijk door A. v. D. aangevoerde schel- visch, door den daarmede belasten deskundige, als be dorven en schadelijk voor de gezondheid, afgekeurd en onmiddellijk daarna door de politie onschadelijk gemaakt. Tegen den aanvoerder is proces-verbaal opgemaakt. Maandag-ochtend is op een land in de gem. Koog-aan-de-Zaan het lijk gevonden van een 26-jarige dienstbode, beroofd van haar sieraden en beursje. Men denkt hier aan een zware misdaad. Dinsdag is reeds een persoon in hech'enis genomen. De gemeente-veldwachter Valk, te Broek in Waterland, is op eene noodlottige wijze om het leven gekomen. Bezig zijnde de biljetten voor de volkstelling rond te brengen, is hij door een der wieken van de poelmolens in de nabijheid van Monnikendam zoodanig getroffen,, dat hij op de plaats dood bleef. Men meldt uit Zwolle dat Woensdag ochtend aldaar, na een door de justitie ingesteld onderzoek te Lemele, eene vrouw gevankelijk is binnengebracht, die verdacht wordt van haren man, Z. Telman, tijdens hij sliep geworgd en daarna met een stuk hout het hoofd verbrijzeld te hebben. De man was ziekelijk en ruim 50 jaren, de vrouw 30 jaar oud. Zij waren ongeveer 6 jaren gehuwd en hebben een kind van 4 jaren. Het was van algemeene bekendheid dat de vrouw slecht was voor haren man, dien zij, naar gezegd wordt, ook al eens eene week zonder voedsel of hulp ziek heeft laten liggen. Door den rechter van instructie in verhoor genomen, blijft zij alle schuld aan het haar ten laste gelegde feit ontkennen. De misdaad schijnt ontdekt te zijn door Telmans buren, toen deze geroepen werdi-n om de nabuursplichten te vervullen, bestaande in het zoogenaamd afleggen van het lijk. Terwijl men daarmede bezig was, zagen de buren dat zich om den hals van den overledene een striem bevond, alsof er een touw om geweest was. Hiervan werd aan den dokter en later aan den burgemeester van Ommen ken nis gegeven, en spoedig kwam nu ook de justitie. De gevolgen van den sterken dooi doen zich in België reeds gevoelen. Door den grooten toevoer van water uit de verschillende zijrivieren, door het smelten der sneeuw en den overvloedigen regen der laatste dagen in de Senne reeds op verscheidene plaatsen uit hare oevers getreden en heeft zij de laag gelegen landen over stroomd. Aan de Petersburger „Nowoje Wremja" wordt uit de bergwerkstad Ufa geschre ven dat aldaar in de ijzerfabriek van Jurgosan een diefstal van 8 millioen pond ijzer heeft plaats gehad. Aan den diefstal had echter niemand anders schuld dan het gezamenlijke beambtenpersoneel der fabriek zelf. De ex-koning Cetawayo is ijverig bezig met lezen en schrijven te leeren. Dinsdag is eindelijk een duiker er in geslaagd, om een der met de brug over de Tay naar beneden gestorte spoorwegrijtuigen te vinden. Het was de eenige waggon eerste klasse, die in den trein was. Uit de opgaven der spoorwegdi rectie blijkt dat daarin niemand aanwezig was. Natuurlijk wordt de vraag, waarin eigenlijk de oorzaak van het ongeluk te zoeken is, druk be sproken. Sommige bladen achten het onverant woordelijk dat gedurende zulk een storm de spoor weg-ambtenaren den trein niet verboden hebben over de brug te gaan. Andere voegen er bij dat omtrent het weerstandsvermogen van de brug somtijds twijfel is geopperd. Eén blad maakt de opmerking en het meent dat de meeste inge nieurs het daarmede eens zullen zijn dat het ongeluk niet heeft kunnen plaats grijpen, indien niet de trein of een gedeelte van den trein uit hetspoor is geraakt. Dat derailleeren is in dit geval waarschijnlijk toe te schrijven aan den storm; maar het blad is van oordeel dat bij het stelsel, hetwelk bij het maken van de brug gebezigd is, een derailleeren van een trein, als hij op de brug tusschen het latwerk is, altijd geheele instorting van een groot deel van de brug ten gevolge heb ben moet. Voor een dergelijk ongeluk staat men op elke naar dit systeem gebouwde brug bloot, ook bij het kalmste weder, zoo de trein op de brug uit het spoor geraakt. Woensdag hebben de duikers de locomotief, drie waggons en eenige1 lijken gevonden. Het onderzoek wordt voortgezet. De bewoners van Broughty Ferry, een iets verdei gelegen visschersdorp, hadden een uur nadat het ongeval had plaats gegrepen, reeds bespeurd da; op den oever bij hen veel pakketten, bagage, stukken van spoorwegrijtuigen, hoeden, mantels enz. waren aangespoeld. Te East Newport, anderhalve mijl van de brug, kwam een lijk aanspoelen van eene vrouw, vermoedelijk reeds tusschen de zestig en zeventig jaar oud. Dinsdag te kwartier over twaalven des namiddags is te Genève een vrij hevige aard schok gevoeld. Vensters schudden, schellen klonken; in sommige huizen sprongen gesloten deuren open en de golvende beweging van den bodem werd door enkelen zeer duidelijk waargenomen. KOLONIËN. BATAVIA, 29 November. Den 26sten November beeft de eerste executie en vendutie volgens de bepalingen der nieuwe ordonnantie bij één der nalatige belastingschul digen te Samarang plaats gehad en werden eenigi goederen voor ver beneden de waarde toegewezen De toch reeds groote opgewondenheid nam diem tengevolge nog meer toe; maar den 27sten were in eene gehouden vergadering der Samarangschi Handelsvereeniging, naar aanleiding van een be kend gemaakt telegraphisch antwoord van dei gouverneur-generaal aan den heer Van den Berg den president der Javasche Bank, die zich to' hem gewend had, besloten het verzet le staken ei de opgelegde belastingen vrijwillig te betalen. Door den gouverneur-generaal van Ned.-Indië zijn de volgen de beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een tweej. verlof naar Europa wegens meer dan 12 jaren onafgebr. dienst, aan den griff. bi den landr. te Pontianak H. A. Brückner. Benoemd: Bij he' dep. der burg. openbare werken tot 2den comm. J. C. Regens burg; tot 3den onderw. aan de te Magelang (res. Kedoe) te ope nen school voor zonen van inl. hoofden en van andere aanzien lijke inlanders, A. Van Nieuwenhuyzen. Verleend: Een tweej verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den onderw. 2de kl. J Van Heek en aan den comm. 2de kl. bij den post- en tele graafd. Th. W. Fj Schrenel. Ontslagen: Eervol met verze kering van het behoud van recht op pensioen de gewezen in specteur 'der posterijen mr. J. J. Schneither Azn.; eervol me behoud van recht op pensioen, de ambt. op wachtg. H. C. Kal wegens intrekking zijner betrekking, eervol, de ontv. der in- ei uitvoerr. en ace. te Muntok F. W. Rappard; eervol w. ziekte de contr. lste en 2de kl. bij bet binn. best. op de bezitt. buitel Java en Madoera B. Donker Cnrtins en P. Folmer; uit 'slandi dienst, de gewezen kl. bij de wees- en boedelk. te Semaranj J. Alt. Benoemd: Tot adsist.-res. van Koetei (Z.- en O. afd van Borneo), tevens vendum., de ambt. op nonact. L. C. Dl Nys; bij den waterstaat, tot opz. 2de kl., de opz. 3de kl. li M. Pijnappel; bij de staatsspoorwegen op Java: tot tijdek adjunct-ingen. 2de kl. de opzichter lste kl. Th. A. M. Rujjs tot adjunct-ingen. 2de kl. de opzichter lste kl. bij den water staat M. De Boer. Departement van Oorlog. Verleend: Een tweej. verlof na»' Europa, wegens 15 jaren onafgebr. dienst in Ned.-Ind. aan de; kapt. der inf. A. J. Willemse; een tweej. verlof naar Europa wegens ziekte, aan den 2den luit. der inf. N. T. Van der Tak Ontslagen: Eervol de burg. schrijver 5de kl. bij de mil. adm G. A. Koot. Departement van Marine. Benoemd: Tot mach.-leerl. 1st kl. bij de mar. de mach.-leerl. 2de kl. G. J. Duchatean; to opz. bij de kustverl. de ambt. op non-act. E. J. Van Dijk.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2