toegeschoten geneesheer, de heer W. W. Mnys van der Moer, gelukkig kon constateeren, dat de ontvangen kwetsuren aan schouder, borst en aan gezicht niet het minste gevaar opleverden. De a r r o n d i s s e m en ts-re c h t ba n k te Rotterdam heeft A. H. en D. L. H. die, bei den in de kermisweek, de eerste zijn vrouw al het goed van het lijf scheurde en vervolgens zwaar mishandelde, en de tweede een zijner huisgenooten twee nagels afbeet, tot cellulaire gevangenisstraf veroordeeld, de eerste van 3 maanden en de twsede van 15 dagen, beiden bovendien in een boete van 8. Naar aanleiding van het feit dat op het Rembrandtsplein te Amsterdam een café is geopend, waarin de tafeltjes voorzien zijn van electrische schellen, zegt de Arnh. Crt. dat het zeker zeer vernuftig is, en men nu zeker is, als men iets be stellen wil, dit ook vernomen wordt; maar de groote klacht in druk bezochte instellingen geldt niet zoo zeer de quaestie of Jan het hoort, dan of Jan het brengt. Als men aan de tafels knopjes had om Jan zelf te electriseeren, zoodat hij sneller bediende, zon dit van nog meer belang zijn. Met betrekking tot den onlangs te Dordrecht gepleegden moord verneemt men dat J. Speekenbrink, die in den laten avond zwaar verwond in de nabijheid van de plaats van het misdrijf is aangetroffen en aanvankelijk beweerd beeft dat de moord was gepleegd door een hem onbekend persoon, die ook hem daarna verwoad had, Vrijdag bij zijn verhoor in het zie kenhuis aan de justitie volledig bekend heeft dat hij zelf de bedrijver van den moord is. Bij het verhoor moet Speekenbrink o. a. verklaard hebben dat hij met zijn slachtoffer naar het Boonepad is gegaan, met het opzettelijk doel haar daar het leven te benemen. Na zich eerst te zamen uit eene flesch met sterken drank te goed gedaan te hebben, welke flesch tegelijker tijd met het moord tuig uit de sloot is opgehaald, heeft hij haar eene diepe snede onder de kin toegebracht, waarop zij ontvlucht is en hij haar achtervolgde. Na haar gegrepen te hebben is er eene worsteling ontstaan, waarbij hij de bekende wonden aan de rechter hand heeft bekomen. Hij bleef ten slotte echter overwinnaar en heeft haar beide halsslagaderen afgesneden, waardoor haar het hoofd dus bijna van den romp was gescheiden, en daarna in het water geworpen. Door bloedverlies uit de zelf bekomen wonden ontbrak hem de kracht om zijn plan ten einde toe te volvoeren, nl. zich zelf den hals af te snijden, zo*dat hij zich slechts eene niet doodelijke wonde daar ter plaatse heeft toe gebracht. Nu werd de eenzaamheid hem te bang in de nabijheid van het lijk der verslagene en wierp hij zijn mes in de sloot, waarna hij in al lerijl op de vlucht is gegaan, totdat hij op den Parallelweg, door bloedverlies uitgeput, neerzeeg en daaj door de politie werd opgenomen, die hem naar een herberg bij het Begijnenhof heeft ver voerd, om hem van daar naar het gasthuis te doen overbrengen. Het lijk der verslagene is Vrijdag onder toezicht der justitie ter aarde besteld. Vrijdag heeft in Spanje weder een hevige storm gewoed te Mongalbon bij Malaga, waardoor veertig huizen zijn overstroomd en twee ingestort en twee kinderen verdronken. De correspondent van de „Times" schrijft uit Liverpool aangaande het verdwijnen van miss Edwards, dat die geschiedenis nu ge heel is opgehelderd. Genoemde juffer verliet den 13den September de ouderlijke woning om eenige boodschappen te doen, maar zij ging, in plaats van dit te doen, met den spoortrein naar Shrews bury. Het vermoeden dat ze een zenuwtoeval had gekregen is onjuist en de roman, die op dat ver moeden gebouwd werd, is niets dan een verzinsel. Zij was wel bij zinnen, en handelde geheel uit eigen beweging. Van Shrewsbury trok zij naar Londen, waar zij eenige dagen geleden ontdekt werd door een agent, die haar in het Regents paardenspel en in den Picadilly-circus verschei dene avonden achtereen zag en haar opspoorde in een huis in Brompton, waar zij met een andere jufter kamers had. Toen dc agent haar aansprak, ontkende zij eerst dat zij miss Edwards was, maar gaf eindelijk toe en werd toen overgebracht naar het huis van haar oom te Londen, waar zij nog is. Ds geheele geschiedenis is een treurige, en ongelukkig genoeg, niet ongewone geschiedenis. Bij het spoorwegstation te Landen» in de Belgische provincie Luik, zijn Vrijdag twee goederentreinen tegen elkander ingeloopen. De een bestond uit 120 wagens, gedeeltelijk bela den met licht ontvlambare stoffen, die bij de vernieling, door den schok aangericht, in brand vlogen. Gelukkig nam de stationschef zulke snelle doortastende maatregelen, dat een aantal wagens, te zamen bevattende eene zware lading petroleum, nog bijtijds konden worden losgemaakt en ver wijderd, en het stationsgebouw beveiligd werd tegen de vlammen uit de andere wagens en goe deren. Bij deze viel aan geen blusschen te den ken, zoodat dit gedeelte van den trein dan ook geheel is uitgebrand. Niemand heeft bij dit onheil eetiig letsel bekomen. BUITENLAND. Frankryk. Door de legitimisten van Maine-et-Loire is don Carlos aan de rijschool der cavalerie te Saumur met koninklijke eer ontvangen. Men heeft aldaar in de manége onderscheidene proeven van rijkunst voor hem afgelegd en hij heeft de geheele inrich ting bezichtigd, zooals bericht wordt, steeds om ringd door eerbewijziugen die alleen aan het hoofd van den staat toekomen. Buitendien zijn met toe stemming van den maire van Vernante de pom piers in groot uniform den Spaanschen pretendent gaan toejuichen op het kasteel van Jalesnes. Onder scheidene bladen dringen daarom aan op het ont slag van den commandant der rijschool en van den maire. De minister De Preycinet denkt in het vol gende jaar eene som van 35 millioen fr. aan haven werken te besteden te Boulogne, Calais, Duinker ken, Dieppe, Havre, Cherbourg en Saint-Malo. Spanjo. De „Politica", een ministerieel blad, zegt dat Cauovas, met het oog op den tegeuwoordigen toe stand van Cuba, in beginsel voorstander is van de dadelijke afschaffing der slavernij, en dat Mar tinez Campos dat gevoelen deelt. Het ontwerp tot vrijmaking der slaven op Cuba bepaalt, dat te beginnen met 1880 jaarlijks eene som van 100,000 piasters op de begrooting zal worden gebracht tot vrijmaking; de eigenaren zullen 350 piasters per hoofd vergoed krijgen. De regeering verbindt zich, om den aanvoer van vrije arbeiders op Cuba zooveel mogelijk te bevorderen. Oostonr.-Hong. Monarchie. Uit Weenen wordt gemeld dat toen de jeug dige bruid van koning Alphonsus het jawoord uitgesproken had, de hertog van Baylen haar na mens haren toekomstigen koninklijken gemaal een prachtigen diamanten ring overhandigde, waarin de letters A en C gegraveerd waren. Eerst na haren plechtigen intocht in Madrid zullen haar de kroon- juweelen overhandigd worden. De koning van Spanje is tot chef van het 42ste regiment Oostearijksche infanterie benoemd. In 1685 gevormd, wordt dit regiment voor een van de beroemdste van het le ger gehoudea en vele aanzienlijke personen zijn daarvan chefs geweest, onder wie de hertog van Wellington. De laatste honoraire kolonel was de koning van Hannover. XurUlje. De Porte heeft aan de Turksche bevelhebbers in Albanië bevolen aan Montenegro de door de grenscommissie aangewezen landstreken af te staan. Een nieuw financieel plan is in onderzoek, steeds met de tolinkomsten als onderpand. Tel egrrammen. MEMPHIS, 25 October. Ten gevolge van de strenge vorst is de gele koorts in hevigheid ver minderd en de quarantaine in de naburige steden tegen alles wat van Memphis komt reeds voor een deel opgeheven. KON ST ANTIN OPEL, 25 October. Uit Bel grado wordt gemeld, dat de Skuptschina op 13 No vember te Nisch zal geopend worden en dat de aauvullingsverkieziDgen ten gunste der regeering zijn uitgevallen. TURIJN, 26 October. De inwijding van bet gedenkteeken ter herinnering aan de doorboring van den Mont Cénis heeft heden plaats gehad in tegenwoordigheid van den koning, de' prinsen Amedeus en Carignan. De koning is met geestdrift toegejuicht. NAPELS, 26 October. Het vredescongres heeft besloten, om aan de regeeringen van Europa te vsr- zoeken gelijktijdige maatregelen voor eene gedeelte- lijke ontwapening te nemen. BUCHAREST, 26 October. De Sennat heeft het burgerrecht toegekend aan de Israëlieten, die bij het leger gediend hebben. MURCIA, 26 October. Het regent nog steedi. Het water is een meter gestegen. KAIRO, 26 October. Het gerucht van den afstand van Zeilar aan Abyssinië wordt tegenge sproken. De fondsen, beschikbaar voor de beta ling der geünificeerde coupou, dwingen tot een kor ting van 2 pet. LYON, 27 October. De heer Carel, tot de ge- amnestiëerden behooreude, is tot lid van den ge meenteraad alhier gekozen. PARIJS, 27 October. De Russische grootvor sten Alexis en Paul zijn gisteren van hier ver trokken om naar St.-Petersburg terug te keeren, Zij zullen hun weg over Berlijn nemen en eet bezoek brengen aan keizer Wilhelm. De groot vorst en grootvorstin Wladimir vertrekken heden avond. MURCIA, 27 October. Ten gevolge van een nieuwen orkaan zijn de Lorca, Totana, Calasparra, Sisrro en Amalzrera, in de provinciën Murcia en Al- meria, weder gestegen. LEIDEN, 27 Ootobcr. De gemeenteraad van Voorschoten heeft de be grooting dier gemeente voor 1880 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 12,881,34'/2. Onder de inkomsten komt voor ƒ2145 aan hoofdi jken om slag en onder de uitgaven zijn de kosten voor het onderwijs op 5674 uitgetrokken. De bevolking bedraagt 2180 zielen. Gisternacht is te Scheveuingen een haring schuit aangekomen met weinig haring en met ver lies van 18 netten. Gistermiddag kwamen twee bodems aan, waarvan een sedert enkele dagen in Nieuwediep had gelegen. De tweede bracht eene treurige tijding mede. Deze had, na deojongsten storm, gereed staande de vleet in te halen, een grondzee over het dek gekregen, wolk' het vaar tuig geheel op zijde wierp, ten gevolge waarvan één matroos en een zoon:je van den stuurman, ongeveer 14 jaren oud, in de golven zijn omgekomen en een derdt schepeling door den vai zijn been ge.bruken heeft. De overige bemanning heeft vruchtelooze pogin gen aangewend tot redding der twee personen. Het kind worstelde, onder aanroep vau zijn vader, met den dood. Wat men tot redding van den knaap beproefde, niets baatte. De verdronken matroos is een Egmonder en laat, zoo men zegt, eene vrouw met vijf kinderen na. Adv.-gen. Van Maenen heeft in de heden gehouden zitting van den hoogen raad tot ver: werping geconcludeerd van het cassatieberoep van H. E. d'Orval de Montenay, die, ter zake van den bekenden juweelendiefstal, door her gerechts hof te Amsterdam tot 2 jaren celstraf is veroor deeld. De uitspraak is bepaald op 24 November. Tot penningmeester van den polder Stein is ten gevolge van het bedanken van den vorigen titularis benoemd de heer C. De Ridder, te Reeuwijk.- Naar men verneemt zal de gencr tal-majoor Beekman, commandant der 3de divisie, eerlang zijn pensioen aanvragen. MurU tbori chten. Amsterdam, 27 October. Tarwe in loco zonder handel. Op levering onveranderd; Maart 348" per 2l00 KG. Rogge in loco bij kleinigheden als voren; nieuwe Petenb. 208; jarige Galatz 198 a 200; alles per 2100 KG. comp- tant zonder korting. Op levering iets lager. Koolzasd 2 hooger; op 800 KG. olie in April f 364 Oct. 343. Lynzaad zonder handel. Raapolie dadeljjk vast, en op levering op het laatst williger op zes tv. 35; vlieg, f 3 88/4in de stad f 83Vh; Nov. 231'; a J 33%; Dec. 33-/, a 34%; Mei 1S80 81% a/S45/, a 85% a 35. Lfjnolie dadelijk en op levering hooger op zes w. 321/„ i f 32-V4; vlieg, f 311/4 a Sll/g: Nov. 81% a/ 81%; Dec. f 30'/,; Jan.—Mei 1S30 301/j a 30 Maart—Mei 30% a 307/gJnni-Aug. 31%. Raapkoeken f 90 n 90. Lijnkoeken 101/, a }4. Petroleum stil; loco f 9%E; Nov. f 91/, E; Dec. 10 E. Rotterdam, 27 October. Petroleum flauw; loco 9% B, Nov.Dec. 91/j. In cons, 11%.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2