toegebracht, waarna hij door de politie in bewaring gesteld is, die tegen hem proces-verbaal heeft opgemaakt. De dochter is door den heer Andreson verbonden. De verwonding blijkt niet van ern- stigen aard te zijn. Duizenden bezochten gistere» de residentie en Scheveningen. Jammer dat een zoo heerlijke dag door een hoogst betreurenswaardig ongeluk moest worden gestoord. De stoomtram had op een zijner ritten bijna zijn tocht afgelegd en het station Scheveningen bereikt, toen een der reizigers, die op het balkon stond eu zijn hoed wilde grijpen, welke door den wind wegvloog, van den tram sprong om deu hoed terug te vinden, met het droevig gevolg dat hoofd en beenen ver brijzeld werden. Zijn lijk werd in eene nabij zijnde loods geplaatst. Het was hedenochtend nog niet herkend. Naar de kleeding te oordeelen, behoorde de ongelukkige tot den arbeidersstand. De artiste lb, behoorende bij het gezelschap dat in het Casino te Scheveningen voorstellingen geeft, is gister avond bij de uitvoering van gymnastische toeren gevallen, en heeft zich zwaar gekwetst, zoodat hij per brancard naar het gasthuis is vervoerd. Zaterdag-namiddag te omstreeks half- vier is door de politie te Rotterdam een persoon in hechtenis genomen, welke men vermoedt te behooren tot de dieven, die in het magazijn van den heer Van Loon hebben ingebroken. Deze persoon, op wien men sterk vermoeden had, was, naar men aan de Haarl. Crt. meldt, een der eige naars van den dezer dagen opgehouden Rijnland- schen Bazar aan de Hoogstraat te Rotterdam. Dientengevolge werd zijn huis (hij woonde op de Kipstraat op kamers) in stilte door de politie bewaakt, en toen Zaterdag-middag op den genoem den tijd op eenige meters afstand van het bedoelde huis een rijtuig stilhield en de bewuste persoon er uitstapte en zich te voet naar zijne woning begaf, werd hij onmiddellijk door de politie gear resteerd. De tweede verdachte persoon is te Em merik in hechtenis genomen. De eerste had, meldt de N. R. Crt., de domheid begaan te Rotterdam terug te komen, om zijn kofiers en kleeren euz. af te halen, die hij op de gestoffeerde kamer welke hij bewoonde had achtergelaten, en nog wel, naar men zegt, vooraf zijne voormalige hospita per tele graaf van zijne aanstaande komst bericht te zen den. Aldus moest hij wel in de val loopen. Men vond bij hem een retourbiljet op Emmerik, en dit leidde gemakkelijk tol het vermoeden dat zich daar zijn kameraad bevond. Er werd naar Emmerik geseind, en het gevolg was, dat beiden thans, na een korte vreugd, aan de justitie zullen overgeleverd worden. Bij den diefstal zijn volgens eene nadere opgaaf de volgende voorwerpen ontvreemdeen medaillon, enkel parels; een collier met pareltjes; 64 ringen met brillanten, opalen, saffieren, robijnen, waaronder Engelsch model en markiezinvorm62 verschil lende fantasie-ringetjes zonder diamant; 3 gouden snuifdoozen (twee koffer- en een plat model); 12 zware gouden bandringen met brillant en diamant; 30 zwarte onyx medaillons in goud en zilver, met brillant en diamant, met rose.t, tak en in andere vor men gezet; 24 heeren-medaillons, rood eu mat goud; een gele ankerketting met mat gouden medaillon met brillant; een gele collier, zeer breed en plat (als halsband); 2 diamanten medaillons, waarvan een met diamanten hangers; 6 gouden dames kettingen met kwasten18 zware hals-Eugéuies 12 mat gouden dames-medaillons met diamanten brillant; 18 hangers met brillant eu diamant, in goud gezet, met daarbij behoorende oorbellen en knopjes van brillant en diamant; 4 broches met enkel diamant, tak-model, in goud gezet; 44 parures van verschillend model, waaronder met diamant, cameeën, lichtgroene, gele, paarse en andere steenen, voorts twee met parels en verder met mat en glimmend goud en audere kleuren; 34 stel overhemdkuoopjes met brillant, diamant en paarlen24 paar knopjes met brillant en diamant; een shawlspeld met paarlen en brillant; 6 broches met diamant, in ronden vorm; een broche met parel, in ronden vorm9 paar diamanten belle tjes, verschillend van vorm; 52 dames-medaillons, waaronder zwart met diamant, matgoud, cameeën, cameeën met diamant, brillant en paarlen, ver schillende kleuren als groen, paars, geel enz. Naar men verneemt, zijn van de uit het maga zijn gestolen kostbaarheden ongeveer 300 stuks te Emmerik in beslag genomen, die bij den daar aangehouden verdachte gevonden zijn. Een inspecteur van politie is naar Emmerik ver trokken, om den dief naar Rotterdam over te brengen. Op de kamers, die de dieven in de Kipstraat bewoonden, is in beslag genomen eene koffer, inhoudende, nevens eenige kleedingstukken, verschillende ledige étuis, een dievenlantaarn en een raam van een zaag. Alle aanwijzingen zijn dus voorhanden, dat men met de ware schuldigen te doen heeft. Eene menigte leveranciers in de re sidentie hebben Zaterdag van de Koningin ver gunning gekregen om Hd. wapen te voeren. Ook aan enkele Amsterdamsche winkeliers is die onder scheiding te beurt gevallen. Op den hoek van den Buitenamstel en Stadhouderskade te Amsterdam is gistermiddag een schuitje, waarin twee jongens gezeten waren, omgeslagen. Een der knapen is gered door W. Salomons, de andere levenloos opgehaald. Buiten de Wittevrouwenpoort te Utrecht is Zaterdag een voor een wagen gespan nen paard geschrikt en op hol gegaan. Een boer, die het paard bij den toom greep, werd een eind- weegs medegesleurd, en een in de nabijheid staand kind werd omvergeworpen, zoodat het wiel van den wagen over het hoofd ging en het kiud ter stond een lijk was. Donderdag is de vader van den ver- moeaelijken brandstichter Timmers te Nieuw-Borg- vliet naar Breda overgebracht. Hij heeft voor den rechter-commissaris alle medeplichtigheid ontkend. De zoon is te Antwerpen op aanwijzing der Neder- landsche politie in hechtenis genomen. Zaterdag was een gedeelte der verborgen manufacturen nabij zijne woning teruggevonden. Onder Woensdrecht is bij de gebroeders v. V. nog een deel en te Wouw bij S. v. L. eene flinke partij in beslag genomen. Manufacturen, inboedel en huis waren respectievelijk voor f 4500, 1000 en f 1300 verzekerd. Bij vonnis van den krijgsraad te Kiew zijn vijf personen tot de doodstraf en tien tot dwangarbeid veroordeeld, wegens deelneming aan onwettige vereeniging, pogingen om de staats kassen te berooven, aanslagen op politie-beambten en moord. Generaal Loris Melikofl heeft voor twee der veroordeelden de doodstraf in dwangar beid veranderdéén aangeklaagde heeft genade gekregen. De drie definitief tot den dood ver oordeelden zijn den 30sten Juli opgehangen. De gevangene van het Engelsche par lement, Ward, diende een smeekschrift in, waarin hij zijn leedwezen betuigde over het gebeurde, daarbij de verklaring van twee doctoren voegende, dat de gevangenisstraf zeer slecht werkt op zijn gezondheid. Northcote stelde met het oog daarop in het Lagerhuis voor, Ward op vrije voeten te stellen, en Lawson zeide, dat men maar zoo spoe dig mogelijk van den man moest afkomen. Na eenige discussie werd Northcotes voorstel aange nomen. Ward moest ongeveer 20 pd. st. betalen voor het onderhoud in de gevangenis; Grissel vertoeft nog altijd te Boulogne. De commissie, belast met het onder zoek van de schade, welke Szegedin door de laatste verschrikkelijke overstrooming heeft geleden, zal haren arbeid in September ten einde hebben ge bracht. Alsdan zal worden overgegaan tot de ver deeling der som van twee millioen florijnen, welke door inschrijving in alle deelen der wereld is bijeengebracht. Men verneemt, dat een buiten gewoon zware ringdijk zal aangelegd worden, om de stad te bewaren voor eene herhaling der ramp, welke haar getroffen heeft. BUITENLAND. Frankrijk. Ter gelegenheid der feesten te Nancy heeft Jules Simon in eene rede hulde gebracht aan Thiers als geschiedschrijver en staatsman. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde in zijne rede voering, dat de regeering hulde was komen bren gen aan den bevrijder van het grondgebied. Hij hield eene lofspraak op Thiers, en verklaarde, dat de regeering besloten is trouw te blijven aan de edele denkbeelden van Thiers. In de conservatieve republiek ziet zij met hem de bewaarster van de natinale overleveringen. In de Kamer heeft Gambetta kennis gege- ven, dat zij in het laatst van November bijeen geroepen zal worden om te Parijs te vergaderen. De zitting is daarna gesloten. DnitsclilnncL Terwijl uit Rome getelegrafeerd werd, dat de nuntius Roncetti bij zijn vertrek naar zijne nieuwi standplaats Munchen belast zal worden met he: overbrengen van een modus vivendi tusschen Berlijt en het Vaticaan en dat die osereenkomst reed; met Yon Bismarck is vastgesteld, zoódat nog slecht; de onderteekening er aan ontbreekt, wordt aan dt „Köln. Zeitung" per telegraaf uit Berlijn he: volgende gemeld„Reeds hebben wij aanleidint gehad om te waarschuwen tegen de sensatiebe- richten der Italiaansche bladen, betreffende de ver effening van het conflict tusschen de Pruisisch; regeering en de Roomsche curie. Wij moeten than; weder op dit onderwerp terugkomen, nu in dei laatsten tijd zelfs de fabel ingang kon vinden, dal de vorst van Bulgarije bij den Paus de rol vaa bemiddelaar had gespeeld, en wel zoo goed, dal Leo XIII, buiten zijn kardinaal-staatssecretaris om, andermaal de hand tot vrede had aangeboden. Ai moge de ter zake kundige daarin hoogstens en alleen de vindingrijkheid van den Italinanschen bericht gever erkennen, schijnt het toch noodig, reeds nu te wijzen op deze en meer sensatie-geruchten, waaraan het in den eerstvolgenden tijd niet zal ontbreken, en ze aan te duiden voor hetgeen zi] zijn. Personen, die met den staat van zaken be kend kunnen zijn, zijn van meening dat er in den laatsten tijd volstrekt niets is voorgevallen, waar uit iets omtrent eenige concessie van de eene of andere zijde kan worden afgeleid." De minister van landbouw, Lucius, is naai Engeland vertrokken. Bij de verkiezing voor den rijksdag te Erfnrt verkreeg Lucius van de 9422 stemmen er 5050. Belgic. Het ontwerp betreffende openbare werken is door de Kamer roet 59 tegen 7 stemmen aange nomen. Met 64 stemmen tegen ééne is o. a. ook nog aangenomen het voorstel der regeering om een speciaal krediet van f 4,847,000 fr. te verleenen voor de viering der feesten van 1880. Groot-Britannië. De mededeeling van de „Globe" betrekkelijk de cholera blijkt onjuist te zijn. De twee in dat be richt genoemde regimenten hebben vóór zes weken veel geleden, maar sedert is de cholera verdwenen. Een bericht uit Kaapstad van 15 Juli meldt dat lord Chelmsford zijn ontslag heeft genomen en naar Durban terugkeert Te Londen heeft men het bericht, dat de Fransche regeering het besluit heeft genomen, om in Senegambië een spoorweg van ongeveer 1900 kilometers lengte te maken, niet met onverschillig heid vernomen. Men is er eenigszins ongerust over dat hierdoor een minder aangename concurrentie met de aangrenzende Eugelsche koloniën zou kun nen ontstaan. Telegrammen. MADRID, 3 Augustus. De regeering heeft be sloten, twee groote oorlogsfregatten fe laten bouwen. ROME, 3 Augustus. De afgevaardigde Vasta- rini, lid der provinciale staten, en zekere heer Pagliano zijn te Napels door vier personen, met stokken gewapend, aangevallen en gewond. Naar men verzekert heeft eene qnaestie over de admi nistratieve verkiezingen tot deze aanranding aan leiding gegeven. De daders zijn gevat. LONDEN, 4 Augustus. Uit Kaapstad wordt van 15 Juli gemeld, dat generaal Crealock On- dine en Magwere aan de vlammen heeft prijs gegeven, en verscheidene hoofden van stammen in onderwerping zijn gekomen. De eerste divisie van generaal Newdegate is naar Usoko terugge keerd. In dit seizoen wordt geen verder voor waarts rukken verwacht. De moeilijkheden van vervoer nemen toe. Ekowe zal weder bezet wor den. Aan vrijwilligers is last gegeven, Cetawayo den terugtocht af te snijden. KONSTANTINOPEL, 3 Augustus. Fuad- pacha zal morgen naar Egypte vertrekken, om den firman der investituur aan Tewfik-pacha, den nieuwen onderkoning, over te brengen.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2