Dinsdag £9 Juli. N°. 5965. A0. 1879. LEI 1)8 O li DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PKIJS DEK AD VERTESTIEN Van 16 regels1.05. Iedere regel meero.ni. Grootere letters naar plaatsruimte. STADS-BERICHTEN. JACHT. DE COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie ZUID HOLLAND, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier Provincie van den 22stcn Juli 1879, n°. 44; Gelet op art. 11 der Wet van den 13den Juni 1857 {Staats blad n°. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat, ingevolge boven genoemd besluit: 1°. de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2de zinsnede van art. 17 der wet van den 13den Juni 1857 Staatsblad n°. 87), voor dit jaar in de Provincie Zuid- Holland is vastgesteld op Zaterdag den dertigsten Augus tus aanstaande met zonsopgang 2°. van die opening is uitgezonderd de uitoefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e der aangehaalde wet; 3°. de korte jacht dagelijks en de lange jacht slechts drie malen \j weeks en wql des JVoensdagst Vrijdags en Zater dags mag worden nitgeoefeod. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekon digd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des KoniDgs voornoemd, F O C K. 's-Gravenhage, den 23stcu Juli 1S79. LEIDEN, 28 Juli. Ter verkiezing van vier leden voor den Gemeen teraad zijn heden aan het stembureel op het Raad huis van de 737 kiezers 539 en aan dat op den Burg van de 914 kiezers 633 opgekomen: teza men dus van de 1651 kiezers 1172; en ter ver vulling der vacature, ontstaan door het bedanken van mr. d'Aumerie, op het Raadhuis 514 en op den Burg 621, te zamen 1135 kiezers. Bij de eerste stemming op 15 Juli 11. waren er 930 kiezers opgekomen. Al de leerlingen van de vijfde klasse der hoo- gere burgerschool alhier hebben het eindexamen in de provincie Noord-Holland met goed gevolg afgelegd. Hunne namen zijn G. L. Driessen, G. S. De Clercq, J. S. A. Van Dissel, J. H. Poel man, J. Schoonenberg, O. Helfricb, A. Rappard en J. Idzerda. Heden werd op Zomerzorg de vierde jaar- lijksche algemeene vergadering van aandeelhouders in den spoorweg LeidenWoerden gehouden. Blijkens het verslag van het bestuur moet de geheele voltooiing van den weg nog plaats hebben. Lie kosten van de daarstelling van het gemeen schappelijk station alhier met bijbehoorende wer ken, alsmede de onteigening worden aanvankelijk gedragen door de Hollandsche IJzeren-spoorweg maatschappij, terwijl de schadeloosstelling vo»r het gebruik, door de lijn LeidenWoerden te betalen, door den rechter zal worden bepaald. De overige stations waren den löden October gereed, doch het stationsgebouw te Alphen is sedert dien tijd aan steeds toenemende verzakking onder hevig, waardoor dat gebouw voor het publiek ver keer gedeeltelijk moest gesloten worden. Ten einde voorziening in dien toestand te brengen, is het afbreken en daarna met de noodige voorzieningen weder optrekken van het gebouw de eenige en noodzakelijke maatregel. Met de i minister van waterstaat 13 men nog in correspondentie omtrent het daarstellen van een paardenheuvel te Woerden, waartoe de maatschappij in gevolge de voorwaarden van concessie verplicht is. Daar echter de ondervinding heeft geleerd, dat tot laden en lossen van oorlogsmateriëel en paar den steeds aan een verhoogd perron de voorkeur gegeven wordt, en zulk een perron te Woerden bestaat, vleide men zich dat de minister van oor log het daarstellen van dien paardenheuvel on- noodig zou achteD, doch eene met dien minister gevoerde briefwisseling over dat onderwerp mocht tot nu toe tot geen gunstig resultaat leiden. Zelfs heeft de minister van waterstaat hierin, alsmede in den niet voltooiden staat van het station Leiden, twee argumenten gevonden om de teruggave van het geheele waarborgkapitaal, bestaande uit 157 obligatiën der vier-percents-serieleening van de Nederlandsche Rijnspoorweg-maatschappij, gestort bij den agent van het ministerie van financiën te Amsterdam, vooralsnog te weigeren. Met den lieer P. Vlasman te Bodegraven, aan nemer der wachterswoningen, landhekken en kunst werken, is er geschil ontstaan wegens het bedrag der hem opgelegde boeten door de Maatschappij, voor de te late oplevering der wachterswoningen en landhekken, en de hem toekomende som als premie voor de vervroegde oplevering der kunst werken. Deze zaak is in handen van mr. Philips, als raadsman, terwijl door den heer Vlasman als zaak gelastigde mr. Benjamins te Amsterdam gekozen werd. Ook is in handen van mr. Philips eene out- eigeningsquaestie betreflende hypothecaire inschrij vingen. Er is nl. gebleken dat bij het passeeren der koopakte verzuimd is eenige inschrijvingen feu laste der onteigende peroeelen te royeeren. Ten laste der c.uis' ructie komen nog enkele an dere posten en engaguwenten die te voldoen zijn. Van het maatschappelijk kapitaal, na met f 600,000 te zijn vergroot, zal een saldo overblijven van on geveer f '27,000. Van dit bedrag zal een deel nog moeten worden gebruikt voor inrichtingen welke zich tijdelijk nog ten laste van constructie mogen voordoen, en het overblijvende dienen ter voorziening in het onderhoud, volgens art. 4 vau het contract met de Ned. Rijnspoorwegmaat schappij, voor gebouwen en kunstwerken gedurende één jaar en voor aardewerken gedurende twee jaren. Hieromtrent moet eene nadere regeling getroö'en worden, waarbij de bedoelde werken, zooals douane loods, rijtuigloods enz., komen onder de rubriek van werken, waartoe de Ned. Rijnspoorwegmaat schappij eventueel het kapitaal zal hebben te fourneeren. Door den heer J. P. De Bordes is de van de Ned. Rijnsp. ontvangen exploitaiie- rekening namens de Maatschappij nagezien en goedgekeurd. Wat de uitkomsten der exploitatie betreft, kan het volgende worden medegedeeld: Van 15 Oct. 1878 tot 30 April jl. werden vervoerd 64,344 reizigers, met een «pbrengst van f 35,502.90'/j en 41,658 ton goederen en vee in tonnenmaat herleid, welke aan vracht opleverden f 21,245.71. Hieronder is begrepen f 11,899.58'/, voor trans port van 36,965 ton ballast voor construotie. De ontvangsten van reizigers en goederen tot een be drag van 56,748.61'/, z$n te vermeerderen met f 1172.45 aan diversen, en bedragen dns f 57.921.06'/,. De exploitatiekosten beliepen f 36,939,36'/2. Voor onderhoud van den weg met zijne kunstwerken en gebouwen komt hieronder slechts voor een bedrag van f 1696.59, wat ech ter geheel abnormaal is te achten en daarom tot geen gevolgtrekkingen voor de toekomst mag lei den. Voor den dienst der locomotieven hebben de kosten bedragen f 9891.33. Wegens kosten van vervoer was hier in rekening te brengen f 13,960.23'/, en voor algemeene onkosten f 1088.91. De vergoeding wegens rollend materiëel a 15 ets. per locomotief-kilometer beliep/710,302.30. Na aftrek dezer kosten van exploitatie blijft er een saldo over van f 20,981.70, dat is aan te vnllen met f 52,272.88, om te komen tot het gewaarborgde bedrag door de Ned. Rijnsp. van 73,254.88 over 198 dagen, van 15 Oct. 1878 tot 30 April 1879, berekend naar f 4220 per kilometer in het jaar, over 32 kilometer. Een deel van het subsidie der gemeente Leiden met de gekweekte renten groot f 102,393.21 moet strekken tot dekking van dit tekort. In gevolge het eindbesluit der tweede buiten gewone algemeene vergadering van 29 April 11., waarbij machtiging werd verleend om over te gaan tot eene kapitaals-vergrooting van f 600,000 en wijziging van statuten, alsmede het verlijden der akte enz., welke besluiten de koninklijke goed keuring behoefden, werd medegedeeld dat die goed keuring reeds verkregen en de akte verleden is. De winst- en verliesrekening toonde een saldo van f 10,645,29 aan. Er werd besloten daarvan op de 2550 aandeelen der eerste uitgifte, welke met hun volle bedrag vau f 240 in de winst par- ticipeeren, een dividend, berekeud over het tijdvak van het begin der exploitatie, 15 October, tot ultimo April 11., 3.36'/perj aandeel) uit te keeren. De heer J. P. De Bordes werd door de ver gadering benoemd tot het nazien der exploitatie rekening over 1879/80 en het houden van toezicht op het onderhond van den spoorweg namens de maatschappij LeidenWoerden. Tevens werd besloten tot de benoeming eener commissie, bestaande uit de heeien J. P. De Bordes, mr. H. Ameshofi en mr. Uytwerf Sterling, tot regeling van eenige punten, voortvloeiende uit de omstandigheid, dat de werken, welke ingevolge art. 1 van het contract met de Ned. Rijnspoorweg maatschappij dadelijk behoorden te worden aange legd, of tijdelijk worden uitgesteld, en waarvoor in dit geval volgens contract met de Ned. Rijnspoorweg maatschappij het daarvoor eventueel noodige kapi taal zou moeten gestort worden, nu dienen te worden overgebracht tot bij de art. 11 vermelde categorie van werken, behoorende tot latere uit breiding eu verbetering, en waartoe de Ned. Rijn spoorwegmaatschappij dan het kapitaal zal hebben te leveren, onder genot van 5 pet.en wel om reden dat tot den aanleg van de bedoelde werken vooreerst geen noodzakelijkheid bestaat, en ten andere het kapitaal, daartoe bij de Ned. Rijn spoorwegmaatschappij te stortenalsmede om ten deze een voorstel gereed te maken, dal in de eerstkomende algemeene vergadering van aandeel houders aan hunne goedkeuring zou kunnen worden onderworpen. De jaarlijksche benoeming, resp. herbenoeming van een commissaris zal plaats heb ben in de algemeene jaarlijksche vergadering van aandeelhouders, te houden in de maand Juli. Z. M. heeft den heer P. Van Schravendijk benoemd tot burgemeester van Rijusaterwoude; mr. Vreede eervol ontslagen als hoogleeraar inde rechtsgeleerdheid aan de universiteit te Utrecht; benoemd tot hoogleeraren in de rechtsgeleerdheid aldaar mr. M. S. Pols en I. De Louter. Meende het Handelsblad te kunnen ver zekeren, dat de heer Heemskerk de opdracht heeft gekregen om een ministerie te vormen, het Vader land ontving bevestiging van het gerucht, dat de heer Van Lijnden met de opdracht van een minis terie was belast, en tevens dat de heer Van Lijn den reeds vóór den heer Van de Putte was aan gezocht, maar er toen geen gevolg aan had ge geven. Voorts zou het ministerie machtiging heb ben gevraagd tot het openbaar maken van alle stukken, welke op de hangende crisis betrekking hebben. Ten gevolge van nadere onderhandelingen

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 1