kwartierm. bij bet 8ste reg. inf., den 2den luit.- kwartierm. D. G. M. De Vries, van het corps; tot kapt., de 1ste lnit. J. Van Aalst, admin, van kleeding en wapening bij het 2de reg. inf., gedet. bij het garn.-magazijn te 's-Gravenhage, en J. Bo- gaerts, admin, van kleeding en wapening bij de kon. mil. acad.den kapt.-kwartierm. J. A. Stuff- ken, van het 1ste reg, veld-art., op een pensioen gesteld van f 1950 'sjaars; bevorderd: tot offic. van admin. 1ste kl. den ofBc. van admin. 2de kl. J. P. Vasseur, tot off. van administratie 2de kl. de officiereu van admin. 3de kl. A. Vermeulen en P. H. M. Raut; en tot offic. van admin. 3de kl., de scheepsklerken W. S. Van der Noordaa en W. A. H. Doormanden kapt. ter zee J. W. Binkes met 31 Aug. a. s. eervol ontheven van de waarneming der betrekking van commandant van het kon. instituut voor de marine te Willems oord en van directeur van het onderwijs aldaar, en die betrekking opgedragen aan den kapt.-luit. ter zee P. Ten Bosch; met 1 Aug. aanst., ter zake van in en door den dienst ontstane lichaams gebreken, op pensioen gesteld den officier van admin. 1ste kl. K. J. Adams en den officier van admin. 2de kl. W. F. Margadant, resp. van f 2450 en f 1600; den luit.-kolonel P. Van Harrevelt, directeur van het rijksmagazijn van kleeding, uit rusting, enz. te Delft, op een pensioen gesteld van f 1711benoemd bij den geneesk. dienst van het leger in Oost-Indië, tot off. vaH gez. 2de kl. de studenten voor genoemden dienst (artsen) J. Ch. Th. Schefler, J. H. Lindman en G. Ch, Eykmanbij de mil. admin. tot maj. en djrect. van 's rijks magazijn van kleeding enz. te boerden 'den kapt. 'T- A. fibril, %ss dir;.oteur van het garniz.-hósö. te Breda; tot direct, van het garn.- hosp. te Breda, den kapt. W. F. A. Schoevers, laatst, direct, van het garp.-hosp. te Maastricht, thans op nouact.in Wilg en betrekking overge plaatst naar Delft, den maj. J. W. Muller, dir. van 's rijks magazijn van kleeding enz. te Woerden. Gemengd Nieuws. In de schouwburg-loge der heeren Bamberg en Blaaser op de Ruïne had gisteravond de eerste opvoering plaats van „Het leven te Amster dam", een kermisstuk van den echten stempel en dat den toeschouwers bijna van het begin tot het eind doet schaterlachen. Op de aangenaamste wijze wordt het publiek voortdurend beziggehouden, waar toe, zonder aan de andere acteurs en actrices te kort te doen, vooral de coupletten bijdragen, welke door den heer Bamberg, van vroeger bekend, op eene hem eigene wijze worden voorgedragen. Voor den eersten avond was de tent op de ver schillende rangen reeds vrijgoed bezet. Na deze voorstelling, waarop de aanwezigen het niet aan bijvalsbetuigingen lieten ontbreken, is het te ver wachten dat de directie zich de volgende avonden op een vollen schouwburg zal kunnen beroemen. Alle medewerkenden, in het bijzonder natuurlijk de hoofdpersonen, maken zich dit waardig. Met het kijkje in Amsterdam, dat hier wordt aange boden, kan men zich uitstekend amuseeren. En wie doet dat op een kermis niet graag? De verwachtingen omtrent den Nederlandschen circus van den heer Oscar Carré zijn, zooals zich begrijpen laat, niet teleurgesteld. De groote ver scheidenheid, welke het gezelschap den bezoekers te aanschouwen geeft, verdient allen lof. Daarbij blij ken de paarden, paardjes en andere dieren, uit verre landen afkomstig, uitmuntende verzorging en goed gevulde voederbakken te hebben. De uitvoering, wij zouden haast zeggen van bijna elk nommer van het programma, wekte de bewondering aller aanwezigen op, getuige de herhaalde toejuichingen aan de artis- ten, die getoond hebben een koninklijken circus waardig te zijn, geschonken. Het zou tegenover anderen onbillijk zijn namen van enkelen te noe men; maar toch mag niet nagelaten worden hier in 't bijzonder te vermelden den directeur en de directrice, die met hunne school- en vuurpaarden en trakhener hengsten op treffende wijze toonen welk een meesterschap de mensch door wilskracht en volharding op het sterkste dier bezit. Verdient de dressuur der paarden alle aandacht, niet minder is dit ook het geval met de buitengewone toeren, welke er op het gezadelde en ongezadelde paard door dames en heeren worden uitgevoerd. De gezamenlijke clowns weten op onderhoudende wijze de kleine pauzen met hunne kunsten en dwaas heden, welke bijzonder in den smaak van het pu bliek schenen te vallen, aan te vullen. Wat August den Domme aangaat, die echter niet dezelfde is als dien we nog niet lang geleden hier eenigen tijd te zien kregen, deze is zoo dom niet als hij er wel uitziet. Menige geoefende circus-ruiter wordt door hem beschaamd gemaakt. De gymnas tische werkzaamheden van de clowns gebroeders Nicolie met elkander en op zooveel en zooveel stoelen waren inderdaad verbazingwekkend. De pantomime: „Een nacht in Calcutta," is niet min der dan vroeger hier vertoonde alleszins beziens waardig. Zoowel aan de kostumes als aan de uit voering zijn blijkbaar veel zorgen ten koste ge legd. Ook de optocht in het begin is eigenaardig. Daarbij zorgt het orkest, onder leiding van den heer G. Reich, voor goede muziek, zoodat men bij den heer Carré alles vertegenwoordigd vindt wat men in een paarden-circus maar wenschen kan. De kindervoorstelling van hedenmiddag werd vrijgoed bezocht en verschafte ook den kleinen zeer veel genoegen. Na afloop dezer beide tenten vonden vele der bezoekers nog een uitstekende gelegenheid tot amusement in de Stadszaal, welke gisteren reeds door een grooter publiek werd bezocht dan den avond te voren. De leden van het gezelschap wer den er na hunne voordrachten of werkzaamheden bij herhaling toegejuicht, terwijl het steeds dui delijk blijkt dat de ondernemer, de heer Duyser, ook van zijn kant alles tracht te doen om het den bezoekers aangenaam te maken. Door dit gezel schap in zijne zaal te laten optreden, heeft hij bovendien getoond óók iets op grootere schaal te durven aanpakken en op touw zetten en daartoe kosten noch moeite, welke voor de decoratie als anderszins bij een gelegenheid als deze reeds vooruit vele zijn, heeft gespaard. Het doelmatige van het loopkleed in het midden der zaal is reeds geble ken, terwijl aan het bezwaar van het schieten met een prop reeds denzelfden avond werd te gemoet gekomen. Zooals uit achterstaande advertentie blijkt bieden de ondernemer en de directeur o. a. morgenavond, als het programma is afgeloopen, gelegenheid tot dansen aan, in de verwachting den bezoekers en hunne dames ook hiermede genoe gen te doen. Voor de fabriek van den heer B. op de Kaiserstraat alhier kwam gisteravond een meid om warm water. Het werd haar geweigerd en anderen gegeven. Zij nam daarom dat van een ander en keerde het in hare emmers om. De stoker sloot nu zijn kraan, kwam uit de fabriek en gooide haar emmers uit over de straat. De meid greep daarop den stoker aan en er had een stribbeliDg plaats, waarna de stoker naar binnen ging. Toen hij de kraan weer opende, sloeg de meid eenige glasruiten met haar vuisten stuk en werd aan hare handen gekwetst naar hare woning gebracht. De heer B. moet het voorgevallene ter kennis van de politie gebracht hebben. 1 7 00 plezierreizigerszijn gistermor gen van Den Haag en uit Leiden naar Arnhem vertrokken. Te Stompwijk is bij enkele veehou ders het vee uit de weide op de stallen gehaald en bij anderen worden de stallen in gereedheid gebracht. De aanhoudende regen maakt de weiden in laag gelegen polders tot ware moerassen. Maandag-avond omstreeks negenuren heeft in de Jacob-Gerritstraat te Delft een bru tale aanranding plaats gehad. De heer C. J. De Bruyn Kops, met zijn zoon door genoemde straat komende, werd door zekeren P. D., heibaas, wo nende te Capelle a/d. IJsel, die in opgewonden toestand verkeerde en met iedereen twist zocht, eerst moedwillig tegen het lijf geloopen en daarna met een mes aan de linkerhand verwond, terwijl den zoon van den heer d. B. K., die met den aanrander aan het worstelen geraakte, een onge veer negen centimeter lange snede boven het lin keroog werd toegebracht. De dader zette het, na het bedrijven dezer euveldaden, op een loopen, zijn weg door de Kromstraatsteeg nemende en wierp het mes in de gracht. De politie had hem echter weldra ia handen en gisteren is hij naar de gevangenis te 's-Hage overgebracht. Het mes is opgevischt en herkend als dat waarmede de wonden zijn toegebracht. Deadv.-gen. Van Maanen heeft in de hedennamiddag gehouden van zitting den hoogen raad zijne conclusie voorgedragen in de zaak van A. J. De Jongh uit Rotterdam, door het gerechts hof te 's-Hage veroordeeld ter zake van bedrieg lijke oplichting. Hij besprak uitvoerig de voor gestelde cassatiemiddelen. Zij kwamen hem alle onaannemelijk voor. De geheele houding van den requirant was naar zijne meening als manoeuvre frauduleuze te beschouwen, terwijl bovendien de handeling van het vertoonen van het lijstje van effecten geschied is met het bedrieglijk doel om kracht bij te zetten aan de valsche voorspiegeling van de soliditeit van Gevers Deynoot. Op deze en meerdere gronden strekte de conclusie tot verwerping der voorziening. De uitspraak is be paald op 1 Augustus. Voor de rechtbank te Amsterdam werd eergisteren de aanvrage om uitlevering van den juweelendief d'Orval de Montenay behandeld. Engeland, Oostenrijk en Zwitserland vragen zijne uitlevering. D'Orval betoogde, dat hij, toen de diefstallen te Glasgow, Weenen en Genève plaats hadden, hij zich aldaar niet bevond en dat het signalement moest zijn dat van zijn broeder, die sprekend op hem geleek. Ook moest de uitleve ring afstuiten op zijn Nederlanderschap. Mr. Katz bestreed vervolgens de verschillende aanvragen en betoogde, dat zij niet konden worden toegestaan. Een armoedige vrouw uit Doorn stond gisteren voor het gerechtshof van Amsterdam te recht, beschuldigd van het verminken en schenden van koperen muntspeciën en het in omloop bren gen daarvan. Zij had namelijk oude en nieuwe centen door afslijping geheel glad gemaakt en ver volgens met kwik ingewreven, om ze daarna als tienstuiverstukjes en kwartjes uit te geven. Het hof veroordeelde haar tot 5 jaren tuchthuisstraf. BUITENLAND. Frankrijk. Bij de Kamer is een petitie ingekomen van zekeren Louis Renaud, een werkman, die beweert recht te hebben op de nalatem3cbap van de gra ven van Avignon, waarvan een afstammeling in 1839 stierf, 26 millioen fr. nalatende. Het wetsontwerp om de regeering te mach tigen tot het opschorten der handelstractaten is door de Kamer aangenomen. In den Senaat wijdde Baragnon uit over zijne interpellatie betreffende de jongste benoemingen in den raad van state en zeide dat het gouver nement de wet verkracht. Leaoyer antwoordde dat hij volgens plicht en geweten gehandeld had. De Senaat vereenigde zich hierop met 153 tegen 112 stemmen met eene resolutie tot goedkeuring van Leroyers handelwijze. Duitschland. Het Paderbomer „Volksblatt" meldt dat dr. Conrad Martin, de gewezen bisschop van Pader- born, ten gevolge van een aanval van bronchitis in het buitenland is overleden. België. De Kamer heeft gisteren met 60 tegen 42 stemmen het wetsontwerp betreffende de nieuwe belastingen aangenomen. De minister legde ver volgens drie nieuwe wetsontwerpen ter tafeleen tot conversie van de Belgische 41 /a pet. rente in 4 pet., een tot verkrijging van een krediet van 4 millioen fr. voor de nationale feestviering in 1880 en een tot aanvulling van de munt-conventie. Telegrammen. LONDEN, 22 Juli. In de telegraphische con ferentie werd heden in uitzicht gesteld het aannemen van een vast bedrag per woord tusschen aan elkander grenzende Staten, met recht tot het opleggen van een surtaxe. GASTEIN, 22 Juli. De Duitsche keizer is hedenavond hier in den besten staat aangekomen en werd door de talrijke badgasten hartelijk, begroet. NIEUW-YORK, 22 Juli. Bij de regeering is bericht ontvangen, dat de Indianen een aanval voorbereiden. De sterfte te Memphis houdt aan. De gezant van Haïti heeft bericht ont vangen dat de president is afgetreden. De nieuwe verkiezing zou spoedig gehouden worden.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2