Vrijdag 18 Juli. N°. 5956. 1879. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. LEIDSCH DAGBLAD. PEIJS DEZEB C0UR1ÜT: Voor Leiden per 8 mttnden..V7.T7.LIO. Franco per post,1.4Ö» Afzonderlijke Nommersi .vr. 0.05. PRIJS DER ADVERTENTtEN Vu 16 rejda.1.05. iedere regel meerQ.I7J. t, Grootere letten neer pleetsruitnte. I LEIDEV, 17 Juli. Dinsdag a. s. zal van de lijn LeidenWoer den weder een pleiziertrein naar Arnhem loopen. Het vertrek van hier is bepaald op 's morgens te 7 uren, en thans van Hazerswoude 7.10 en Zwam- merdam 7.25. Men zal te Arnhem te 10 uren aankomen, om van daar 's avonds weder te 9 uren terug te keeren. De prijs voor Leiden is weder f 1.10 en voor de beide andere stations f 1. Tevens zal deze trein gelegenheid geven om aan Utrecht, waar het dan ook kermis is, een bezoek te bren gen. Hij zal daar 's morgens ongeveer om half- negen aankomen en 's avonds om 10.20 de passa giers komen opnemen. Voor Utrecht kosten de retonrbiljetten van alle drie de plaatsen f 1. De kaarten worden tot een beperkt aantal aan de stations uitgegeven tot Maandag-namiddag te zes uren. De passagiers voor Arnhem, die zich tevens voorzien van toegangsbewijzen tot de tentoonstel ling aldaar, a 50 cents aan de stations en facto rijen der Rijnspoorwegmaatschappij verkrijgbaar, genieten het voorrecht de matinée musicale en de uitvoering door de groote complete gamelang, gezonden door Z. H. Prins Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro, met het voltallig personeel van spelers, bestaande uit 16 Javanen en rongings (dansmeisjes), te mogen bijwonen. De pleiziertrein- biljetten znllen aan het tentoonstellingsterrein wor den geknipt en voor dit doel dus moeten worden vertoond. Het was gisteren een vroolijke dag voor de kinderen der openbare scholen voor on- en min vermogenden, die zich door getrouw schoolbezoek hadden onderscheiden. Onder toezicht van eene commissie uit het bestuur der Leidsehe Vereeniging tot bevordering van geregeld schoolbezoek maakten zij, zooals gemeld werd, in tien Tijtuigen gezeten een tocht naar Katwijk aan Zee. Dat zij zich uitmuntend vermaakten behoeft niet te worden verzekerd, voor versnaperingen was behoorlijk ge zorgd. Omstreeks tien nren keerden zij in recht vroolijke stemming terug. De vrijwillige bijdragen, door verscheidene ingezetenen geschonken, hebben het bestuur in staat gesteld den kinderen deze aangename uitspanning te verschaffen. Moge de burgerij steeds deze zoo nuttig werkzame vereeni ging blijven ondersteunen. Het nationaal tooneelgezelschap van den heer Victor Driessens, van Antwerpen, zal de volgende week in den schouwburg op de Oude Vest alhier ook eenige voorstellingen komen geven. Te Boskoop zijn voor den gemeenteraad herkozen deheeren C. W. Boer en B. J. Lunnemann. Voorhout. Herkozen de heer Th. Romijn, gekozen de heer L. Prins. Wassenaar. Herkozen de heeren C. J. Van der Oudermeulen, dr. C. J. Van der Keilen, G. Van Wissen en E. Ter Heyde. Noordwijk. -Herkozen de heeren P. De Groot, W. Van der Weyden en E. Smit; gekozen in plaats van den heer mr. Th. W. Van der Schalk, die verzocht had niet in aanmerking te komen, de heer D. Wassenaar. Hillegom. Van 152 stemgerechtigden waren 146 opgekomen, 2 van onwaarde. Gekozen de heer Hk. Van Waveren met 74 en A. Zeestraten met 73 stemmen. Buitengewone vacature: 144geldige stemmen. Herstemming tusschen de heeren I. Scheltus met 72 en A. Topper met 62 stemmen. Zwammerdam. Van de 112 kiezers opge komen 68. Tot raadsleden zijn verkozen de heeren G. Van Dam, aftredend lid, met 48 stemmen en J. Van Dam Szn. met 40 st.; laatstgenoemde in plaats van het aftredend lid den heer C. Hoogendijk, die reeds eenigen tijd zeer ernstig ongesteld is. De beide candidaten der confessioneele richting verkregen 19 en 15 stemmen. Rijnsburg Herkozen de heeren J. C. Mey- boom, K. Van Delft en G. Van der Perk; her slemming tusschen de heeren A. Uitenbogaard, J. Van Egmond DzB. W. P. Dagevos en J. Bourgondiën. Oudshoorn. Herkozen de heeren Den Hertog en Voorbij herstemming tusschen de heeren L. Piek en Verduyn. Slompwijk. Ingekomen 122 stembiljetten. Herkozen het aftredend lid de heer A. P. Van Leeuwen met 80 stemmen. Gekozen de heeren Arend De Jong met 73 en A. Arkenstein met 62 stemmen, in plaats van de heeren A. Van Santen en G. Outshoorn, die niet weder in aan merking wenschteu te komen. Veur. Herkozen de heeren A. G. V. Van der Schooren met 28 en F. Van Vliet met 27 stemmen. Noordwijkerhout. Herkozen de heeren P. A. Hoogduin en P. Walkers. Nieuwkoop. Herkozen de heeren M. C. Van der Weyden en Cs. Van der Maat, gekozen de heeren M. Nieuwenhuizen en C. Nieuwendijk. Warmond. Herkozen de heeren L. Heems kerk Lz. en C. De Haas. Hazerswoude. Herkozen de heer G. M. Lang- hout, terwijl eene herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren A. P. Straathof, aftredend lid, en J. Buitenhuis. Voor het in aanbouw zijnde stoomgemaal in den Vier-Ambachtspolder had gisteren de eerste steenlegging plaats op het daartoe versierde ter rein bij Woubrugge. Bij het gisteren te Utrecht gehouden examen voor vroedvrouwen is toegelaten mej. P. C. Vink. De heer Fransen van de Putte heeft zich hedenvoormiddag naar hel Loo begeven. Prins Albert van Pruisen heeft zijn reis naar Scheveningen eenige dagen uitgesteld. Ter gelegenheid zijner bevordering tot vice- admiraal is den schout-bjj-nacht R. L. De Haes te Hellevoetsluis eene sëtenade met fakkellicht gebracht door het harmouicmuziekgezelschap „Con cordia" aldaar. Gistermiddag heeft de eerste bijeenkomst plaats gehad van een door de ministers van oorlog en koloniën benoemde commissie tot het ontwerpen van een wet tot regeling der staatsrechtelijke ver houding tusschen de Nederlandsche en Neder- landsch-Indische legers. Verder is aan die com missie opgedragen het doen van voorstellen tot vermeerdering van het Nederlandsch element in de gelederen van het Indisch leger. Voorzitter der commissie is de voormalige minister Weitzel, secretaris de kapitein Bruinsma van het Indisch leger, thans gedetacheerd aan de krijgsschool. De zittingen hebben- plaats in het gebouw van het ministerie van koloniën. De verordening tot heffing van een straat geld te Amsterdam, is door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De 1ste luitenant J. B. Van Florenstein, van het 6de regiment infanterie, is tegen 1 Sept. e. k. ia zijn rang overgeplaatst bij den staf van het wapen, met bestemming om werkzaam te zijn aan de koninklijke militaire academie. De audiëntie van den minister van koloniën zal morgen niet plaats hebben. Hat stoomschip „Drente", van Batavia naar Rotterdam, is gisterochtend Kaap Tarifa gepas seerd de „W. A. Scholten" is gisteren van Rot terdam via Maassluis naar Nieuw-York vertrokken de „Conrad" arriveerde gisteren van Amsterdam te Batavia. Z. M. heeft aan den 2den luit. der inf. van de landmacht in West-Indië J. H. Teunis verleend den peasoneelen rang van lsten luit., buiten bezwaar van den lande; verleend: aan den kapt. ter zee jhr. H. P. De Koek, hoofdinspecteur over het loodswezen, de betonning enz., en aan den gepens. kapt. ter zee J. K. Van de Kruysse Pilaar, den titulairen rang van schout bij nacht, met be paling, dat eerstgeD. tevens zal voeren den titel van inspecteur-generaal over het loodswezen, de betonuing enz.; aan den kapt.-luit. ter zee titulair H. EugelschmaD Kleynhens en den kapt.-luit. ter zee P. Roodzant, respect, inspecteur over het lood- wezen, de betonning enz. in het 6de en in het 4de en 5de district, den titulairen rang van kapitein ter zee. Gemengd Aieuws. Aan het spoorweg-station alhier arri veerde gisteravond iemand met paard en rijtuig en verzocht, om het paard niet alleen te laten staan, aan zekeren De Vos, er even op te passen. Deze kwam al zeer spoedig op de gedachte daarmede eens uit rijden te gaan, doch het paard ging op hol, waardoor het rijtuig omviel. Het mocht een agent van politie gelukken het paard aan de Visch- brug tot staan te brengen, waarna het aan den stalhouder Klikee, die het had uitgehuurd, werd teruggegeven, terwijl De Vos, die in beschonken toestand verkeerde, ter ontnuchtering in de poli tiewacht den nacht heeft doorgebracht. Gis ternacht tegen twee uren wilde een ond man, zekere G., aan het Plantsoen zich door verdrin king in den singel van het leven berooven. Het water scheen hem echter te nat te zijn; althans hij kroop er spoedig weder uit en ging daarna zijns weegs. In de koekkraam van Oosthoek op de Beestenmarkt ontstond hedenmiddag te half- drie brand, die zich spoedig uitbreidde, doch het mocht den daarop toegeloopen burgers gelukken dien weldra te blusschen. Hedenmorgen omstreeks elf nren viel een negenjarig knaapje in de Middelste- gracht en liep groot gevaar van te verdrinken. Den heer H. W. Tieleman, die zich onmiddellijk te water begaf, gelukte het echter het reeds zinkende kind behouden aan wal te breDgen. Het vijfjarig dochtertje van den timmerman H. Verboog had gisteren op de be graafplaats by de Warmonderbrug het ongeluk al spelende te water te geraken. Vrouw Nieboer, op die begraafplaats woonachtig, dit bemerkende, had de tegenwoordigheid van geest in het water te springen en redde de kleine. Voor beiden werd geneeskundige hulp iDgeroepeD, die met gunstig gevolg verleend werd door dokter Kimmel. Dinsdag-avond kwam een der tent- wagens van de Tramway-maatschappij in het nauwe gedeelte van de Wassenaarsche straat te Schevenin gen in botsiBg met een kar, met tonnen beladen, waarop een jongen zat. Een paar stijlen van den wagen werden vernieldde kar met ezel en tonnen ging omver. De passagiers kwamen met den schrik vrij. De koetsier van den wagen is onmiddellijk uit den dienst der maatschappij ontslagen. Gistermiddag reed een Jan-plezier in de Keizer straat aldaar tegen een handwagen, waarop zich

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 1