s gaande zou plaats hebben3®. dat directeuren zul len worden uitgenoodigd, onverwijld het college van curatoren samen te stellen, en 4®. dat curatoren zul len worden uitgenoodigd, zich, terstond na hun op treden, onledig te houden met de voordracht voor een tweetal hoogleeraren, die nog vóór het einde dezes jaars in voorloopigen dienst zullen treden, om in overleg met curatoren en directeuren de statuten, 't leerplan enz. voor deze school te regelen; alsmede om zoo spoedig mogelijk ook tot verdere benoemingen mede te werken voor diegenen, die eerst met Juni 1880 in dienst zouden treden, opdat de behoorlijke voorbereiding niet ontbreke. De heer Th. Van den Bergh, hoofdcommies bij den raad van state, is, naar aanleiding van zijn dezer dagen gevierd gouden ambtsfeest, tot ridder der orde van de Eikekroon benoemd. Onder dankbetuiging voor de goede en lang durige diensten den lande bewezen, is op zijn ver zoek een eervol ontslag verleend aan den heer E. R. Schultz, als directeur van de Grootboeken der nationale schuld te Amsterdam, terwijl in zijne plaats is benoemd de heer J. Backer Jr. thans hoofdcommies bij de directie van die Grootboeken. Z. M. heeft aan mr. R. J. graaf Schimmel- penninck van Nijenhuis vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder lste kl. der orde van verdienste van Waldeck en Pyrmont, grootkruis der orde van den Ziihringer Leeuw van Baden, ridder lste kl. der orde van den Rooden Adelaar van Pruisen; jhr. A. L. Van Spengler, thans ontvanger der dir. belastingen en acc. te Vianen, benoemd tot ontvanger der dir. be lastingen, invoerr. en acc. te Edam; aan J. H. Wijbrands op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betr. van ontvanger der dir. bel. en acc. te Ternaard, behoudens aanspraak op pensioen; benoemd tot burgemeester der gemeente Oss, mr. H. J. Fenseling; den lsten luit. J. M. K. Bisdom, adjudant bij de vierde afdeeling vest.-art., voor den tijd van vijf jaren gedet. bij de art. in Ned.- Indiëmet ingang van 15 Juni benoemd tot kanton- recbter-plaatsvervanger te Amsterdam (eerste kanton) mr. A. J. J. Salm, advocaat aldaarbenoemd tot directeur van een der rijkstelegraafkantoren den telegr. 2de kl. P. P. H. Renkens; de non-activiteit van den lsten luitenant der inf. J. G. Van der Schaaff, op zijn verzoek, andermaal verlengd voor den tijd van één jaar en buiten bezwaar der schat kist; den luit. ter zee lste kl. J. A. Willink Ketjen, op zijn verzoek, met den 15den dezer uit den zeedienst ontslagen, en bevorderd tot luit. ter zee lste kl. den luit. ter zee 2de kl. I. Lagaay. Gemengd Nieuws. UitBoskoop wordt gemeld: Het koude schrale voorjaar heeft den groei der aardbeziën veel vertraagd. De bollen hebben echter van den winter weinig geleden en komen thans in vollen bloei, zoodat de pluk wel later zal beginnen dan gewoonlijk, maar toch overvloedig belooft te zullen wezen. Het vierjarig zoontje van een land bouwer te Alfen aan den Rijn werd Maandag avond door een arbeider verdronken gevonden in een sloot. Een wachtmeester van het reg. veld- art. in de Kroezelaan te Utrecht was met zijn vrouw en jongste kind uitgegaan, nadat zijn drie overige kinderen, waarvan het oudste ongeveer zes jaren, te bed gebracht waren. De huisdeur werd door de ouders gesloten, maar aan de boven bewoners verzocht, op de kinderen te letten. De drie kleinen zochten, toen zij alleen waren, speel goed op, o. a. een doos lucifers, die ze mee in bed namen. Spoedig raakte het beddegoed er mede in brand, het geschrei en gejammer werd door de buren vernomen, en de serg. der mineurs Wijde- veldt, in de nabijheid woonachtig, begaf zich on middellijk naar de plaats des onheils, opende de huisdeur met geweld en redde de drie kleinen uit het in vlam staande bed, slechts met klein letsel. Maandag-avond is de electrische lichttoestel van den heer Otto Lincker voor de tentoonstelling te Arnhem beproefd op het terrein der hoogere burgerschool. Het licht was bij deze proefneming constant en voldeed uitstekend. De geheele omtrek was zoo helder verlicht, dat men de gelaatstrekken en de geringste details van de kleeding der talrijke menigte tot op verren afstand die binnen en buiten het hek verzameld was, duidelijk zieu kon en het gaslicht roode gloeiende pitten scheen. De eenigen die er onder lijden en deze zijn vele en vele duizenden zijn de ongelukkige insecten, welke in dichte massa door de verblindende stralen aangetrokken, onophoude lijk verzengd naar beneden vielen. Graaf Nikolaas Koskull, kamerheer van den czaar, verdween op zekeren dag (Koskull was gewoonlijk belast met het beantwoorden van de verzoekschriften der families van politieke ver oordeelden) de politie loofde een aanzienlijke som uit aan hem, die den graaf levend terugbracht, maar tevergeefs. Een ongeteekende brief ver klaarde, dat de graaf zou worden doodgeschoten indien het vonnis op de nihilisten te Kiew werd voltrokken. Twee dagen nadat dit geschiedde vond men het lijk van den jeugdigen graaf in een bosch bij St.-Petersburg en aanplakbiljetten vermeldden, dat hij op last van het nihilistisch comité was ge dood. - De 19-jarige Proskovia Katschka, die onlangs in een salon te Moskou een student doodschoot, zal eerstdaags terechtstaan. Het is gebleken, dat aloezie de drijfveer was tot de misdaad. Telegrammen uit Sicilië melden dat de uitbarsting van den Etna afgeloopen is. Slechts werpt de grootste krater nog eenige asch uit. De wateren der Po zijn ook aanmerkelijk gezakt. Uit Zanzibar wordt bericht dat Stanley bezig is met de rivieren te onderzoeken, die zich boven en beneden die stad in zee wer pen. De Belgische expeditie in Afrika zal zich voortaan van olifanten bedienen als dragers. Koning Leopold heeft met dat doel vier Indische olifanten naar Aden gezonden met bestemming naar Zanzibar. Te Saint-Denis had Woensdag het volgende ongewone voorval plaats. Terwijl de mannen van het vak bezig waren een schoorsteen te vegen, ontwaarde hun kleine helper, die zich daarin bevond, eensklaps een sterke roetlucht. In zijn nauw verblijf naar beneden ziende, ont dekte hij tot zijn niet geringen schrik, dat onder hem een hoeveelheid roet, die hij had laten val len, in brand was geraakt. Nu durfde hij niet meer afdalen en klom dus naar bovendoch het vuur nam zoo snel toe, dat het weldra zijn klee deren bereikte en hij bijna stikte van den rook. Eindelijk viel het arme kind half bewusteloos en met brandwonden overdekt naar beneden en kwam neer op de plaat van den vuurhaard. In deerniswaardigen toestand werd hij naar een ziekenhuis overgebracht. BUITENLAND. FranlirijU. Verleden Zondag hebben de groote jaarlijksche wedrennen van Longchamps plaats gehad. De „grand prix de Paris" van 100,000 fr. is gewonnen door het driejarig paard Nubienne van den heer Blanc, een Eranschman. Deze uitslag was volko men onverwacht. Züt, van den graaf De Lagrange, de algemeene favori, was de vierde. Onmiddellijk na Nubienne, slechts een halve paardslengte ach ter, kwam Salteador, van den heer Eouldna dezen Eioris II, mede, van den graaf De Lagrange. Uit Algiers wordt gemeld, dat een duizend tal opstandelingen Zondag een aanval hebben ge daan op een post bij Reda, die werd verdedigd door twee compagnieën jagers en een escadron spahis. De aanvallers werden met een verlies van 50 man aan dooden teruggeslagen en door de spahis vervolgd. GJ-root-Bi-itannië. In het Lagerhuis werd gisteren door den heer Bourke medegedeeld dat Wolseley als gouverneur van Cyprus zijn ontslag heeft, en dat in zijne plaats kolonel Biddulph benoemd is. Telegrammen. MANTUA, 10 Juni. De Po-dijk is doorge broken. De verwoesting is ontzettend. Twaalf gemeenten zijn door het water verrast. De bevol king nam de wijk op de dijken. PARIJS, 10 Juni. Eene heden ontvangen dé pêche uit Algiers meldt dat de onlusten zich niet verder hebben uitgebreid. ST.-PETERSBURG, 10 Juni. Volgens een gisteren uitgegeven bulletin bevindt de groot vorstin Maria Paulina zich buiten gevaar. De eetlust is toegenomen en de krachten verbeteren. TIELIS, II Juni. Volgens bericht uit Tschi- kischlar van 5 dezer worden aldaar bij voortdu ring troepen bijeengetrokken. De gezondheid der manschappen is goed. Het aan wal komen wordt door een sterken westenwind bemoeilijkt. Het weder is matig warm. De verdere marsch van het expeditiecorps is nog niet bekend. WASHINGTON, 10 Juni. De kamer der ver tegenwoordigers heeft besloten om tot 17 dezer uiteen te gaan. De senaat heeft, met 22 tegen 21 stemmen, geweigerd de zoogenaamde zilver-wet in behandeling te nemen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN, van 5 Juni tot en met 11 Juni. BEVALLEN. -T. Padlist geb. Blaosjaar D. C. W. Noordelooa geb. Alinderman Z. S. C. Labree geb. Bor- gording D. H. M. De Graaff geb. Wijling D. J. P. H. Koolhaas geb. Lefeber D. A. Rcdel geb. Keyser Z. F. A. Blansjaar geb. Groen Z. H. M. Hollebeek geb. Seller D. J. Stokkel geb. Vroom Z. H. Smit geb. Martijn Z. L. Roman geb. Sweistra D. -E. De Vries ceb. Van Aalbergea Z. en D. (tweel.) C. H. Meyer geb. Heppener D. A. Stnivenberg geb. Onvlee Z. S. Sinteor geb. Dionet Z. E. Brokaar geb. Dn Pon D. M. Pieket geb. Bodijn D. C. E. Van der Linden geb. Van der Pot D. J. Van der Blij geb. Van Steenbergen Z. J. W. Evert geb. Cornet D. M. Van der Lelie geb. Flaman D. tV. Hartevelt geb. De Vos D. J. M. Zirkzee geb. Aalbersberg D. E. De Vrind geb. Basten D. GEHUWD. C. G. Klicks jm. en J. H. W, Vin Reyn wed. P. Leemans jm. en M. Van Oosten jd. F. J. F. Schalker jm. en J. Rooi jd. J. Sollie jm. en J. Kriek jd. J. Schouten jm. en M. Laroan jd. J. Van Baren jm. en C. Renier jd. G. E. Nagglas jm. en M. F. Som- meling jd. AJ. Van den Berg jm. en S. Speyer jd. D. K. Van der Hurk jm. en W. F. Duchateau jd. G. A. A. Goes jm. en M. L. F. Pallmo wed. OVERLEDEN. T. Bazel Z. 3 m. M. Nieu"Venhui zen D. 2 m. H. Alartijn Z. 4 m. H. J. Van Leeu wen Z. 20 j. J. A. baronesse Van Heeckeren van Braod- aenbnrg haisvr. van jhr. W. I. C. Rammelman Elsevier 71 j. J. E. Ewera D, 1G d. W. H. Versteegb 28 j. J. A. De Jong 78 j. D. Leget Z. 13 m. P. Fatela V. 34j. tV. M. Devilé D. 1 m. L. N. Cattin Z. 2 m. W. Plate 84 j. J. l'Ecluse D. 7 j. Al. Van Wceren D. 4j. J. Poptie D. 30 j. STADS-BERICHTEN. PROCES-VERBAAL, van de opening der stembriefjes die ter'benoeming van één lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal den 10den Juni 1879 zijn ingeleverd. Op heden den elfden Juni dea jaara achttienhonderd negen en zeventig, in de gemeente Leiden, hoofdplaats van het hoofdkies- district leiden, is door bet bureau van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zaal op het Raadhuis plaats genomen des morgens te negen uren. Het bureau ia samengesteld uit den heer Dr. Willem Corne lls Van den Brandeler, Burgemeester, Voorzitter, en de heeren Gerrit Wilhelmy Damstc en mr. Age van Hettinga Tromp, leden van den Gemeenteraad, stemopncmers. De Voorzitter plaatst op de tafel een en twintig stcmbassen, bij hem den lOden en llden Juni 1879 overgebracht oit de ooderkiesdistricten Leiden, Oegstgcest, RijDsburg, Katwijk, Val kenburg, Saasenbeim, Warmond, Noordwijk, Noordwijkerhoot, Leiderdorp, Koudekerk, Benthuizen, Zoeterwoude, Voorschoten, Wassenaar, Woubrngge, Ter Aar, Ondshoorn, Zevenhoven, Nieuwkoop en Hazerswoude. De zegela der bassen worden onderzocht en bevonden onge schonden te zijn. Do bossen worden achtereenvolgens geopend en bevonden twee duizend een honderd twee en vijftig stembriefjes te bevatten. Dit getal met de lijsten der kiezers, die briefjes hebben inge leverd, vergeleken zijnde, ia gebleken tc zijn twee meer dan bet getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn doorcengemengd, worden zij door den Voorzitter eeo voor een geopend en overluid voorgelezen. Het burean beeft van onwaarde verklaard veertien stembriefjes, waarvan negen oningevuld, vier niet van het vereischtc zegel voor zien zijn en één onderteekend is. Het getal der geldig uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest twee duizend een honderd acht en dertig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren: L. M. DE LAAT DE KANTER800 stemmen. O. baron VAN WASSENAER VAN CATWIJCK 720 Mr. L. G. VERWER614 Air. H. A. Neeb, Jhr. mr. Steengracbt van Duivenvoorde, mr. A. De Savornin Lobman cd mr. P. Du Rien, ieder eene stem. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen ver kregen hebbende, zijn krachtens art. 104 der kieswet op de lijst geplaatst voor eene herstemming, zonder dat het verschil tnsschen bet getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden, op de stemming van invloed beeft koDnen zijn, de heeren: L. M. DE LAAT 1)E KANTER en O. haron VAN WASSENAER VAN CATWIJCK. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geen bezwaren ingebracht. ■n is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt in tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Leiden, den llden Joni 1879. VAN DEN BRANDELER. Voorzitter. G. WILHELA1Y DAMSTÉ, l TROMP 1 Stemopnemer*. De Burgemeester, hoofd van het Gemeentebestuur van Leider, doet te weten dat aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld het op den lOden Joni invorderbaar

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2