kinderziekenhuizen zullen worden opgenomen on der de inrichtingen, waaraan bij art. 10 van het wetsontwerp betreffende een belasting op de goe deren in de doode hand vrijdom van deze heffing wordt verleend. Een vermogend Amsterdamsch inwoner heeft aan het kon. oudheidkundig genootschap te Am sterdam een kostbaar geschenk aangeboden, be staande in een geschilderd plafond van de hand van De Lairesse, dat ten gevolge eener vertim mering in zijn huis moest uitgebroken worden. Dit kunstwerk was van zulk een omvang, dat een raam van het museum van het genootschap uit gezaagd moest worden om het ongeschonden naar binnen te brengen. Het schroefstoomschip „Padang", onder be vel van den luit. ter zee 1ste kl. D. M. G. De Zwart, is den Sden dezer te Batavia aangekomen. Het stoomschip „Drente", van Rotterdam naar Java, heeft in het Suezkanaal twee bladen van de schroef afgeslagen, die in Suez zouden worden aangezetde „Conrad", van Batavia naar Nieuwediep, is gisteren van Penang vertrokken; de „Torrington", van Java naar Rotterdam, arri veerde eergisteren te Suez. Z. M. heeft benoemd tot ontv. der regis tratie en domeinente Helder, P. H. Yelsente Goor, J. Hoogenhuiste Oirschot, H. J. W. Sannes. Gemengd Nieuws. Ons wordt verzocht er de aandacht op te vestigen dat er zich sedert eenige dagen aan de huizen van sommige ingezetenen een per soon met een inteekenlijst aanmeldt ter bekoming van bijdragen voor een som van f 100, welke hij naar zijn zeggen ten gevolge van ongelukkige omstandigheden noodig heeft om iets te kunnen beginnen. Wanneer men dan met hem spreekt houdt hij steeds de pet of de hand voor den mond, om een sterke jeneverlucht te verbergen. Men acht het daarom niet overbodig den stad- genooten in overweging te geven, alvorens aan hun weldadigheidsgevoel te voldoen, eerst te onder zoeken of men waarlijk weldoet. Op de Stadhouderskade hoek Ferdi nand Bolstraat te Amsterdam zakte hedenmorgen een steiger van een in aanbouw zijnd huis ineen, waarop zich vier werklieden bevonden. Eén bleef op de plaats dood, de drie anderen werden meer of min gekwetst naar het Gasthuis gebracht. Met de maand Mei zullen de werken van de Amsterdamsche Kanaalmaatschappij zeer beperkt worden. De groote Engelsche baggerma chines staken half April hare werkzaamheden en vertrekken weder naar Newcastle. Het werk zal voortgezet worden door twee baggermachines en drie pompen van de heeren Bos en C*., daar de geul thans zoo breed en diep is, dat het diepst- gaande schip steeds de haven kan biunenkomen. Aangaande het gebeurde in het Von delpark te Amsterdam op laatstleden Zondag, ver neemt hst Hbl., dat zich dien dag vijf knapen in den tuin der Hereeniging hebben bezig gehouden met te schieten op treklijsters. Twee hunner hadden Flaubert-buksen, maar de kogel, die uit de kaak der getroffen jonge dame is gehaald, blijkt geen Flaubert-kogel te zijn. De andere drie jongelieden schoten met geweren van een ander maaksel, en uit een daarvan is de kogel dus zoo goed als zeker afkomstig, daar nergens anders in de buurt he- schoten werdmaar vermoedelijk zal niet kunnen worden bewezen uit welk geweer de kogel kwam. Door de Utrechtsche harddraver ij- vereeniging is besloten, bij gelegenheid van de aanstaande komst des Konings aldaar eene hard draverij te houden in de Maliebaan, met paarden van zessen klaar, onder den man. Onder Weesperkarspel is gistermor gen in de Keulschevaart drijvende gevonden het bovengedeelte van het lijk van een onbekend mans persoon. De politie doet onderzoek. Te Drunen had Woensdag-namiddag een ongeluk plaats met de diligence van Van Gend en Loos, komende van 's-Bosch. Bij het oprijden van den dijk voor den overlaat brak de zwing van het middelste paard. Daardoor wer den de drie paarden schichtig; de postiljon werd van den bok geworpen en een der achterwielen ging over zijn borst. Hij heeft twee ribben ge broken en verkeert in vrij bedenkelijken toestand. Dinsdag-avond ontstond brand iB de bouwwoning, bewoond door J. Lokker, onder de gemeente Melissant. Te ongeveer acht uren be merkten de bewoners der hofstede brandlucht. Bij onderzoek bleek het, dat een gedeelte hooi in de schuur in brand was geraakt. De eigenaar had gelukkig de tegenwoordigheid van geest spoedig het vee los te snijden en naar buiten te brengen. In dien tijd werd de brand zoo hevig, dat hij niet alles kon redden, zoodat een paard en drie kalveren in de vlammen omkwamep. De schuur is geheel uitgebrand, doch het aangrenzende woon huis is gespaard gebleven. De oorzaak is onbekemd alles was tegen brandschade verzekerd. Eindelijk is het lijk gevonden van den Italiaanschen kolonel Golo, die reeds eenige maanden lang werd vermist en, naar men meende, te Plewna was vermoord. Hij werd met touwen aan handen en voeten te Matchin in den Donau gevonden. De kolonel had eenige duizenden fran ken in goud bij zich, wat te Bucharest bekend was. Hij zal dus reeds bij den overtocht in de nabijheid van Rustschuk om het leven zijn ge bracht en uitgeschud. Door de Rumeensche auto riteiten zijn eenige personen in hechtenis genomen, die van den aanslag worden verdacht. De luitenant Zubovitch, die zich bij het reddingswerk te Szegedin op buitengewone wijze onderscheidde, is niet dood, zooals eerst werd berichtin de „Allg. Ungar. Corresp." heeft hij een uitvoerig relaas gegeven van de gebeurte nissen in de overstroomde stad. Hij zegt o. a. dat in den beginne aan redden niet te denken viel door de duisternis en den hevigen stormmen kon alleen hen opvisschen, die in de nabijheid der boo ten werden gevoerd en voor de rest moest men alle krachten inspannen om het roer recht te houden en de booten voor omslaan te behoeden. De hui zen te naderen was bovendien gevaarlijk, daar de meeste instortten. De dagbladen, schrijft Zu bovitch, hebben veel van de ramp verteld, maar de vreeselijke werkelijkheid overtreft dat nog hon derdvoud. Volgens de „Elberfelder Zeitung" heeft men een kistje van dun plaatijzer opgegra ven, dat in de onmiddellijke nabijheid der spoor staven van den spoorweg over de vaste brug, die van Keulen naar Deutz voert, in den grond was bedolven, maar toch eenigermate daarboven zicht baar was. Het bleek gevuld te zijn met kogels en een ontplofbare massa. Vermoedelijk hebben de daders ondersteld, dat de ontplofbare stof hare werking zou doen, zoodra een trein dien weg pas seerde. Nadere mededeelingen heeft men niet kunnen erlangen. De 24-jarige, eenige zoon van den 62-jarigen boekhouder Hinrichsen te Altona, een braaf en oppassend man, had een jaar in de ge vangenis gezeten wegens diefstal. Hij was thans weer bij zijne ouders te huis, doch koesterde wrok tegen zijn vader, omdat hij meende, dat deze hem voor de ondergane straf had kunnen vrijwaren door intijds het ontvreemde geld terug te geven. In den avond van den 25sten Maart jl. nu zat hij met zijne ouders en twee zusters aan tafel, toen hij eensklaps opsprong, een bijl haalde en zijn vader daarmede aan de hand verwondde. De ge- heele familie snelde verschrikt uit de kamer en achter het huis, de deur achter zich in het slot trekkende. Doch nu loste de ontaarde zoon uit een venster op hen vijf revolverschoten, waarvan één zijne moeder in het hoofd trof, terwijl ook de vader zwaar werd gekwetst. De dader nam de vlucht, doch werd door eenige soldaten achter volgd en gevat. Toen haalde hij een zakpistool tc voorschijn en verwondde zich daarmede licht aan het hoofd. Bij zijn vervoer naar de gevangenis had de politie groote moeite hem te beschermen tegen de woede van het publiek. De toestand van den vader geeft hoop op herstel, doch de moeder verkeert in zeer bedenkelijke omstandigheden. Volgens een telegram uit Nieuw- York waait er een cycloon in eene noordoostelijke richting en kan er zware storm verwacht worden tusschen 4 en 6 deaer op de Engelsche, Noordsche en waarschijnlijk ook Fransche kusten, vergezeld van regen en weerlicht, met eene lage tempera tuur, en zal het die week stormachtig weer zijn in den Noord-Atlantischen Oceaan, benoorden 40° breedte. Een wederspannige misdadiger in het tuchthuis te Stuttgart heeft al de kleederen, die hij aanhad, aan flarden gescheurd. Men liet hem zeer kalm begaan en het duurde niet lang, of rillende van koude, beloofde hij vlijtig te zullen werken. Men begon met hem naald en draad te verschaffen om zijn plunje te verstellen. Te Claremont, in Nieuw-Hampshire, is een van hout opgetrokken hotel geheel afgebrand, waarbij 5 personen onkwamen en 3 gekwetst werden. BUITENLAND. Frankrijk. Zooals reeds gemeld is, heeft de heer Boysset bij de Kamer een wetsontwerp ingediend, waarbij bepaald wordt, dat de leden der rechterlijke macht eene nieuwe investituur behoeven, en dal zij, die haar binnen drie maanden niet zullen verkregen hebben, rechtens hun ambt zullen hebben verlo ren. De commissie der Kamer, alvorens te be slissen of het ontwerp al dan niet in overweging dient genomen te worden, vond goed den minister van justitie over deze zaak te hooren. De minister nu, zegt een der bladen, zal zich niet daartegen verzetten, maar behoudt zich voor het ontwerp te bestrijden, aangezien hij zelf eene voordracht ter reorganisatie der rechterlijke macht gereed maakt, die hij na het Paaschreces bij de Kamer zal indienen. I>ui tseliland. De rijksdag heeft gisteren hare zittingen tot 22 April verdaagd en de bondsraad het ontwerp van het toltarief met enkele wijzigingen aangenomen. Groot-13 ritunnië. Door den heer Northcote werd gisteren in het Lagerhuis verklaard dat aangaande het voorstel tot gemengde bezetting nog niets uitgemaakt was. Engeland houdt zich in deze aan de verklaringen van zijn vertegenwoordigers bij het congres. De sultan meende wel dat hij zelf de rust in de be doelde gewesten kon handhaven, doch natuurlijk wenschte Engeland andere maatregelen om gevaar en vredeverstoring te voorkomen. De regeering kon niet beloven dat zij, alvorens een besluit te nemen, het parlement zou raadplegen. Vervolgens bood sir Stafford zijn financieel overzicht aan. Over het afgeloopen financiëele jaar was er een deficit van 2,291,800 pd. st., het sup plementair krediet daaronder begrepen. De toe bereidselen in verband met de Oostersche qnaestie kostten 6,125,000, de oorlog in de Transvaal 592,000, de Zoeloe-oorlog 1,559,000 pd. st. Daar voor was 5,350,000 door leening, 2,900,000 door belastingen gevonden. Over het loopende finan ciëele jaar werden de uitgaven op 81,153,000, de inkomsten op 83,055,500 pd. st. geraamd. Uit Taschkend wordt aan de „New-York Herald" gemeld, dat de Engelschen voornemens zijn op den troon van Afghanistan een neef van Shir-Ali, Wali Mohamed, te plaatsen, die na den dood des emirs zich terstond uit Kaboel naar het Engelsche leger te Djellalabad zou hebben begeven. Omstreeks tweehonderd telegrafisten zijn door de Engelsche regeering naar Natal gezon den. Ook maakt de regeering, naar de „Daily News" verneemt, werk van het gereed maken van een luchtballon, die bij het verkennen der vijandelijke positién goede diensten zou kunnen bewijzen. Oostenr.-Hongf. Monarchie. De commissie uit de Kamer, belast met het on derzoek eener wet tegen de veeziekte, heeft zich eenstemmig vereenigd met het beginsel, om den invoer van rundvee uit besmette landen te ver bieden. De aanneming dezer wet zou in de eerste plaats een verbod van invoer van rundvee uit Rusland ten gevolge hebben. Tnrlrlje. De „Polit. Corr." bericht, dat de Porte in het plan van eene gemengde bezetting van Oost- Rumelië in beginsel heeft toegestemd, echter onder meer dan één voorbehoud. Zoo verlangt o. a. de Porte, dat de Turksche troepen, wier deelneming aan die bezetting als zeker wordt aangenomen, ook bij het bezetten der Bnlkanpassen in aanmerking zullen komen.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2