wachtten, waren getuigen van een vreeselijk schouw spel. Langs de rails stuwde de locomotief een verminkt lichaam voor zich uit, dat aan een der railsvegers was vastgeraakt en waarin men het lijk herkende van een 29-jarig persoon, die kort te voren een naburig koffiehuis had verlaten en zich toen op dé rails geplaatst had op een afstand van omstreeks 800 meter van het station. De dood moet onmiddellijk zijn gevolgd, want bet lichaam des ongelukkigen was zoo gehavend, dat de inge wanden er uithingen. Bij opgravingen op een der hellingen van den berg Sainte-Geneviève, nabij het Collége de France te Parijs, zijn de fondamenten van een gioot Gallo-Romeinsch gebouw blootgekomen, waar schijnlijk een buitenverblijf, zooals de aanzienlijke Parijzenaars die in de vierde eeuw bewoonden en welke door de barbaren werden geplunderd en ver brand. Zoo vond men indertijd het paleis der Thermes, de renbaan van de rue Monge, het thea ter der rue Racine en de villa's, die nog onder het plaveisel der rues Soulïlot en Gay-Lussac zijn verborgen, welke alle den omtrek vormden van die Romeinsche wijk van het oude Lutetiae Pa- lisiorum. Een inwoner van L andéven nee (Fi n i s- tère), die zich met zijn knecht buiten bevond, zag plotseling een gemaskerde gedaante voor zich verschijnen, en op betzelfde oogenblik hoorde men twee schoten vallen de bediende was aan de keel gewond. Ondanks dat masker bad de justitie van bet naburige Chateaulin weldra de schuldige ontdekt, nl. een dame, van wie de heer des gewonden een vast eigendom bad gekocht, dat op rechter lijk bevel in veiling was gebracht ter verdeeling eener nalatenschap onder minderjarige erfgenamen. Om aan de gevolgen der misdaad te ontkomen, heeft de schuldige zich in de gevangenis van het leven beroofd. "Volgens bericht te St.-Petersburg ontvangen, zit de kleine stoomboot „Vega", waar mede professor Nordenskjold de IJszee benoorden Siberië onderzoekt, op de kust van Siberië in het ijs vast. De generaals en verdere officieren van het zesde legercorps, die te Verdun de be grafenis van generaal Mircher hadden bijgewoond, keerden onlangs van daar naar Chalons terug. Te Somme-Tourbe echter moest de trein te vier uren in den namiddag stoppen, daar de lijn door de sneeuw versperd was. Generaal Douay telegrapheerde nu naar Chalons om een detachement militairen, ten einde den weg berijdbaar te maken. Eerst tegen twee uren des morgens kon een honderdtal soldaten het versperde punt bereiken, en ook toen nog vorderde het werk slechts zeer langzaam, daar de hevige wind somtijds de reeds verwijderde sneeuw weer over den weg joeg. Eindelijk, tegen vijf uren in den morgen, na vijftien uren wachtens, kon de trein zich in beweging stellen. De reizigers konden bij hunne aankomst te Chalons van honger en koude schier geen voet verzetten. B IJ IT E N L A. N Frankrij b. De „Agence Havas" ontving uit Tunis het bericht, dat aldaar geen ultimatum van de Fran- sche regeering ontvangen was naar aanleiding van het geschil tusschen De Sancy en het gouverne ment van Tunis. Echter verwacht men dat de Eransche regeeriug voldoening eischen zal en het ontslag der ambtenaren, welke in de zaak be trokken zijn, en ook volharden zal in haar eisch dat een onderzoek zal worden ingesteld. Duitscliland- De Weener „Neue freie Presse" zegt omtrent Bismarck's belastingplannen„Men mag de zaken wenden en keeren zooveel men wil, een Staat, die door de heffing van hoogere rechten niet enkele takken van nijverheid, maar de productie in het algemeen verheffen wil, gelijkt op baron Müach- hausen, die zich aan zijn eigen pruikstaart eigen handig uit het moeras trok Grroot-Bi-itannië. ,Te Blackburn zijn thans 15,000 meuscheu zon der werk; twee groote fabrieken zijn voor onbe- paalden l'jd gesloten en men verwacht, dat twee andere dit voorbeeld zullen volgen. Te Sheffield is ruim S600 pd. st. bijeengebracht tot leniging van den nood. Ruim 1000 werklieden in de dokken van Huil hebben het werk gestaakt wegens vermindering der loonen. Te Leeds zijn de loouen van de met selaars en schrijnwerkers met een halve penny per uur verminderd te Preston staan 4000 weef getouwen stil. De groote ijzergieterij te Sirhowy is gesloten en 250 man zijn daardoor zonder werk. Maandag zal het werk in de katoenspinnerijen van Oldham worden hervat. De werkstaking duurde vijf weken en de werklieden hebben, naar men berekent, niet minder dan 60,000 pd. st. daardoor verloren. Uit de Kaapstad wordt gemeld dat het ultima tum, door sir Bartle Frere aan Cetchwayo gesteld, den eisch schijnt in te houden van gehsele ont wapening van het Zulu-leger en van afstand der St.-Lucia-baai, waar de Zulu's doorgaans van was. penen en ammunitie werden voorzien. Het ant woord werd spoedig gewacht. Inlusschen veinst de Zulu-koning, dat hij geen vijandige plannen heeft, wat men beschouwt als een poging om de zaken te rekken tot na den oogst in Februari. De vrijwilligers in Natal zijn reeds tot den ac tieven dienst opgeroepen en de troepen zijn alle ter bestemder plaatse aangekomen. Er heerscht in Natal groote geestdrift en de oorlog is zeer po pulair. Onder de Zulu's zijn twee partijen, doch den kelijk zal de oorlogspartij wel de overhand hebben. Een telegraafdraad is gelegd van Durban naar Hanger, een plaats omstreeks twintig mijlen van de Zulu-grenzen. Terwijl het Parlement de vraag nog niet heeft beslist., of de uitgaven voor den oorlog met Afghanistan ten laste van Indië komen zullen, besloot de regeering te Bombay alle nieuwe wer ken, die nog niet begonnen zijn, uit te stellen de uitvoering der werken, welke onderhanden zijn, te schorsen, tenzij daardoor het reeds gemaakte gedeelte gevaar zou loopen, of contracten voor hei overig gedeelte reeds zijn gesloten geen herstel lingen te doen, tenzij deze voor de veiligheid van verkeer en verblijf noodzakelijk zijn geen gereed schappen of planten te koopeualle tijdelijk in dienst gestelde personen te ontslaan; geen reizen aan ambtenaren toe te staan dan bij hooge nood zakelijkheid. Eene dépêche uit Queltah meldt dat het grootste deel van Stewart's divisie den 31sten December door den Chawaja-pas naar Kandabar oprukte, terwijl de divisie van generaal Biddulph door den Khojak-pas voorttrok. Rusland. Uit St.-Petersburg wordt gemeld dat de opstand onder de Tartaren van Kazan het gevolg was van een misverstand. De overheid van het district had namelijk eenige maatregelen genomen, waar uit door de Mullahs de verkeerde gevolgtrekking werd gemaakt, dat het voornemen bestond, om de Tartaarsche kinderen tot het Christendom te be- keeren. De Mullahs stookten de Tartaren op en een schrijver van de kanselarij werd mishandeld. De orde werd hersteld en tweehonderd personen zijn op de plaats zelve in tegenwoordigheid der troe pen gestraft. Eene deputatie van Tarlaren is te St.-Petersburg aangekomen, om over deze hande lingen te klagen. Ook is er het Chineesehe gezantschap aan gekomen, bestaande uit 38 personen. Tixrliij e. Aan de „Polit. Corr." wordt uit Scutari in Albanië gemeld dat de inwoners van Podgoritza den sultan seinden, dat zij vast besloten zijn zich aan de hun district betreflende bepaling van het tractaat van Berlijn niet te onderwerpen. De wo ningen der inwoners van Spnz, die naar Danilo- grad gingen om hunne onderwerping aan de Mon- tenegrijneu aan te bieden, zijn vernield. Uit Konstantinopel verneemt hetzelfde blad, dat Frankrijk, Engeland, Duitschland en Oostenrijk- Hongarije hunne toestemming gaven tot de benoe ming van Rustem-pacha tot gouverneur van Oost- Rumelië, doch dat Rusland tot dusver zich daar omtrent nog niet verklaard heeft. De commissarissen voor de grensregeling tusschen Griekenland en Turkije zullen te Athene onderhandelen. Khéreddin-pacha verklaarde, dat hij in beginsel eene rectificatie der Grieksche gren zen aannam, mits Turkije eene strategische grens kreeg en de belofte van onzijdigheid der mogend heden voor 't geval van een conflict ten gevolge van nieuwe pretenties van Griekenland. "Vereenigde Staten. De schuld is met 1,234,000 dollars vermeer derd; de metaalvoorraad bedraagt 224,865,000 en het papiergeld 4,516,000 dollars De eerste dag der hervatting van de betalingen in specie is zonder eenig incident voorbijgegaan. Zonder het geringste bezwaar is de hervatting stipt, uitgevoerd de vraag naar goud is niet toegenomeuintegen deel heeft de schatkist op den eersten dag 270,000 dollars in goud ontvangen en hebben ook de Banken meer goud geïncasseerd dan uitbetaald. Telegrammen. WASHINGTON, 3 Januari. Er is bijna geen navraag naar goud. De houders van schutkistbonds en goud-cheques, ofschoon deze in goud betaal baar zijn, geven de voorkeur aan piapier Caleb Cusbing is overleden. KONSTANTINOPEL, 3 Januari. Men gelooft dat de onderhandelingen met Engeland over liet afstaan van Turksche staatsgoederen op Cyprus aan Engeland zijn afgeloopen. De Porto zou 30,000 pond sterling vergoeding ontvangen. PESCHAUER, 3 Januari. Ten gevolge van koort sen, ongemakken en onvoldoende kleeding is een van de beste regimenten iulaudsche troepen, het 14de der Sikhs, van de strijdkracht te velde afge voerd. Nauwelijks de helft der manschappen was in staat te loopen; de overige moesten vervoerd worden. Er waren 64 dooden. Het Siste regiment is uit Alimusjid teruggeroepen, wegens den slech ten gezondheidstoestand. ROME, 3 Januari. De „Italië" verklaart het gerucht voor ongegrond, als zou graaf Corti, op zijn weg naar Konstantinopel, met eene staalkun dige zending te Weetieu belast zijn. LONDEN, 4 Januari. De colonne onder gene raal Roberts trok Ivhost zonder slag of stoot bin nen. De inboorlingen toonden zich echter weinig vriendschappelijk gezind en weigerden de verple ging der troepen. INGEZONDEN. Toen onlangs Prins II e n d r i k te Potsdam trouw de, werden de ingezetenen vanwege het, gemeente bestuur in de gelegenheid gesteld dien dag fees telijk te vieren. Wat zal men nu Dinsdag den 7deu Januari doen, als wanneer de Koning te - Arolsen trouwt? X. Ter markt tc Lcittcn aangevoerd, 3 en 4 Januari. Wintertarwe 17 hectoliter 9.50 a 10.Zomer- tarwe 17 hectol. 7.5:»a S. Winterrogge 10 heet. G.25 a f 6.50. Zomerrogge 10 hecto!./5.50 a/6.— Zomergerst 17 hectol. 5. a 5.50Chevalier-gerst 17 hectol. 7. a f 7.50 Zware Haver 20 hectol. f 4.50— a 5. Lichte Ilaver 20 hectol. f 3.a G 0.50. Dui- venboonen 10 hectol. J 8.a 8.50 Paardenboonen 9 heclol. 7.50a S. Ossen sluks a Stieren, 2 stuks 1 110. a/ 140. —.Veulens stuks/ a Melkkoeien 12 stuks f 200.a 250.—. Kalfkoeien 9 stuks 210.— a 255.-- Varekoeien 32 stuks f 180.a 250.—Vette koeien 78 stuks 205.a f 300.—. Kalveren (vette) 24 stuks/45. a f 6S.—Kalveren (magere) 9 stuks f Sa IS.— Kalveren (gras) stuks a Hamels (magere) stuks/a f Hamels (vette) stuks, fa Ooien (magere) 50 stuks f 22. a 26.—. Ooien (vette) 31S sluks 32.— a 40.—. Lammeren (magere) stuks a Lam meren (vette jarige) stuks a Varkens (magere) stuks fa V irkens (big gen) 30 stuks f 0.a 14. Grasboter 5490 kilogr., lste qualit. vat/ 62.— a/66. Schei- 2de qualit. vat 50.a f 54.Grasboter lste qual. per küogr. 1.55 a 1.65, Schei- 2de quaiiteitper kilogr. f 1.25 a 1.35. Ter markt aangebracht 13*3 runderen, 33 kalveren en 368 schapen. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. morg. morg. nam. nam. nam. avond avond 5 u. 8 u. 12 u. 4 u. 5 u. 8 u. 10 u. Vrydag 36° 36° 36° Zaterd. 34° 34° 36° 35° Wind: Zaterdag-middag 4 uren N.-W,

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 2