N". 5640. A". 1878. Zaterdag 6 Juli. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering v van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. STADS-BEEICHTEN. LEIDSCH PBIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 8 m»»nden.:.1.1#. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. irittlMU PBIJS DEB ADVERTENTIE!?: Vtn 1—0 regels1.05. leden regel meerf 0.17i Grootere letters naar plaatsruimte. PATENTBLADEN. De WETHOUDER, Voorzitter van het College van Zetters te Leiden, doet te weten dat de patentbladen van Koffie huishouders, Slijters en Tappers, benevens de nog onafgehaalde patentbladen van Inlandtehe Kramers en Schippers, op vertoon van hnnne aanslagbiljetten alsnog verkrijgbaar zijn in een der vertrekken van het Raadhuis, van Donderdag 4 tot en met Zaterdag 6 Jnli e. k., des namiddags van 1 3 nren, terwijl na het verstrijken van dien termijn de onafgehaalde patentbladen ter uitreiking moeten worden afgegeven aan de denrwaarders der directe belas tingen alhier, die voor hunne moeite mogen eischen tien cents, zonder meer. Leiden, De Wethouder voornoemd, 3 Juli 1878. Mr. P. C. LIBRECHT LEZWIJN. JACHT. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie ZUID HOLLAND, Gezien het heslnit van de Gedeputeerde Staten van den 25sten Jnni 1878, n°. 42; Gelet op art. 11 der wet van den 13den Jnni 1857 (Staats blad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afson- derlijke jachten op waterwild voor dit jaar zijn geopend op Donderdag den \sten Augustus aanstaande, en dat mitsdien van af dat tijdstip de uitoefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15 litt. d, f en h der wet op de jacht en visscherij, is geoor loofd; wordende teveus herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefening der jacht en visscherjj in deze Provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van meeren, plassen, rivieren en op moerassige landeD. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekon digd en aangeplakt, waar znlks te doen gebrnikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd, FOCK. 's-Gravenhage, den Isten Juli 1878. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen van K. W. ZüRHAAR tot het dóen plaatsen van vier distilleerketels in een zijner gebouwen in de Vrouwenkamp N°. 4, en van H. A. VAN KERKHOFF tot het doen plaatsen van eene smidse in zijne koperslagerswerk- plaats aan de Breestraat, hoek Vrouwensteeg N°. 52; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd zijn; alsmede dat op Maandag den22sten Juli aanst., 's voormiddags te elf uren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen die verzoeken in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, V. d. BRANDELER, Burgemeester. 5 Juli 1878. E. KIST, Secretaris. LEIBEN, 3 Juli. Ter gelegenheid van den 37sten verjaardag van prinses Yon Wied wapperde heden van de open bare gebouwen alhier de vaderlandsche driekleur. Op het slot van haren vader prins Frederik, het Huis ter Horst, had een familie-dejeuner plaats. Prins Hendrik was voor die gelegenheid gisteravond in Den Haag aangekomen, 's Middags te halftwee heeft de vorstin op het Huis de Pauw de leden der hofhouding van prins Frederik ontvangen. De overgangs-examens van de leerlingen der hoogere burgerschool alhier, in het gebouw op de Pieterskerkgracht, zullen worden afgenomen van Dinsdag 9 tot en met Donderdag 11 Juli a. s. De werkzaamheden zijn verdeeld als volgt: Dinsdag 9 Juli: StelkundeIe klasse, 9 u. 30— 10 u. 15. CijferkundeIe 10 u. 1511 u. Cijfer- en Stelkunde. 2e 11 u. 11 u. 45. Meetkunde2e 1 u. 302 u. Cijfer- en Stelkunde. 3e 2 u. 2 u. 45. MeetkuBde3e 2 u. 453 u. 30. 4e 3 u. 304 u. Franschetaal 3e 9 u. 3010 u. 30. Engelsche 4e 10 u. 3011 u. Fransche 4e Hu. 11 u. 30 Nederlandsche taal 4e 1 u. 302 u. Aardrijkskunde 4e klasse, 2 u. 2 u. 30. Hoogduitsche taal4e 2 u. 303 u. Aardrijkskunde 3e 3 u. 304 u. Woensdag 10 Juli: Scheikunde 4e klasse, 9u. 9 u. 30. Staats- en handels wetenschappen. .4e 9 u. 3010 u. Boekhouden 4e 10 u. 10 u. 30. Natuurlijke historie. 2e 10 u. 3011 u. Engelsche taal3e 9 u. 10 u. Hoogduitsche taal 3e 10 u. 11 u. Nederl. taal 3e llu. 11 u. 30. .Ie llu. 30—12 u. Fransche taal Ie 1 u. 302 u. 30. Engelsche .Ie 2u. 303 u. 30. 2e 3 u. 304 u. Donderdag 11 Juli. Fransche taal 2e klasse, 9 u. 3010 u. Hoogduitsche taal2e 10 u. 10 u. 30. le 10 u. 3011 u. 15. Staatsinrichting 3e 11 u. 1511 u. 45. Nederlandsche taal. 2e 1 u. 302 u. Aardrijkskunde. 2e 2 u. 2 u. 30. le 2 u. 803 u. De teekeningen der leerlingen zullen gedurende het examen ter bezichtiging liggen. Van het eerste tot het tweede studiejaar is na afgelegd examen aan de tuinbouwschool der koninklijke Nederlandsche tuinbonwmaatschappij „Linnaeus" te Amsterdam, toegelaten F. H. G. Rinkes, van Leiden. Het 1ste natuurkundig staats-examen te Amsterdam is met goed gevolg afgelegd door de heerenK. J. Nijvenheim, van Vorden bij Zutfen P. Westra, van KimswerdA. W. Pulle, van Arnhem; O. Engelken en Ch. E. Fiedeldij, van Amsterdam. Aan de rijks-universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in de rechten de heer N. De Roever Az., geb. te Amsterdam, met academisch proefschrift: „de Amsterdamsche Weeskamer." De eind-examens aan de polytechnische school te Delft zijn afgeloopen. De uitslag is als volgt: Van de 58 candidaten, die zich hadden aangemeld, hebben 9 zich vóór of gedurende het examen teruggetrokken. Van de 49, die er tot het einde toe aan deel namen, werd aan 29 het diploma uitgereikt, en wel: voor civiel-ingenieur aan de heeren Th. Van Buuren, H. N. Francois, T. A. Gaymans, W. B. Van Goor, A. C. C. G. Van Hemert, H. W. Huender, J. Ilcken, L. M. J. Immink, P. G. J. Joosten, F. A. G. Mallinckrodt, G. Roodenburch, R. A. Van Sandick, A. J. Cohen Stuart, F. J. Des Tombe, L. G. De Val, M. E. De Wildt en J. A. J. Sibmacher Zijnenvoor bouwkundig-ingenieur of architect aan den heer J. F. Klinkhamervoor scheepsbouwkundig inge nieur aan de heeren J. H. De Heer, L. D. Van Ouwerkerk en H. C. Pennink; voor werktuig kundig ingenieur aan de heeren W. M. Stavenisse de Brauw, H. Cop, T. M. G. Keulemans en J. Merens; voor mijn-ingenieur aan den heer A. Stoop Jr.; en voor technoloog aan de heeren H. W. J. Van Otterbeek Bastiaans, P. R. Ermerins en M. L. Noordijk. Voor de 20 rijksbeurzen, die tegen 1 Sep tember e. k. worden beschikbaar gesteld aan de rijks-kweekschool voor onderwijzers te Haarlem, hebben zich aangemeld 87 adspiranten, en wel uit Gelderland 2, Z.-Holland 33, N.-Holland 38, Zee land 1, Utrecht 4, Friesland 8 en Groningen 1. Het vergelijkend toelatings-examen zal worden af genomen door eene commissie, bestaande uit de inspecteurs van het lager onderwijs in de prov. N.-Holland, Z.-Holland en Utrecht en den direc teur der Haarlemsche kweekschool. De commissie zal hare zittingen houden te 's-Gravenhage en op 18 Juli e. k. zal het examen aanvangen. Naar men verneemt is het nieuwe strafwet boek bij den Raad van State ingekomen. De milicien-verlofgangers der lichting van 1875, behooreDde tot de regimenten veldartillerie, uitgezonderd de compagnie artillerie-transporttrein en de compagnie transporttrein, bestemd voor den administratieven dienst, en tot het regiment rij dende artillerie zijn ter opkomst in werkelijken dienst opgeroepen van 23 Augustus tot 30 Sep tember; die behoorende tot de compagnie trans porttrein, bestemd voor den administratieven dienst van 16 September tot 24 October. Nadat de vorige dag met een concert in „Kunstmin", te Dordrecht, gegeven door de staf- muziek der dd. schutterij aldaar, was gesloten, werd de algemeene vergadering der Ned. Maat schappij tot bevordering der geneeskunst gister morgen te negen uren heropend en in de eerste plaats gewijd aan de behandeling van verschillende voorstellen, zoowel van het hoofdbestuur als van de afdeelingen. Er werd o. a. besloten: 1". dat er, wanneer het daartoe de tijd is, een adres zal worden gericht aan de Tweede Kamer betrekke lijk de wet op het hooger onderwijs; 2°. dat er eene commissie zal worden benoemd om, naar aanleiding van een voorstel van Dordrecht, de wet op de besmettelijke ziekten en de werking daarvan in een later verslag in 't licht te stellen. Die zelfde commissie zal haar onderzoek tevens tot de prostitutie uitstrekken. Behalve deze commis sie, werden ook de vaste commissiën opnieuw be noemd, terwijl tot leden van het hoofdbestuur werden verkozen dr. Snellen te Utrecht, dr. Kuthé te Tiel en dr. Donkersloot te Dordrecht. Tot plaats voor het houden der e. k. algemeene vergadering werd aangewezen 's-Gravenhage, en daarna de vergadering gesloten. Na afloop der vergadering begaven de leden zich, met eene daartoe ingerichte stoomboot, naar den Moerdijk, om de overbrugging in oogenschouw te nemen, terwijl daarna de bijeenkomst met een diner, aan het sta tionsgebouw, werd besloten. In 't algemeen kan men van de 29ste alge meene vergadering zeggen, dat niet alleen zeer belangrijke wetenschappelijke bijdragen zijn gele verd en even belangrijke voorstellen behandeld, maar dat ze zich, wat het uitspannend gedeelte aangaat, door eene zeer opgewekte stemming ken merkte. Gedep. Saten van Noord-Holland hebben voorgesteld, vanwege de provincie een subsidie van l'/ï millioen te geven voor de verbetering van den waterweg tusschen Amsterdam en Rotterdam. Mr. J. L. De Bruyn Kops, gedelegeerde van Nederland op het congres der voorzorgsmaat schappijen te Parijs, is tot lid van liet bestuur van dat congres gekozen. Het oorspronkelijke comité van organisatie voegde zich acht leden toe uit de aanwezige vreemdelingen. Te Nieuwediep viel gisteren, komende van St.-Domingo, het oefenings-eskader binnen, be staande uit de schepen „Leeuwarden", Van Galen" en „Zilveren Kruis". De bij Gedoeng gesneuvelde officieren zijn de luits. A. H. Kalis en P. Haupt, terwijl aldaar werden gewond de luitenants J. Arendsen de Wolff en R. J. Van Zwol. De bij het forceeren der kloof van Beradoen, in Groot-Atjeh, gewonde officieren zijnde kapitein der artillerie J. F. L. Cassa, de kapitein der infanterie W. J. Haack

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 1