den staf der infanterie; te rekenen van 1 Mei a. s., de volgende hoofdofficieren bij het depar tement van oorlog werkzaam gesteld: den majoor der infanterie L. J. J. A. Joost, den kolonel der artillerie A. E. Reuther, den majoor-ingenieur A. J. Voorduin, den eersten officier van gezondheid der 1ste klasse R. Van Raalten, den eersten apo theker J. Van Rijn van Alkemade en den onder intendant der 1ste klasse P. L. G. Doorman; tijdelijk bij genoemd departement gedetacheerd, en zulks mede met ingang van 1 Mei, den luite nant-kolonel J. H. Kromhout, van het corps in genieurs, mineurs en sappeursbepaald, dat van voormelde hoofdofficieren in de betrekking van sous-chef eener afdeeling van genoemd departement zullen optredenbij de afd. infanterie, de majoor Joost; bij de afd. artillerie, de kolonel Reuther; bij de afdeeling genie, de majoor Voorduin; bij de afdeeling geneeskundige dienst, de eerste officier van gezondheid der 1ste kl. Van Raaltenbij de afd. intendance, de onder-intendant der 1ste kl. Doorman tijdelijk a la suite geplaatstvan het 4de regiment, infanterie, de kapiteins P. P. Coumans en P. Thijs- sen, thans beiden van den staf der infanterie; van het éde regiment huzaren, den ritmeester J. C. Rijnbende, thans van den staf der cavalerie. Gremeng-d. Nieuws. Bij den bouw eener nieuwe school te Nietap, gemeente Roden, had Zaterdag een droe vig ongeluk plaats. De steiger, waarop zich drie mannen bevonden, stortte ineen. Een der mannen viel met zijn hoofd op een steenhoop, ontving eene vreeselijke wonde en werd onmiddellijk krank zinnig. Op den Weener opperstalmeester, prins Thurn und Taxis, zijn Maandag op de open bare straat twee pistoolschoten gelost door een handelsagent; de prins bleef ongedeerd, de dader werd in hechtenis genomendeze gaf als reden van zijn daad op, dat de prins geweigerd had hem geld te geven. Te Musei, op het eiland Sardinië, heeft eene bende roovers in de woning van den pastoor ingebroken en er voorwerpen gestolen ter waarde van 500 fr. Den pastoor, den doodgraver en twee vrouwen bonden de booswichten in zakken, dreigende hen te vermoorden, toen er gelukkig bijtijds hulp opdaagde. Volgens te Erancisco ontvangen b e - richten heeft den 7den Eebruari op Tahiti een geweldige orkaan gewoed, waarbij groote verwoes tingen aangericht werden en 120 menschen om kwamen. Eerst onlangs is over het lot van den beruchten Salvatore Daniele, den moordenaar van Guiseppina Gazzarro, wier aan stukken gehouwen lijk in een koffer onder de goederen in het spoor wegstation te Rome gevonden werd, beslist. Het hof van cassatie heeft de voorziening tegen het doodvonnis verworpen en de zaak verwezen naar het hof van assises te Napels, opdat dit hem, krachtens de bij de troonsbestijging des konings uitgevaardigde amnestie, tot levenslangen dwang arbeid veroordeele. Te Batavia zaten onlangs tegen zes uren eenige jongelieden gezellig bijeen. Een Ben galees meldde zich aan. Hij gaf voor goochelaar te zijn, had een zak over den schouder, waarin zijn goochel-instrumenten, en stelde het gezelschap voor hem iets te laten verdienenhij zou zijn fraaiste toeren vertoonen, doch verzocht dat hem vooraf een glas bitter zou worden geschonken, welken drank hij op tafel zag staan. Zijn voorstel werd aangenomen, en bij wijze van introductie werd hem een bokaal bitter aangereikt, waarvan hij den inhoud door zijn keel liet glijden, als ware 't regenwater. De eene toer werd nu na de andere verricht, totdat de man, na zijn repertoire afgespeeld te hebben, eindelijk aanbood ten slotte twee wonderlijke, hoogst zeldzame toeren te ver toonen, waarvoor echter een halve gulden extra per toeschouwer moest worden betaald. Het eerste kunststuk zou hierin bestaan, dat hij een levenden vogel zou inslikken, welk dier een oogenblik later weer uit zijn keel zou vliegen. Bamberg zou er den hoed voor afnemen. De huisheer had een spreeuw, die den goochelaar werd ter band gesteld. In- tusschen had de man tusschen elke toer in een glas bitter gebruikt, zoodat hij een groote hoe veelheid spiritualiën binnen had. De spreeuw werd door den goochelaar aangesproken in een taal, die voor de omstanders onverstaanbaar wasdaarna nam hij den vogel in den mond, en slikte hem in. Het dier kwam echter niet weer te voorschijn, en na allerlei vreemde manoeuvres verklaarde de man met een zeer leuk gezicht: „Mijne heeren, ik heb te veel bitter gedronken, en het dier zal in mijn maag een delirium tremens hebben ge- kregen't is een ongeluk, maar er is niets aan te doen." Nu zou de laatste toer volgen. Gp zijn verzoek werd hem een glaasje gegeven, dat hij tot den voet in den mond stak. Hij beet er den voet af en kauwde toen het overige fijn, alsof het een koekje was; het bloed liep hem daarbij uit den mond. Hij spuwde het fijn gekauwde glas uit, dronk nog een glas bitter tot afscheid, en.... was den volgenden dag overleden. De vermiste stukken van het lijkvan vrouw Gillot zijn gevonden in een koffer, die als bagage was opgegeven aan het station van Le Mans. De vroegere notarisklerk Barie woonde sedert vier jaar te Parijs; op zijn kantoor deed een ge pensioneerde gendarme, Demo], boodschappen voor hem. In September kreeg Barie van zijn vader, een vermogend houtkooper te Angers, 3000 fr. hij vestigde zich nu als zaakwaarnemer en Demol deed nog altijd zijn boodschappen. Barie dobbelde op de beurs en raakte na eeuigen tijd in schuld geldverlegenheid was ook hier weer de aanleiding tot den moord. De eigenares van het hotel, mad. Jeanson, heeft Barie's vriend, een student in de medicijnen, herkend als deugene, die deu gewaan- den Ëmile Gerard vergezelde. Uit de bekentenis van Barie en zijn vriend Lebiez blijkt dat den 23sten Maart de misdaad ten huize van den eerste ge pleegd is. Lebiez was 's morgens bij hem geko men en te elf uren naar de vrouw gegaan, voor gevende over zaken te moeten spreken ten huize van Barie. Toen de ongelukkige daar gekomen was, werd de deur achter haar gesloten, sloeg Barie haar met een hamer tegen het voorhoofd, zoodat zij neerviel, en stak de andere booswicht haar een pennemes tot zevenmaal toe in de borst, waarna Barie haar Dog een slag met den hamer tegen het achterhoofd gaf. Deze had in middels de sleutels van de kamer en de kast van het slachtoffer bemachtigd en begaf zich naar hare woning om zich van de papieren meester te maken. Het lijk lag naast het bed en Lebiez sneed het met twee scheermessen door en liet het bloed op de kleeren van het slachtoffer drui pen. De bloedvlekken op het tapijt werden weg- gewasscheu. Des avonds begaf het tweetal zich naar de rue Poliveau en huurde er eene kamer met het plan het lijk daar in twee kisten te bergen, doch Lebiez vond beter het per j spoor te verzenden. Daartoe kochten zij een koffer, die echter te klein bleek, waarom zij besloten de dijen en de armen naar de rue Poliveau te dragen, l Twee dagen later bezorgde Barie de kofier met een gedeelte van het lijk als bagage op den spoor- I weg, met bestemming naar Le Mans, en juist toen de spoorweg-administratie om de ondraaglijke lucht besloot de koffer te openen, kwam er gerech- telijk bevel om den inhoud te onderzoeken. KOLONIËN. BATAVIA, 22 Maart. Door den goavernenr-generaal van Ned.-Indië zijn de vol gende beschikkingen genomen Civiel Departement. Verleend: Een tweej. verlof naar Ned., w. ziekte, aan den 2den halpond. aan de o. 1. school teTernate F. C. Willemsz; een tweej. verlof naar Europa, w. ziekte, aan den pres. van den raad van justitie te Padang mr. J. W. S. j Van der Aa en aan den adsist.-res. te Limapoeloe Kota's E. Bosch. Benoemd: Tot pres. der Jav. Bank mr. N. P. Van den Berg; tot pres. van den raad van jast. te Padang mr. P. C. E. Specht Grijp; tot ads.-res. der Limapoeloe Kota's H. Vis ser; tot adsp. ing. bij den waterstaat, enz. R. P. O. D. Wijn malen; tot stationschef 1ste kl. bij de exploit, van den staats spoorweg SoerabaiaPasoerocan—Malang, K. H. Schussler; tot pres. van den raad van jast. te Amboina, mr. G. A. Stam; tot lid van den raad van justitie te Batavia, mr. J. F. Phitzinger; tot leeraar aan de landbouwschool te Buitenzorg, dr. J. C. C. W. Van Nooten; tot hoofdcomm. op het res.-kant. te Soerabaia, F. G. Leidelmeyer; tot superint. voor het drijvend mat. bij de 1 havenwerken te Batavia, J. C. Veenhuyzentot arch. 1ste kl. hij den wat., W. Goedhnys; tot comm. op het ads.-res.-kant. te Sidoardjo, E. Heyman. Ingetrokken: Het aan F. A. De Graaff, laatst, comm. 1ste kl. bij den post.- en telegraafd., w. meer dan 16 jaren onafgebroken dienst in deze gewesten verleend tweej. verlof naar Ned. en hem belast met de waarn. der betr. van comm. 2de kl. bij den post.- cn telegr. Department van Oorlog. Verleend.- Een tweej. verlof naar Ned., w. ziekte, aan den maj. der genie C. R. Van Lennep, en aan den opz. over den timmermanswinkel bij den art. constr.- winkel te Soerabaia, L. A. M. Riemens; een tweej. verlof naar Ned., w. ziekte, aan den kapt. der inf. W. H. Neyseen tweej. verlof naar Europa, w. 15 jaren onafgebr. dienst in Ned.-Indië, aan den kapt. der art. D. J. H. Schafer; een tweej. verlof naar Ned., w. 12 jaren onafgebr. dienst in Ned.-Indië, aan den kapt. der inf. J. E. Van Rossum. Bevorderd: Tot kapt.-kwart. bij de mil. admin., D. H. Löling, H. F. O. Van Cattenbnrch en H. C. Stokhekker. Benoemd: Tot mil. ambt. 3de kl. J. G. Barth. Geplaatst: Bij den gen. dienst van Sumatra's westk. de offic. van gez. 1ste kl. A. C. Van Beest; bij het hosp. te Willem I, de off. van gez. 2de kl. M. Charlouis; bij het 17de bat. inf., de 1ste lnit. J. Gleenwinkel Kamperdijk, als ad judant, en de Iste luit. K. A. Begemanbij de 7de comp. art. te Samarang de lste luit. der inf. J. S. Wernas. Overge plaatst: Bij het 5de bat. inf., de kapt. J. A. Schultz en als adj. de lste luit. adj. V. A. A. Bekking, respect, van het 4de bat. en het lste garn.-bat. van Groot-Atjeh. Hersteld in ac tiviteit: De maj. A. J. H. Lnbeck en de lste lnit. T. H. A. C. Platte en in verband daarmede geplaatst bij het garn.-bat. van Palembang. Departement van Marine. Verleend: Een tweej. verlof naar Ned., w. 15 jaren onafgebr. dienst in Ned.-Indië, aan den baas bankwerker bij de fabriek te Soerabaia F. V. Sprang. BUITENLAND. Duitschla nd. De rijksbank heeft voor vijf millioen mark goud in baren te Hamburg gekocht. Bismarck is te Friedrichsruhe ziek aan gor delroos. Zijn huisgezin is bij hem; zijn huisarts, dokter Struck, die zich te Wiesbaden bevond, werd geroepende zieke wordt ondertusschen behandeld door dokter Andnesser. Italië. Evenals die van Florence, ofschoon in mindere mate, verkeeren de financiën van Napels in ont redderden staat. Bij koninklijk besluit van deu 20sten dezer is nu de heer Bargoni tot prefect der provincie benoemd en de gemeenteraad der stad ontbonden. De heer Varé, lid der kamer, is tot commissaris des konings benoemd, belast met het dagelijksch bestuur totdat de nieuwe raad zal hebben zitting genomen. De ministerieele Diritto juicht den genomen maatregel evenals de keuze der personen in een uitgebreid hoofdartikel on voorwaardelijk toe. Rusland. Het officieele blad maakt eene bekendmaking van den minister van binnenlandsche zaken open baar, waarin het publiek herinnerd wordt, aan het wettelijk verbod om op pleinen, in straten enz. samenscholingen te vormen en daardoor aanleiding te geven tot wanordelijkheden. Dinsdag werd te Moskou door het centrale comité voor de inschrijvingen voor de vorming eener Russische kaper vloot eene openbare verga dering gehouden. De gouverneur, prins Dolgorou- koff, presideerde. De vergadering werd bijgewoond door den bisschop Ambrosius, den politie-prefect, den adels-maarschalk, den burgemeester en perso nen van alle standen en godsdienstige gezindten. Er werd besloten dat elk gouvernement een kaper schip zal uitrusten, dat den naam van dat gou vernement zal dragen. In het geheele land zullen inschrijvingen geopend worden. De ziekte van prins Gortschakoff verergert. Gisteren had hij zware koorts. Turkij e- Grootvorst Nicolaas heeft aan de Porte en aan den Griekschen patriarch kennis gegeven dat hij tot bijwoning der godsdienstoefeningen op Zondag officieren en soldaten van het leger naar Konstan- tiuopel zal zendende grootvorst vroeg opgave van het aantal kerken, ten einde de manschappen daar over te kunnen verdeelen. Telegrammen. ROME, 24 April. De president van den minis terraad en de minister van buitenlandsche zaken hebben in een samenkomst met den ambassadeur van Engeland levendig aangedrongen op behoud van den vrede. ATHENE, 24 April. Ibrahim, gouverneur van Thessalië, is afgetreden. Thessalië wordt verdeeld in drie militaire districten. De Engelsche consuls Merlin en Blount zullen heden met de afgevaar digden der opstandelingen eene conferentie houden ter regeling van den wapenstilstand. PARIJS, 24 April. Het gerucht is hier in omloop dat de koning der Nederlanden voornemens is afstand te doen ten gunste van prins Hendrik.

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 2