LEIDSCH DAGBLAD. N°. 3310. A". 1877. Vrijdag 8 Juni. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Hommers0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 16 regel»f 1.05. Iedere repel ineer0.1", Groote re letters naar plaatsruimte. STA1) S-K E KI CH 'J EJJ. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur tod Leiden, doet te weten dat aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 6den dezer maand in vorderbaar verklaard kohier voor de belostiog op het personeel, dienstjaar 1877/78, houdende aaDslagen voor de wijken I en II; terwijl ieder verplicht is zyn aanslag op den by de wet bepaal den voet tc voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afge- kondigd. De Burgemeester voornoemd, v. d. BRAN DELER. Leiden, 7 Juni 1877. LEIDEN, 7 Juni. Heden is aan de lioogesckool alhier bevorderd tot doctor in de rechten de heer L. H. Van Berckel, geb. te Rotterdam, na verdediging van Stellingen. Er bestaat gelegenheid tot verzending van brieven en verdere stnkken naar Ncd.-Iudië door middel van het stoomschip „Stad Haarlem", waarvan het vertrek uit Amsterdam op 16 dezer is bepaald. Behalve naar Batavia zal eene mail naar Padang worden verzonden. De gedrnkte stukken en monsters van koopwaren behooren uiterlijk in den avond van den laden en de brie ven den volgenden dag 's morgens vóór S aren tc Amsterdam aangekomen te zijn. Heden had ten raadhuize alhier de openbare aanbesteding plaats van: 1°. het schoonmakenen invoegen der gemetselde brugwerken enz. binnen de stad en langs de singels. Als laagste inschrij ver en afmijner is hiervan aannemer geworden J. Verhoog, metselaar alhier, voor 1700. 2°. het Schoonmaken, invoegen en herstellen van eenige gemetselde wallen binnen en buiten de stad in drie pcrccclen. Van perceel 1 is als minste in schrijver aannemer geworden H. J. De Nie, met selaar alhier, voor ƒ1187; perceel 2 en 3, minste inschrijver en afmijner W. H. Neuteboom, metselaar alhier, voor 900 en 1125. 3°. het leveren en plaatsen van tien stuks stootpalen, waarvan als laagste inschrijver aanucmer is ge worden C. Alkemade Jr., aannemer tc Noordwijk- binnen. De roeiwedstrijd, uitgeschreven door de studenten-vereeniging „Xjord", tc houden in het begin dezer maand, is wegens het overlijden van H. M. de Koningin tot later uitgesteld. Nu de zomcrschc dagen tot de genoegens in de open lucht uitlokken, komt ook 't schoon gelegen hotel en restaurant „Wijkerbrug" bij Voorburg in aanmerking. Zoowel de fraaie tuin als de verschillende amusementen, die men er vindt, gevoegd bij de uitstekende bediening en de ge legenheid tot stalling van veertig paarden, zijn redenen om de inrichting van den heer Van Lom mei ten zeerste aan te bevelen. Z. M. de Koning ontving gistermiddag tc 1 uur in eene buitengewone audiëntie het rouw beklag van de grootuieesteresse en de hofdames bij het huis van wijlen H. M. de Koningin, zoo mede van de grootoflicieren der kroon, de dienst doende kamerheereu, en adjudanten, de ordonnancc- oflicieren en verdere waardigheidsbekleders. Ook de ministers en de leden der prinselijke hofhou dingen boden den Koning hunne condoleances aan. De dames verschenen in zwart rouwgewaad ter audiëntie, terwijl de hecren van het civiele en militaire huis, allen in kostuum of uniform, om den linkerarm een rouwband droegen. Het was gisteren aan de leden van het corps diplomatique en die der hofhouding met hunne dames, zoomede aan onderscheidene aanzienlijke personen vergund het stoffelijk overschot der Vorstin, in wier omgeving zij zich zoo menig maal mochten bewegen, voor het laatst te aan schouwen. Dinsdag en Woensdag werd te Rotterdam, onder voorzitterschap van den heer B. G. De Vries van Heyst, predikant te Alkmaar, de ge wone groote vergadering der Remonstrantsche Broederschap gehouden. Behalve met eenige huis houdelijke belangen hield zij zich bezig met voor stellen, in verband staande met de tegenwoordige beweging op kerkelijk gebied in ons vaderland. De vergadering verklaarde zich bereid, waar aan sluiting gewenscht wordt, daartoe krachtig mede te werken en benoemde eene commissie, om, in overleg met de commissie tot de zaken der Broe derschap, desnoodig maatregelen te beramen om daartoe te geraken en voorstellen desbetreflende aan een eventueele buitengewone vergadering in het najaar te doen. In de plaats van dr. J. W. Bok, die volgens de wel moest aftreden en niet herkiesbaar was, werd tot lid der commissie tot de zaken der Broederschap gekozen prof. C. P. Ticle te Leiden, die als haar secretaris fungeeren zal. Tot curator van het seminarium werd be noemd dr. H. C. Rogge te Leiden, en tot eersten en tweeden voorzitter van de volgende gewone groote vergadering de heereu dr. J. W. Bok te Amsterdam en J. II. Maronier te Utrecht. Met ingang van heden is het rijkstelegraaf- kantoor te Noordwijk open als volgtop werk dagen van halfacht tot 12 uren voormiddag en van 3 tot kalfvijf en 6 tot 8 uren namiddag; op zon- en feestdagen van 8 tot 11 uren voor- en van 3 tot 4 uren namiddag. De minister van binnen!, zaken brengt ter kennis, dat de commissie, belast met .het afnemen van het tweede natuurkundig examen, vermeld in art. 2 der wet van 8 Juli 1874, zitting zal houden op 14 dezer en volgende dagen te Amsterdam. De minister van oorlog heeft ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat, hij den aan vang van den nieuwen cursus aan de kon. mili taire academie te Breda (11 September a. s.), een leeraar kan wordeu geplaatst in elk der hier vermelde vakkenNederlandsche taal en letter kunde; Iranscbe laai en letterkunde; lloogduit- scbe taal en letterkunde; Eugelsche taal en let terkunde; Maleische taal en land-en volkenkunde van Nederlaudsch-Indië; wiskunde; natuurkunde; aardrijkskunde; geschiedenis; handteekeueii. üc leeraren in de 9 ecrstvermelde vakkeu zullen een jaariijksch traktement van ƒ2000 a 2200 ge nieten, dat later tot een maximum van ƒ2800 kan worden uitgebreidde leeraar voor het Iiaud- teekenen zal een jaariijksch traktement van ƒ1000 a ƒ1400 genieten, dat later tot een maximum van ƒ1800 kan worden gebracht. Sol licitanten naar bovengenoemde betrekkingen be hooren zich, onder overlegging van de noodige bescheiden, schriftelijk te wenden tot deu gene- raal-majoor, gouverneur van gemelde inrichting, bij wien tevens nadere inlichtingen kunnen wor den ingewonnen. Dr. W. C. 11. Staring, vroeger inspecteur van het middelbaar onderwijs, doch meer algemeen bekend door zijne landbouwkundige geschriften, is op zijn landgoed „de Boekhorst", onder Laren, na langdurige ongesteldheid overleden. Naar het „Vaderland" meldt is het stoffe lijk overschot van H. M. de Koningin Maandag gebalsemd en wel volgens de bepalingen door wijlen H. M. gemaakt. Die wensch was ook uitgedrukt in het in 1865 eigenhandig geschreven (ologra- phisch) testament der Koningin, dat het vorig jaar onder berusting was van wijlen den notaris Scbiefbaan en bij diens overlijden werd gedepo neerd bij den notaris Revers. In de gisteren gebonden vergadering van den Amsterdamschen gemeenteraad is door den voorzitter medegedeeld, dat Z. M. de Koning zijn verlangen te kennen gegeven heeft om vau per soonlijke bezoeken van rouwbeklag verschoond te blijven, en is door hem voorgesteld, een adres van rouwbeklag te zenden, hetgeen staande de vergadering werd vastgesteld. De gemeenteraad van 's-Hertogenbosch heeft besloten de kermis, die op 24 dezer zou plaats hebben, wegens het overlijden van II. M. de Koningin uit te stellen tot 9 September. De ge wone jaarmarkt van 24 Juni zal echter wordeu gehouden. Aan de Ulrcchtsche hoogeschool is gisteren bevorderd tot doctor in de godgeleerdheid de lieer J. Schuurmans Stekhoven, van Harderwijk. Door de staatscommissie voor de genees kundige examens te Amsterdam is gisteren bevor derd tot arts de lieer D. Koerthet getuigschrift voor het eerste gedeelte uitgereikt aan den lieer J. Prins Fokkes, med. doctorandus. Het stoomschip „Madura" is 5 dezer van Batavia naar Nieuwcdicp vertrokken; de „Prins van Oranje", van Nieuwediep naar Batavia, is den 4den tc Padang aangekomen. De „Vcreeniging tot verspreiding van kennis aangaande 's lands verdediging" heeft eene circu laire uitgevaardigd aan de Nederlandsche studenten waarin zij eenige beschouwingen mededeelt, en hen, in meer dan één opzicht do hoop des vader lands, aan wie de toekomst behoort, eu uit wie onze toekomstige wetgevers, leiders der openbare mee ning moeten voortkomen, uitnoodigt ook de aan dacht ineer speciaal te vestigen op die onderwerpen welke tot het terrein der Vereeniging behooren. In het begin van Augnstus a. s. zal tc Nijmegen een groot zangersfeest worden gehouden. Reeds zijn verschillende maatregelen getroffen. Er wordt o. a. een tent gemaakt met 1920 zitplaatsen, er zijn 700 zangers die zich voor deelneming hebben opgegeven, eu verschillcude groote muziek corpsen zijn geëngageerd ter opluistering der feesten. Bij kon. besluit is bepaald, dat de stem briefjes ter verkiezing van een lid van de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Alkmaar, op 12 dezer in te leveren, zullen geopend worden op den 15den, en die ter verkiezing vnn een lid van de Tweede Kamer in het hoofdkiesdistrict Dokkum, op den lldcn. In de residentie is aangekomen en aan het het hotel „den Ouden Doelen" uitgestapt mevrouw Grant, echtgenoot van den gewezen president der Vercenigde Staten van Noord-Amerika, die zich thans te Spa bevindt met zijne verdere familie. Volgeus dc mcening van den minister van oorlog heeft de vertrouwelijke circulaire van 22 Maart jl., oorspronkelijk alleen bestemd ter ken nisneming voor officieren, door onbescheidenheid haar vertrouwelijk karakter verloren. Verscheidene gedeelten er van toch zijn publiek geworden en hebben aanleiding gegeven tot verkeerde opvat tingen omtrent haar geest en strekking. In ver band daarmede acht de minister het wenschelijk, dat de circolairc alsnog in haar geheel ter algc- meene kennis worde gebracht en ter stipte na leving aanbevolen. Eij is tot dat einde in het „Rceneil Militair" geplaatst. Z. M. heeft N. Van Hamel, thans outv, der dir. bel. enz. te Franekcr, benoemd tot ontv.

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 1