om zich op te richten en kuste zij bij herhaling de handen van baar geliefden zoon, die geen oogen- blik bad laten verloren gaan om, onmiddellijk na ontvangst der onrustbarende tijding van de ziekte der Koningin, naar Den Haag te snellen. Moeder en zoon waren zóó aangedaan, dat de geneesheer zich verplicht achtte den Prins te verzoeken voor eenige oogenblikkcn de kamer te verlaten, ten einde Hare Majesteit de voor haar zoo hoogst noodige kalmte te doen herkrijgen. De dag voor de plechtige begrafenis van II. M. de Koningin, aanvankelijk vastgesteld op 25 Juni, is naar men thans verneemt op den 20sten bepaald. Het stoffelijk overschot van H. M. de Koningin rust sedert gisteravond in de lijkkist. Tot op den dag van de teraardebestelling zal het op het Huis ten Bosch verblijven, bewaakt bij dag door eene hofdam» en des nachts door een dienstdoend kamerheer. De kist is geplaatst in eene met rouwfloers bekleede kamer en rust op eene daartoe ingerichte bank, zoodanig dat de over ledene zichtbaar is. De ontslapene ligt op die verhevenheid uitgestrekt met saamgevouwen han den in een wit zijden kleed, het gelaat bedekt met een sluier. Frisch groen en witte rozen zijn om baar heen gestrooid. Het dienstdoend personeel van het Paleis werd heden in de gelegenheid ge steld het lijk te bezichtigen van baar, die door hare minzaamheid ook de harten barer onderhoorigen zoozeer wist te winnen. Z. K. H. Prins Alexander is van bet Huis ten Bosch naar het Paleis in de stad teruggekeerd. Aan de Utrechtsche hoogeschool is gisteren hevorderd tot doctor in de rechten de heer W. II. Andrée Wiltens, geb. te Padang. Hij die Maastricht Zondag had bezocht, zoo wordt van daar aan de „N. K. Ct." gemeldt, zou nooit geloofd hebben, dat hare bewoners door snel op elkaar volgende telegrammen reeds Zaterdag op het verlies onzer beminde Koningin waren voorbereid. Maastricht vierde feest, ondanks de treurige omstandigheden, waarin het Vorstelijk Huis verkeerde en waarin heel bet overige Ne derland hartelijk deelneemt. De stad hnd door een outelbaar getal vlaggen, voor een deel met pau selijke wimpels, een feestelijk aanzien. Omtrent op het oogenblik dat onze geliefde Vorstin zielto gende lag, trok het muziekcorps der schutterij in uniform onder het spelen van een vroolijken op wekkonden marsch naar de Sint-Servatiuskerk, tot opluistering van de processie. Burg. en Weth. van Amsterdam hebben aan den opperkamerheer des Konings gevraagd of Z. M. eene commissie uit den gemeenteraad zou kunnen ontvangen, die deelneming wenschte te doen blijken in hel groot verlies, door dynastie en volk geleden. Het stoomschip „Prins Hendrik", van Ba tavia naar Nieuwcdicp, heeft 3 dezer des avonds van Napels de reis voortgezet; de „Holland", van Nieuwediep naar Java, is gisteren van Aden ver trokken. Blijkens een bij het departement van marine ontvangen telegram is Zr. Ms. stoomschip „Batavia", onder bevel van den luit.-ter-zee 1ste kl. W. Van Oorschot, den 3den dezer van Suez naar Djeddah vertrokken. Z. M. heeft benoemd tot lid der alge- ineene commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en momboirkamers ter vervan ging van mr. M. Schooneveld (overleden) mr. J. G. Kist, raadsheer in den hoogen raad der Neder landen Z. M heeft benoemd tot notaris binnen het arrond. Almelo, standpl. de gem. Hengelo, G. J. H. Verbeek, cand.-notaris te Almelo tot kanton- rechter-plaatsverv. te Bergum, mr. F. Witteveen, adv. te Buitenpost en burgem. der gem. Acht- karspelentot. inspect, der registr. en dom. van de 2de kl., K. F. Ariëns, van de Sdo kl. J. E. J. Jordaan, thans ontv. der registr. en dom. te Appingadam als blijk van goedk. en tevr. wegens de redding van een over boord gevallen matroos door de matrozen 1ste kl. G. Greci en II. Van den Berg, dienende aan boord van het stoomschip „Van Galen", op 22 April 11., in de baai van St.-Vineent, toegekend voor ieder de bronzen medaille alsmede een loffelijk getuigschriftbe noemdbij de art. tot kolonel, de luit.-kolonels F. F. Steenberghc, commandant van het reg. rijdende art., C. J. Van Orsoy Veercn, comman dant van het 1ste reg. veldart., en P. H. J. A. De Booy, van den .staf van het wapen, directeur der art. stapel- en constructie-magazijnenbij het corps ingen., mineurs en sappeurs: tot generaal- majoor, de kolonels: F. A. Vaillant, inspect, der genie, en J. P. Holtzsehuc, van het corps, bevel hebber in de 2de milit. afd.tot kolouel, den luit.-kolonel, II. L. De Wijs; en tot luit.-kolonel, den majoor jhr. L. J. Van Teylingen, beiden van het corps; benoemd tot Zr. Ms. ordo mance-officier, den Isten luitenant jhr. W. J. P. Van den Bosch, van bet reg. rijdende art., die in verband daarmede in zijn rang wordt overgepl. bij den grooten staf van het leger. GemengdNieuws. Verschillende hotelhouders in Den Haag zijn wederom de dupe geworden van het vertrouwen door hen in een logeergast gesteld. Zekere v. d. D., volgens zijne opgave wonende te Alkmaar, vertoefde achtervolgens in verschillende hotels, maakte goede verteringen, ter betaling waarvan hij wissels ter hand stelde, zonder die echter op tijd te voldoen. Zijn laatste poging om zich op deze wijze een onbezorgd en genoeglijk leven te verschaffen mislukte, daar de politie, in middels door verschillende hotelhouders van een en ander onderricht, den jongen man onder ver denking van oplichting Zoudag in verzekerde be waring stelde. Gistermiddag viel te 11 otterdam een achtjarig jongetje van het vischvlot aan de Grootc Zeevischmarkt in het water. Na tien minuten werd het kind levenloos opgehaald. Zondag-avond is in een theetuin ouder Crooswijk een 23-jarige jongedochtcr van een schommel gevallen, waardoor zij het rechterbeen gebroken en zich aan het hoofd bezeerd heeft. Op de reede te Amsterdam ligt ten anker bet Eng. stoomschip „Sherbo", laatst ko mende van Dover. Het beeft allerlei stoomduik- pompeu en andere toestellen aan boord om gestrande en gezonken schepen te lichten. Men zal daarmede beproeven, het achter Tessel gestrande en gezonken stoomschip „Island" boven water en vlot te krij gen. Nog onlangs is door den werktuigkundige aan boord van bedoeld stoomschip bij een der havens aan de Middellandsche Zee een zeer groot stoom schip op eene zeer belangrijke diepte gelicht en vlot gebracht. Een polderwerker, die gisteren nabij Arnhem op een vertrekkenden zandtrein wilde springen, had het ongeluk onder een der wagens te vallen, waardoor hem het rechterbeen werd afgesneden. Onder Schoone beeker vee u (gem. Da len) is in hechtenis genomen zekere R. Limbeek, die verdacht wordt op den 2den Pinksterdag P. De Jong te hebben doodgeslagen. Hij is gevan kelijk naar Assen overgebracht. Bij het garnizoen te Diedenhoven, in Elzcs-Lotharingen, is de trichiuenziekte uitgebro ken. Eenige manschappen zijn reeds er aan over leden. In het hospitaal liggen er ongeveer hon derd aan die ziekte. Bij de burgerij is het aantal lijders veel minder, doordien de slachter, die met de leverantie van spek aan het garnizoen is belast, het met trichinen besmette spek meest aan de militairen bad afgeleverd. Te zijnen huize is eene hoeveelheid worst in beslag genomen, die insge lijks met trichinen bezet bleek te zijn. Ook van de infanterie te Trier, die onlangs te Diedenhoven dienst heeft gedaan, lijden een aantal manschappen aan de genoemde ziekte. Uit Palermo wordt gemeld dat de bende van den beruchten rooverhoofdman Leone, op wiens hoofd door de regeering een prijs van 10,000 lire was gesteld, in de gemeente Aliminusa door de gewapende macht is overvallen. Na een hevig gevecht zijn Leone en twee man zijner bende gedood. Een messenfabriek te Nontron (Dor- dogne) zal naar de wereldtentoonstelling, in het volgende jaar te Parijs te houden, zenden honderd knipmesjes, met houten hechten (een speciaal product van Nontron), zóó microscopisch klein, dat ze in een gewone kersenpit zijn besloten. Zij wegen te zaraen slechts 40 centigram. Omtrent den diefstal, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag in den posttrein van Galais naar Parijs gepleegd, meldt de „Soir": Toen de trein, relke gemiddeld tusschen de 16 en 18 mijlen in het uur aflegde, in het station van Abbeville bin nenreed, bemerkte men, dat de zegels, waarmee -een der wagens was afgesloten, geschonden waren, in welken wagen een aantal papieren van waarde uit Londen waren, bestemd voor de liquidatie-leveringen op de Parijsche Beurs. Men onderzocht en bevond, dat de pa pieren verdwenen waren. Naar men onderstelt, zijn de dieven in den trein medegereden, terwijl die in gang was de loopplanken langs gegaan, hebben zij de aldus bereikte pakketten aan mede plichtigen, op bepaalde plaatsen geposteerd-, toe geworpen en zijn ze eindelijk naar hun eigen wagen teruggekeerd. Dit alles kon te gemakke lijker geschieden, omdat de trein tusschen Calais en Parijs niet meer dan viermaal stilhield, en er tusschen elk der vier stations een uor of an derhalf verliep. Bovendien zijn de landstreken langs den weg over het geheel eenzaam en voor de uitvoering van zulk een plan zeer geschikt. Omtrent het bedrag van bet vermiste worden de uiteenloopendste verzekeringen vernomen. Naar van goederhand gemeld wordt, bestaat het ver lorene of gestolene in: een pakket aondeelcn in de Rassische leening van 1862 tot een bedrag van 10,500 pond sterlingeen pakket, inhou dende aan effecten onder anderen 10,000 dollars Amerikaansche gecousolideerden20;000 pond sterling aan Geünificeerde Egyptische Staatsschuld 103 aandeelen in den Franschen Noorder-Spoor weg a 500 franken ieder en 4 aandeelen in den Franschen Ooster-Spoorweg. In de voornaamste steden van het vasteland heeft de politie lijsten, nauwkeurig de nummers enz. dier effecten aan duidende, doen circuleeren. liet ecrstvermelde pak ket schijnt reeds eenige dagen vroeger vermist te zijn. Beohtzaken. De boekhouder der stedelijke gasfabriek te 's-Gravenbage, W., die zich voor eenigen tijd heeft schuldig gemaakt aan diefstal van een groot aantal koperen kranen, is gisteren te dier zake door de arroud.-rechtbank tot 1 jaar celstraf ver oordeeld. Eene twintigjarige dienstbode stond vervolgens terecht wegens diefstal van geld, tweemaal ge pleegd, ten nadecle haars meesters. Zij verschafte zich daartoe den toegang tot de brandkast waarin de gelden waren geborgen, door uit den zak van den boekhouder den sleutel daarvan weg te nemen. Den 12den Mei, toen zij eerst vier maanden in dienst was, werd zij betrapt, bezig zijnde andermaal de brandkast te doorsnuflelen. Beklaagde bekende het baar ten laste gelegde. De subst.-officier, mr. Pape, had geen aanleiding op verzachtende om standigheden te wijzen en eischte eene veroordee ling tot 1 jaar celstraf. Uitspraak a. s. Maandag. Door den hoogen raad is bij arrest van gisteren eene beslissing genomen, waarbij wordt uitgemaakt, dat de tenlastelegging van oneerlijkheid ook op journalistiek en politiek gebied een straf baar feit is. In de zaak van B. P. Korteweg, die in de „Amstelbode" omtrent iemand had geschre ven, dat deze geen eerlijk man meer was en te dier zake door de Middelburgsche rechtbank was veroordeeld, maar door het gerechtshof te 's-Gra- venhage van rechtsvervolging is ontslagen, heeft de hooge rechter op het door den proc.-gen. bij het hof ingesteld beroep in cassatie bovengenoemd arrest gewezen en het veroordeelend vonnis der rechtbank te Middelburg bevestigd. Ook werd door den hoogen rechter uitspraak gedaan omtrent eene pateut quaestie, waarin heeren bestuurders der sociëteit „Amicitia" te Brielle waren betrokken. De raad heeft, evenals in eersten aanleg en in hooger beroep, bestuurders patent- plichtig verklaard en mitsdien het beroep tegen het hof te 's-Gravenhage ingesteld verworpen. BUITENLAND. Denemarken. Omtrent de zaak van den heer J. A. Hansen wordt nader gemeld, dat hij heeft verklaard, de door hem aan de assurantiekas ontvreemde gel den te hebben besteed ten dienste zijner partij (de oppositiepartij, of gelijk zij in de Tweede

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 2