BUITENLAIN D. Frankrijk Gemengd Nieuws. Hedenmorgen is bij gelegenheid der veemarkt op de Beestenmarkt wegens dolheid een toe afgemaakt. Eene andere, die eveneens van dol heid verdacht werd, doch waarbij de teekenen zich nog niet in bijzondere mate voordeden, trachtte men daarom weg te leiden, doch zij ontsnapte aan de handen barer geleiders, tot zij eindelijk in de Diefsteeg, waar tegelijkertijd een menigte leerlingen der school van den heer Van Wijk verzameld waren, tot staan werd gebracht. Spoedig echter rukte zij zich ook hier weder los, tot men haar eindelijk aan een paal voor de woning van den heer Wendel op de Langebrug kon vastbinden. Ze scheen zich daardoor echter niet bijzonder op haar gemak te hebben gevoeld, althans ze veroor zaakte heel wat moeite en brak ook ten laatste een gedeelte van het hek stuk, zóó dat zij zelve op de stoep terechtkwam. Na haar de hoorns en pooten goed van touwen te hebben voorzien, kreeg men haar nu meer in de macht; evenwel ging haar verder vervoer niet zonder menige hindernis gepaard. Nu eens gaf ze blijken van de grootste bedaardheid, dan weer kon men haar, niettegenstaande de touwen, die telkens braken of losgingen, niet zonder de grootste moeite in haar dolle vaart meester blijven, waarbij zij op het Rapenburg bijna te water geraakte. Eindelijk slaagde men er in haar buiten de voor malige Koepoort te krijgen, waar zij, na haar aan een boom te hebben gebonden, door een slager door een Hinken messteek in den nek, voorgoed onschadelijk werd gemaakt. Een heer te Amsterdam, die Woens dag-avond op de derde of vierde rij zat van den eersten rang in het paardenspel, voelde plotseling een hevigen slag op den hoed, welk hoofddeksel een alles behalve fraaien vorm kreeg. Bij onder zoek bleek, dat hij een hoefijzer tegen het hoofd had gekregen, door het rondgaloppeerend paard met verbazende kracht weggeslingerd. In den let terlijken zin des woords dus werd hij, of zijn achter hem zittende buurman voor een leelijke kneuzing behoed. Een personentrein, die Dinsdag van Parijs langs den Ooster-spoorweg is vertrokken, is dicht bij bet station te Gagny gestooten op een goederentrein, die door een verkeerde manoeu vre op het spoor van den naderenden trein stond. De schok was zóó hevig, dat veertien waggons verbrijzeld zijn. Drie reizigers waren binnen het nur overleden; twintig zijn gewond of verminkt, van welke twaalf zóó deerlijk, dat zij in gevaar lijken toestand verkeeren. De goederentrein was geladen met een groot aantal schapen, waarvan de meeste gedood zijn. Het blijkt thansuiteenemededeeling door mej. E. Baart, op hare jongste lezing te Goes gedaan, dat men haar aldaar volstrekt niet heeft willen beletten om op te treden. Slechts door een misverstand is zij niet op den eerst voor die lezing bepaalden avond verschenen. Over den Eranschen ontdekkings- Teiziger markies De Compiègne, die onlangs te Kaïro ten gevolge van een tweegevecht is omge komen wordt nog gemeld: Door koortsen onder mijnd, bevond hij zich aldaar tot herstel zijner geschokte gezondheid. Zijn tegenpartij in het duel was een Duitscber, Mayer genaamd. Daar hij te zwak was om den degen te voeren, werd de pistool tot wapen gekozen. De strijders waren op 30 pas geplaatst, en markies De Compiègne aan den schou- j der getroffen. De wonde verergerde de koorts, en I het onvermijdelijk noodzakelijke uithalen van den kogel was mede van ongunstig gevolg, zoodat hij leeds weinige uren na den afloop van het duel overleed. Gistermiddag brak nabij Grave ten huize van A. Cuppen, wonende aan den weg naar j Mill, gem. Escharen, een hevige brand uit, die weldra 't geheele woonhuis, stalling, enz. in de ascli legde. Dank zij de hulp van een aantal bur- j gers uit Grave, naar de plaats van 't onheil met i een der spuiten beengesneld, werd nog een gedeelte van den inboedel en van 't vee gered. Een koe, een kalf en eenige varkens, benevens de voorraad hooi, stroo en granen zijn verbrand. Een paard I werd met groote moeite en met gezengde huid uit de vlammen gehaald. Het huis, de inboedel etc. waren tegen brandschade verzekerd. De oorzaak i is onbekend. De dynamiet-ontploffing in deSt.- Gothard-tunnel is blijkbaar aan kwaadwilligheid toe te schrijven. Den dag vóór de ontploffing vond men een dynamietpatroon in een stuk hout, bestemd om bij de droogovens gebrand te worden. In plaats van aan de politie kennis te geven van 't gebeurde en een onderzoek in te stellen, liet men de zaak rusten Den volgenden dag vlogen twee ovens in de luchtmen had het hout dat men bezigde niet eerst onderzocht. De aangerichte ver woesting is zoo groot, dat de werkzaamheden er door vertraagd worden. Eene prent in 't jongste nummer van „Punch" stelt voor hoe een Engelsche slager door een Amerikaansch rund (Bos Americanus) wordt op de horens genomen. De rekeningen, waarop de Engelsche vleeschprijzen genoteerd staan (rund- vleesch 13 stuivers, schapenvleesch 12 stuivers), vliegen den in de lucht zwevenden baas om de ooren. De Amerikaansche os is gemerkt met de prijzen van zijn vleesch naar gelang van de ver schillende lichaamsdeelen. Zijn beste brokken kosten 9 stuivers per Eng. pond, zijn minste 5. Een mijn te Gosselies, België, is on der water geloopen. Er zijn vier personen bij ver dronken en elf gewond. Een vader, die in een andere gaanderij werkte, w 1de zijne dochter te hulp snellen, doch werd het slachtoffer van zijn vaderlijke zorg. Zijn dochter was reeds vroeger gered. Een afschuwelijk gruwelstuk werd in het laatst der vorige maand door een onderwijzer te Capua gepleegd, die aan het hoofd eener jon gensschool stond en overigens ter goeder faam bekend was. Terwijl zich in de kamer, die altijd voor de jongens toegankelijk was, een kooi bevond met een kanarievogel, die den onderwijzer zeer lief was, had op genoemden dag een der jongens het ongeluk de kooi omver te werpen, waardoor het deurtje geopend werd en de vogel zoodoende ontkwam. Bij het binnenkomen van den onderwijzer wendde deze aanstonds zijne blikken naar de kooi en zag hetgeen er gebeurd was. Oogenschijnlijk zeer kalm deelde hij hierop den schuldigen knaap mede, dat deze des middags school moest blijven, hetgeen dan ook geschiedde, toen de andere leer lingen huiswaarts keerden om hun middagmaal te gebruiken, terwijl dezen tevens de reden van het achterblijven van hun kameraad aan diens ouders berichtten. Nadat laatstgenoemden gedurende een uur tevergeefs hadden gewacht, besloten zij zich tot den onderwijzer te wenden om hem vergiffenis voor hun zoon te verzoeken en vergunning te vragen hun kind mede huiswaarts te mogen nemen. Op hun kloppen aan de schooldeur ontvingen zij echter geen antwoord, terwijl nergens in huis eenig teeken van leven werd vernomen. Hierdoor onge rust geworden, besloot de vader ten slotte door een der ramen te klimmen, waarop zich een mon sterachtig schouwspel aan de ouders voordeed. Zij vonden toch hun kind op een tafel uitgestrekt, terwijl zijne handen daaraan waren vastgenageld en zijne voeten, die langer dau de tafel waren geweest, waren afgehouwen. Niet onbegrijpelijk is het voorwaar, dat de arme vader spoedig overal den afgrijselijken beul ging opzoeken, dien hij eindelijk op het secreet verborgen vond en hem daarop oogenblikkelijk met een mes doorstak. Aan de „Petit Marseillais" wordt geschreven, dat in den avond van den 3den dezer, toen de trein uit Vintimille zich tusschen Cannes en Antibes bevond, de hoofdconducteur door twee gemaskerden overvallen werd, die het hoofd in zwarte kappen gestoken hadden. Een hunner greep hem bij de keel en de tweede maakte zich in middels meester van een verzegelden zak zilvergeld, inhoudende 20,000 fr. en bestemd voor een ban kier. Te Antihes sprongen de roovers met hun buit van den trein. Een gendarme vuurde op hen, maar miste. De koord van de alarmschei was doorgesneden. Natuurlijk is het tweetal terstond nagezet. Een champion-biljartspeler, een cbampion-zwemmer, een champion-base-ball-player, een champion-bokseraan champions is in de Ver. Staten geen gebrek. Totnogtoe ontbrak de champion-macaroni-eter. Gelukkig voor het heil der menschheid is die man in den persoon van Giacorno Sporcogambi gevonden. Hij woont te San-Erancisco en hij wedde met signor Bevere, dat hij een grootere hoeveelheid macaroni opeent kon eten dan gene. De weddenschap werd aange- gaan en een behoorlijk contract geteekend. Voor de eters werden borden geplaatst, ieder gevuld met 38 meter macaroni, die ze naar hun smaak van kaas of saus mochten voorzien. Signor Spor cogambi at zijn eerste mijl macaroni (1660 M. in 22 minutenzijn tegenstander bleef 234 meter ten achteren. Sporcogambi stond op en deed een wandeling door het vertrek, maar toen hem wen medegedeeld, dat signor Bevere hem tot op een afstand van 55 meter had ingehaald, begon hi met verschrikkelijke snelheid aan zijn tweede mijl. Hij had daarvan 440 meter naar binnen geslokt, toen signor Bevere het opgaf en Sporcogambi als champion zegevierend uit den strijd trad. R echtzaken. Correctionneele uitspraak der rechtbank alhier van 9 Maart: 1°. L. H. en 2°. K. v. H., beiden te Katwijk, beiden wegens verhindering van werkzaamheden welke de ambtenaren krachtens de wet verrichtten, en het hebben van een verboden nederlaag zout in een woning gelegen binnen het terrein van toezicht, de 2de bekl. bovendien w. 2 wanbedrij ven van wederspannigheid gepleegd door een per soon zonder wapenen en 1 wanbedrijf van belee- diging van bedienende beambten in de waarneming hunner bediening, de 1ste bekl. 2 geldboeten één a 50, één a f 49.50, subsidiair 6 dagen vooi elke boete, de 2de bekl. 2 boeten elk van f 50, subsidiair 6 dagen voor elke boete, 14 d. eenz. opsl. en 8 boete, subs. 1 dag eenz. opsluiting; J. V., te Leiden, w. eenv. diefstal, 2 m. eenz. opsluiting; D. I. C., te Sassenheim, w. diefstal van bagger, vrijgesproken. Het gerechtshof te Arnhem heeft gisteren uit spraak gedaan in zake Hallo. Het hof heeft het vonnis der rechtbank te Arnhem bevestigd, wat aangaat het bewijs der te laste gelegde feiten; maar dat vonnis vernietigd ten opzichte van de aan die feiten gegeven qualificatie en ten deze omhelsd bet gevoelen van den advocaat-generaal. Met verbetering van dit gedeelte van het vonnis heeft het hof den beklaagde en appellant veroordeeld tot 9 maanden cellulaire gevangenisstraf en ƒ3011 boete, subsidiair een maand cel. Het hof heeft ook uitspraak gedaan in de zaak van H. J. Peters, en hem veroordeeld tot tucht huisstraf van 33 jaar en 4 maanden. Woensdag nam te Deventer op de bank der beschuldigden plaats de weduwe G. P., oud 54 jaren, die verzuimd had haar zoon dit jaar voor de nationale militie te doen inschrijven, op den tijd daarvoor bij de wet bepaald. Eerst in Eebru- ari jl. had zij zich bij den burgemeester vervoegd om dat verzuim te herstellen, waarvan deze pro ces-verbaal opmaakte. Het O. M. eischte een geld boete van f 1. Toen de president haar dit mede deelde, zeide zij„Mijnheer, wat is dat hard. Mijn zoon was in Januari ziek, gisteren is hij naar het kerkhof gebracht, en heden sta ik nog voor dit feit terecht." De commissie voor de begrooting heeft met eene kleine meerderheid besloten, de bezoldiging van de aartsbisschoppen en bisschoppen terug te brengen tot de som, waarop zij in 1864 vastge steld was. Hierdoor zou hunne bezoldiging met 5000 fr. verminderd worden. De comnr -ie heeft verder besloten, de regeeriug ui' te noodigen, enkel aan die seminarién subsidie te verleenen, waar het onderwijs toevertrouwd is aan con gregatiën, welke door den staat toegelaten en erkend zijn. De commissie voor het, lager onderwijs heeft met vier stemmen tegen drie bes.oten, aan de Kamer geen afzonderlijk voorstel te doen ter in voering van het kosteloos lager onderwijs, danr zij dit dadelijk wil verbonden zien aan den leer plicht en aan het leekenonderricht. Telegrarmr.en. DEN HAAG, 9 Maart. Tweede Kamer. De heer Hafmanns heeft verlof gevraagd en beko-

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 2