ontvreemd, van het leven, door afsnijding van den hals, terwijl hij daarbij het mes zelfs nog omdraaide. JIij is een uiterst brutaal sujet en bracht vroeger o. a. een jaar in de cellulaire ge vangenis door wegens diefstal. Gisterochtend viel te Rotterdam een persoon uit de derde verdieping van een pand aan de Leuvehavcn op een binnenplaats, ten gevolge waarvan hij onmiddellijk overleed. Ten kantore van de expeditie-onder neming Van Gend en Loos te 's-IIage moet dezer dagen een diefstal hebben plaats gehad. Een der bedienden ul. (die zich in hechtenis bevindt) moet eeu verzegeld pakket geopend en daaruit een gouden horloge gestolen hebben, dat hij door een der vrachtrijders of bestellers liet verkoopen. Deze vermoedde zoo weinig kwaads en geloofde zoo zeker alleen met een verkeerde schaamte over tijdelijk geldgebrek te doen te hebben, dat hij het uurwerk aan den chef van 't kantoor, aan al de geëmployeerden en aan de verschillende hoofd beambten van den Ilollandschen spoorweg, waar hij werkzaam was, te koop aanbood. Een hunner kocht het, en dit leidde zeer gemakkelijk tot de ontdekking èn van den dief, èn vau den onschul- digen medeplichtige, welke laatste onmiddellijk werd ontslagen. Omtrent het ongeluk, den loodskot- ter n°. 5 door aanvaring met. het stoomschip „Comeet", kapt. Schrijver, overkomen, wordt aan het. „Weekblad van Voorne" het volgende gemeld: De kotter was op zijne tehuisreis en bevond zich Woensdag 22 November, des avonds te 10 uren, tusschen de Noord-Hindert en de Belboei. De bemanning zag toen eeu rood licht, dat zeer spoe dig naderde en recht op den kotter aanstoomde. Toen de bemanning bemerkte, dat de stoomboot niet van koers veranderde, maakte zij alarm met de scheepsklok en deed alle pogingen om de stoomboot opmerkzaam te maken in welk gevaar zij verkeerde. Maar, helaashet hielp nietsmen hoorde hen niet. Alzoo stoomde de boot, met tienmijlsvaart, aan stuurboordzij in 't fokkewant en drong door tot aan den mast, waarop de kotter in vijf minuten zonk. De bemanning van den kotter stelde nog alle pogingen in 't werk om de jol uit te zetten, doch eer 't hun gelukte haar boven de verschansing te krijgen, stonden zij reeds tot hun keel in 't water, waarop twee der bemanning nog in de jol konden springen, die bijtijds van haar touwen los was gemaakt; doch ongelukkig kwam de jol onder de giek, die haar vernielde en de bemanning door den zucht medetrok. Boven komende, gelukte het drie der bemanning de breefokkenra te grijpen, terwijl een der equi page zich aan het. achterstuk van de jol vastklampte. Op hun hulpgeroep van „Steamer ho(zij meen den, dat het een Engelsche boot was) kregen zij ten laatste ten antwoord: „wees maar stil, wij zullen je helpen." De kapitein mauoeuvreerde met de stoomboot zoodanig, dat de drie der bemanning, die aan de breefokkenra hingen, langs de zijde van de stoomboot kwamen, waarop hun touwen werden toegeworpen. Twee van dezeu pakten de tou wen, toen een hunner bemerkte dat „Sor,"de hond van den schipper, zich onder zijne armen bevond, doch door het grijpen van het touw weggeslagen werdzij kwamen toen verder met behulp der stormleer aan boord van de stoomboot. Intusschen was een der jollen van de stoomboot te water gelaten, waarin de opperstuurman en een scheepsjongen waren gesprongen, die het genoegen mochten smaken de twee anderen te redden. Op de vraag„uit hoeveel personen bestond de bemauuing? was het antwoord: „vijf manschappen." Daar er vier gered waren, ontbrak dus de schipper nog. Vele pogingen werden aangewend om ook hem te redden, doch alles tevergeefser was niets van hem te bespeuren. De stoomboot zette daarop haar reis voort naar Dover, werd onderzocht., en men ontdekte toen dat er een gat in den boeg was gekomen. De kapitein liet stoppen, maakte de waterpompen aan den gang om het voorste waterschot leeg te pom pen, waardoor de boot een voet lichtte; daarna werd het gat met spek gestopt. De reis werd nu vervolgd en de stoomboot arriveerde den volgenden morgen te acht uren te Dover, waar de schipbreu kelingen aan wal gezet werden. Zij begaven zich naar den Ned. consul, die hen van het noodige voorzag, waarna zij hun reis konden voortzetten en alzoo Vrijdag te Hellevoet-sluis aankwamen. Wederom is uit de Seiue te Boulogne het lijk van eene vrouw opgevischt, ditmaal niet in stukken gehouwen, maar met twee zeer diepe dolksteken in de borst. Het. was oogenschijnlijk van eene dertigjarige, hoogst eenvoudig gekleede vrouw, en kon slechts eenige uren in het water geweest zijn. Al wederom een bericht uit. Argos aan de „Times", vol van zeer interessante mede- deelingen omtrent Schliemann's opgravingen. De gelukkige vond in de oude graven den 29sten No vember 11. o. a. de volgende voorwerpen, meest alle van goud en keurig bewerkt: een helm, twee hoofdwrongen, een groote haarkam, een borstbe- dekking, drie maskers, zes vazen, twee armbanden en voorts ringen, knoopeu, gouden bladen en spel den in menigteverder drie breede gordels, een zilveren vaas, een looden af beelding van een hart en eindelijk een groot aantal bronzen wapenen en 25 pijlen met vuursteenen spits. Reohtzahen, Correctionneele uitspraak der rechtbank alhier van 1 December J. II., te Leiden, wegens diefstal, handelende met oordeel des onderscheids, tot gev. van 1 jaar G. v. d. II., te Aarlanderveen, w. oplichting, tot cell. gev. van 1 jaar en geldb. van f 25 of subs. 1 dag cell, gev.; P. V., te Zwammerdam, w. mishandeling, tot cell. gev. van 15 dagen en geldb. van f S of subs. 1 dag cell, gev.; J. r. O., te Lisse, w. hoou en enkele beleediging, tot geldb. van 12 en ƒ2.50 of subs. 2 dagen gev. voor de eerste boete en 1 dag gev. voor de tweede boete; A. v. d. K., te Zwammerdam, w. beleedi ging met woorden van een bedienend beambte in de waarneming zijner bediening, tot geldb. van f 15 of subs. 2 dagen gev.J. v. II., te Alphen, w.1°. beleediging door gebaren en dreigementen jegens een magistraatspersoon in de waarneming zijner bediening, 2°. beleediging van een magi straatspersoon in de waarneming zijner bediening met woorden strekkende om diens eer en kieschlieid aan te tasten, 3°. hoon en 4". belee diging met woorden en dreigementen van een bedie nend beambte in de waarneming zijner bediening, tot cell. gev. van 15 dagen en twee geldb. elk van 8 of subs, voor iedere boete 1 dag cell, gev.B. Z., te Aarlanderveen, w. beleediging van een magistraatspersoon in de waarneming zijner bediening met woorden strekkende om diens eer en kieschheid aan te tasten, tot gev. van 4 dagen W. d. J., P. v. R. en D. N., allen te Nieuwkoop, w. rebellie door niet minder dan twee en niet meer dan twintig personen zonder wapenen, de eerste en derde ieder tot gev. vau G dagen, de tweede vrijgesproken BUI TE NLAND. Frankrijk. De Senaat heeft de urgentie van het ontwerp betreffende de staking van vervolgingen aangeno men. Berthauld verdedigde zijn tegenvoorstel, waarmede de minister Dufaure zich vereenigde. Met 156 tegen 136 stemmen besloot de Senaat, niet tot de behandeling der artikelen over te gaan. In eene bijeenkomst van gedelegeerden der drie groepen van de linkerzijde in de Kamer en in den Senaat, is besloten, den minister Dufaure uit te noodigeu zijn ontslag te vragen en er op aan te dringen dat Jules Simon in zijne plaats tot president van den ministerraad benoemd worde, met behoud der andere ministers. Het succes dezer combinatie is zeer twijfelachtig, daar Mac Mahon het aanvragen van ontslag door Dufaure schijnt te beschouwen als een demissie van hetgeheele Kabinet. Volgens Havas' correspondentie zullen de bepalingen van den vroegeren prefect Ducros be treffende de onkerkelijke begrafenissen te Lyon door den tegenwoordigen prefect Velche nietregt- streeks worden ingetrokken. Laatstgenoemde zal namelijk niet als prefect van het departement der Rhone, maar als burgemeester van Lyon een poli- tie-reglement uitvaardigen op de begrafenissen in het algemeen, zonder eenig onderscheid te maken tusschen kerkelijke en onkerkelijke, waardoor alle vroegere bepalingen op dit stuk en daarmee ook die van den heer Ducros zouden komen te ver vallen. Groot- Bi-ita nniê. De „Contemporary Review" behelst een artikel van Gladstone, waarin deze den wensch uit, dat de conferentie zich zal bezighouden met den toe stand van Griekenland. Hij toont aan, dat Palmer- ston en Russell het voornemeu hadden de jam merlijke begrenzing van Griekenlands grondgebied te verbeteren, door het Thessalië en Epirus te geven, die onder de suzereiniteit der Porte staan. Hij gelooft dat de Christenen in Turkije de voor keur zouden geven aan Eugelands hulp boven die van Rusland, en eindigt met er op aan te drin gen, dat Engeland in plaats van een politiek van bedreigingen en zelfzucht te voeren, zich de toegenegenheid verwerve van vier millioen Grieken. Oostenr.- Hong. Monarchie. In het Hongaarsche huis van afgevaardigden antwoordde Tisza op de interpellatie betreffende de Bankquaestie, dat de Hongaarsche regeering aan de grondbeginselen van den „Ausgleich", waaromtrent zij met de Oostenrijksche regeering tot overeenstemming is gekomen, vasthoudt en kalm en onbevooroordeeld maar ook ten stelligste naar de verwezenlijking dier beginselen streeft. De Kamer verklaarde zich met dit antwoord voldaan. Alleen de uiterste linkerzijde en de onafhankelijke liberale partij stemden tegen. In de Kamer van afgevaardigden heeft de minister van koophandel eenige wetsontwerpen ingedieud, houdende aanvraag van een speciaal krediet voor 1877 tot den aanleg van staats spoorwegen regeling van de verhouding der door den staat gewaarborgde spoorwegen wijziging der overeenkomsten betreffende de „Südbahn"; aan koop door den staat van de „Braunaü-Strasswalcher Bahn", en toekenning van een voorschot van staatswege aan de „Prag-Ausseër-Bahn". Deminis- ter verklaarde, dat zoo de rijksraad zich ten gunste van een staats-exploitatie mocht verklaren, de regeering een plan daaromtrent aan de Kamer zou voorleggen. "Vereenigde Staten. Generaal Ruger, commandant der federale troe pen in Zuid-Carolina, heeft Donderdag-namiddag aan den voorzitter der democratische volksverte genwoordigers medegedeeld, dat Vrijdag de afge vaardigden wier verkiezing niet geldig verklaard was, niet zouden worden toegelaten in de verga derzaal van het huis van volksvertegenwoordigers van den staat. De democraten protesteerden formeel en zeiden dat zij alleen voor wapengeweld bukten. De president, generaal Cameron, Raft en generaal Sherman hebben Vrijdag-nacht met elkander ge raadpleegd, waarna Sherman aan generaal Ruger vertrouwelijke instructies zond. Turkije. Terwijl het gevoelen veld wint-, dat de zes Europeesche groote mogendheden de conferentie voorbereiden met het ernstig voornemeu om alles te doen wat het behoud des vredes hinnen zekere grenzen mogelijk maakt, wordt van verschillende zijden de vrees geuit, dat het bij slot van reke ning de Porte zal zijn, die door het weigeren van alle concessiën den oorlog onvermijdelijk maken zal. Men zal zich herinneren, dat een telegram uit Konstantinopel dezer dagen van een ministe- rieele crisis gewag maakte. Het ontwerp der nieuwe Turksche constitutie, door Midhat-Pacha ingediend, was op het veto van den grootvizier gestuit en de ministerraad had de beslissing des sultans ingeroepen. De Parijsche „Temps" beweert nu te weten, dat „de ministerieele crisis te Konstanti nopel ten doel heeft om den, elke concessie ter vermijding van den oorlog vijandig gezinden groot vizier ten val te brengenMidhat-Pacha en zijne vrienden, die daarbij door den sultan ondersteund worden, wenschen grootere concessiën te doen, die het vermijden van den oorlog mogelijk zoudeu kunnen maken." Een telegram van gisteren uit Parijs verzekert dat de constitutie onmiddellijk openbaar zou worden gemaakt. De „Whitehall-Review" zegt uit officieele bron te weten1°. dat zoowel de Engelsche als de Russische voorstellen aan de Porte niet welge vallig zijn; 2°. dat Turkije nooit zal toestemmen in eene bezetting van Bulgarije door vreemde troepen3°. dat Turkije geene inmenging in zijne binnenlandsche aangelegenheden zal dulden; en 4°. dat, terwijl Rusland uitsluitend den wensch

Leidsch Dagblad | 1876 | | pagina 2