ADVERTENTIE N. Gisternacht heeft men aan een huis op het Kanaal in Den Haag eene poging tot inbraak gedaan, welke tot geene verdere uitvoering kwam door het breken en daardoor veroorzaakte gerin kel van de uitgesneden glasruit, waarop de nacht wakers aansnelden en de onbekende personen op den loop deden gaan, zonder dat het gelukte hen te vatten. Maandag jl. had tusschen de gemeen ten Luyksgestel (Nederland) en Lommei (België) eene ontmoeting plaats tusschen twee wildstroo- pers en twee Belgische gendarmes. Een der stroo- pers loste een schot, waardoor een gendarme doodelijk getroffen werd; de stroopers zetten het daarna op een loopen. Door den overgebleven gendarme achtervolgd, ontving deze een slag met het geweer op het hoofd, zoodat ook hij ter aarde stortte. De justitie heeft de zaak ter plaatse on derzocht; naar men verneemt zijn de daders nog niet Lekend. Men schrij ft uit Barneveld van 31 Auguslus: Aangaande de vrouw, die op den 19den dezer 's avonds naar Arnhem is overgebracht, als verdacht van haar tweeden man te hebben ver giftigd, kan nog het volgende worden vermeld: Tijdens het verdachte feit gepleegd werd, woonde zij te Voorl huizen onder deze gemeente, waar de man in 't laatst van April des vorigen jaars is overleden en begraven. Gisteren is in tegenwoor digheid van den officier van justitie, rechter-com- missaris, griffier en twee geneeskundigen uit Arn hem, alsmede de gemeente-autoriteiten en politie alhier, het lijk opgegraven en zijn de maag en een deel der darmen daaruit genomen, welke voor werpen heden naar Arnhem zijn opgezonden. De tegenwoordige echtgenoot der vrouw, laatstelijk als knecht bij haar vorigen man dienende, be vindt zich op vrije voeten. Bij duizendtallen waren gisteren aan de Beurs te Amsterdam kleine gedrukte biljetten verspreid, waarop niet anders dan: „Heb je mijn heer Molm niet gezien?" Onder Giessen-Nieuwkcrk heeft gis teren tusschen twee boerenzonen een hevige twist plaats gehad, waarbij een hunner zoodanig ge stoken werd, dat hij ten gevolge daarvan overle den is. Door den kerkeraad der gemeente Meeuwen zijn reeds 81 vergeefsche predikants- beroepingen gedaan. De plaats is ruim 9 jaren vacant. Uit Nieuweschans schrijft men van 31 Augustus: Wederom valt van hier eene mis daad te constatecren. De stationsklerk Rijnders en de ambtenaar van 's rijks belastingen Jaski, beiden inwonende bij den heer F. Ylaskamp, kre gen gisternamiddag aan tafel twist, waarvan het gevolg was, dat de laatstgenoemde, door drank zeer opgewonden, naar zyne kamer ging, zijn re volver haalde en zijne tegenpartij een schot in de rechterzijde toebracht. Gelukkig was de revolver slechts met hagel geladen, zoodat de wonde niet zeer gevaarlijk schijnt. Genoemde Jaski zal zeker zijne drift duur moeten bekoopen. Reeds denzelf den namiddag werd hij geboeid naar Winschoten gebracht en daar ter beschikking van de justitie gesteld. R echtzaken. Gewezen vonnissen in strafzaken door het kan tongerecht alhier van 26 Augustus 1 Wegens mishandeling van dieren (kalveren) op de openbare straat1 w. hel werpen van vuilnis in gemeentewater; 1 w. markten op eene daartoe niet bestemde plaats; 2 w. het zitten op door honden getrokken karren. Een Utrechtsche bakkersknecht, die gedurende de Haagsche kermis in dienst was bij den theater directeur Calp voor fl 's weeks, stond gisteren voor het gerechtshof te 's-Gravenhage terecht, be schuldigd van in den avond van 13 Mei, na zich den toegang tot de kamer, waar zijn meester ver blijf hield, te hebben verschalt, met een i eitel eene ladetafel geopend en daaruit /*80 ontvreemd te hebben, waarvoor hij zich dadelijk andere kleederen kocht, terwijl hij het overige verteerde. Reeds vier malen, waaronder twee maal tot 5 jaren, werden hem straffen opgelegd. Thans requireerde Mr. Van Maanen oplegging van minstens 5 en hoogstens 20 jaren tuchthuisstraf. Nadat advocaat Mr. Pelerin wegens de gulle en omstandige be kentenis van zijn cliënt op verzachting van straf had aangedrongen, veroordeelde het hof den reci divist tot 5 jaren tuchthuisstraf. Eenige jaren geleden werd zekere V. R., besteller, bij het rangeeren van wagens op het sta'ionsterrein te 's-Hertogenbosch ernstig aan den voet gekwetst. Hij stelde eene vordering in tot schadevergoeding tegen de maatschappij tot exploi tatie van staatsspoorwegen bij de rechtbank, die na gehouden pleidooien en getuigenverhoor den eisch toewees. Voor de gedaagde maatschappij waren opgetreden Mr. De Brauw en Mr. Rochus- sen, advocaten te 's-Gravenhage, voor den eischer Mr. E. Van Zinnicq Bergmann, advocaat te 's-Her togenbosch. Men verneemt thans dat de schade vergoeding dezer dagen is uitbetaald. BUITENLAND. Frankry k. Overeenkomstig deswege uitgevaardigde instruc- tiën van den minister Dufaure zijn kleurstoffen, tot vervalsching van wijn bestemd, op verschillende plaatsen in beslag genomen en vervolgingen in gesteld tegen de schuldigen. Ook heeft de overheid aan verscheidene spoorwegstations, van waar wijn verzonden of waar die ontvangen wordt, evenals bij het vervoer er van uit de pakhuizen der eigenaren, hunne waar aan eene ontleding doen onderwerpen. Volgens de „Europe diplomatique" zal de heer De Chaudordy, thans gezant te Madrid, benoemd worden tot gezant te Konstantinopel, ter vervan ging van den heer De Bourgoing, die aan 't hoofd der ambassade te Madrid zal komen. Diiitschlancl. Eenigen tijd geleden is te Goblentz een Raliaan in hechtenis genomen, die bij zijne arrestatie en ook bij het voorloopig verhoor bekende, dat hij derwaarts was gekomen om een aanslag te wagen op het leven van Bismarck, die hij meende dat zich op reis in die stad zou ophouden. Bij onderzoek zegt de „Coblentzer Zeitung" is het eindelijk gelukt, omtrent dien persoon en zijne vroegere handelingen iets naders te verne men. Hij is geboortig uit Opper-Iialië en aldaar vroeger in een tabakszaak werkzaam geweest. Vervolgens heeft hij dienst genomen bij het regi ment Oostenrijksche infanterie, dat destijds te Maintz in garnizoen lag. Spoedig van daar gede serteerd, is hij tot landlooperij vervallen en toen meermalen in handen der politie geweest. Na daarop vrijwillig bij het regiment te zijn terug gekomen is hij opnieuw gedeserteerd en vervol gens naar Palestina vertrokken, alwaar hij zich door een schismatieken bisschop tot priester heeft doen wijden. In die qnaliteit heeft hij zich jaren achtereen aan allerlei „humbug" schuldig ge maakt, daar .hij in verscheidene landen, ook in Duitsehland, zich als katholiek geestelijke voor deed en met of zonder toestemming der geeste lijkheid priesterlijke functiën uitoefende, waarbij hij natuurlijk geen gelegenheid verzuimde om op bedriegelijke wijze geld in handen te krijgen. Prof. Ruddlf Von Raumer, bekend door zijne werkzaamheden op Duitsch orthographisch gebied, is Woensdag te Erlangen plotseling overleden. Turkij e- De „Polit. Corr." meldt uit Konstantinopel, dat alle ministers hunne portefeuilles behouden heb ben. Gisteren heeft eene conferentie plaats gehad van de vertegenwoordigers der mogendheden die het Pa- rijsche tractaat sloten, om te beraadslagen over den vrede. Allen hebben gelijksoortige instructies ontvangen en heden, uiterlijk Maandag, mag men officieele schreden tot het sluiten van een wapen stilstand verwachten. Hetzelfde blad meldt uit St.-Petersburg van gis teren, dat een nieuwe inschrijving op eene leening van Servië van 12 millioen franken geopend is; koopers komen daarvoor met aandrang op. Telegrammen. LONDEN, 1 September. Schorsing van betaling is aangekondigd van de firma Noughat en Cie., die groote fabrieken hebben te Middelsborough, Bredol en Auckland. Het passief, op een millioen pond sterling geraamd, overtreft het actief niet. ST.-PETERSBURG, 1 September. Ten opzichte van een wapenstilstand tusschen Turkije en Servië hebben de mogendheden te Konstantinopel stappen gedaan, waarbij Rusland zich heeft aangesloten, onder mededeeling van eventueele deelneming van Montenegro aan de schorsing der vijandelijkheden. BLTDAPEST, 1 September. Het negende inter nationaal statistisch congres werd heden door aarts hertog Jozef uit naam van den keizer geopend. Het bestuur werd samengesteld en Trefort tot president gekozen, terwijl de vice-president en de secretaris uit de vertegenwoordigers van het bui tenland werden benoemd. WEENEN, 1 September. Betreffende het ver krijgen van een algemeenen wapenstilstand be staat, volgens berichten uit Konstantinopel, vol maakte overeenstemming in de instructies der vertegenwoordigers der groote mogendheden. BOLOGNA, 1 September. De markies Mante- gazza, beschuldigd van namaking van de hand- teekening des konings, is veroordeeld tot acht jaren dwangarbeid. PARIJS, 2 September. Het „Journal officiel" bevat een decreet, houdende afkondiging der over eenkomst betreffende postwissels, tusschen Frank rijk en de Nederlanden. LONDEN, 2 September. Reuters correspondent meldt, dat de ministerpresident Ristics hem ver klaard heeft, dat de Servische regeering geen antwoord van de Porte had ontvangen betreffende den vrede. Het was op raad van Engeland dat de Servische regeering zich bereid verklaarde om te onderhandelen. Servië echter kan de strenge voorwaarden, welke de Porte het wil opleggen, niet aannemen. De optreding van een nieuwen sultan zou slechts het gevolg kunnen hebben, dat de onderhandelingen werden gerekt. Groote toe bereidselen voor den winter-veldtocht worden gemaakt. Kolonel Nicolics maakt zich gereed, om naar het Ibar-leger te vertrekken. De Turken zijn teruggeworpen naar Nisch, de rechter oever der Morava is weder vrij, de Turken heb ben zich verschanst te Topolnitza, de Serviërs be zetten Bujmir, aan de grens. 291ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Zaterdag 2 September» VIJFDE KLASSE. ZEVENTIENDE LIJST. N°. 6296 Premie f 3000. N°. 19989 ƒ200. Prfjzen van 5TO. 285 3024 6762 10319 14478 18606 19082 19942 1173 5160 7809 12755 17012 18647 19575 20390 1209 5837 8484 Ter markt te Lelden aangevoerd. 1 en 2 September. Wintertarwe 12 hectoliter 10.a 10.50. Zomer- larwe 12 hectol. 8.60 a 9.—. Winterrogge 11 heet. f 7.00 a 7.60. Zomerrogge 11 hectol. ƒ6. 'f> a n. 5. Zomergerst 12 hectol. 6.2a a 6.7-i. Chevalier-gerst 12 hectol. 7.00 a f ;.50. Zware Haver 11 hectol. 5.00 a 650. Lichte Haver 11 hectol. ƒ3.75 a/4."0. Dui- venboonen 5 hectol. ƒ10.'0 a ƒ10.50 Paardenboonen 5 hectol. f 9.00 a ƒ9.2». Ossen stuks a Stieren, 65 stuks f 55.0 a 185. Kalfkoeien 30 stuks 170.00 a ƒ30 1.00. Varekoeien 25 stuks 140.00 a 215.00. Vette koeien 260 stuks f 180.00 a 315.00. - Kalveren (vette) 55 stuks ƒ30.00 a 82.00. Kalveren (magere) 15 stuks f 8.00 a 17.00. Hamels (magere) 6oo stuks 16.00 a 30.00. Hamels (vette) 131- stuks, f 27.00 a 47.00. Varkens (magere) 40 stuks 14.00 a f 36.00. Varkens (biggen) 170 stuks 8.00 a 12.00. Grasboter 8140 kilogr., 1ste qualit. vat 68.0" a 72 00. Schei- 2de qualit. vat f 63.00 a J 67.00; Grasboter ste qual. per kilogr. i.70 a 1.80, Schei- 2de qualiteit per kilogr. f 1.57s a 1.67s. Ter markt aangebracht 409 runderen, 70 kalveren en 1930 schapen. Getrouwd D. E. SIEGENBEEK VAN HEUKELOM en AGATHE PIJNAPPEL. Leiden, 31 Augustus 1876. Heden overleed, na voorzien te zijn geweest van de laatste H.H. Sacramenten, mijne geliefde Echtgenoote CORNELIA MAASKANT, in den ouderdom van 42 jaren. J. VAN BERKEL Bz. Leiden, 2 September 1876. Algemeene kennisgeving.

Leidsch Dagblad | 1876 | | pagina 2