LEIDSCH DAGBLAD. N°. 4953. Dinsdag A0. 1876. 4 April. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke IS'ommers0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIE»; Van 16 regels 1.05. Iedere regel meerw 0.17£. Grootere letters naar plaatsruimte S TA DS-B ERICH TEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van JOHANNES MATTHIJS BEN JAMIN BAKKER om, toe het drijven van een draaibank, ;ene inrichting waarbij stoom wordt gebezigd, op te rich- :en aan de Oude Vest, Wijk C, n°. 67 Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 'Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd •erzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente er visie gelegd is; alsmede dat op Dinsdag den 18den aanst., 's voorraiddags te elf uren, op bet Raadhuis, zal worden gegeven om bezwaren tegen dat in te brengen. En wordt hiervan kennis gegeven door plaatsing in de Leid- che Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRAN DELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 3 April 1876. LEIOEN, 3 April. Bij de heden plaats gehad hebbende openbare aanbesteding van 1°. het leveren en plaatsen van eenige stootpalen is aannemer geworden P. Van der Kamp, voor 1320 en 2». het vernieuwen fan houten overdekken en herstellen van trottoir- loeren van bruggen, in twee perceelen, is van iet 1ste perceel aannemer geworden P. L. Van ïrkel, voor /1178, en van het 2de perceel I. N. i'an der Heyden, voor 699. Bij de heden gehouden openbare verkooping lan cokes van partijen van 50,10 en 5 hectoliters varen de hoogste prijzen 25.00, 5.20 en 2.55; de laagste 25,00, ƒ5.00 en 2.50. Eenigen tijd geleden heeft Jhr. F. De Ca- lembroot tot B. en Ws. in Den Haag zich gewend net een klacht over de wijze, waarop de wet op le hondsdolheid in die gemeente werd ten uit- oer gelegd. De voorzitter der vereeniging tot lescherming van dieren aldaar verzocht daarbij a. 1°. het inrichten van een behoorlijk lokaal ot het bewaren der opgevangen honden2°. het oewaren gedurende drie dagen van alle opgevan gen honden; 3°. aanstelling van een persoon be paaldelijk met de verzorging dezer dieren belast. Naar men verneemt, is door B. en Ws. thans aan dit verzoek voldaan. Aan de detachementen mineurs, die een zoo werkzaam aandeel hebben genomen aan den arbeid lot behoud van den Lekdijk bij den watersnood, is ioor de dijkcolleges ƒ300, en aan de detachementen artillerie (trein) 70 geschonken als bewijs van :rkenning hunner goede diensten. Door het bestuur van den Zuidplaspolder is aanbesteed het maken der gebouwen en verdere kunst- en aardewerken voor een onder- en een boven-stoomgemaal voor dien polder, voor welk werk in massa 't laagst was ingeschreven door den heer P. Verbruggen te Waddinxveen, aan wien voor- loopige gunning is verleend. Vóór enkele weken werd de levering en opstelling der stoom- en wa terwerktuigen ondershands aanbesteed aan de directie der Nederl. Stoombootmaatschappij te Piotterdam. Het beneden-stoomgemaal wordt ge sticht op het zooveel noodig vergroot fondement van een der beneden-vijzelmolens onder Waddinx veen, en zal door eene brug in den ringdijk uit malen op de ringvaart. Het bovenstoomgemaa! zal geplaatst worden naast het bestaande bovenstoom- gemaal. In elk gebouw worden geplaatst twee stuks directwerkende Gwijnne Co's hevelcentri- fugaalpompen, ieder door eene afzonderlijke machine gedreven en in staat om per minuut 72 kub. meter water of te zamen 144 kub. meter op te voeren. Ingevolge de gestelde tijdsbepalingen zullen de werktuigen reeds in den aanstaanden winter kunnen dienst doen en daarna het geheele wind- geraaal zijne slooping nabij zijn. In de op Woensdag belegde vergadering van den raad van state, afdeeling voor de geschillen van bestuur, zullen behandeld worden de beroepen in gesteld door: 1". mevr. de wed. Hartogh Heys van de Lier, tegen een besluit van den burge meester van Delft, waarbij haar vergunning is geweigerd tot vervoer van lijken uit een haar toe behoorenden grafkelder naar eene andere begraaf plaats; 2°. den gemeenteraad van Koudekerk, tegen een besluit van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, waarbij de uitbreiding der vakken van het openbaar lager onderwijs is bevolen. Z. K. H. Prins Hendrik zal morgen de algerneene vergadering van de leden der Ver eeniging tot instandhouding en bevordering van den bloei der kweekschool voor zeevaart alhier bijwonen. De minisler van binnenlandsche zaken heeft aan J. Van der Tang, directeur der maatschappij voor schroefstoombootdienst le Rijnsaterwoude, vergunning verleend tot uitbreiding van den stoom- bootdienst lusschen Haarlem, Gouda eu Rotter dam en tusschen Haarlem en Leiden, door ver andering der dagen van afvaart tusschen Haarlem en Rotterdam, alsmede door het in de vaart brengen van eene nieuwe stoomboot, genaamd „Stad Haarlem". De heeren Gratama en Van Houten hebben als amendement in de wet op het hooger onder wijs voorgesteld, het opstellen en verdedigen van een proefschrift niet verplichtend te stellen. Het stoomschip „Celebes", van Nieuwediep naar Batavia, arriveerde den lsten dezer te Port Said, en zou den volgenden dag de reis voort zetten; de „Holland", van Batavia naar Nieuwe diep, is dien dag Malta gepasseerd. Tegen den dag der onthulling van Thor- becke's standbeeld, 18 Mei, zijn nu de volgende feestelijkheden vastgesteld: Onthulling van 't mo nument te ongeveer één uurcantate (van Schim mel en Nicolaï) en feestrede door den heer Mr. G. M. Van der Linden, in het Parkdiner in het paleis voor volksvlijt; concerten in het Vondels park en in bet Park; vuurwerk op den Amslel bij de Hoogesluis. Aan het diner zullen, op enkele uitzonderingen na, alleen zij, die tot de inschrij ving voor het monument hebben bijgedragen, mo gen deelnemen. De gastheeren van Thorbecke's standbeeld, de leden van den Amsterdamschen gemeenteraad, zullen de gasten zijn aan den disch. Voor het overige zal het getal genoodigden zeer beperkt wezen. De zendeling P. B. Haag zal door het Java- comilé als zendeling-leeraar naar Aljeh worden gezonden. Op den hoofdcursus bij het 5de reg. iof. te 's-Hertogenbosch ter opleiding van onderoffi cieren tot 2den luit. zijn geplaatst de serg. T. W. J. B. Overreith, P. J. Geill, van het 3de; M. W. De Vries, van het 4de; J. J. Clerckx, L. N. O. Wethmar, J. J. Van Leeuwen, van het 5de; H. A. Vos, E. W. J. De Beyer, W. Hamerster, F. Van der Breggen, van het 6de; W. C. Keezer van het 7de; H. A. Du Croo, T. E. Kersting, G. W. L. Holtenbach, G. Pieters en G. N. A. De Vree van het 8ste reg. inf. Aan den sergeant B. M. Brandon Bravo, van de 5de comp. depot van het 3de reg. inf. te Middelburg, is de gouden medaille toegekend voor 36 jaren trouwen milit. dienst en de daar aan verbonden gratificatie. De raad der gemeente Lisse heeft besloten het traktement van den hulponderwijzer te ver- hoogen met 100, zoodat het thans gebracht is op 650. De opzichter van fortificatiën C. R. Van Ruyven, van het garnizoen te Arnhem, is tot hoofdopzichter benoemd. De gestaakte dienst op den spoorweg tus schen 's-Hertogenbosch en Hedel is heden hervat. Den 15den dezer zal aan boord van het via Suez naar Batavia bestemde stoomschip „Prins Hendrik", te Nieuwediep, overgaan een transport koloniale militairen, ter sterkte van 158 man, onder welke 8 onderofficieren. Het bevel over dat detachement wordt opgedragen aan den kapitein der artillerie A. J. M. Willemse, met medegeleide van den lsten luit. der inf. J. G. Le Comte, en de 2de luits. van dat wapen F. Tonnet, J. M. Vervat, A. J. F. Van Gorcum, G. P. Wijnmalen en M. F. Blaauw. De luit.-ter-zee 2de kl. II. J. E. Van Gogh wordt met den 6den dezer geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip „Van Galen"; de luit.-ter-zee 1ste kl. K. W. E. Von Leschen, 1ste off. aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Helle- voelsluis, wordt 20 dezer op nonact. gesteld en vervangen door den luit.-ter-zee 1ste kl. J. Loots. Tweede Kamer. Ingekomen zjjn de defi nitieve oorlogsbegrooting en de vestingbegrooting voor 1876. Verschillende kleinere ontwerpen zijn aangenomen, waaronder dat tot schadeloosstelling van den heer Angelbeek met 36 tegen 21 stem men. De beraadslagingen over het hooger onder wijs zijn voortgezet over hoofdstuk IV (wetenschap pelijke examens). Art. 83 (verkrijgbare doctoraten) is aangenomen met bijvoeging van het doctoraat in de wis- en natuurkunde. Op arl. 84 is het amen dement om het academisch proefschrift niet ver plichtend te stellen verworpen. Morgen voortzetting. Z. M. heeft benoemd tot notaris binnen het arrond. Arnhem, standpl. de gem. Scherpenzeel, P. Van der Wart J. Mz., cand.-notaris te Leer dam; tot kantonr. te Grave, P. A. Sopers; tot plaatsverv. kantonr. te Boxmeer Mr. J. B. Hengst, te Oirschot C. Van Leenhof; lot griffier bjj het kantong. te Oudenbosch, W. P. Koning stem; tot plaatsverv. kantonr. te Sittard, M. J. Jansen; tot griffier: bij het kantongerecht te Gen nep Mr. A. Broedelet, te Arnhem Mr. J. F. Van Essen; tot plaatsverv. kantonr.: te Kampen Jhr. Mr. A. M. C. Sandberg, te Deventer Mr. H. G. Kronenberg, te Goor H. J. Van Opstalltot kantonr. te Rotterdam (1ste kanton), Mr. A. A. J. Clant; tot plaatsverv. kantonr. te Gouda, Mr. J. Forluyn Droogleever, tot kantonr.te Vlissingen P. J. Callenfels, te Amsterdam (4de kanton) Mr. G. II. G. Ras; tot griffier: bij het kantODg. te Amsterdam (4de kanton) Mr. J. Jager, te Naarden G. J. Van Eykentot plaatsverv. kantonr. te Pur- merend, H. F. R. Dubois; tot griffier bij het kantong. te Leeuwarden, Mr. J. Minnema Buma; tot kantonr.te Sneek Mr. L. Reitsma, te Hooge- veen Jhr. Mr. H. G. Van Holthe tot Echten; tot plaatsverv. kantonr. te Hoogeveeri, Mr. J. Lun- singh Tonckens; tot notaris binnen het arrond. 's-Hertogenbosch, standpl. de gem. Helvoirt, W. A. Coolen, cand.-notaris te 's-Hertogenbosch en commies ter prov. griffie van Noord-Brabant; tot notaris binnen het arrond. Breda, standpl. de gem. Geertruidenberg, B. L. Loeff, cand.-notaris te Ginnekenaan J. H. L. De Haas, te Brussel, vergund het aann. en dragen der versierselen van commandeur der orde van Karei III; met ingang van 15 April, voor den tijd van drie jaren lot

Leidsch Dagblad | 1876 | | pagina 1