LEIDSCH DAGBLAD. N°. 4727. Maandag A0. 1875. 12 Juli. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1. Franco per posln L40. Afzonderlijke Nommersn D.Ö2. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 16 regelsf 1.05. Iedere regel meern 0.174. Groolere letters naar plaatsruimte. STADS-BERICHTEN. 1 ^Vergadering van den Gemeenleraad van Leiden, op Donderdag den 15den Juli 's namiddags te h a 1 f d r i'è. LEIDEN, ÏO Jalf. Hedenmiddag had de prijsuitdeeling plaats aan de leerlingen der hoogere burgerschool. Door den heer Dr. De Loos, directeur, werd verslag uitge bracht over den toestand dier inrichting. Hierna volgde eene aanmaning van den directeur tot hen, die voorwaardelijk waren geslaagd, terwijl levens door hem werd medegedeeld dat vijftien leerlingen aan het eindexamen zouden deelnemen en drie hunner zich tevens zouden onderwerpen aan het admissie-examen tot de Militaire Academie te Breda. Vele belangstellenden woonden deze plech tigheid bij. Tot hoogere klasse bevorderd Van de 1 ste tot de 2de kl. (31 leerlingen): G. L. Driejsen, S. de Graaff, P. F. C. Scharp de Visser, C. W. H. Verster, C. de Waal, H. F. J. Rudolph, H. G. J. v. Do&sborgb, W. D. A. Ophorst, C. L. Groll, S. J. Le Poole, A. B. Verbrugge, N. C. Maller, C. H. N. v. Lavrick v. Pabst, J. H. Poelman voorwaardelijk: J. Sehoonenberg, G. S. de Clercq, P. Beyl, E. F. A. Van Wely, J. P. Wassenaar, L. Zaalberg, A. Sinclair de Rochemout, M. C. Vijzelaar, S. Varossieau, J. G. Seelig. Van de 2de tot de 3de kl. (23 leerlingen): A. Ballego, H. De Graaff, P. H. J. Persoon, J. A. v. d. Breggen, W. F. Van Hoogstraten, A. A. Van Schilfgaarden, G. J. Bos, J. A. A. Dool, M. H. Lem, Radben Abdoelmoehnie;voorwaardelijkG. C. P. .Poelman, J. A. Endcz, L. Jesse, V..Kamp, P. Blokzeyl, V. L. Des Celles, C. J. C. Weyhenke. Van de 3de tot de 4de kl. (21 voor alle, 5 voor enkele vak ken): A. Couvée, E. Kamp, J. E. Couvée, G. Van der Harst, A. D. J. Van 't Hooft, F. H. L. Rijke (enkele vakken); voor waardelijk: G. De Waal, A. Rappard; F. A. Ten Cate, W. G. L. A. Schwartz, K. W. Van Sandick, J. A. Zaalberg, J. L. Ooenen van 's Gravesloot, J. C. Van Schravendijk, J. Wilhelmy Damsté, G. R. D. Van Doeabnrgh, J. T. Bornwater. fëVan de 4de tot de 5de kl., (19 voor alle, 1 voor enkele vakken): J. Dn Chattel, M. W. F. Treub, C. A. Franchimon, Al. De Neve, H. J. Heine, P. C. De Gons, D. J. Van Gelder; voorwaardelijk: W. Koopmans van Boekeren, F. J". Wakerlin, G. E. A. F. Rudolph, A. Van Wetering, A. Montagne (voor •enkele vakken). Prijzen werden toegekend aan: 5de klasse: H. L. Drocker, U. C. A. G. De Vogel, C Groll, J. Van Leeuwen, A. R. Ophorst, H. G. W. Plantenga -J. C. H. Fischer, C. H. Bronwer, F. G. Gondsmit, J. C. ■Zaalberg, A. C. Kamp. 4de klasse: J. Da Chattel, M. W. F. Treub, C. A. Fran chimon, A. De Neve, H. J. Heine, F. J. Wakerlin, P. G. De Geu s, G. E. A. F. Rudolph, A. F. Rndolph, F. G. Netscher, G. B. H. Balbian. 8de klasse: A. Couvée, E. Kamp, J.E. Couvée, A. Rappard, W. G. L. A. Schwartz, K. W. Van Sandick, A. D. J. Van 't Hooft, G. R. D. Van Doesbnrgh. 2de klasse. A. Ballego, H. De Graaff, P. H. J. Persoon, J. A. v. d. Breggen, W. F. Van Hoogstraten, G. J. Bos, J. A. A. Dool, G. C. P. Poelman, V. Kamp, P. Blokzeyl, V. L. Des Celles, C. E. Des Celles. lste klaaae: G. L. Driessen, S. De Graaff, P. F. C. Scharp de Visser, C. W. H. Verster, C. Da Waal, H. F. J. Rudolph, H. G. J. Van Doeaburgh, W. D. A. Ophorst, C. L. Groll, -S. J. Le Poole, A. B. Verbrugge, N. C. Maller, C. H. N. Van Lawick v. Pabst, J. H. Poelman, G. S. De Clercq, P. Beyl. Aan de volgende leerlingen der openbare lagere school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse voor jongens, hoofdonderwijzer de heer J. D. Van Wijk, werden gisteren na de openbare les prijzen toegewezen 6de klasse: W. F. Van Wijk, J. H. Gondsmit, C. H. Dee, J. Vlaanderen, A. Schreuder, H. Witte, J. De Vink, J. G. Marks, A. W. Fischer, K. E. Wilkens, H. L. De Haas, W. J. Bik. 5de klasse: H. Willebrands, C. Duyster, J. Van Ewijck, F. Schut, P. Oostveen, P. Van Erkel, G. De Roos, H. Van Nonhoys, J. Truffino, F. Boom, K. Veilbrief, S. Perron, D. Paters, C. Repelius. 4de klasse: A. Cattel, F. Van Bemmel, M. Van Went, H. Marks, H. Meerburg, D. Pel, A. Schreuder, A. De Vink, A. v. d. Stok, P. Wassenaar, H. Doesburg, F. Rosier, I. Boekwiit, h C. Los, P. Dagevos. 3de klasse aP. Gijsman, H. Brouwer, N. Kloots, J. Schilham. J. Visser, J. Van Wesel, S. Spijer, J. Binnendijk, J. Schneider, A. Christiaanse, J. Wagtendonk, J. De Klerk, F. Oudshoorn, J. Doomberg, W. Trnffino, J. Valk, J. Haalebos, N. Piket, P. Swemer, P. Lensveldt, C. Noest. 3de klasse J: L. Couvee, N. Van Delft, M. Van Ewijck, G. F. Van Eldik, H. Godcfroi, Z. Hoek, W. Den Houter, P. L. Van der Harst, J. Hoefftcke, J. P. Lancel, J. O. Lindeman, D. Van Nouhuys, P. Buys, A. Steinhauer, J. Scheffer, J. Van Steenbergen, P. Tillema, W. Verboog. 2de klasse aJ. Steinhauer, A. L. Gondsmit, H. Trufffoo, J. Adriaans, L. A. J. Verbeek, F. F. Duyvcrman, N. H. Ten Holt, J. v. d. Breggen, E. L. J. Kindt, J. Walle, J. Speet, M. C. Dingjan, H. J. Planjer, C. Looten, B. E. Spijker, P. H. J. Peltenbnrg, R. Knijff, A. Verhoog, W. C. Robert. 2de klasse bP. De Carpmtier, P. J. Genet, J. H. Meer burg, M. P. Bakker, J. M. T. de Haan, H. P. v. d. Lelie, W. R. Vermey, J. Fles, F. C, K. Haalebos, J. Middelham, I. J. v. d. Berg, J. J. Taffijn, J. P. Koppeschaar, M. P. Meerburg, H. W. Willebrands, P. J. Hasselbach, P. Fonteyn, M. B. Christiaanse, A. Sleyaer, B. Willebrands. lste klasse: J. Timmers, J. H. van Wijk, A. D. Wempe, W. Fonteyn, P. de Wilde, J. G. Jongbloed, P. Herdingh, D. H. ter Burg, H. Franchimon, J. G. Djjrkse, J. Zonneveldt, i J. Oostveen, A. v. d. Dop, A. J. de Brnyn, A. J. Roesteen, H. J. L. F. Roorda, G. Verboeven, P. E. Dirks, A. C. Couvée, G. C. H. Valk, H. Seljee, A. G. v. d. Mark. De Vereeniging „Het Zilveren Kruis," af- deeling Leiden, nog slechts 9 leden tellende, was gisteravond op Zomerzorg vergaderd. Allen, hoog bejaard, herinnerden zich nog levendig de voor ons Vaderland zoo belangrijke jaren van 1813 1815, toen hunne hulp krachtdadig vereischt werd, om het land te bevrijden van het Fransche juk en Nederlands zelfstandigheid te herstellen. Aan toosten op Vaderland en Oranje en op den Be schermheer, Z. K. H. Prins Frederik der Neder landen, ontbrak het niet. Hoewel het getal der oud-strijders jaarlijks vermindert en hunne bij eenkomsten weinigen meer zullen zijn, zullen zij zeiven wel niet door het Nederlandsch volk vergeten worden. Gedurende deze week zijn dagelijks in het Werkhuis alhier opgenomen van 6071 vol wassen personen en van 1620 kinderen. Aan de zwem- en badinrichting Rhyn- z ig t zijn gedurende deze week 2004 baden genomen. Blijkens een gisteren bij het departement van koloniën ontvangen telegram van dengouv.- generaal, heeft kolonel Wiggers van Kerchem den 2den dezer uit Atjin aan de Indische regeering bericht: Bij Oleh-leh wordt door ons eene nieuwe versterking opgericht; de bevolking helpt druk aan den bouw. Wij gaan voort ons overal te bevestigen. Door een hevigen storm is in den nacht van 1 Juli zware schade aangericht en het verlies van eenige menschenlevens veroor zaakt. De gezondheidstoestand wordt niet ongun stiger; er is geen enkele choleralijder. [Wegens de late ontvangst gisteravond in eenige nummers niet medegedeeld.] Het stoomschip Torrington, van Rotterdam naar Batavia, is 7 dezer van Southampton ver trokken; de J. B. Walker, van Rotterdam naar Batavia, is in den ochtend van 7 dezer aldaar aangekomen; de Rotterdam is den 8sten van New-York naar Rotterdam vertrokken. De minister van financiën brengt ter kennis dat omstreeks het midden der maand September e. k. in Den Haag een vergelijkend onderzoek zal plaats hebben van candidaten naar de betrekking van adspirant-landmeter bij het kadaster, waartoe 20 plaatsen ter vervulling worden opengesteld. Met wijziging van hetgeen vroeger was bepaald behooren de candidaten zich vóór 1 Augustus e. k., bij een op zegel geschreven request, tot den minister te wenden. In de gisteren gehouden zitting der provinciale staten van Noord-Holland, is afwijzend beschikt op het verzoek om verhooging van subsidie voor de verpleging van behoeftige krankzinnigen in het Israëlietisch krankzinnigengesticht te Amsterdam op de verzoeken om subsidie voor de verbetering van den Zandvoortschen straatweg; voor een stoombootdienst tusschen Terschelling, Vlieland en Harlingenvoor de stoombootreederij „Niéuwen- dam"; voor de aanstelling van wandelleeraars van de Holl. Maatsch. van landbouw, en voor de restauratie der Sint-Bavo-kerk te Haarlem. Ten behoeve der indijking en droogmaking van het Wieringermeer is een subsidie verleend van f 750,000. Veider zijn subsidiën verleend ten be hoeve der wegen en vaarten tusschen de zes Noord-Hollandsche steden, ten behoeve der ver betering van den weg tusschen Muiden en Weesp, de kweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem en de tuinbouwschool van de Maatschappij „Lin naeus"; terwijl het subsidie ten behoeve der zee vaartschool te Vlieland verhoogd is. Het aan 's Rjjks werf te Amsterdam ge bouwde en geheel voor den dienst gereed ge maakte schroefstoomschip 4de kl. Arilba is gis teren naar Willemsoord vertrokken, bemand met een detachement schepelingen onder bevel van den luit.-ter-zee lste kl. J. C. Joekes. In November e. k. zal het 25 jaren geleden zijn dat het instructie bataljon te Kampen werd opgericht. Reeds lang bestond het plan, den dag dier oprichting feestelijk te vieren. Er is dan ook ook een feestprogramma samengesteld, dat echter eerst den volgenden zomer zal worden ten uitvoer gelegd, omdat het najaar voor die feestviering minder geschikt is. De collecte op Boekenrode heeft opgebracht f 1379.33. Die som zal aan de verschillende zen delinggenootschappen worden verdeeld. Er zijn 9200 personen op Boekenrode geweest. Door de commissie voor het geneesk. staats examen te Utrecht zijn tot arts bevorderd de heeren: J. G. Van der Sluys, med. doctor, A. Prins, med. doctorandus, en is hét getuigschrift voor hét lste gedeelte van hét arts-examen uitgereikt aan B. H. L. Van Olst, milit. student, cand.-arts. Als schrijver van het antwoord op de prijs vraag, waaraan door de rechtsgeleerde faculteit te Groningen eene loffelijke vermelding is toegekend, heeft zich bekend gemaakt de lieer W. Th. C. Van Doorn, student in de rechten aan de hooge- school te Utrecht. De burgemeester van Amsterdam, Jhr. Mr. C. J. A. Den Tex, heeft de benoeming tot lid van de Eerste Kamer aangenomen. Blijkens een bericht van Zr. Ms. minister- resident te Konstantinopel van 7 dezer heeft de Ottomanische regeering wegens de uitbreiding der cholera in Syrië voor Alexandrette en Saïda en de tusschenliggende havens de quarantaine uit geschreven. Naar men verneemt zou de minister van financiën bepaald hebben, dat de reizigers naar Duitschland, via de lijn SheernessVlissingen, hier te lande van visitatie vrijgesteld zijn. Naar aanleiding der omstandigheid dat er vele brieven voor Duitschland en Oostenrijk-Hon- garije ter post worden bezorgd die met een post zegel van 10 cent zijn voorzien, ofschoon het port voor die brieven sedert 1 Juli 12'/, cent bedraagt, wordt door den minister van financiën de aandacht der belanghebbenden op deze ver meerdering van het port der voor de gemelde landen bestemde brieven nogmaals Opzettelijk ge vestigd, met te kennen te geven dat de ontoe reikende brieven in het land van bestemming als ongefrankeerde brieven worden behandeld, en

Leidsch Dagblad | 1875 | | pagina 1