De ofF.-van-gez. 2de kl. S. F. Kruyt, aan boord van Zr. Ms. wachtschip te Amsterdam, wordt met den laatsten dezer op nonactiviteit gesteld. Z. M. heeft benoemd tot rechter in de arrond.- rechtbank te Middelburg Jhr. Mr. D. G. Van Teylingen, rechter te Dordrecht; met ingang v. 1 April ïot griffier bij het kantongerecht te Terborg Mr. A. B. K. F. Schouten, adv. te Arnhemher benoemd tot burgem. van Onstwedde J. H. Reyn- ders, van Eersel F. Aerts, van Aarlanderveen A. P. Zaalberg, van Krimpen a. d. Lek J. G. Van Mierop; den majoor J. A. Chappuis, commandant der divisie kon. maréchaussée van N.-Brabant en Zeeland, op zijne aanvrage, op pensioen gesteld, ten bedrage van ƒ1300 'sjaars en hem den rang verleend van luit.-kolonel; bij de kon. rnaréch. benoemdbij de divisie van Noord-Brabant en Zeeland, tot luit.-kol. en commandant den majoor J. F. Meyer, commandant der div. van Limburg; bij de div. van Limburg, tot commandant den kapt. C. H. M. Verniers van der Loeff, van de div. van Noord-Brabant en Zeeland; in rang en ancienneteit overgepl. bij voornoemd wapen, div. Noord-Brabant en Zeeland, den 2den luit. F. F. E. Allard, van het 2de reg. inf. Gemengd Nieuws. Heden werd aan de Stadswaag alhier gewogen een varken, gemest door G. Belt te Zoeterwoude en geleverd aan W. A. Halderiet, dat het buitengewone gewicht heeft van 380 kilo. Gisterochtend tusschen 2 en 3 uren is te Rotterdam de boeierschuit van T. Corperaal door het stoomschip Roland aangevaren en dien tengevolge in de Maas gezonken. De opvarenden zijn door een roeibootje gered. Het vaartuig had geen licht op. In den nacht van Donderdag op V r ij - dag heeft H. Bruin, die ter zake van diefstal van steenkolen door de politie te Utrecht in verzekerde bewaring was gesteld, zich in de arrestanlenkamer door ophanging van het leven beroofd. Op de Vrijdag te Amsterdam gehouden paardenmarkt waren aan de lijn 245 paarden. De door de Hollandsche Maatschappij van land bouw uitgeloofde premie van ƒ300, voor den aan de eischen meest voldoenden dekhengst van in- landsch ras, leeftijd 3 tot 7 jaren, is behaald door J. L. Nijsingh, wonende in de gemeente De Wijk in Drenthe. Te Hellevoetsluis is Donderdag-avond een kind van twee jaar van de trap gevallen, ten gevolge waarvan het den volgenden morgen is overleden. Zekere Anna J., in Den Bosch alge meen bekend onder den naam van de Roode Ant, nu een e cude jongedochler van 70 jaren, die van dat zij de kinderschoenen uittrok een ongebonden en zedeloos leven leidde, bekroond door dronken schap, werd in November 11. uit de gevangenis ontslagen, waarin zij, om verschillende diefstallen, te zamen genomen 19 jaren doorbracht. Onlangs is zij, door den drank daartoe aangezet, weder schuldig gebleken aan diefstal van een wollen en een katoenen halsdoek, en alzoo in voorloopig arrest. Zij zal nu in hare hooge jaren voor de zesde maal zich voor den rechter moeten ver antwoorden en waarschijnlijk hare nieuwe over treding der strafwet met eenige jaren gevangenis boeten. Uit Boxtel wordt gemeld: Allerlei geruchten en schadebegroolingen, aangaande eene plaats gehad hebbende ontsporing op het stations- terrein alhier, geven aanleiding, dat wij dit feit ver melden en niet daarover zwijgen, zooals aanvankelijk ons plan was, omdat de geheele gebeurtenis zich be paalde tot eene botsing van twee locomotieven en tenders, bij gelegenheid van changement op het station, waarmede het reizend publiek niets te maken heeft. Toen namelijk de machinist Wilkes den laatsten trein naar Den Bosch had vervoerd en met locomotief en steenkolenwagen naar de loods te Boxtel terugstoomde, had deze het sein niet opgemerkt dat de baan onveilig was, ten ge volge waarvan de machine tegen en op eene an dere stoomde, waardoor de machinisten eenige lichte kneuzingen bekwamen, en de tenders enz. eene schade verkregen, welke door deskundigen op ongeveer 2000 geschal wordt, hetgeen allicht het geval is. De machinist W. is in zijne betrek king geschorst, en zal waarschijnlijk wegens on voorzichtigheid vervolgd worden. Het prov. gerechtshof van Zeeland heeft den burgemeester van Philipsland vrijge sproken, de overige beschuldigden gedeeltelijk vrij gesproken en de anderen tot 6, 4 en 3 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In het te Berlij n uitkomende humoris tisch blad de Montags-Zeitung leest men het volgende: Unser Krieg gegen die Atchlnesen. An Fiinfzig Millionen Golden auszugeben: Das ist uns nun gelungen Und hinzuschlachten Zwanzig Taiiseud [Menschenleben Das haben wir errungen Doch wirken weit er wir rnit unsrom Blut uiid [Eisen So sehr wir dabei leiden Urn uns als christliche Staatsman ner zu beweisen den gottverdammten Heiden! Die Regierung der Niederlande. Baron De Waldeck te Parijs heeft voor eenige dagen den 109den verjaardag zijner geboorte gevierd. Hij heeft als schilder naam ver worven, werkt nog eenige uren daags, geniet de beste gezondheid en heeft een zoon, slechts 24 jaren oud. Den 2 3sten dezer zal te St.-Orner in Frankrijk de muntverzameling van wijlen den heer De Wismes verkocht worden. Op bladz. 299 onder n°. 1985 van den catalogus dezer collectie komt een gouden reaal van Maximiliaan van Bourgondië voor, welk stuk een groote historische waarde bezit, omdat het slaan daarvan een der oorzaken geweest is van het uitbreken van den opstand der Bruggenaren in 1483. Deze munt, waarvan geen ander exemplaar bekend is, en onderscheidene andere evenzeer unieke "Vlaamsche munten, welke ook in den catalogus vermeld staan, maakten voor eenige jaren deel uit van het Koninklijk munt- en penningkabinet in Den Haag, doch werden door den directeur aan den heer De Wismes in ruil tegen Noordnederlandsche munten afgestaan. Onze numismaten hebben deze ruilingen met leede oogen vernomen, en men verzekert dal door onderscheidene genootschappen pogingen in het werk gesteld zijn, om de regee ring te bewegen, deze munten terug te bekomen. BUITENLAND. Frankrij k. Voor de commissie voor het voorstel De Cour celles zijn zes leden van de linkerzijde, zeven van de rechterzijde en twee van de uiterste rechterzijde benoemd. Naar men gelooft zullen de leden van de linkerzijde, in de minderheid zijnde, in over eenstemming met die van de uiterste rechterzijde een uitstel van de discussie trachten te verkrygen. Wordt dit uitstel verkregen, dan zou het rapport eerst na het reces worden ingediend. De, nationale vergadering heeft in de per manente commissie elf leden van de linkerzijde gekozen, twee die tot de groep van Lavergne en twaalf die tot de groepen van de rechterzijde be- hooren. In de bureaux der ministers wordt verklaard dat omtrent de ontbinding en de verkiezingen nog niets bepaald is. Het is onmogelijk het tijd stip der ontbinding vast te stellen; dit lang te voren te doen zou zelfs gevaarlijk zijn. Gedeelte lijke verkiezingen moesten tegengegaan worden, opdat in den lande vóór de algemeene verkiezing geen agitatie veroorzaakt werd. Diaitselilanci. Het Huis van afgevaardigden heeft, na gisteren voorgezette beraadslaging, de overige artikelen van het wetsontwerp tot intrekking der rijksbezoldiging van de katholieke bisschoppen onveranderd aange nomen. De verantwoordelijke redacteur van den Mercur, de heer Wendt, is wegens het openbaar maken der pauselijke encycliek tot een jaar ge vangenisstraf veroordeeld. Hij is dadelijk gekerkerd. Het O. M. eischte .twee jaren. Uit Birnbaum (Posen) wordt gemeld: Ter gelegenheid der jaarmarkt te Kahme hebben aldaar ongeregeldheden plaats gehad, waaraan alleen door hulp der gendarmerie een einde kon worden gemaakt. De beweging was gericht tegen den van staatswege aangestelden proost. Er is een gerech telijk onderzoek ingesteld. Spanje. De aanvrage om uitlevering van don Alphonsus, den broeder van don Carlos, is geschied naar aanleiding van de rechtsvervolging, tegen hem in gesteld door den rechter van instructie ter zake van de gruwelen, door de troepen onder de be velen van don Alphonsus te Cuen^a in Juli 1874 bedreven. Don Alphonsus is echter gewaarschuwd. Voordat door de Spaansche regeering de vereischte formaliteiten vervuld waren, heeft hij Beieren en Hessen, in welke landen hij zich het laatst her haaldelijk ophield, en die uitleveringstractaten met Spanje hebben gesloten, verlaten, en is volgens de N. F. Pr esse naar Weenen, volgens andere bladen naar Londen vertrokken. Van het oorlogstooneel zijn nog de volgende berichten aangekomenDe verliezen der Carlisten bij den aanval op Zudugaray worden op 200 man geschat. De Carlisten richten batterijen op op Monte-Garata, om Guetaria in brand te schieten. De liberale deputatie van Guipuzcoa en de offi cieren der vrijwilligers van St.-Sebastiaan hebben hun ontslag genomen ten gevolge van oneenigheid met de overheid. De versterkingen op den Monte- Serrantes zijn voltooid. De Univers deelt mede: Guetaria is ge sommeerd zich over te geven, vóór het bombar dement begint. Daar de stad een weigerend ant woord heeft gegeven, zullen de operaties weldra een aanvang nemen. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 19 Maart. Men gelooft dat het jongste incident betreffende de aansluiting der tramway een verwisseling van den groot vizier en van den Oostenrijkschen gezant ten gevolge zal hebben. Een depeche uit Rustschuk meldt dat Bucharest door overstrooming bedreigd wordt. WASHINGTON, 18 Maart. Er is een additio neel aitikel aan het handelstractaat met de Sand- wichs-eilanden toegevoegd, waarbij bepaald wordt dat geen maritiem of steenkolen-station aan eene natie afgestaan zal worden, uitgezonderd aan Noord-Amerika. WEENEN, 19 Maart. Het Huis van afgevaar digden heeft voor de tentoonstelling te Philadelphia credieten toegestaan en wel voor dit jaar een van vijftigduizend en voor het volgende jaar een van h onderdduizend gulden. BERN, 19 Maart. De Stendenraad heeft het beroep van bisschop Lachat tegen het ontzet uit zijn ambt verworpen. MUNCH EN, 19 Maart. De koning heeft het verzoek om ontslag van den minister van oorlog aangenomen en hem den rang verleend van gene raal der infanterie. LONDEN, 19 Maart. Het Hoogerhuis is tot 8 April uiteengegaan. De „General South-Ame rican Company (limited)" heeft hare betalingen gestaakt. Het passief wordt op 400,000 p. st. geschat, doch men verwacht dat de liquidatie gunstiger zal zijn, dan men aanvankelijk dacht. VERSAILLES, 19 Maart. De ministers, die in de afdeelingen het woord hebben gevoerd, her haalden de verzekering, door Buffet tegenover de commissie voor de prorogatie afgelegd, en volgens welke het kabinet zich niet uitlaat over de ont binding, maar de wetten kan opgeven, welker voor afgaande afdoening zij onmisbaar acht. Ter markt te Leiden aangevoerd. 19 en 20 Maart. Wintertarwe 22 hectoliter 8.00 a f 9.00. Zorner- tarwe 22 hectol. f 7.50 a/"8.00 Winterrogge 21 heet. /"7.00 a f 7.50. Zomerrogge 21 hectol. 6.00 a 6.50. Zoinergerst 24 hectol. f 7.25 a /"7.60. Chevalier-gerst 24 hectol. f 8.60 a f 9.00. Zware Haver 28 hectol. 5.50 a f 6.00. Lichte Haver 28 hectol. 4.25 a f 1.75. Dui- venboonen 11 hectol. f 9.00 a f 9.25 Paardenboonen 12 hectol. f 8.50 a 9.00. Ossen stuks a f Stieren, stuks f —.00 a f —.00 Kalfkoeien 45 stuks 140.00 a 255 00 Varekoeien 65 stuks 135.00 a f 195.00. Vette koeien 20stuks/'165.00 a /'285.00 Kalveren (vette) 50 stuks 30.00 a f 72.00 Kalveren (magere) 90 stuks 4.00 a ƒ6.00. Hamels (magere) 320 stuks 1 18.00 a f 22.C0 Hamels (vette) 44 stuks, f 24.00 a ƒ30,00. Varkens (magere) 40 stuks 15.00 a 28.00 Varkens (biggen) 80 stuks ƒ6.00 a /12.00. Grasboter 7040 kilogr., 1ste qualit. vat 66.00 a 70.00. Schei- 2de qualiteit vat 61.00 a 65.00; Grasboter lste qual. per kilogr. 1.65 a J 1.76; Schei- 2de qualiteit per kilogr. /"1.525 a/"1.62J. Lange Zwarte Turf 16000 dubb. hectol. ƒ0.25 a 0.276.

Leidsch Dagblad | 1875 | | pagina 2