LEIDSCI DAGBLAD. N°. 4520. A0. 1874. Donderdag 12 November. STADS-BERICHTEN. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommcrs0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 1—6 rtgekf 1.05. Iedere regel meern 0.171. Grootcrc letters naar plaatsruimte. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien de adressen om vergunning tot het houden van bergplaatsen van brandstoffenvan: 1°. NicolüaS Brum mei- kamp Jr., broodbakker, in zijn huis aan het Levendaal n°. 82 en in zijn pakhuis in de Wielmakerssteeg n°. 21; 2°. Bernardus Van Dorsten Bz., broodbakker, in het pakhuis aan het Levendaal n°. 373°. Jacob Gabes, koopman, in zijn huis aan de Oude Heerengracht n°. 7; 4°. Johannes Jacobus Huij, koopman, in zijn pakhuis en daarachter gelegen schuur aan de St.-Jacobsgracht n°. 24 en in het pakhuis in de Kijfhoekstraat n°. 11; 5°. Abraham en Bartholonieus De Kier, kooplieden, in hunne pakhuizen aan de Langegracht n°. 53 en in de Rijneveststeeg n°. 10; 6°. J. J. Krantz Zoon, fabri kanten, in hunne perceelen aan de Langegracht n°. 13 en in de Zandstraat n°. 3; 7°. Wybe Pieters Osinga, koop man, in zijn pand in de Koppenhinksteeg n°. 8; 8°. Leen- dert Warmenhoven, broodbakker, in zijn pakhuis aan de Langebrug n°. 61; en 9°. Jacob Jans Wijntjes, koop man, in zijne pakhuizen aan de Heerengracht n°. 112 en 132; Gelet op art. 4 van het Koninklijk besluit van 31 Januari 1824 Staatsblad n°. 19); Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en be woners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informaliën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Maandag den 16den November aanstaande, 's voormiddags te elf uren; zullende de belanghebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen die verzoeken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij ver zuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, den llden November 1874. LEIDEN, 11 November. Heden is aan de hoogeschool alhier bevorderd tot doctor in de rechten de heer J. DfAulnis de Bourouill, met acad. proefschrifthet inkomen der Maatschappij, eene proeve van theoretische staathuishoudkunde. Velen met ons zal het genoegen doen te vernemen, dat evenals verleden jaar ook dezen winter onder leiding van den heer Wetrens vier soirées voor kamermuziek zullen gegeven worden, en de herinnering aan het genot toen gesmaakt zal ongetwijfeld menigeen bewegen ook nu weder van de aangeboden gelegenheid gebruik te maken. De toegangsprijs wordt gesteld op 99 ets. de persoon voor iederen avond, terwijl de leden der Maatschappij voor Toonkunst alhier voor al de uitvoeringen met eene dame toegang kunnen hebben voor f 2. De lijsten ter inteekening zullen eerstdaags aan de leden worden aangeboden. Naar wij vernemen zullen er vanwege de Vereeniging tot bescherming van dieren in den loop van dezen winter door den heer Van Boekeren eenige lezingen gehouden worden overOnze Huisdieren. De toegang zal vrij zijn. Voor de vervulling der vacature voor ge meente-architect te Harlingen zijn door B. en Ws. voorgedragen de heeren C. C. Van Rijsbergen, te LeidenJ. N. Breebaart, te UtrechtD. Toe poel, te Deventer; H. Wind, te Onderdendam; S. Wierda Wzn., te Amsterdam, en J. Kruisweg, te Harlingen. Het N. v. d. Dag heeft een schrijven van generaal Van Swieten ontvangen, waarin deze ver zoekt mede te deelen, dat hij, hoewel dankbaar voor het denkbeeld, dat zich eene commissie zou vormen om hem een eeresabel aan te bieden, het toch niet gaarne tot uitvoering zou zien komen. Dientengevolge vindt het N. v. d. D. geene vrijheid het denkbeeld verder te ondersteunen, en zullen de ontvangen f 100, overeenkomstig den "wensch van den inzender, overgemaakt worden voor de gewonden en zieken in Atjin. De heer J. H. Krelage, te Haarlem, is dezer dagen, met het oog op zijne verrichtingen op het gebied van tuinbouw en plantkunde, be noemd tot eerelid en meester van het „Freie Deutsche Hochstift" te Frankfort aan den Main. De heer Henry Turing is tot Britsch vice- consul te Rotterdam benoemd, en als zoodanig door het Nederlandsch gouvernement erkend. De Ned. Bank had op 9 Nov. bij een muntmateriaal van f 135,595,808.68s voor eene som van f 113,507,677.63 minder aan bankbilr jetten in omloop dan waartoe zij gerechtigd is, terwijl het muntmateriaal op zijne beurt 45,403,071.05 meer bedraagt, dan in verhouding tot de schuldvorderingen tot dekking noodig zou wezen. De audiëntie van den minister van binnen- landsche zaken zal a. s. Zaterdag niet plaats hebben. Z. M. heeft aan H. B. Gouche, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als commies voor de schrifturen en den buitendienst bij het kantoor van waarborg der gouden en zilveren werken te Amsterdam, behoudens aanspraak op pensioen, zijnde genoemde betrekking opgeheven, en benoemd: tot comm.-sternpelaar voor den waarborg te Amster dam, E. G. W. Piper, thans te Schoonhoven; te Schoonhoven, H. G. Beekhuis, thans aide-es- sayeur te Leeuwarden. Z. M. heeft aan mej. A. M. C. De Leeuw, in Den Haag, vergund hot aannemen en dragen der herinnerings-medaille van den oorlog 1870 1871 voor niet-strijdenden, haar door Z. M. den Duitschen Keizer, Koning van Pruisen, geschonken aan Dr. W. F. R. Suringar, hoogleeraar te Leiden, vergund het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van de Kroon van Italië, en aan J. H. Krelage, te Haarlem, der versierselen van offic. derzelfde orde, hun door Z. M. den Koning van Italië geschonkenben. tot griff. bij het kantonge recht te Waalwijk A. J. Rant, cand.-notaris aldaar; tot 2den luit.-kwartierm.bij het 1ste reg. inf., den serg. W. Mulder, van het 5de reg. inf.; bij het 2de reg. inf., den serg. L. J. Mulder, van het corps; bij het) 5de reg. inf., de serg. J. H. Marckelbach, van het 1ste reg. vest.-art., en S. Hissink, van het 1ste reg. inf.; bij het 8ste reg. inf., den wachtm. H. J. Avelingh, van het 3de reg. huzaren, en den serg. J. A. Keukenmeester, van het reg. grenadiers en jagershij het reg. veld-art., den serg. J. H. K. M. Van Kesteren, van het 5de reg. inf.; tot 2den luit.-kwartierm. bij het personeel der milit. administratie van het leger in Ned.-Indië, den serg. M. T. A. Kempers, van het instr.-bataljonden serg. D. A. Caminha. van het 5de reg. inf., de serg. II. Prins en J. H. Van Baar van Slangenburgh, van het 8ste reg. inf.; den serg. J. D. P. Soeterik, van het reg. grenadiers en jagers. Gemengd Nieuws. De officier van justitie te Rotterdam verzoekt opsporing en aanhouding van twee vreemde zeelieden, waarschijnlijk Italianen, van welke éen oud 30 jaren, die verdacht worden van een aldaar in den vroegen morgen van Zaterdag jl. gepleeg- den manslag. De oplichter, die indertijd uit Madrid naar alle landen van Europa brieven schreef, waarin hij aan de geadresseerden het voorstel deed hem behulpzaam te zijn in het opgraven van een door hem bedolven schat, bestaande uit diamanten van eene vorstin, andere kostbaarheden en muntstukken, heeft zijn bedrijf nog niet opgegeven; althans is hij een handelaar te Amsterdam weder zulk een schrijven ontvangen, insgelijks uit Madrid gedag- teekend. Uit Leuven wordt gemeld, dat Zondag- avond te 8 uren op korten afstand van de stad de trein, die van Mechelen kwam, in den personen trein van Leuven naar Brussel is gereden. Het ongeluk wordt toegeschreven aan de dikke rnist, daar alle signalen en excentrieken goed gesteld waren. Vier a vijf waggons van den Leuvenschen trein zijn geheel verbrijzeld en verscheiden personen gewond en gekneusd. Een priester uit Brussel, die op 't oogenblik van den schok uit den wagen sprong, is op 't hootd terechtgekomen en heeft dientengevolge den schedel verbrijzeld. Hij was onmiddellijk een lijk en de eenige, die bij 't onge val omkwam. Reeds te 11 uren was door het spoorwegpersoneel de lijn weder voor het verkeer vrijgemaakt. KOLONIËN. BATAVIA, 6 October. De voornaamste Nederlandsche ingezetenen van Samarang hebben een adres van adhaesie inge diend aan de van Batavia uitgegane petitie tegen de invoering van nieuwe belastingen. Te Djokdja is het tentoonstellingsgebouw ingestort. Acht personen werden daarbij min of meer zwaar gekwetst. Door den militairen tevens civielen bevel hebber te Atjin is, onder dagteekening van 2 dezer, via Pinang het volgende getelegrapheerd Versterkingen Langkroek 28 September, ge nomen en bezet. Slechts twee lichtgewonde min deren. Vijand verrast, vluchtte. Ziektetoestand stationair. Aan een nader telegram van dien bevelhebber van denzeltden datum wordt nog het volgende ontleend 28 September. In Langkroek en Lampoeloe onder overste Wiegand 8 benlengs genomen, 11 vuurmonden veroverd; van vijand 4 gesneuvelden en '1 gewonde, wij bekwamen 2 lichtgewonden. Twee punten in Langkroek, één in Lamara bezet, hierdoor sleutel 3 Moekims in ons bezit. 29 September. Bezetting Lampoeloe ingerukt. 1 October. Afgeloopen week 12 cholerageval len, waarvan 1 hersteld, 9 overleden; bij open- kappen terrein 6 gewonden hekomen. Door den gonvernenr-geueraal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen. Civiel Departement. Verleend: een twecj. verlof naar Earopa, wegens ziekte, aan den bargeropnemer in het gouvern. Celebes en onderb. H. Th. zn Dohna; een tweej. verlof naar Ned., wegens ziekte, aan den commies 3de kl. bij den postd. G. J". A. Boniet, en aan den 2den halpond. aan de openb. lag. school te Malaug J. B. Kamp3chnur. Benoemd: tot commies 3de kl. bij den post- cn telegraafd. A. Ehrencron, L. Van Hotten, J. Ch. Holtzapffel en J. D. Volmerink; tot denrw. bij den land raad te Baitenzorg, G. A. Maas; tot opziener lste kl. bfl de kina-colt. F. A. Van Honk. Verleend: een verlof naar Europa voor den tijd van een jaar, wegens meer dan 15 jaren onafgebr. dienst in Ned.-Indic, aan den bisschop van Tranopoli i. p. i. apostol. vicaris en pastoor van Batavia, A. C. Claessenseen tweej. verlof naar Ned., wegens ziekte, aan den contr. 2de kl. J. F. Kooman; benoemd: tot contr. 2de kl. bij bet binnenl. bnstnur op de bezitt. bniten Java cn Madura, P. N. Van Doorninck; tot comm. 2de kl. bij den post- en telegraafd. H. W. G. L. Doeve; tot administrateur, der tinmijnen van het district Djeboe3, R. De Adelhart Toorop; tot admin. der tinmijuen van het district Koba, L. E. Gude; tot teekenaar by het bureel van het mijnwezen, G. O. Croes; tot contr. lste kl. F. H. Van Hengel; tot contr. 2de kl., M. Th. J. A. Keus; tot adsp.-contr., F. Fokkens Jr. Departement van Oorlog. Verleend: Een twecj. verlof naar Ned. wegens ziekte, aan den 2den luit. der inf. F. W. Kuhu. Ontslagen: op verzoek, eervol, nit Zr. Als. mil. dienst, de offic.-van-gezondh. 2de kl. A. Feikema, met vergunning de

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 1