Da heeren J. P. Hofstede, hoofddirecteur der posterijen, en C. W. baron Sweerts de Landas Wyborgh, directeur van het postkantoor te Rot terdam, zijn benoemd tot vertegenwoordigers der Nederlandsche regeering op het internationaal postcongres, hetwelk in de volgende maand te Bern zal worden gehouden. De gewone audientiën van den Minister van justitie en van oorlog zullen op Woensdag 5 en Donderdag 6 dezer niet plaats hebben. Het stoomschip Prins van Oranjevan Nieuwediep naar Batavia, ging 29 Juli, te 6 uren des ochtends, het Kanaal in, arriveerde te Suez 31 Juli des middags en vertrok van daar denzelfden dag te 2 uren namiddag; de Conrad van Batavia naar Nieuwediep, is 30 Juli van Batavia naar Padang vertrokkende Prinses Amaliavan Nieuwediep naar Batavia, arriveerde te Padang 23 en te Batavia 31 Juli, en heeft, ge voerd door kapt. Fabritius, van de stoomvaart maatschappij Nederland, zyne eerste reis van Nieuwediep, via Southampton en Napels, naar Padang volbracht in 37 dagen, met inbegrip van alle oponthoud, zijnde een etmaal voor het pas- seeren van het Suez-kanaal en vijf dagen opont houd in Southampton, Napels en Port-Said, of 31 etmaal sloomens, gelijkstaande met eene ge middelde snelheid van ruim 11 mijl per wacht. Het stoomschip Hamptonkapt. R. J. Black- lin, vertrok 30 Juli van Batavia naar Rotterdam; de John Bramall verliet Port-Said 30 Juli, op reis van Batavia naar Rotterdam. Met de vischloggers Amsterdam Ischip per Boots, en Amsterdam II, schipper Kaars, van de haringvisscherij te Nieuwediep terugge keerd, zijn aangebracht 276 ton volle pekelharing, 9 ton zoutevisch, behalve de ongeveer 100 ton volle haring, door hen op de visscherij aan de jagers afgezet. Bij het admissie-examen voor de Kon. Mil. Academie te Breda zijn van de 43 adspiranten, die vooraf werden goedgekeurd, 29 voor den dienst toegelaten. Met betrekking tot het getal adspi ranten is deze uitslag niet ongunstig te noemen, maar als men zich herinnert, dat er 148 plaatsen waren opengesteld, dan is dit getal zeer gering. Met 17 Augustus worden geplaatst aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip Curasao de luit.-ter-zee 1ste kl. L. J. E. Hajenius, als lste off.; de luits.-ter-zee 2de kl. J. D. A. Neder- burgh, W. A. Buytendijk, O. Kreet de Virieu em Jhr. W. Laman Trip; de adelb. lste kl. O. H. Kuyck, C. F. De Ruyter de Wildt, R. Betz en H. Rudolph; de off. van gez. lste kl. Dr. D. Hellemade off. van gez. 2de kl. Dr. G. A. Haremaker; de off. van adm. lste kl. J. H. C. Ten Hove, en de scheepskl. J. F. De Meester en en H. A. Engeringh. Z. M. heeft aan J. H. Schultz van Haegen, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als notaris te Dordrecht, en benoemd tot notaris binnen het arrond. Dordrecht, standpl. Dordrecht, Mr. J. D. Schultz van Haegen, advocaat en cand.-notaris aldaarbenoemd tot lid van het college van regenten over hel huis van arrest te Winschoten D. A. Tholen, tabaksfabrikant aldaar; tot direc teur van een der rijkstelegraafkantoren den telegr. 2de kl. H. Fluyl, wien het beheer van het met dienzelfden dag vereenigd post- en telegraafkantoor te Druten is opgedragen. Gemengd Nieuws. Hedenmorgen bij halfnegen hebben J. W. H., wonende in de Ververstraat, en B. L., wonende aan het Levendaal, die als timmer lieden in de kazerne van het 4de regiment infan terie aan de Galgpoort werkzaam waren, door het uitglijden van een houten Irap verwondingen bekomen, waarbij eerstgenoemde persoon een been gebroken heeft, terwijl de ander eenige kneu zingen aan borst en lendenen bekwam. Zij zijn onmiddellijk naar hunne woningen vervoerd ge worden. Aangaande de invrijheidstelling van de jonge dochter in Den Haag, die onder ver denking van kindermoord eenige weken in preventieve hechtenis heeft doorgebracht, wordt nader vernomen, dat dit geschied is op grond dat hare bekentenis noch door getuigen, noch door aanwijzingen kon worden bevestigd. Een allertreurigst ongeluk vond Zaterdag-nacht te Vlaardingen plaats. Een zesjarig knaapje lag nevens zijn twee zusjes rustig te slapen, toen de moeder omstreeks twee uren na middernacht met de petroleumlamp in de hand het bed naderde om naar de kinderen te zien. Op dit oogenblik sprong de lamp vaneen en de brandende olie kwam op het bed, op het hoofd en ook in den mond van het jongentje neder, zoodat het kind na een smartelijk lijden twee uren later stierf. Verleden week heeft te Wanneper- veen een jongeling van ongeveer 22 jaren, die door een paar jongens van 13 en 14 jaar met zand gegooid en met stokslagen bedreigd werd, in drift een dier jongens met een stok dermate op 't hoofd geslagen, dat men voor 't behoud van diens leven vreest. De justitie bemoeit zich met de zaak. Als aanleiding tot de standjes op de Amsterdamsche beurs wordt door sommige bladen medegedeeld, dat de heer S., die bij speculaties in dividenden verloren had en 60 pCt. heeft be taald, verklaard heeft wel de volle 100 pCt. te kunnen betalen, maar dat niet te willen. Daaruit is bij een deel der beursmannen verbittering ont staan, en zóo kwam het, dat men den man in den effectenhoek niet wilde toelaten en van de beurs drong. De notaris A. A. V. te Sas-van-Gent, voor een paar weken gearresteerd, is Zaterdag in vrijheid aldaar wedergekeerd. De raadkamer van het provinciaal gerechtshof in Zeeland heeft hem, wegens het eerste der hem ten laste gelegde feiten, verwezen naar de openbare terechtzitting, doch omtrent het tweede verklaard, dat er geene termen tot terechtstelling bestaan, en tevens zijne invrijheidstelling bevolen. De vacantiekamer van den Hoogen Raad nam Zaterdag kennis van een beroep in cassatie, ingesteld door zekeren K. De Jager, tegen een arrest van het Prov. Gerechtshof in Noord-Holland, waarbij bij ter zake van poging tot moord is veroordeeld tot 7 jaren tuchthuis straf. Deze requirant, zich bevindende in het huis van correctie te Hoorn, tot het ondergaan eener tegen hem uitgesproken straf, had op een der bewaarders van genoemd huis aangelegd, omdat deze wel eens ongunstige rapporten omtrent hem ingeleverd had. Hij had dan ook het stellige voornemen opgevat, den bewaarder lste klasse F. overhoop te steken. Den 20sten Dec. van 't vorige jaar wapende De J. zich met eene ge opende schaar, die hij bij zijn kleedermakerswerk gebruikte, en wachtte, dit voorwerp met een touwtje aan zijn hand bevestigd hebbende, de komst van den bewaarder al. Toen deze zich in de cel, waar de gevangene was opgesloten, vertoonde, gaf hij hem met een der scherpe punten een steek in de zijde, onder het uitroepen der woorden: „daar verrader, nu zal je geen valsche rapporten meer van mij opmaken." In eene worsteling, die toen volgde, bekwam F. ook nog eenige lichte verwondingen aan het hoofd, maar hij werd al spoedig door andere gedeti neerden ontzet. Uit een geneeskundig onderzoek bleek, dat de wonde, in de zijde toegebracht, meer dan waarschijnlijk voor 't leven gevaarlijk zou zijn geweest, indien de steek niet op eene rib ware afgestuit. Door van des daders wil onafhankelijke omstandigheden werd dus diens toeleg verhinderd, en op 6 Jan. van dit jaar was de bewaarder weder zoover hersteld, dat hij zijn werk kon hervatten. Het nu behandelde beroep in cassatie werd door geene middelen gemotiveerd, en er was ook geen verdediger tot toelichting daarvan verschenen. Advocaat-generaal Polis nam daarom dadelijk conclusie. Hij zag zich ambtshalve verplicht de vernietiging van het arrest te vragen, voor zooveel de qualificatie en de opgelegde straf betreft. De requirant had terechtgestaan, nadat hij vroeger door het Hoog Militair Gerechtshof in hooger beroep tot drie jaren kruiwagenstraf was veroordeeld, o. a. wegens diefstal. Dit leverde eene verzwarende omstandigheid op, waarop het Hof niet heeft gelet en had moeten letten. Adv.- gen. concludeerde mitsdien tot vernietiging van het arrest, en ten principale veroordeeling van den req. tot zoodanige straf, als zal bevonden worden te behooren, in aanmerking nemende de vroegere veroordeeling van langer dan een jaar. Den 19den Aug. zal de Hooge Raad uitspraak doen. De brand te Liverpool heeft groote schade aangericht. Ieder die ooit in Liverpool geweest is, herinnert zich de prachtige vlottende los- en ligplaats voor stoombooten op de Mersey. Een groot perron, van 700 meter lang, rustte op houten balken, die, gesteund door een ijzeren onderbouw, op ijzeren ponions waren vastgeklonken. Een aantal ijzeren bruggen verbonden de verschil lende hoofden met dit plankier, dat met de eb en vloed op en neder ging en 250,000 p. st. gekost had. Men was juist bezig met het aan brengen van verbeteringen, die nog een ander roillioen zouden gekost hebben, toen Dinsdag middag om drie uur brand uitbarstte op het oostelijk gedeelte van het reusachtig gevaarte. Een gasontploffing had plaats, terwijl de loodgieters een nieuwe pijp legden, en binnen een half uur stond het geheele plankier in vlam. De brand woedde zoowel onder als boven de zware balken, en ofschoon men de planken overal opbrak, kon men de vlam niet meester worden. De brandweer, door honderden vrijwil ligers geholpen, wierp stroomen water uit stoom- en handbrandspuiten op het hout, doch niets mocht helpen. Al de gebouwen, die op het drij vende gevaarte stonden en die grootendeels voor kantoren, emigranten-verzamelplaatsen en restau rants dienden, waren binnen het kwarlier ver nield, en tot de ijzeren pontons toe brandde alles af. Al de schepen, die eenigen tijd groot gevaar liepen, zijn gered. BUITENLAND. Duitschland. De Nordd. Ztg. verneemt, dat tot het zenden van een Duitsch eskader naar Spanjes noordkust slechts aanleiding gaf de bezorgdheid, dat het leven en de eigendom van in Spanje vertoevende Duit- schers gevaar kon loopen. Die bezorgdheid wil men wegnemen. De bevelhebber van het eskader zal in dezen zin instructies krijgen. Omtrent het gepantserd eskader, dat Duitsch land bezig is op den Rijn te vereenigen, is thans* het volgende bekend. De kern der flotille bestaat uit de twee Fransche kanonneerbooten, welke door de Duitschers in den oorlog van 1870/71 op de Loire werden genomen. Onlangs zijn bovendien twee soortgelijke vaartuigen op de werven der Weser-maatschappij voltooid en den 15den Juni te Coblentz aange komen, waar zij voorloopig in de nabijheid der monding van den Moezel voor anker liggen. Om trent die vaartuigen heeft een correspondentie in de Norddeutsche Allgemeine Zeilung het volgende gemeld. Zij zijn 100 voet lang, 211 /2 breed en 8 ll2 voet diep. "Wanneer zij geheel gewapend en uitgerust zijn, hebben zij een diepgang van 6 voet; zij zijn voorzien van een machine van hooge drukking van 60 paardenkracht, waarmede een snelheid van 9 mijlen in het uur kan worden verkregen; zij kunnen zoowel zeilen als stoomen en hebben een schroef, drie masten en een boegspriet. De machine-kamer benevens de ma gazijnen voor buskruit en projectielen liggen, bij volledige wapening, onder de waterlinie en zijn bovendien, zoowel van boven als op de zijden, tegen vijandelijke projectielen beschut door ruim ten met steenkolen gevuld. De wapening bestaat uit twee stukken geschut van 12 cm., opgesteld in een draaienden toren van plaatijzer ter dikte van 7 cm. De pantsering dier vaartuigen heeft dezelfde dikte; 60 matrozen met 6 officieren maken de bemanning van elk der vaartuigen uit, die in oorlogstijd nog wordt versterkt met 50 man infanterie. Volgens de Revue Milit. Suisse zal het aan tal dier monitors op 12 worden gebracht. De bestemming der flotille is, de verbinding tusschen Coblenz en Ehrenbreitstein te verzekeren, de brug te Rheinhausen te verdedigen, een vijand den. overtocht over den Rijn te betwisten en het ge deelte van dien stroom tusschen Maintz en Wezel te verdedigen. De diepgang der vaartuigen zou niet toestaan hen boven Maintz te gebruiken. Dc Revue maakt echter gewag van een diepgang van slechts 5 voet en acht hen ook te bezigen op den Moezel tot Thionville (Diedenhoven) en op. andere zijrivieren van den Rijn.

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 2