LEIDSCH DAGBLAD. N". 4416. A0. 1874 Maandag 6 Juli. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1. Franco per posl1-40. Afzonderlijke Nommersn 0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels.f 1.05. A' Iedere regel meern 0,17£. Grootcre letters naar plaatsruimte. STADS-BERICHTEN. KENNISGEVING. De COMMISSARIS DES KONINGS in de Provincie ZUID HOLLAND, Gezien het besluit van de Gedepateerde Staten van den 30sten Juni 1874, n°. 57, Gelet op art. 11 der wet van den 13deu Juni 1857 Staats blad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voornoemd beslnit door de Ge-depnteerde Stalen is bepaald, dat de afzon derlijke j achten op waterwild voor dit jaar zijngeopend op Maandag den 27sten Jali aanstaande, en dat mitsdien van dat tijdstip af de uitoefening der jachtbedrijven, vermeld in art. 15 litt. d, f en h der wet op de jacht en vis- seherij, is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de be paling van art. 1 van het reglement op de uitoefening der jacht en visscherij in deze Provincie, krachtens welke die jachten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stran den, oevers van meren, plassen, rivieren en moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden af gekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en inde Nederlandsche Staatscourant worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd, F O CK. 's Graveuhage, den 2den Juli 1874. De BURGEMEESTER van LEIDEN, Gezien art. 21 der wet van 4 December 1872 Staatsblad n°. 134); Brengt ter kennis van de ingezetenen dat in de afge- loopen week geene personen aan de Mazelen zijn over leden. En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaat sing in de Leidsche Courant. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 4 Juli 1874. v. d. BRANDELER. "Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag den Oden Juli '1874, 's namiddags te twee uren. LEIDEIN, 4 Jali. Gedurende deze week zijn dagelijks in het Werkhuis alhier opgenomen van 86—97 vol wassen personen en van 3237 kinderen. Aan de zwem- en badinrichting Rhynzigt zyn gedurende deze week 1555 baden genomen. De werkzaamheden hij de overgangs-examens van de leerlingen der Hoogere Burgerschool alhier zijn geregeld als volgt: Dinsdag 7 Juli, aardrijkskunde 1ste kl. 9 u.; cijfer- en stelkunde 1ste kl. 9 u. 30 m.aard rijkskunde 2de kl. 10 u. 15 m.; Engelsche taal 3de kl. 10 u. 45 m.geschiedenis 2de kl. 11 u. 30 m.; staatsinrichting 3de kl. 1 u. 30 m. aardrijkskunde 3de kl. 2 u.geschiedenis 3de kl. 2 u. 30 m.aardrijkskunde 4de kl. 3 u.ge schiedenis 4de kl. 3 u. 30 m. Woensdag 8 Juli, Fransche taal 1ste kl. 9 u. Engelsche taal 1ste kl. 9 u. 45 m.; Fransche taal 2de kl.a 10 u. 30 m.; Hoogduitsche taal 3de kl. 11 u.meetkunde 3de kl. 1 u. 30 m.Engel sche taal 3de kl. 2 u.Fransche taal 3de kl.6 2 u. 30 m., 2de kl. 3 u.Hoogduitsche taal 2de kl. 3 u. 30 m. Donderdag 9 Juli, Nederlandsche taal 1ste kl. 9 u.; geschiedenis 1ste kl. 9 u. 30 m.Hoogduit sche taal 1ste kl. 10 u.; scheikunde 4de kl. 10 u. 30 rn.Nederlandsche laai 4de kl. 11 u.han delsrecht 4de kl. 11 u. 30 m.; staathuishoudkunde 4de kl. 1 u. 30 m.; Fransche laai 4de kl. 2 u. Nederlandsche taal 3de kl. 2 u. 45 m., 2de kl. 3 u. 15 m. Vrijdag 10 Juli, cijfer- en stelkunde 2de kl. 9 u.meetkunde 2de kl. 9 u. 45 m.natuurlijke historie 2de kl. 10 u. 30 m., lste kl. 11 u. kosmographie 4de kl. 11 u. 30 m.; natuurlijke historie 3de kl. 1 u. 30 m.; wiskunde 4de kl. 2 u.; natuurlijke historie 4de kl. 2 u. 30 m. Engelsche taal 4de kl. 3 u.Hoogduitsche taal 4de kl. 3 u. 30 m. Het Ned. stoomschip Maduravan Nieuwe diep naar Batavia, is Donderdag-avond te South ampton aangekomenalles wel aan boordhet stoomschip Prinses Amaliavan Nieuwediep naar Batavia, is 3 Juli te Port Said aangekomen. De gewone audiëntie van den Minister van Financiën zal Donderdag 9 dezer niet plaats hebben. Openbare vergadering van den Ptaad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, a. s. Woensdag des middags te 12 uren. Gisteren is te Amsterdam, na afgelegd examen, tot arts bevorderd de heer Dr. F. M. Cowan, officier van gezondheid 2de kl. bij de marine. Men schrijft uit Vlaardingen, dd. 3 dezer Van den commandeur aan boord van den laatsten haringjager is bij commissarissen der haringja- gerij heden bericht ingekomen dat hij den tweeden jager 26 Juni, den vierden jager 29 Juni had afgeladen en naar huis gezonden en dat nog haring genoeg boven water was om den derden jager (die niet te zien was) af te laden. De heer David Van der Keilen Sr. heeft ter gelegenheid van het hem verleend eervol ontslag als eerste graveur aan's Rijks Munt als aandenken een gouden, een zilveren en een bronzen medaille ontvangen, waarop aan de voor zijde zijn beeltenis, met naam en titel, en aan de keerzijde een krans van lauweren en eikels, bevattende de woorden„Bij de vervulling van vier-en-vijftig jaren trouwe, eerlijke en ijverige plichtsbetrachting 18201874"; verder om den krans de woorden: „Hem als bewijs van hoog achting door al de Munt-beambten aangeboden, 30 Juni 1874." De stempel dezer medaille werd vervaardigd door den thans tot eersten graveur benoemden heer J. P. Menger. Voor den dienst van den waterstaat en de burgerlijke openbare werken in Nederlandsch- Indië zijn benoodigd negen adspirant-ingenieurs, Zy, die genegen zijn zich daartoe te verbinden, kunnen zich, tot en met 25 Juli a. s., bij ge zegeld request tol het Dep. van Koloniën wenden. Aan praktisch ervaren ingenieurs zal de voorkeur worden gegeven. Bij besluit van den gouv.-generaal van Ned.- Indië, dd. 26 April 1874, n°. 20, is aan J. G. Koker, tegen eene pachtsom van f 3.10 per bouw, in erfpacht afgestaan een perceel woeste gronden van nagenoeg 500 bouws, gelegen in de residentie Madioen, district Kanigoro. Bij beschikking van den Minister van Justitie is de heer H. A. Regenbogen, thans directeur van het huis van burgerl. en milit. verzekering te Arnhem, in diezelfde betrekking overgeplaatst te Maastricht, terwijl in diens plaats is benoemd de heer J. Steeter, directeur van het vereenigd huis van arrest en provoost te Haarlemde eerste bewaarder in het huis van burgerl. en milit. verzekering te Groningen, A. Gosker, be noemd tot cipier in het huis van arrest te Alkmaar. De luit. ter-zee lste kl. C. J. Marinkelle, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost- Indië en den 25sten Juni jl. in Nederland terug gekeerd, wordt met dat tijdstip op non-activiteit gesteld. Gemengd Nieuws. Te Gouda is Donderdag zekere SL., knecht by den heer De J., die uithoofde van de geweldige warmte zijn pet had afgezet, terwijl hij buiten aan 't werk was, plotseling dood neer gevallen. Gistermorgen omstreeks 3 uren is te Giessen-Nieuwkerk de bliksem geslagen in den kerktoren, welke onmiddellijk in vlam stond. Door de ijverige pogingen van den burgemeester, die slechts half gekleed terstond op de plaats des onheils tegenwoordig was, en met behulp eener glazenspuit, gevoed door in emmers aangebracht water, werd de brand aanvankelijk beperkt, en later door de inmiddels in werking gebrachte brandspuit geheel gebluscht. Naar men verneemt zullen er ern- stige pogingen aangewend worden om de op het strand bij Huisduinen zittende stoomboot König Wilhelm af Ie brengen. Een Engelschman heeft aangenomen, haar binnen of over twee maanden te Nieuwediep in de haven te brengen. Bij vonnis vandenkrijgsraadzijnvier huzaren, die onlangs zonder verlof uit Venlo een uitstapje naar 's-Hertogenbosch, hnnne geboorte plaats, maakten, te dier zake schuldig verklaard aan afspraak tol desertie in tijd van vrede door meer dan twee militairen, door werkelijke desertie gevolgd, gepaard aan verzachtende omstandighe den, en veroordeeld ieder tot het afnemen en verlies der kokarde gedurende zes maanden en drie maanden detentie. Te Gorcum werd Donderdag gevan- kelyk binnengebracht zekere De H. uit Sliedrecht, verdacht van zijne woning opzettelijk te hebben in brand gestoken. De justitie heeft zich onmid dellijk naar die gemeente begeven, ten einde de noodige informatiën in te winnen. Te Schooten is gisternacht eene boer- derij van den heer Korthals totaal door het vuur vernield. Men vermoedt dat de bliksem de oor zaak van het onheil is. De bewoners zijn na veel moeite gered. Voor vijf vacante plaatsen als dag- schryvers a bij de controle der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen, hebben zich adspiranten aangemeld. Woensdag-avond had te Amsterdam aan het Oetgenspad, buiten de Weesperbarrière, een treurig ongeval plaats. Een twintigjarig meisje, dat in een koffiehuis behulpzaam was bij de schoonmaak, stond op het deksel van den water ketel, die in een fornuis was gemetseld. Het deksel brak onder haar en zij viel in het ziedend nat. De ongelukkige had nog de tegenwoordigheid van geest om in een nabijzijnde sloot te springen zij is naar het gasthuis vervoerd en heeft zoo zware brandwonden bekomen, dat men voor haar leven vreest. Ten vervolge op het bericht omtrent het droevig geval te Üsquert wordt medegedeeld, dat het oudste der gewonde kinderen overleden is, doch dat het jongste, een achtjarig meisje, buiten gevaar schijnt te zijn. De ongelukkige moeder was volgens de laatste berichten ook nog in leven, ofschoon men het ergste kan tegemoet- zien. De 2 4-jarige zoon van de wed. v. S. die Donderdag-avond laat de paarden uit stal naar de renbaan achter het gemeentebadliuis te Scheveningen wegbracht, is gisterochtend in het

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 1