LEIDSCH DAGBLAD. 1 N°. 4382. A0. 1874. Woensdag 27 Mei. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maandenf 1. Franco per posl1.40. Afzonderlijke Nommersn 0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES Van 1—6 üigclsf 1.05. "*~5 Iedere regel meern 0.17i. Groolcrc letters naar plaatsruimte. STADS-BEKICHTEX. V dag 9*. 10°. 11®. 120. 13°. 140. 15°. 16°. 17 18°. 19' 20' ergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donder- 28 Mei 1874, des namiddags te twee uren. Ondenoerpen. Benoeming van een lid der plaatselijke Schoolcommissie. 104) Idem van een onderwijzer der 2de klasse aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (110) Voordracht tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de school n°. 2 voor minvermogenden. (105 en 115) Staten van af- en overschrijving op dc begrooting, dienst 1873. (100 en 121) Missive van de Gedepnteerde Staten van Zuid-Holland, be trekkelijk eene aanvulling van het Kon. bcslait van 5 Mei 1850 (Stbl. n°. 23) ten aanzien van watertollen. (107) Voordracht betrekkelijk de tolheffing aan den Rijnsburger- vliet (108 en 127) Verzoek van de firma De Heyder en O. om een put te doen maken in de Nieuwe Waardstraat. (109) Voordracht tot onderhandsche verhuring van het huisje buiten de voormalige Wittepoort. (111 en 121) Suppletoire hegrooting, dienst 1874, van het Gereformeerde Minne of Arme Oude Maunen en Vrouwenhuis. (112) Suppletoire hegrooting en staat van af- en overschrijving, dienst 1873, van het R. C. Armbestuur. (113) Als voren van het R. C. Wees- en Ondeliedenhuis. (114) Voordracht tot aaokoop van Inschrijving op het Groot boek over den dienst 1873. (117 en 121) Suppletoire hegrooting, dienst 1873, van het Nederl. Israë- lietisch Armbestuur. (119) Staat van af- en overschrijving, dienst 1873, van het Evan gelisch Luthersch Wees- en Oudeliedenhuis. (122) Voordracht tot uitbreiding van het hulppersoneel aan de meisjesschool der 2de klasse. (123 en 125) Suppletoire staat van de geraeente-begrooting, dieust 1873. (124 en 125) Voordracht betrekkelijk de benoeming van eene onderwij zeres aan de meisjesschool der late klasse (126) Rekening der Stads Bank van Leening, dienst 1873. (120) Idem van dc Stedelijke Gasfabriek. (128) Voordracht betrekkelijk de tusschenschool. (45, 54, 63, 87, 96 en 129) LEIDEN, 26 Mei. Bij de heden op het raadhuis alhier gehou den aanbesteding zijn aannemers geworden van: a. het schoonmaken enz. van de gemetselde wal len in en buiten de stad, 1ste perceel, J. Verhoog, metselaar, voor 1140; 2de perceel, G. Riet bergen, metselaar, voor 1000; 3de perceel, J. J. Planjer, metselaar, voor 900b. het schoon maken enz. van de gemetselde brugwerken binnen de stad en langs de singels, J. Verhoog, metse laar, voor 315; c. het leveren en plaatsen van eenige stootpalen, P. Van der Kamp, timmerman, voor 880; d. het verrichten van eenige verf- werken, 1ste perceel, P. Niesten, huisverver, voor 200; 2de perceel, idem, voor 225; 3de per ceel, J. J. Van Amerom, huisverver, voor 287 4de perceel, P. Niesten, huis verver, voor 110. Bij de heden gehouden openbare verkooping van Cokes op het raadhuis alhier van partijen van 100, 50, 10 en 5 hectoliters, waren de hoogste prijzen 50, 25.50, /5.30 en 2.55, de laagste 50, 25, ƒ5 en 2.50. Gedurende de beide Pinksterdagen zijn aan het station alhier in 't geheel afgegeven 2980 plaatskaarten. Van den Stoombootdienst Katwijk werd gisteren mede een buitengewoon gebruik gt maakt. Blijkens een Regeeringstelegram, dat den 21sten dezer des middernachls in Den Haag van Buitenzorg ontvangen werd, waait te Tamiang onze vlag. Toekoe Nek van Maraksa was door Nanta huiten zijn terrein gelokt. In zijne afwezigheid had den de vijanden eenige zijner kampongs verbrand, maar werden met de hulp onzer troepen spoedig verjaagd. [Wegens de late ontvangst slechts in een deel der vorige oplaag opgenomen.] Ter viering van het veertigjarig bestaan der Zangvereeniging „Tot oefening en uitspanning", zal op Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Juni a. s. te Middelburg een muziekfeest gehouden worden. Den eersten dag zal onder leiding van den heer Nicolaï worden uitgevoerd het Oratorium „Boni- facius" van dien componist. Den tweeden dag zal onder leiding van den heer H. J. Kirrwald worden uitgevoerd: 1°. Symphonie „Eroica" van L. Van Beethoven2°. Ouverture „Oberon" van C. M. Von Weber; 3°. „Pfingsten." Cantate van F. Hiller; 4°. „Hallelujah." Koor n°. 43 uit het Oratorium „Der Messias" van G. F. Haendel;5°. Liederen te zingen door de solistenmej. Jose phine Weijringer uit Rotterdam (sopraan)den heer Carl Hill uit Schwerin (bas)en den heer B. J. De Goey uit Leiden (tenor). Beroepen als predikant te Noordwijk aan Zee en te Waverveen de heer F. Van Spall, can- didaat tot den h. dienst te Leiden. Het stoomschip Prins van Oranjekapt. F. J. Aukes, is den 24sten, 6 uren 'snamiddags, te Nieuwediep aangekomen. Het stoomschip Borneo is Zaterdag van het Nieuwediep via Suez naar Batavia vertrokken. Het stoomschip Wyberton is Zaterdag van Batavia te Hellevoetsluis gearriveerd. Het stoomschip Rotterdamkapt. Jansen, is 21 Mei van New-York naar Rotterdam ver trokken. Bij de Zaterdag voortgezette akte-examens voor het middelbaar onderwijs werden toegelaten voor de Ned. taal- en letterkunde, mej. F. J. Van Uildriks, van Groningen; voor de Hoogd. taai en letterkunde mevr. A. E. Der Mouw geb. Zillin- ger, van Deventer. Afgewezen werdeneene voor het Engelsch en eene voor het Fransch. Z. M. de Koning is gisteren naar het Loo vertrokken, waar hij lot medio Juni zal vertoeven. Te Apeldoorn wachtte den Koning eene feeste lijke ontvangst vanwege de bewoners. H. M. de Koningin benevens Z. K. H. Prins Alexander hebben jl. Zaterdag het zomerverblijf Huis ten Bosch betrokken. De Hooge raad heeft herbenoemd tot Lleden van den raad van toezicht en discipline voor de de orde van advocaten, de heerenMrs. P. L. F. Blussé en G. M. Van der Linden en tot leden van het bureel van consultatie, de heerenMrs. A. M. Van Stipriaan Luiscius en H. M. Van Andel en in de plaats van den heer Mr. J. G. Rochus- sen, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, den heer Mr. A. P. Th. Eijssell. De Koning heeft den heer Heeckeren van Keil, directeur van het Kabinet des Konings, gelast, om door middel van de Staats-Courant aan autoriteiten, collegiën en particulieren, die aan Zijne Majesteit adressen van hulde hebben aan geboden ter gelegenheid van de herinnering aan Hoogstdeszelfs vijfentwintigjarige regeering, Zr. Ms. hartelijken dank te betuigen en daarbij de verzekering te voegen van Zr. Ms. diep gevoelde erkentelijk heid voor de daarin uitgedrukte gevoelens. Z. M. heeft bepaald dat gedurende de maan den Juni en Juli tot het houden van bijzondere oefeningen in het schijfschieten, in de legerplaats het Wiesselsche veld zullen worden vereenigd het personeel der normaalschietschool met de daarbij gedetacheerde officieren, onderofficieren en minderen, alsmede het grootste gedeelte van de scherpschutters der corpsen infanterie met hunne sergeanten instructeurs. Het bevel over die troepen zal worden gevoerd door den majoor Langlois van den Bergh, direc teur der normaal-schietschool. De levering van brandstoffen en kaarsen, ten behoeve van de militaire wachten in het ge- heele Rijk, over het tijdvak van 1 Juli 1874 tot en met 30 Juni 1875 is door den Minister van Oorlog toegewezen aan den heer C. Giltjes, te Helder, en zulks tegen de volgende prijzende steenkolen tegen 2,45 de 100 kilogram, de takkebossen tegen ƒ2,50 de 100 stuks en de kaar sen tegen 0,84 het kilogram. De Minister van Oorlog heeft bepaald, dat in de legerplaats bij Zeist zullen kampeeren 1°. Van 8 Juni tot 25 Juli as. het bataljon mineurs en sappeurs, met uitzondering van de halve corap., die aan de oefeningen op de legerplaats bij Mil- ligen zal deelnemen; 2°. Van 5 tot 27 Augustus de 12de comp. van het 1ste reg. vesting-artil lerie; de 1ste, 2de, 8ste, 10de en 14de comp. van het 2de reg. vest.-art.; de art.-instructie- compagnie, uitgezonderd het personeel, dat niet voldoende geoefend is; eindelijk de onderofficieren der artillerie, deelnemende aan de wetenschap- pelijken cursus te Delft; 3°. Van 29 Augustus tot 21 September, de 14de comp. van het 1ste reg. vesting-artillerie; de 3de, 4de, 5de, 11de en 12de comp. van het 2de reg. vest.-art.; alsmede de leerlingen van den voorbereidenden cursus te Utrecht. Het bevel van de artillerie-troepen in de leger plaats wordt opgedragen aan den kolonel J. P. W. Van Cattenburch, commandant van het 1ste reg. vest.-art., terwijl met het speciaal bevel over de compagnieën artillerie van 5 tot 27 Augustus as. wordt belast de majoor J. A. baron Mulert van het 3de reg. vest.-art. en van 29 Aug. tot 21 Sept. de majoor P. H. J. A. De Booy van het 2de reg. vest.-art. Met den administratieven dienst bij de artillerie-troepen die het kamp betrekken, wordt belast de militaire onder-intendant der 2de klasse C. Thomas. Naar men verneemt is de kunstschilder D. Bles in Den Haag benoemd tot ridder van de Frans-Joseph orde. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat in den loop der maand Juli e. k. gelegenheid zal gegeven worden tot het afleggen der examens ter ver krijging van akten van bevoegdheid als leerling apotheker (apothekers-bediende). Zij zullen worden afgenomen te Leeuwarden en te 's-Hertogen- hosch. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat in den loop der maand Juli e. k. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen der examens ter ver krijging van akten van bevoegdheid als vroedvrouw. Zij zullen worden afgenomen te Rotterdam. Z. M. heeft het aan J. H. Sprangers, hurgem. van Dussen, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als secretaris dier gem., goedge keurd, alsook het aan W. Van Ophoven, burgem.' van Montfoort, op zijn verzoek, verleend eervol ontslag als secretaris dier gem.; benoemd tot vice-president van het prov. gerechtshof in Fries land Mr. G. Andreae Pz., thans raadsheer in ge meld gerechtshof. Z. M. heeft aan Zr. Ms. adjudant in buiten gewonen dienst den generaal-majoor bij het leger in Ned.-Indië G. M. Verspijck, op zijn verzoek, verleend een eervol ontslag uit den militairen dienst, met behoud van aanspraak op pensioen, onder dank-

Leidsch Dagblad | 1874 | | pagina 1