LEIDSCH DAGBLAD, N°. 4129. Maandag A0. 1873. 28 Juli. STADS-BERICHTEN. PRIJS DEZER COURANT Voor Leiden per 3 maandenf 1. Franco per postn 1-40. Afzonderlijke Nommers0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven, PRIJS DER AD VERTESTIEN: 16 regelsf 1.05. Iedere regel meer Groolere tellers naar plaatsruimte. 0.17*. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN bren- gen bij deze ter kennis van de kiesgerechtigden dat in gevolge art. 8 der Wet van 29 Juni 1851 (Staatsblad n°. 85) de verkiezing, ter vervulling van de in den Gemeen teraad opengevallen plaats door het overlijden van Jhr Mr. J. N. Tan Puttkammer, die in 1875 moest aftre den, zal geschieden op Dinsdag 29 Juli aanstaande, en dat voor die vacature het witte, voor de herstemming die gelijktijdig plaats heeft, het blauwe stembiljet moet worden ingevuld. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 19 Juli 1873. PATENTBLADEN. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeentebestuur van J,eiden, doet te welen, dat de ingevulde patentbladen, over het diensliaar 1873 en 1874, voor de wijken 1, 2 en L 3, bij het college van zetters, in eene der vertrekken van het Raadhuis dezer gemeente, verkrijgbaar zijn, da gelijks van des middags twaalf tot twee uren en wel j tot en met den 26sten Juli eerstkomende, terwijl na het y verstrijken van dien tijd, de onafgehaalde patentbladen, van die wijken, aan de deurwaarders der directe belastin gen alhier, ter uitreiking moeten worden afgegeven, die, voor hunne moeite, mogen eischen tien cents zonder meer. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afgekondigd. De Burgemeester voornoemd, v. d. BRANDELER. Leiden, 22 Juli 1873. De BURGEMEESTER van LEIDEN brengt bij deze ter kennis van belanghebbenden dat de vacantie op de open bare school voor meer uitgebreid lager onderwijs der 1ste klasse, voor meisjes, dit jaar zal eindigen op Donderdag den 14den Augustus e. k. dat evenwel voor de nieuw ingeschreven leerlingen de lessen op Dinsdag den 12den Augustus bevorens zullen beginnen. De Burgemeester voornoemd, v. d BRANDELER. Leiden, 12 Juli 1873. OPROEPING in werkelijken dienst, van milicien-verlof gangers der lichtingen van 1869 en 1870. De BURGEMEESTER van LEIDEN. Gez:cn de Circulaires van den Heer Commissaris des KonÏDg3 in de provincie Zuid-IIolland, van den 30sten Mei en den 27sten Juni 11., A. n° 1581/1 en 1883/1 (2de afd.), Provin ciaal blad n°. 60 en n°. 65 Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat het den Ko ning behaagd heeft, bij Zr. Ms. besluit van den 25 April dezes jaars, nü. 10, o. a. te bepalen, dat tot het houden van prac- tischc oefeningen in de verschillende legerplaatsen, van najaars oefeningen in het algemeen en tot verdere oefening in den wapenhandel, te dezen jaro in werkelijken dienst zullen worden opgeroepen de naverruelde milicien-verlofgangers, met dien ver stande, dat dc opgekomen manschappen in het genot van onbe paald verlof zullen worden hersteld: de infanteristen vóór of op den 13Jen September; de artilleristen der lichting van 1869, zoodra zij uit het kamp terugkeeren of gedurende 30 dageu in activiteit zijn geweest; de artilleristen der lichting van 1870, zoodra zij gedurende zes weken in werkelijken dienst zijn ge weest; dat ten gevolge daarvan de Heer Minister van Oorlog de vereischte bevelen heeft uitgevaardigd tot het oproepen in wer kelijken dienst: tegen den 1G Juli e. k van de milicien-verlofgangers der Vesting-artillerie van de lich ting van 1870; legen den 2 Augustus e. k. van dc milicien-verlofgangers der lichting van 1869 van het 1ste regiment Ves/ing-artillerie en van dc helft van die van het 2de regiment Vesting-artillerie tegen den 9 Augustus e. k.: van de milicien-verlofgangers der lichtingen van 1869 en 1870 vao het regiment Grenadiers en Jagers en van de overige re gimenten Infanterieen tegen den 28 Augustus daaraanvolgende: van de overige milicien-verlofgangers der lichting van 1869, van het 2de, en van allen van dezelfde lichtiog van het 3de regiment Vesting-artillerie met bepaling dat de manschappen der lichting van 1869, zoo van de Infanterie als van de Artillerie, die voor den lston Augustus dezes jaars gehuwd zijn, ditmaal bniten oproeping wor den gelaten; dat mitsdicD bedoelde miliciens verplicht zijn zich, voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen hij han vertrek met groot verlof medegenoraeu, alsmede van hunne verlofpassen cn zakboekjes, op het bepaalde tijdstip bij hunne corpsen te bevinden; dat aan die miliciens, welke, hetzij daartoe verplicht of op hun vorlangeu, zich rechtstreeks naar hunne corpsen begeven, nadruk kelijk wordt aanbevolen om te zorgen, dat zij op 16 Juli, of op den 2Jen, den 9den of den 2Sstcu Augustus aanstaande, naar gelang der categorie waartoe zij bchooren, des namiddags vdór vier uren, bij hunne corpsen zijn aangekomen; dat den overigen in detachement te oereenigen miliciens wordt gelast, op den bepaalden dag, des voor middags te NEGEN uren, tegenwoordig te zijn aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur te 's Gravenhage; dat de miliciens, die meer dan dertig kilometers moeten afleg gen, van het gewone reisgeld tot aan de plaats van bestemming zullen worden voorzien, tot de uitbetaling waarvan ter Secretarie wordt gevaceerd geduurende twee of drie dagen vóór den tydtot de opkomst bepaald, van 's voormiddags 10 tot 's namiddags 2 uren; en eindelijk, dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen ben mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener geneeskundige verklariug. En ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kun nen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennisgeving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Couranl. De Burgemeester voornoemd, v. d. BRANDELER. Leiden, 8 Jali 1873. LEIDEN, 26 Juli. Den 2den Augustus e. k. zal van Rotter dam naar Java vertrekken het stoomschip John Bramall, kapt. F. Hood, waarmede de gelegen heid is opengesteld tot het verzenden van brieven, monsters en drukwerken. De dépêches worden daags te voren te 9 uren 's avonds aan het postkan toor te Rotterdam gesloten. Laatste lichting te Leiden 's namiddags te k.vart over vijven. In de tweede helft van Juni zijn aan het postkantoor alhier de volgende brieven bezorgd met onbekende adressen H. M. Willems, Wed. Bunjes, Mej. Jonssom, Scheffer, S. Selier en J. Z. Heuber, allen te AmsterdamW. Van Slaar en Wed. Stevens, beiden te Arnhem; P. J. Blineker te Gouda; Wed. Van Loohe en Voisin, beiden te 's-Gravenhage; Taal man Kip te GroningenJ. J. A. Muller te Harderwijk; Gandrijde te 's-HertogenboschH. Goebel te Leiden; Th. H. Vierling te Nieuwe WeteringAV. Van Koppen te OverschieDon ker Curstius te Riouw; W. H. Van Roosmalen te Rotterdam; A. De Haas te Zaandam. Gisteravond om halfzes had op de Waard- gracht een treurig ongeluk plaats. Een kindje van ruim dei tien maanden van zekeren B. was op de drempel der woning door de moeder te spelen gezet en, terwijl deze binnen hare huishoudelijke bezigheden verrichtte, naar den wal gekropen en in het water geraakt. Een half uur later, juist toen de vader te huis kwam, werd het lijkje opge haald. Hedenmorgen te halftwaalf ging het zes jarig zoontje van zekeren K. op den Ouden Rijn voor de deur visschen. Na een poos miste men den knaap, zag weldra den hengel in 't water liggen, en vischte het kind levenloos op. Gedurende deze week zijn in het Werkhuis alhier dagelijks van 79 tot 92 volwassen perso nen en van 26 tot 35 kinderen opgenomen. Aan de Zwem- en Badinrichting Rhijtl- zigt zijn gedurende deze week 2298 baden ge nomen. Tot leden van den Gemeenteraad te Lisse zijn verkozen de heeren P. Kuyk, met 68, A. C. Van Ewijk, met 56 en P. De Coningh, met 46 stemmen. De Commissie, tot 1°. Augustus 1S73 be last met het afnemen der examens ais apotheker, heeft hare zitting geëindigd. Van de 14candidaten zijn 6 toegelaten. Twee trokken zich terug. Eene acte van bevoegdheid als apotheker is uitgereikt aan de heeren P. G. Steensma, van Groningen G. B. Schmidt Jr., van AmsterdamH. Hernpe- mius, van Zwolle; A. H. Van Doorn, van Haar lem; J. H. Snijder, van Harlingen, en F. A. Haan, van Rotterdam. Ingevolge opdracht door de Provinciale Staten van Zeeland in hun laatstgehouden zomer vergadering, hebben Gedeputeerde Staten van die provincie namens de Staten aan den Minister van Binnenlandsche Zaken een adres ingezonden, waarbij den Minister verzocht wordt aan de Staten-Generaal een voorstel te doen tot verhooging van het bedrag der jaarwedden van de ambtenaren ter provinciale griffie. Tevens is namens de Staten tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal een adres gericht met het dringend verzoek om in het algemeen belang en in dat der ambtenaren ter griffie deze zaak krachtdadig te willen bevorderen. Aan het in gereedheid brengen van de bei de kampen bij Soesterberg en Milligen wordt met den meesten spoed gewerkt; in het eerste kamp houdt men zich bezig met het plaatsen van schanskorven, het stellen van geschut en het aanbrengen van ammunitie. De huisvesting voor de troepen is zoo goed als gereed. In het laatste worden de voorbereidende werkzaamheden gemaakt voor de organisatiën van het kamp. Door de hitte wordt er niet veel gewerkt. De meeste werk zaamheden worden des morgens voor 10 uren en 's namiddags na 3 uren verricht. Er wordt een streng toezicht op het gebruik van water gehou den. Tengevolge van de benoeming van jhr. J. D. Six tot adjudant van den comm. in de nieuwe IIoll. waterlinie, bezuiden de Lek, is de betrek king van Isien luit.-adj. van het bat. mineurs en sappeurs voorloopig opgedragen aan den lsten luit J. K. Kempees. Den 2den Aug. zal het detachement, dat in het kamp bij Soesterberg is achtergebleven, door een ander detachement vervangen worden. De officier van administratie der 3de kl. D. J. Van Ooslerzee, laatst behoord hebbende tot het eskader in Oost.-Indiê, en van daar den 20sten dezer in Nederland teruggekeerd, wordt met dat tijdstip op non activiteit gesteld. Z. M. heeft den heer S. Van Deventer Jszn., thans resident van Soerabaja, benoemd tot lid in den Raad van Ned. Indië. O* KLM icrvoo NIEIJ WS. Twee vrienden, die te zamen een wei nig te veel hadden gedronken, kregen gisteravond in de Boekhorstslraat in Den Haag twist, die weldra tot feitelijkheden overging. Een van hen liet het echter niet bij een vuistgevecht, blijven, hij maakte gebruik van zijn mes. Alle pogingen om de twistenden te scheiden waren vruchteloos de politie, inmiddels verwittigd, kwam spoedig een einde aan 't gevaarlijk spel maken, doch ziet, toen bleken beide helden zich uit de voelen te hebben gemaakt. De Goudsche schutterij-muziek heeft deel genomen aan een wedstrijd te Gent, en daar drie medailles behaald één voor de muziek, één voor den verren afstand, dien het corps had afgelegd, om te komen, en één voor de nette uniform Wellicht zal men hij een volgenden rnuziekwed- stryd ook medailles uitreiken aan de muzikanten, die de grootste handen of de netste baarden hebben

Leidsch Dagblad | 1873 | | pagina 1