de sergeanten A. E. Stiemens, van het corps, L. T. C. J. Rieber, van het 2de, J. A. W. Luppes, van het 4de reg.en J. G. Hilbrink, van het corps. Bij het 2de reg.de sergeanten F. Tonnet, van het corps, en P. H. A. F. Tergau, van het 1ste reg.den serg.-titul. W. G. L. van Tengnagel de Raad, van het corpsde sergeant P. Gorver, van het 7de en J. G. H. Ehrenburg, van het 4de reg. benevens M. C. D. v. Vooren, van het corps; de serg.-titul. C. F. Nijst, mede van het corps, en C. Hiebendaal, van het 6de reg.; den sergeant C. "YV. Mossel, van het reg. gren. en jagers; den serg.- titul. J. F. Mansfeldt en den serg. T. Rutgers van der Loeff, beiden van het 4de reg. den serg. G. J. Hoogenhuize, van het 8ste reg.en eindelijk den fourier H. H. Kuilman, van het corps. Bij het 3de reg., den sergeant titulair J. W. de Groot, van het 5de, en den serg. R. K. de Jong van het 4de de serg. L. A. de Jonge van Lier, van het instr.-bat., en P; Brouwer, van het corps; den serg.-titul. F. E. H. Liebert en den serg. W. F. Bonga, beiden van het 6de reg., den serg.-titul. Jhr. A. H. M. M. van Pabst van Bin- gerden, van het 2de reg.den serg. J. M. Leede gang, van het corps; den serg.-majoor J. J. Bos, mede van het corpsen eindelijk den fortificatie- opzichter der 3de kl. H. C. Consemulder van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs. Bij het 4de reg., de serg. K. G. v. d. Mandele, van het 5de reg., en J. F. Breijer, van liet instr.- bat.den serg.-titulair D. J. Heinsius, van het corps, en den serg. J. L. Furnée, van het instr.- battaljon. Bij het 5de reg., den sergeant-titulair A. H. Kalis, van het corpsde sergs. W. P. "Wetselaar, van het instr.-bat., en F. A. J. Schröter, benevens B. Gordinou de Gouberville, beiden van het corps de sergs.-titulair W. H. Ort en J. F. T. Veeren, beiden mede van het corpsde sergs. C. F. v. d. Hoff, van het 4de, F. J. Engelenburg, van het 6de, L. O. Grotendorst, van het 7de, A. R. B. Opstelten, van het 4de, D. M. van Leeuwen, van het 8ste en B. A. van Helden Tucker, van het 6de reg.de sergeanten J. Vos en J. B. Scheek, beiden van het reg. grenadiers en jagers, de serg. F. T. M. van Dulleman, van het corps, D. W. Binkhorst, van het 2de reg. en J. D. Klaasen, van het corps. Bij het 6de reg. de sergeanten J. T. Oosterman, van het 8ste reg. en W. R. H. Wakker, van het instructie-bataljon. Bij het 7de reg., den serg. C. J. L. Schuller, van het 8ste, en den serg.-titulair H. H. E. ba ron van Voorst tot# Voorst, van het 3de reg.de serg. H. C. Moorrees en F. W. G. Nieuwland, beiden van het instr.-bat., en eindelijk den serg. A. G. Westerouen van Meeteren, van het reg. gren. en jagers. Bij het 8ste reg., den serg -titulair J. A. H. Jockin, van het 1ste reg., den serg. B. W. Men- sing, van het 4de reg., de serg.-titulair S. A. N. van Overveldt, van het 7de, J. H. Kok, van het lste, en H. Vreede, van het 6de reg., benevens J. C. P. Mossel en G. F. Ouwerling, beiden van het corpsvoorts den serg. C. A. Engelbregt, van het reg. grenadiers en jagers, en eindelijk den serg.-titulair F. T. Potter, van het 2de reg. Z. M. heeft benoemd bij het corps, gevormd uit de Weerbaarheidsvereeniging Burgerplicht te Gouda, tot 2den luit. A. van Reedt Dortland, thans sergeant, en H. Snellen; vergund aan A. H. Kuyper, med. chir. et art. obst. doctor te 's-Hertogenbosch, het aannemen en dragen der versierselen van ridder der orde van het Legioen van Eer, hem door den President der Fransche Republiek geschonken, en aan den huzaar V. R. A. W. Tiesler, van het 4de reg. huz., het dragen der Duitsche herinneringsrnedaille, ingesteld voor het deelnemen aan de krijgsverrichtingen tegen Frankrijk in 1870 en 1871, hem door Z. M. den Koning van Pruisen, Keizer van Duitschland, ge schonken Z. M. heeft, op verzoek, eervol ontslagen J. S. KaempfT, als plaatsv. kantonrechter te Zevenaar. Z. M. heeft pensioen verleend aan den hoofd commies bij het Departement van Marine C. Ebell, van 1466, met ingang van den eersten Juli a. s., en aan den administrateur bij het hos pitaal der marine te Willemsoord W. W. Bing- ley, van ƒ872, met ingang van den 16den Juli a. s. Z. M. heeft overgeplaatstbij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië den lsten luit. A. E. C. V. Boudewijns, van het 2de benevens de 2de luits. II. V. Geerlings. mede van het 2de, en J. F. W. Beekes, van het 6de reg. inf., voorts den lsten luit. A. W. IC. ter Beek, van het 5de reg. inf., in zijn rang bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indië. Greld- en efïectenmarlrt. Amsterdam, van 28 Mei tot 3 Juni 1873. Over 't geheel genomen mag men tevreden zijn met den loop der beurs gedurende de verleden week, althans wanneer men de Noord-Arnerikaan- sche spoorwegfondsen eens voor een oogenblik wegdenkt. De meeste andere soorten toch hebben zich bij tamelijk levendigen handel en, wat Spaan- sche en Porlugeesche betreft, gesteund door bui- tenlandsche orders boven het standpunt der vorige week opgewerkt. Vooral waren de Russische fond sen voor geldbelegging gezocht; van de Russische sporen verloren echter de Kiew-Brest ten slotte nog circa 15, niettegenstaande zij heden bijna 10 boven den middelprijs van Zaterdag sluiten en ook toen reeds weder aan den winnenden kant zijn. Maar met het einde van 1873 houdt ook de vaste rente van 5 pCt. op en kunnen de aandeelhouders slechts op een dividend wachten, en tot nog toe levert de weg daartoe niet genoeg op. Op het voorbeeld der Duitsche beurzen, die de ultimo liquidatie gelukkig hebben doorstaan, hebben de Oostenrijkers een avance gemaaktde papierrente liep 'ƒ2, de zilverrente 3/8 pCt. voor uit, ook de loten en bankactiën zijn hooger in prtjs geloopen. Turken hebben zich weder her steld van den jongsten schrik wegens het be richt, dat zoovele schatkistbons in 5 pCt. schuld zijn geconverteerd en die nieuwe obligatiën nu aan de markt worden gebracht. Italië en Egypte waren flauw en verloren ongeveer 1 pCt. Flo rida's liepen nogmaals 2'/2 pCt. terug, en de 6 pGts. Peruanen van 1870 uitgezonderd waren alle Zuid-Amerikaansche fondsen, waarin trouwens niet veel omging, tot lager prijzen te bekomen. Onze Nationale schuld fluctueerde weinig en sluit in vaste stemming iets boven den slotkoers der vo rige week. Van onze industrieele fondsen zijn aandeelen Nederlandsche bank, nu ex dividend, weder tot boven de 300 pCt., nl. 303 pCt. ge vorderd. Ook aand. Handelmaatschappij sluiten hooger dan verleden week, terwijl er vr\j leven dige rescontre-handel in plaats had; Holl. IJzeren Spoorwegmaatsch. avanceerde 2 pCt., Rijnspoorweg ƒ1. Daarentegen liep Exploitatie-maatsch. '/2 en Gentraalspoor l'/2 pGt. terug. Wij zeiden strakswanneer men de Noord-Amerikaansche spoorwegfondsen eens voor een oogenblik weg denkt zij dringen zich altijd weer op den voor grond. Doch ook deze week wederom niet om zich van hun gunstigen kant te laten zien. In tegendeel, verreweg de meeste soorten hebben min of meer belangrijk verloren. Men kon de ge- heele lijst wel copieéren, wilde men het verschil bij den slotprijs der vorige week van de verlie zende soorten noteeren. En toch sluiten zij heden over het geheel nog iets beter den Zaterdag. Aan den winnenden kant waren slechts zeer enkele, b. v. de Madison, Menomenee, Winona en St. Peter en de North-West Union. Ook de Eries verbeterden zich. Maar de St. Paul en Pacific-soorten, de Vincent Brainards, de St.-Joaquin Valley, de Atlantic Missisippi Ohio, de Missouri Kansas Texas en zooveel anderen, leden weer geducht. Het geld op prolongatie blijft grif verkrijgbaar op 5 pCt. GEMENGD NIEUWS. Uit Shanghae wordt gemeld: Het stoomschip Drummond Castlevan Hankow naar Londen, is op het eiland Chinsan totaal ver ongelukt; kapitein, machinisten en nog 28 man zijn verdronken. Gistermiddag viel te Amsterdam een werkman in de P. C. Hooftstraat van de vierde verdieping op straat en was onmiddellijk een lijk. Hij was een ijverig oppassend timmerman. De bezittingen van het Armhuis te Rotterdam zijn, vooral in het afgeloopen jaar, door legaten zóo toegenomen, dat door B. en W. is voorgesteld de openbare collecte voor de verpleeg den af te schaffen. Gisteravond ongeveer 10 uren is de bliksem geslagen in den vergadertrechter vóór de woning van den heer v. B. op den Steiger te Rotterdam. Onmiddellijk is de pijp door eenige personen naar beneden gerukt, waardoor de brand in zijn begin is gestuit. Een spuit was zeer spoe dig op de plaats, doch behoefde geen water te geven. Te Barneveld heeft zich een mili- tien-plaatsvervanger, die voor 2 jaren naar Indië dienst genomen had, door het overmatig gebruik van sterken drank den dood berokkend. Te Har derwijk gekleed en van het bedongen handgeld voorzien, vertrok hij per extra rijtuig naar Ach terveld en deed den 2den Pinksterdag een uit stapje naar Barneveld, om zijn „ramplacanten baas" vaarwel te zeggen. Deze vond hem in zón beschonken toestand, dat hij hem aanraadde zijn roes te gaan uitslapen. De jonge soldaat gaf daar aan gehoor, doch de slaap gaf hem geen baat. Kort nadat hij weder was opgestaan, bleef hij dood op zijn stoel. Voor den drang der publieke opinie is eindelijk het veel besproken tourniquet aan het Haagsche postkantoor gevallenalthans men is bezig den ingang tot het postkantoor zoodanig te veranderen, dat deze hondenguillotine en mensch- enpijniger niet meer zal behoeven te worden ge bruikt. Zaterdag j.l. had te Amsterdam een jongen aan een der olifanten van het circus Mijers een pruim tabak gegeven, waarop die dieren zeer gesteld schijnen te zijn. Een agent van politie joeg daarop den jongen weg, hetgeen zijne dikheid den agent zoo kwalijk nam, dat hij hem met zijn snuit eenige malen over den grond sleurde, zoodat hij, ware de cornac. niet spoedig tot ontzet komen opdagen, er slechter zou zijn afgekomen dan met eenige niet gevaarlijke kwet suren zooals nu het geval was. Gistermorgen tegen 5 uren werden te Amsterdam de bewoners der Nieuwmarkt op zeer onaangename wijs in hun slaap gestoord door eenige bedienden van het Circus Myers, die in opgewonden toestand van den Zeedijk komende, een man, die op een pothuis lag te slapen, mis handelden, en anderen die te hulp schoten, even eens op het lijf vielen, terwijl zij in een water en vuurhuis, waar hun tegenstanders gevlucht waren, de glazen insloegen en met stukken hout, die zij er uit de bossen haalden, het gevecht voortzetten. Eindelijk kwam de politie opdagen^ die eerst drie en daarna de vier andere belhamels arresteerde. Uit Zurich meldt men, dat het aantal vrouwelijke studenten aan de hoogeschool aldaar, voortdurend toeneemt. Thans telt men er reeds 110, meerendeels Russische jonge dames. Van deze studeeren 81 in de medicijnen, 1 in de rech ten en 28 in de letteren. Zondag-avond heeft in den schouw burg Folies Draynatiijues de honderdste voor stelling plaats gehad van la Fille de Mad. Angot. De directeur heeft na den afloop der voorstelling aan zijn personeel en eenige letterkundigen en toonkunstenaars een luisterrijk souper aangebo- de, waaraan 90 personen deelnamen, terwijl hij aan de leden van zijn gezelschap een halve maand gage, ten bedrage van 14,000 francs, ten geschenke heeft gegeven. Dat hij alle reden had die gewich tige gebeurtenis op zoo vorstelijke wijze te vieren, zal men begrijpen, wanneer men verneemt, dat elk der voorstellingen op één na meer dan 5000 francs heeft opgebracht, zoodat de gezamenlijke ontvangst meer dan 500,000 fr. bedraagt waarvan de directeurslechts 300,000 heeft overge houden. In de jongste ver gade ring van het wetenschappelijk congres, te Pau gehouden, heeft de heer A. d'Abbadie 0. a. het volgende mede gedeeld van zijn reizen in Afrika Aan het hof van den koning van Narea, een der staatjes van Nubië, liet de heer d'A. een looden rijtuigje zien, dat zich geheel alleen bewoog. De Vorst vatte daardoor zulk een dunk van den vreem deling op, dat hij hem als gezant naar den sultan

Leidsch Dagblad | 1873 | | pagina 2