L. H. FEENDERS. EAU D'ANVERS I ADVERTENTIE N. Zwitsersche Madapollcims Orgaiidies en Gordijn-Neteldoeken GEVRAAGD: L. H. FEENDERS bekwame NAAISTERS. Stoomboot VOLHARDING. INKTPRAEPARATEN. Q als Va tezigheid van den universeelen Minister. Het im ei retsvoorstel werd met algeuteene stemmen aan mat gnomen. Het aaDtal deserteurs ran het leger is zoo 'an d root, dat de gendarmerie instructiën gekregen itrver eeft om ze, vooral in de groote steden, zooveel rhele lOgelijk op te sporen. Donderdag-morgen heelt een wever, een ze- ere Hennens, die dien dag voor het hof van irmoorden zijner schoonmoeder en van brand- iichtiog, zich in de gevangenis te Mons opge- r We, iderii Ik ssises moest verschijnen, als beschuldigd van het 's nis ben: dat 1 jangen terw ianu er di in k te ti or et nbon onze loepi ine»! gev« i de Dw. Frankrjj k. De Patrie zegt vernomen te hebben, dat de iaandelijksche rapporten der prefecten over de jgsten niet zóó verontrustend zijo, als de ver leide geruchten zouden kunnen doen vreezen. e veroorzaakte schade is groot, maar niet overal oherstelbaar. DuitscHland,. Het huis van Afgevaardigden heeft van de ker- elijk politieke ontwerpen de beide eerste (han- elende over de benoeming van geestelijken en kerkelijke tucht) aangenomen, zooals zij door et Heerenhuis waren gewijzigd. Eenige leden er fractie van het centrum gaven hunne instem- ning te kennen met hen die verklaard hadden, ich aan die wetten niet te zullen onderwerpen, te Minister van Eeredienst herinnerde aan die prekers, dat de fractie, waartoe zij behooren, ich altoos op hare gehoorzaamheid aan de wetten ad beroemd. Overigens meende hij, in antwoord hunne verklaring, alleen te moeten zeggen, lat de kerkelijke wetten ten uitvoer zullen wor- en gebracht en dat die uitvoering, zoo noodig loor andere wetten zal worden gewaarborgd. Van 20 tot 26 April is voor eene waarde van 1,217,160 mark in goud gemunt. Naar uit Berlijn wordt gemeld, zullen de urassiers, ulanen en de zware cavalerie bij de eserve, benevens een gedeelte der rijdende artil- >rie en van den trein, met pistolen van geheel tieuwe constructie worden gewapend. Voor Berlijn is het grootsche plan ontworpen, 1°. BB'Ooral door de bemoeiingen van den opperbouw- aad Hartwich, om van het oostelijk einde der (Meen spoorweg midden door Berlijn te leggen, ndeijte Keizer moet zijne ingenomenheid met dit lan te kennen gegeven hebben. Graaf VVrangel is thans weer in zoover ersteld, dat hij nu en dan uitgaat. De Keizer /an Rusland heeft hem nog tot chef van een ussisch regiment benoemd. Oostenr.Hong.-Monarchie. Gjsiereit werden tengevolge van den stand van zaken ter beurze te Weenen alle affaires ge naakt, en wel in de eerste plaats omdat het ver- rouwen der bezitters van effecten geschokt is. Öe geldmarkt is op het oogenblik gunstig. Het publiex overstroomt, bij lage koersen, de effecten kantoren niet ordeis om te verkoopen. Tusschen het beurscomité, de Banken en de Regeering zijn onderhandelingen geopend, om grootere calami teiten te voorkomen. reel typ krij in ;nk[Jl ihtfj ijne ïalei lint D. 1 wet vei JEi.usla.nd. De te Krasnowodsk staande troepenafdeeling |is tegen het einde van Maart van daar opge takt, ter sterkte van 12 compagnieën infanterie, 800 kozakken, 16 stukken geschut en verschei dene vuurpijltoestellen. Zij nam hare richting door Ismichschyr naar Khiwa, en heeft in het !geheel 785 werst (112 Duitsche mijlen) af te leg gen. De in de Kiriderlinbaai verzamelde troe penafdeeling rukte van 14 tot 26 April op, ter sterkte van 12 comp. infanterie, een afdeeling sappeurs, 600 man cavalerie, 6 stukken geschut en 3 vuurpijltoestellenzij nam haren weg naar Aibugir, waar de vereeniging met den generaal Werewkin zou plaats hebben. Zij heeft in het geheel 675 werst (95 Duitsche mijlen) af te leg gen. De gezondheid der troepen is uitmuntend. In haar nummer van den Ssten dezer bevat de Telegraph een later telegram, dat haar via St.- Petersburg, van haren correspondent uit Tiflis gewerd. Het luidt aldus: „Khiwa zal vermoedelijk spoedig vallen. De laatste van vijf colonnes is veilig te Fort Alexandroviski, op 't schiereiland Mangishlak, aangekomen. De Khau geeft gereedeltjk toe. Vele gevangenen zijn door hem in vrijheid gesteld. De expeditie zal op 't allerlaatst in September afge- loopen zijn. De gebeurtenissen wijzen ten duide lijkste op de mogelijkheid van een oorlog met Bokhara." Italië. In de Kamer zijn gisteren de discussiën over de godsdienstige corporatiën voortgezet. De Minister van Buitenlandsche Zaken ver klaarde, dat de Regeering niet verplicht was de doode band en de rechtspersoonlijkheid der kloos ters te band haven, maar dat zij getrouw zou blijven aan bare antecedenten, 't aan de gene ralaten overlatende, om de noodige middelen te zoeken voor hunne gemeenschap met de Katho lieke wereld. De nationale beweging in Italië, zeide hij, heeft veel bijgedragen tot den vooruitgang onzer eeuw, door perk te stellen aan het wereldlijk gezag; maar Italië zou zijne zaak benadeelen, indien het den schijn zelfs nam om de gods dienstige constitutie van het pausschap afbreuk te doen. De clericale partij in Italië werkt op politiek gebied veel meer in het buitenland dan in Italië. Haar moet elke reden ontnomen wor den om te spreken in naam van het geweten en de godsdienstige belangen, die geweld zouden zijn aangedaan. Spanje. Topete, beschuldigd van te hebben deelgeno men aan de gebeurtenissen van den 23sten April, heeft zich Donderdag in handen gesteld van de justitie. Men geloofde, dat hij den volgenden dag losgelaten zou worden. Figueras is, bij afwezigheid van Nouvillas, ad interim belast met de portefeuille van Oorlog. De Imparcial maakt een protest openbaar van den President der Vergadering tegen de ontbin ding van de permanente Commissie. Aan het Journal des Dibats wordt van de Spaansche grenzen het volgende geschreven: „Het Spaansche republikeinsche gouvernement is eer versterkt dan verzwakt door de poging tot oproer van den 23sten April. Het schijnt thans niet meer betwijfeld te moeten worden dat de samenspan ning der radicalen met de conservatieven in som mige provinciën bekend was voor dat het te Madrid tot een uitbarsting kwam, en dat zij niet alleen geen bijval vond in de hoofdstad zelve, maar dat het bericht harer mislukking bet geheele land van eene ernstige bezorgdheid heeft verlost. Verder schijnt de regeering geen ander gebruik van hare overwinning te maken dun dat zij het gezag der wet weder hersteld en de alge- meene verkiezingen op 10 Mei gehandhaafd heeft. Althans de regeeringsgezinde en federalistische bladen laten zicb in zeer verstandige bewoordin gen over het gebeurde en over de aanstaande verkiezingen uit." TELEGRAMMEN. Rome, 9 Mei. De toestand van den Paus is weder minder gunstig, zoodat hij den aanvoerder der Fransche bedevaartgangers heden niet heeft kunnen ontvangen. Londen, 10 Mei. De Bank heeft het disconto een hall percent verhoogd, dus op 5 pCt. gebracht. Promotien. Lelden, 10 Mei. Bevorderd tot Doctor in de Rechten de heer A. de Vries, geboren te Groningen, met Stellingen. LAATSTE BERICHTEN. Den Haag, 10 Mei. De afdeehugen van de Tweede Kamer der citaten-Generaal hebben zich heden bezig gehouden met het onderzoek van de twee laatstelijk aangeboden wetsontwerpeu, in verband staande met de expeditie tegen Atchin. Door de Regeering is aan do Tweede Ka mer aangeboden een wetsontwerp tot verhooging van hoofdstuk IX (Koloniën) der staatsbegrooiing voor 1873, voorloopig met f300,000 voorden aan voer van vrije arbeiders in Suriname. Wanneer zegt de Regeering in de Memorie van Toelichting in aanmerking wordt genomen, dat de verzending van immigranten, waarmede op 26 Februari jl. te Calcutta is aangevangen, krachtens vergunning van de Britsche Regeering het geheele jaar inet stoomschepen kan worden voortgezet, en dat hoogstwaarschijnlijk voor al de volgende transporten van dat versnelde ver voermiddel zal worden gebruik gemaakt, dan schijnt de behoefte niet veel lager te schatten dan f400,000, berekend over een aantal van omstreeks 1725 personen. Utrecht, 10 Mei. Naar men verneemt, is uit de kas van den Londenschen sigareumakersbond aan de sigarenmakers alhier eene som van ƒ3600 ter ondersteuning gezonden. Ter marlet te Leiden aangevoerd. 9 en 10 Mei. Winter Ttrwe 8 hectoliter 12.50 e f IS.60. Zomer Tirwe 6 hectol. 11.50 a f 12.50. Winter Rogge 7 heetol. 8.00 a ƒ8.50. Zomer Rogge 6 hectol. 7.00 a 7.60. Zooier Geril hectol. f 6.50 a 7.00. Chevalier-gerit 8 hectol. ƒ7.60 a ƒ8.00. Zware Haver S hectol. 6.00a ƒ5.60. Lichte Haver 8 heotol. 4.00 a 4.60. Duivenboooen 0 hectol. ƒ8.60 a ƒ9.00. Paardcohoonen hectol. 7.60 a ƒ8.00. O,een 00 atoks 000 a 000. Stieren 16 stoki ƒ110.00 a 205.00. Kalflcoeien 268 etuka /206.00 a 366.00. Vare koeien 845 stuks 130.00 a f 234.00. Vette koeien 28 stnks ƒ238.00 a ƒ390.00. halveren (vette) 84 stuks 34.00 a 75.00. Kalveren (magere) 57 stnks 4.76 a 13.00. Hamels (magere) 622 etuks 18.00 a 44.00.Hamels (vette; 96 stuk's 36.00 a 46.00. Lammeren (magere) stuks 0.00 a 00.00. Varkens (magere) 60 stuks 19.00 a ƒ30.00. Varkens (Biggen) 240 stuks 7.00 a ƒ16.00. Boter 16800 kilogr.1ste qualiL vat 66.00 a 60.00. 2de qualiteit vat ƒ51.00 a ƒ66.00; 1ste quat. per kilogr. t r.40 a ƒ1.50; 2de qualiteit per kilogr. 1.27' a /1.37s. Lange Zwarte Turf 16000 dubb. hectol. ƒ0.28 a ƒ0.26. Ter markt aangebracht 696 runderen, 141 kalveren en 786 tchapeD. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. morg. morg. nam. nam. nam. avond 6 u. 8 o. 12 u. 4 o. 6 o. 56* 8 u. 52' 46° 60' 59° er oo Vrijdag a teid. Wind: Vrijdag-namiddag 5 u. N. W. a.ond. lü o. 48® PROGRAMMA'S TAN MUZIEKUITVOERINGEN'. Musis Sacrum. Zondag 11 Mei, des namid dags te halftwee, door het muziekcorps van het 4de regiment infanterie, onder directie van den kapelmeester A. Grentzius. lste afd.: 1. Marsch, Lehmann2. L'Aurore, ouverture couronuée, Clé ment 3. Ritter Roland, Romance, Reissiger 4. Fan- taisie sur l'opéra: Roméo et Juliette, Kinsbekgen. 2de afd.: 5. Triumfmarsch, Grentzius; 6. Fantaisie sur l'opéra: I Masnadieri, Verdi; 7. Adagio et variation (Piston-solo), Bender; 8. Potpourri de l'opérale Muletier de Tolède, Adam; 9. Serlinen- Polka, Bender. Zomerlust. Zondag 11 Mei, 's middags 5 uren. 1. „Der SiegerHeimkehr," Marsch; 2. Ouverture: „Bursche"; 3. „Enclume," Polka; 4. Valse de l'Opéra. „Fau9t"; 5. Grand Potpourri: „Belisario"; 6.„DerSturmvogel,"Galop; 7.Quadrille: „la Grande Duchesse". 2de afd. 8. Ouverture: „Fra Dia- volo"; 9. „Harmonie," Marsch10. „An die schóne blaue Donau," Walzer; 11. Marie JohaoDa-Polka; 12. Grande Fantaisie de l'Opéra: „Ernani"; IS. „l'Aurore," Polka-Mazurka; 14. Trompetter-Galop. Ondertrouwd Dr. A. VAN DER LOEFF Pz., Arts te 's-Heerenberg, en A. E. HARTEVELT. Leiden, 9 Mei 1873. Geen receptie. Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de talrijke en hartelijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij het afsterven van mijn geliefden echtgenoot den Heer JOHANNES COR NELLS VAN VENETIE, betuig ik, mede namen9 mijne kinderen en verdere wederzijdsche betrek, kiogen, hartelijk dank. Wed. J. C. VAN VENETIE, Leiden, 10 Mei 1873. Marks. De [Heer en Mevrouw W. L. VAN KAATHO- VEN BECKER betuigen hunnen dank voor de vele bewijzen van deelueming, ondervonden bij het overlijden van hunnen vader en behuwd- vader. Leiden, 10 Mei 1873. De Heer en Mevrouw DE GOEJE betuigen hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van deelneming bij de geboorte van hun Dochtertje ontvangen. Bezoeken worden afgewacht Dinsdag en Woens dag, 13 en 14 Mei. ln alle breedten, ruim gesorteerd in het MACfAZIJN: een HUIS met hoogsteus 6 of 7 Kamers en TUIN, tegen 1° Augustus of eerder, in of bij Leiden. Adres: Nieuwen Rijn, N". 12, te Leiden. De ondergeteekende heeft de eer kennis te geven, dat hij met primo Mei zijne Debletzaak heeft overgedaan aan den Heer C. KOOIKER, op den Nieuwen Rijn, die hij met de zijne aldaar zal vereenigen. Dank zeggende voor het vertrouwen gedurende vele jareu genoten, zoo neemt hij deze gelegen heid waar, zijn opvolger ten zeerste aan te be velen. F. VAN SANTEN, Firma: Van den Heuvell Van Santen. Mij aan bovenstaande refereerende, heb ik de eer te berichten, dat de Assortimentghandel, tot heden gedreven door de Firma: VAN DEN HEUVELL VAN SANTEN, met den l",n dezer met den mijnen vereenigd is en op den Nieuwen Riju over de Vischrharkt zal worden voortgezet; terwijl het Hoofddepot van de offlcleelen Reis gids ook aldaar zal gevestigd ziju. Mij opnieuw aanbevelende, zal ik alles in het werk stelleu, oin door prompte levering en accu ratesse het vertrouwen steeds waardig te zijn, dat ik zoovele jareu heb mogen ondervinden. C. KOOVKEB. vraagt op zijn ATELIER eenige Het Kantoor van den Notaris ff. F. KAISER (die io het bezit is der MinuteD vao wijlen den Notaris J. A. PRIJN) IS VERPLAATST naar de Hooigracht N°. 46. Allëo, die iets te vorderen heb- g|-SS«fefiF t>eo van verschuldigd ziju aan de nalatenschap van den Heer •I. P. DRIESSEN, in leven Goud- eu Zilver smid te Leiden, en aldaar den 4d"c Mei 1S73 overle den, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen vóór den 24"«n Met 1873, ten kantore van Mr. J. A. F. COEBERGH, Notaris te Leiden. Reeds de dubbelzinnige handelingen van de directie bevroedende bij mijne indiensttreding als kapitein, zoo zij deze ter keonisse vau het publiek dat hunoe handelingen tegenover utij, op een en dezelfde lijn kunnen geplaatst worden,waarop kapi tein Planjer en Dolkema zijn behandeld geworden. Tevens blijf ik tien dankbaar, die alle intriges opgeworpen hebben, om mij bij de directie te belagen, ten einde hunne handelingen te ver schuilen, die zeker geen daglicht kunnen velen. WEEMHOFF, achtdaagsche Kapitein op Volharding Het naar den naam van zijuen uitvinder, den Apotheker lste klasseen hofleverancier BULLRICH te Berlijn, genoemde echte C. IV. BULLRICH'S Universeel Zuiverings zout (in Duitschland algemeen bekend als BULLRICH'S Salz) en door duizend dank betuigingen eu erkeuntngen bewezen te zijn een verrassend geneesmiddel voor maag kwalen, zuur, slechte spijsvertering, braking, hartwater enz., is echt en onver- valscht verkrijgbaar gesteld, in verzegelde pakjes van ft kilo a 26, it kilo a 48 en van 14 kilo a 90 cent, te Leiden, L. G. Dirks, Verkoophuis, Don kerstee". AlphenalR., Hermanns Nagtegaal. Gouda, J.C.Zelden rijk. Haarlem, W. Plaatzer v. d. Huil. 's-Hage, J. van Rog gen, Drogist, Hooge Westeinde. 's-Hage, J. L. F. C.Sn a- biUé, Apoth. Noorden, C. Bom. /VioriiivijA.U.v.d.Booin. Oude Wetering, J. B. Niermau. Warmond, G.v.Duyker. Het Hoofddepot voor Nederland, H. SARDEMANN. Emmerik a/d. Rijn. Men wachte zich voor schadelijke namaaksels en lette er op dat ieder pakje de naamteekening draagt van H. SAR DEMANN. Men kan zich geen liefelijker, aangenamer, verfrisschender en gezonder geur voorstellen dan het van AUG. DE MARBAIX, te Antwerpen. Gestookt uit welriekende Bloemen, Blade ren eu Houten van versterkende Geurplan- ten en Wortels, bezit het Eau d'Anvers eigen schappen zonder weerga voor liet verdrijven der boofd- en rheumattsche pijnen, en bijzon der om de lucht in de ziekenkamers te ver- nieuweu en te verfrisschen. Zie het Prospectus, dat iedere flescli omringt. Het wordt verkocht tot de volgende prijzen: de Royale f 1.50. de 1® Qualiteit f 1. Double 1.25. J 2U 0.75. Halve flesschen zijn de helft minder in prijs. Men moet geen vertrouwen stellen in hen, welke ze voor logeren prijs verkoopen. Men beveelt de Koninklijke en Dubbele qua liteit bijzonder aan, die men kan vinden bij de voornaamste Kappers en Parfuineriehuizen, te Leiden bij D. J. METSING, Breestraat. Deze Parfumerie is bijzonder aanbeve lenswaardig voor lndië, als het meest ver- frisschend Reukwater dat beslaat, en goed blijft op de reis en in de warmte. Is ingepakt voor de veis in kistjes van 6 flesschen. Al mijne tannln-, anilin-, salon-, zwarte gallus-schrijf- en andere inktsoorten en stempel inkten zijn volgens de nieuwste beginselen der wetenschap verbeterd en onderscheiden zich door hare levendige kleur, groote vloeibaarheid en het snelle drogen van alle andere inktfabrikaten. De copiëeriDkten leveren nog na eenige dagen scherpe afdrukken, be schimmelen niet en geveD, half met water vermengd, goedkoope en goede schrijfinkten. Verkrijgbaar bij leder solled boek- en kantoorhandel. H VOTV GIMBOKN, Emmerik. Apoth. en Fabrik. van chemisch-technische Praeparaten.

Leidsch Dagblad | 1873 | | pagina 3