ADVERTENTIE N. de kantons, aan het Bond wordt toegekend, is door de Bondsvergadering aangenomen. Daarna 6 de zitting gesloten. Afrika. Te Aleiandrië is een brief ontvangen van den consul Hanzel, te Karthoum, gedateerd Ackada 7 November, waarin wordt medegedeeld, dat aldaar tien inlandsche handelsvaartuigen waren aangekomen zonder bericht of brieven van Baker. Deze was het vorig jaar met 2000 soldaten van Gondokoro naar Kamrasi vertrokken, alwaar de bevolking met de omliggende stammen in con flict was geraakt. De oveiige troepen waren met de bagage te Gondokoro gebleven, omdat de dragers waren weggeloopen. Drie stoomschepen, waaronder een waarop Baker aan boord was gegaan, waren niet te Hae aangekomen. TELEGÜAMME X Madrid, 24 December. In de zitting der Cortes is voorgelezen het ontwerp van wet waarbij onmiddellijk en voor altijd de slavernij op Porto Rico wordt afgeschaft. Alle slaven zullen vrij ver klaard worden iu de maand volgende op die waarin de wet zal afgekondigd zijn in het officieele blad. De eigenaren zullen schadeloos gesteld wor den. De lezing werd elk oogenblik belet door tal rijke applaudissementen. Het Gouvernement be treurt het gedwongen te wezen de hervormingen op Cuba te verdagen ten gevolge van den opstand. §t.-Petersbnrg, 25 December. Het regeerings- blad deelt een bulletin mede omtrent de ziekte van den Grootvorst-troonopvolger, waarin wordt mede gedeeld, dat hij sedert 19 November ongesteld is geweest en dat sinds dien dag de ziekte bepaal delijk gebleken is eene typheuse aandoening der ingewanden te zijn. Zijn toestand is niet onbe denkelijk, doch voor 't oogenblik zijn er nog geen kenteekenen van werkelijk gevaar. Het laatste bulletin (van hedenmorgen) luidt: „Slapelooze doch rustige nacht. Geen vermindering van koorts en overigens geen wezenlijke verandering." Kew-Tork, 25 December. De Koning der Sand wich eilanden is overleden. Zijn opvolger is nog niet benoemd. Parijs, 26 December. De eerste subcommissie der commissie van dertig zal Zaterdag met den heer Thiers eene conferentie honden. Zondag zal er een diner diplomatique plaats hebben. Parijs, 26 December. De Turksclie gezant heeft aan het syndicaat der agents de change eene nola gezonden, waarin wordt verklaard, dat de door de Times openbaar gemaakte circulaire van den Tutkschen minister van buitenlandsche zakeD aan de vertegenwoordigers van Turkije in het buitenland, betreffende de Turksche schuld, niets anders is dan een verzinsel. Rome, 26 December. De Opinione meldt, dat de regeering op 24 dezer eene overeenkomst heeft geteekend tot wederaankoop van de kanalen Cavour. De staat herkrijgt daardoor de volle beschikking over deze kanalen; zij betaalt aan de aandeelhouders 875,000 fr. iD rente 5 pCt., gelijkstaande met 3ü pCt. over het oorspronke lijk gestorte kapitaal van 25 millioen. Brussel, 26 December. La Heuse zegt, dat van regeeringswege aan het cor| s officieren der bur gerwacht te Antwerpen verboden is, om gevolg te geven aan het plan van een protest tegen de brochure-Brialmont, en dat de officieren daarop besloten hebben, om de voorgenomen vergadering niet te houden, maar een adres aan den Koning te richten. Een van Antwerpen komende goederentrein is in botsing gekomen niet een personentrein, welke het station van Brussel verliet, ten gevolge waarvan de wagens uit het spoor geraakten. Naar men verzekert, zijn verscheidene personen gekwetst. Marktberichten. Amsterdam, 27 December. Rogge, Besarabisch 200J. Galatz 195; Mei 202. Raapolie zes weken per 100 kg. 45H; vliegend 44Ü,; Mei 4454, 44(4; Sept., Oct., Nov., Dec. 444t. Lijnolie zes weken 3958vliegend 88tMaart, April, Mei 3954 Sept., Oct., Nov, Dec. 39. Raapkoeken per 1000 kg. 90, 95. Lijnkoeken per 100 kg. 11, 14. Koolzaad per 2000 kg. April K eohtszakeo. De correctioneele rechtbank alhier heeft heden de volgende uitspraak gedaan: A. H. te Hillegom, wegens verbreking van af sluiting, tot eene geldboete van ƒ25 of sub. gev. \an 5 dagen. Gemeenteraad. Zitting van heden. Geopend te twee uren. Voorzitter: de heer Burgemeester. Tegenwoordig: de heeren Stoffels, de Fremery, Le- zwijn, Hartevelt, van Puttkammer, Seelig, Tromp, Eigeman, Buys, Veefkind, du Bieu, Dercksen, van Outeren, Krantz, van "Wensen, Driessen, Wttewaal en Cock Afwezig met kennisgeving: de heer Evers. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De \oorzilter deelt mede dat zijn ingekomen, be halve eenige resolutiën van Gedeputeerde Staten, o. a. ook een adres van den heer Boeser, om ontslag als hulponderwijzer aan de school der 1ste klasse voor jongens. Vervolgens worden benoemd: tot hulponderwijzer aan de openbare lagere school n°. 2 voor minvermogenden de beer C. v. d. Waals alhier, met 17 stemmen; de heer J. E. D.Blöte ver kreeg éen stem tot kassier der Stads Bank van Leening de heer J. van der Togt alhier, met 17 stemmen, terwijl éen stem werd uitgebracht op den heer W ttewaal tot commissaris van bovengenoemde instelling wordt herbenoemd de heer P. H. C. Driessen, aftredend commissaris, met 17 stemmen; de heer Byleveld be kwam eene stem; tot leeraar in de wiskunde eD cosmographie aan de gemeente-instellingen voor hooger en middelbaar onderwijs de heer Dr. J. Campert, met 15 stemmen, terwijl Dr. G. J. Michaëlis 3 stemmen verkreeg, en tot leeraar in de natuurlijke geschiedenis aan boven genoemde instellingen de heer Dr. H. W. Waalewijn, met algemeene stemmen. Tot leden in de commissie voor de oudheidkunde, ontstaan door periodieke aftreding: de heeren B. W. W'llewaal uit den Gemeenteraad met 16 stemmen en Mr. S. C. Snellen van Vollenhoven uit de ingezete nen met 16 ,stemmen; en eindelijk tot ambtenaar belast met het toezicht op de honden, ter richtige invordering der hondenbelasting, de onbezoldigde inspecteur van politie D. de Bruijn. l)e beer Krantz zegt dat de politie door het dragen van uniform in minder aangename verhouding is ge komen en vraagt of de kierbpvengenoemde inspecteur uniform draagt. De Voorzitter antwoordt daarop dat zulks niet het geval is, waarvoor de heer Krantz hem dank zegt. Daarna is aan de orde de voordracht betrekkelijk de bebouwing van de Buïne. B. en W. hebben voor gesteld naar aanleiding der ontvangen missive van heeren curatoren der Leidscbe Hoogeschool, thans nog geen bepaald besluit te nemen over de wijze waarop dit terrein bebouwd zal worden. De heor Buys wensebt te vragen, moeten curatoren niet opmerkzaam worden gemaakt dat voor den af stand van den grond eenige voorwaarden moeten ge steld worden, b. v. het opruimen van het exercitie veld, en of het niet mogelijk is curatoren te vragen of er alleen een academie op de Buïne komt, z. i. kan dan de op te richten school ook nog wel op de Buïne geplaatst worden. Hij acht het zeer noodig dab die school dadelijk wordt opgericht. De Voorzitter zegt dat B. en W. omtrent de school nog in een moeilijk geval zijn. Het zou wenschelijker zijn als de school van Juffr. Jesse en v. Wijk werd uitgebreid. De school van den heer Japikse dreigt ook overvol te worden. B. en W. achten dus het stichten van een tusschenschool niet onwenschelijk. De heer Buys wil dat aan de stad worde opge legd het opruimen van het exercitie-veld, ook is er besloten een school te bouwen Nu men ze echter wil gaan uitbreiden acht hij voorstellen daartoe zeer wenschelijk. Hij wil dus aan curatoren voorstellen een plek over te houden voor do school. De Voorzitter zegt dat er bij B. eu W. met het stichten der school geen spraak van uitstel is, maar de vraag is, of er door het plaatsen dier school geen inbreuk zou worden gemaakt op deu grondafstand aan heeren Curatoren. Mocht de raad reeds nu de plaats wihen toestemmen, dan zal hii er zich mee veree- nigen. De hier Buys zegt: kan er een zoötomischkabinet aan den eenen kant worden geplaatst dan kan er ook wel een school aan den anderen kant geplaatst worden. De heer Eigeman vraagt of de reserve niet onbe paald is. De Voorzitter zegt dat het niet wenschelijk is Cu ratoren een termij a te stellen. De heer Driessen vraagt: als er een tusschenschool wordt gesticht of dan het bouwen vau een nieuwe school vervalt. Hierop wordt door den "Voorzitter geantwoord dat er daaromtrent nog geen zeker uitsluitsel is te ge ven. De heer du Bieu zegt dat hij alleen wil zeggen een plaats te reserveeren en niet spreken van een school. Hij wil dus de laatste woorden laten ver vallen. De heer Buys zegt dat er niet wordt onderhandeld tot afstand van grond; men heeft nn nog geen re serves te maken, maar alleen de aandacht te vestigen dat er een plek zal open blijven voor de school. De heer van Outeren wil de zaak laten zooals zij is; al wat nu besloten wordt, met de onzekerheid van Staatswege, is niet wenschelijk. De heer Hartevelt vraagt of de school al of niet noodig is. Hij wil een termijn gesteld hebben in het man daat van B. en \V., anders blijft de stichting van die school weder achterwege. Van dit zijn gezegde maakt hij een voorstel. De heer Buys zegt, wij gaan te ver. De Staat zal een Zuötomisch kabinet gaan oprichten voor de aca demie. De school gaat z. i. voor het Zoötomisch kabi net. Wij moeten ons niet tevreden stellen met het overblijvend terrein. De Voorzitter wil op dit oogenblik niet praejudi- cieeren. Hij gelooft dat het zeggen: wij moeten een gedeelte overhouden voor de school, het beste is. De heer van Outeren zegt, dat wij altijd nog knnnen zeggen wanneer men van staatswege gaat bouwen, deze plaats moet voor ons overblijven. De heer Seelig vraagt of er al beslist is waar het Zoötomisch kabinet moet komen. Z. i. moet dit spoe dig gebeureü; men zal dus spoedig weten hoeveel plaats daarvoor moet worden ingenomen. Het voorstel van den heer Harteveltom het man daat van B. en W. te doen voortduren tot 1 April, wordt aangenomen, terwijl in het antwoord aan Cura toren de clausule zal worden opgenomen, dat de Baad zich reserveert een gedeelte der Buïue voor het bouwen eener school, en aan den heer Wiggers v. Kerchem c. s. zal worden kennis gegeven van dit besluit. Het voorstel betrekkelijk het oprichten van een schoollokaal op het terrein van de Baai hal. De heer Fremery spreekt over de oude quaestie. Het verkoopen van inschrijving verdedigt hij tegen over het rapport van de Commissie van Pinanciën, waarin is voorgesteld het aangaan van eene geld- leening bij inschrijving. De heer Buys verdedigt het door de Commissie van Financiën uitgebracht rap port. De heer Hartevelt refereert zich als 't ware aan het gezegde van den heer Buys en geeft ook nog nadere inlichtingen. De heer Krantz wil liever den verkoop van inschrijving. De heer Seelig vraagt bij aldien er een leening gesloten wordt of wij dan de 250.000 zullen kunnen geven voor den spoorweg, zoo niet, laten wij nu dan eerst de effecten verkoopen, en later als de geldmarkt gunstiger is, geld leenen voor de spoorweg. De heer Eigeman is voor eene geldleening. De heer Hartevelt zegt dat er wel geld te krijgen zal zijn voor 5 pCt. De ongunstige geld markt doet hier niets ter zake. De heer Dercksen verklaart in een breed be toog om het bedrag te vinden in de belasting, Ook de Voorzitter is voor verkoop van inschrijving, het geen hij verklaart ter motiveer» ng zyner stem. De drie eerste punten van het rapport van B. en W. tot stichting van eene school op het terrein vau de Baaihal enz. wordt met 18 tegen 1 stem aangenomen. Ten gevolge der geopperde quaestie over de wijze waarop het geld zal gevonden worden, heeft eene stemmiog plaats en wordt de Commissie van Finan ciën aaogezocht een voorstel te doen, wanneer de gelden zullen teruggebracht worden. De comm. van financiën stelt voor over 25 jaren. De Voorzitter vraagt of dit niet op 33 jaar zal kunnen worden gebracht. Daartegen worden bezwaren geopperd. Het rapport der comm. van financiën wordt aangenomen met 11 tegeu stemmen. Omtrent het verzoek van P. Schouten tot het leggen van een spoelvlot in de Ouden Kijn wordt met lö tegen 1 stem afwijzend beschikt. Het verzoek van Hoogstraten Zn. om een loo- zing in een stadsriool te doen uitloopen wordt aan genomen met algemeene stemmen. Het adres van J. van der Tas ter bekoming van grond in de Conscientiestraat. De heer Slo/fels zegt dat hij zeer voor den afstand is. De steeg blijft tuch twee meter breed, de zes huisjes die er nu staan, zijn onzindelijk en de plaat sing van een burgerhuis aldaar zou dnsj een vooruit gang zijn. Ue heer Buys zegt, de toestand van die huisjes kan niet zoo slecht zijn, anders hadden B. en W. daarvoor reeds moeten zorgen. Al zijn er straten die nauwer zijn moeten wij niet voortgaan straten te blijven vernauwen. Men mag ook niet ten behoeve van een privaat persoon het publiek nadeel opleggeo. Na nog eene gedachtenwisseling tusschen de heeren DercksenSlo/fels en Krantz omtrent de breedte der straat, het vernauwen waarvan de laatste lang niet goed vond, wordt het verzoek met 11 tegen 8 stem men afgewezen. Voordracht betrekkelijk de restauratie der raadzaal. De heer Dercksen. Op mij heeft het rapport der Commissie van Financien een ongunstigen indruk gemaakt. Men wil meer en meer het karakter der zaal doen verdwijnen. Ook de schoorsteenmantel moet blijven. Men mag zijn hoofd wel eens stooten; wan neer wij dit doen is het onze schuld, wij mogen hem daarom niet weg doen. Ik ben voor de herstelling der Gobelins. De heer Hartevelt. De commissie heeft het Toorstel gedaan uit een financieel oogpunt. Men kan door het verkoopen der Gobelins de zaal restaureeren. Men heelt een moderne zaal gekregen en het kost niets aan de gemeentekas. De heer Krantz vindt het niet aangenaam als hij zich dikwijls stoot; de schoorsteen heeft geen kunst waarde en er wordt niet onder gestookt. De bezwa ren van andere schoorsteenen die er in uitloopen zijn niet groot, men kan daarvoor smalle pijpen ge bruiken. Hij wil den schoorsteen houden; de Gobe lins, bet zijn er die waarde hebben. Gaan de Gobe lins weg dan is er geen ensemble. De heer Slo/fels zegt dat de Gobelins, schoorsteen, plafond met elkaar in verband, staan late wij de Gobelins, dan blijlt de zaal in stand zooals zij nu is. De heer v. Outeren vindt de Gobelins heel leelijk hij ziet op scheuren en gaten; wordt het hersteld dan blijft het toch altijd de onaangename kleur. Hij is voor het restaureeren. De heer Seelig zegt: er is een som toegestaan om to komen tot aanvulling van het wegnemeu der schil derijen. Als het mogelijk was de Gobelins te verkoo pen, wil hij de Commissie van Financiën voorstellen om eerst uit te zien ze aan liefhebbers te verkoopen. De heer Eremery zegt dat er bezwaar is omdat er 60U is uitgetrokken; wanneer die nn kunnen wor den overgebracht op 1873 dan bestaat er bij hem geen bezwaar. De Voorzitter zegt dat hij het betreurt dat de beer v. Outeren zich zoo ongelukkig heeft uitgelaten over de Gobelins. Verleden jaar nog is gébleken dat het behang iu lang zoo slecht nog niet is. De eigenaar dige bouwtrant der zaal brengt als 't ware een Gobelinbehangsel mee. Wij kunnen nu geeu papieren behangsel nemen om geen architectonische ketterij te plegen. De heer Seelig stelt voor om nog te wachten met het verkoopen van het Gobelin, tot dat men goed kan verkoopen. Kunnen wij dit met doen dan houden wij het. He heer Cock zal tegen dit voorstel zijn. Daardoor toch is het zeker dat wij het behangsel zullen ver koopen. Hij is zeer voor het behoud der Gobelins. Als we eens een jaar hebben van minder hoofdei ij ken omslag, laten wij er dan eens over denken. De zaal wordt er z. i. niet minder door. Na eenige discussiën tusschen de heeren. Kianlz Dercksen en Cock wordt het voorstel in rondvraag gebracht en met 16 tegen 3 stemmen verworpen. Het rapport van de Commissie van Financiën tot verkoop van het Gobelinbehangsel in rondvraag ge bracht, wordt met 12 tegen 7 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W. tot het resiaureeren der raadzaal wordt met 15 tegen 4 stemmen aan genomen. Het voorstel dit werk op te dragen, aan de heeren Ewijk en Groen wordt aangenomen met 18 tegen 1 stem. De voordracht tot verkoop van het etadsjacht met toebehooren Deze voordracht wordt met 18 tegen 1 stem aan genomen. De onderhandsche verhuring van de woning boven het telegraafkantoor wordt toegestaan. Het verzoek van J. Easers, om in het genot te blijven van de toelage hem vroeger verleend voor het doen van de aanmaningen bedoeld in de Wet van 6 Augustus 1864 (Slbt. n°. 89) wordt, nadat de heer Cock gewezen heeft op de billijkheid der toe lage en ook omdat bij het begin van het doen dier aanmaningen de toelage is verleend en het nu ze ker onbillijk zou zijn die thans in te trekken, op diens voorstel tot hot in genot doen blijven der met 17 tegen 2 stemmen aangenomen. Het verzoek van het bestuur der Typographi- sche Yereeniging Lourens Jansz. Coster, om het kosteloos gebruik der Gehoorzaal op 13 Januari e. k. wordt met 11 tegen 8 stemmen afgewezen. Het verzoek van J. J. Werner, om schadi jloosstel- ling wegens de opheffing van zijne betrek] ïing van leeraar aan de meisjesschool der 1ste klasse w ordt met algemeene stemmen afgewezen. De voordracht strekkende om Gecommi titeerden tot de Administratie der Yereenigde Gast-, en Le prooshuizen te machtigen om na 1 Januari 1873 uit de inkomsten dier instelling in de behoeften der administratie te voorzien wordt overeenkomstig het rapport der Commissie van Financiën aangenomen met algemeene stemmen. De voordracht tot het verleenen van eervol ont slag aan den Geneesheer van het Caeoilia-Gastl'iuis Dr. Junius, onder dankzegging voor de vele door hem bewezen diensten wordt bij acclamatie aangenome n. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergade ring gesloten. LAATSTE BERICHTEN. Hedenavond is door het kiescollege der Herv. gemeente alhier tot predikant beroepen Ds. E. C. Segers te Groningen. (Per telegraafDen Haag, 27 December. De Eersie Kamer heelt aangenomen de ontwerpen heden aan de orde gesteld. Tegen morgen te éeu uur is aan de orde gesield de wet op de midde len en hoofdstuk 1 der Staaisbegrooting voor 1873, zullende daama beslissing wordeD genomea om trent het tijdstip der behandeling van de overige wets-ontwerpen. Den Haag, 27 December. Z. M. heeft aan den heer Mr. if. A. H. von Weckherlin, op zijn ver zoek, eenol omslag verleend uit zijne betrekking van adjunct-commies bij het Departement van Financiën. Z. M. heeft opgeheven het ontvangkantoor der dir. belast, en acc. te Appcliern, bevattende de burgerlijke gemeenten Appeltem en Baten burg; de burgerlijke gemeente Appeltem gevoegd bij het ontvangkantoor der dir. bel. en acc. te armel, ouder voortdurend beheer van deu tegen- woordigen titularis D. H. W. Laeijendeckerde burgerlijke gemeente Batenburg gevi egd bij het ontvangkantoor der dir. bel. en acc. te Wijchen, onder voortdurend beheer van den tegenwoordi- gen titularis N. J. M. Schelfhout. Gisteren hebben in het huis vau burgerlijke en militaire verzekering de beide van den dub belen moord en den diefstal verdachte personen een verhoor ondergaan bij den nieuw benoem den rcchtei commissaris, den heer Jhr. Mr. J. J. de la Bassecour Cueu, waarbij de heer officier van justitie Jhr. Mr. W. M. de Brauw tegen woordig was. De personen in het begin dezer week door de politie alhier aangehouden en naar het huis van arrest gebracht, onder verdenking van poging tot inbraak te hebnen gepleegd in eene woning op den Loosdumseben weg, zijq gisteren op vrije .oeten gesteld. aUWELlJÜtifl. GEBdMItB £N SttidfuEVALLEfl Burgerlijke stand van Leiden van den 19den tot en met den 25sleu December 1872. GEHUWD. A. Jongbloed, jm. en M. C. Meijer, id. H. van deu Berg, |m. en A. van Lijgen, jd. K. Blausjaar, jm. en J. M. li. Bei tram, jd. BEVALLEN. J. v. d. Klsauw, geb Lagas, Z. II Schou- tcD, geb. van Viegen, Z. M. Kiel, geb. v. d. Liüdcn, Z. - G. Kramp, geb. Lui, D. J. Plutleel, geb. Maas Z. C. Te gelaar, geb. Beouink, I). H. dc Bolster, geb. Pillekers, l). j. C. van Valdereu, geb. Viokesleijn, I) A. F. J. Alesker, geb. van Fuijfeliclc, Z. F. Weijers, f.eb. Rosdorff, Z W. v. d. Velden, geb. Wesihoeven, L). J. M. Franken, geb. Kloos, O. C. Ch. de la Blje, geb. de Baas, Z. - J. v. d. Dop, geb. Jas- perse, Z M Olieslager, geb. Lagas, Z. C. Bink, geb. Smit, l). H. P. M. vau Benleu, geb. Tegelaar, Z. P. Neder ber ger, geb. Meijera, b. A. KeQzer, geb Selicr, Z. J. Lee mans, geb. Spek, I) A. van HeldeD, ueb. van Oosten, O. H. G. Buis, geb. Hefftricli, I). J Kikkert, geb. Teegeluar, D. H. K. Hue bert, geb. Smulders, Z. M. H. van Urauen, geb. Flori)D, Z. MOlieslagers, geb. Lagos, Z levènl. OVERLEDEN. A. P. Verlaao, wed C. Bastiaans, 70j. - J. Overmeer, Z. 3 j. A. Mausveldl, Z. 2 j. W. F. van Wijk, Z. 2 j. J. Nagtegaal, L). 3 m. J. de l'Ecluase, Z. 26 j. W. Berndse, 43 j. C. van Velzen, geb. de Jong, 3G j. S. C. vaa. der Hoeven, L). 22 m. W. Èeniert, 1). 4m.-— J. P. vao bum, Z. 3 in. B. vaa der Lelie, Z. 57 j. F. M. Dekker, 17 j. A. van der LaaD, Z 5 m. H. Wijn beek, wed. H. vau der Meer,- D. 83 j. C. O. van Weeren, U. 16 j, J. Sokkeloruin, Z. 11 j. 11. vaa Hamel, L). 32 j. M. C. Paauw, geb. Itooraan, 43 j. J. liradus, Z. 17 m. J Frankhuizen, Z. 3 ra. A. M. Klok, L). 3 w. J. B it n- dijk, Z. 11 in. J C. A. Olieslagers, Z. 2 tl. - J. Vylbrief, U, 6 j. A. van Eijk, Z 26 j. J. vau Slrien, Z. 9 j. J. Smit, D. 23 j. B. 11. Lindeman, Z. 2 m. 280*to ST1ATS-LOTLK l«f vierde klasse. derde lijst. Trekking van Vrijdag 27 December. N°. 17761 f Oil. H#. 2671 f ÏOO. Prijzen van f 65. 89 2578 5789 9318 11780 13542 15666 17576 560 2777 5816 9331 11853 13598 15677 17634 728 2302 6300 0534 11900 13796 15679 17674 1350 3104 6672 0303 12022 13932 15693 17772 1456 3370 7038 10185 12130 13957 15900 17900 1642 3636 7367 10536 12257 14145 15908 18344 1715 3752 7645 10543 12406 14327 16157 18433 1885 4012 8428 10073 12443 14430 16158 19155 1024 4488 8591 11250 12659 14773 1645 l 19363 1037 4667 8682 11208 13002 15404 17028 19605 2134 4056 8854 11560 13068 15435 17291 19614 2248 4061 0100 11608 13216 15500 17513 19804 2402 5655 THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. raorg. raorg. nara. nara. nam. avond avond 5 u. S o. 12 a. 4 u. 5 o. 8 u. 10, n. Doud. 46° 44° 43* Vrijdag 42° 43° 48° 44' Wiud: Donderdag-middag 5 u. Z. W. De lieer en Mevrouw ZAA1JER SCHOL TEN betuigen hun harlelijken dank voorde vele bewijzen van belangstelling, bij het overlijden van hun kind ontvangen. Leiden, 27 December 1872. De Heer en Mevrouw SCHOLTEN RAS betuigen hun hartelijken dank voor de vele be wijzen van belangstelling, bij het overlijden van hun kleinkind ontvangen. Leiden, 27 December 1872. Voor de vele blijken van deelneming, zoowel gedurende de ziekte als bij het overlijden van onzen geliefden Broeder J. A, SCHREUDER onder vonden, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: M. H. SCHREUDER. Leiden, 27 December 1872.

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3