ZALF HOLLO LET VEL! Watersnood in Italië. EENE BRUIDSPARTIJ en PILLEN. ADVERTENTIE N. LEIDSCHE SCHOUWBURG. MET HINDERNISSEN. Lot is Dood. EEN ZEGEN VOOR FAiVlILIEN De Antispasmodisclie Siroop OSCAR DÉSAGA, Washington, 20 December. De president Grant heeft aan de naar hem afgevaardigde commissie van het Wetgevend Lichaam van Louisiana ge antwoord, dat hij geen invloed kon uitoefenen np de beslissing van het Hoog Gerechtshof, en dat de commissie zich behoorde te wenden tot liet Congres, ten einde het instellen van een onderzoek uit te lokken. New-York, 20 December. De geruchten, vol gens welke de Erie-spoorwegmaatschappij de cou pons van hare prioriteits-obligatiën niet zou be talen, zijn uit de lucht gegrepen. Rome, 20 December. In het olïïcieele blad wordt medegedeeld dat de Koning sedert gisteren ongesteld is. Hij lijdt aan een rheumatische koorts, die geen ernstig karakter heeft. De nacht werd rustig doorgebracht. De koorts was hedenochtend belangrijk afgenomen. Parjjs, 20 December. Het linkercentrum heeft de vernieuwing van zijn bureau tot 8 Januari uitgesteld. Men hoopt dat daardoor eene scheuring zal worden verijdeld. Het gemeentebestuur te Nantes heeft zijn ont- ig genomen omdat de aanvrage om ontslag, ingediend door den Maire en goedgekeurd door den prefect, ingetrokken is. JHadrld, 20 December. De nieuwe ministers hebben gisteren den eed afgelegd. Zorilla zal heden in de Cortes en in den Se- Daal opheldering geven omtrent de crisis en zijn programma ontvouwen. De dagbladen zeggen dat de crisis is veroor zaakt door de op Porto Rico in te voeren hervor mingen. Rome, 20 December. In de zitting der Kamer van Volksvertegenwoordigers is ingediend eeu ont werp van wet op de recruteering bij het leger. Berljjn, 20 December. Volgens geloofwaardige berichten hebben zich Beieren en Wurtemberg wel is waar geenszins in beginsel tegen eeu op perste rijksgerechtshof verklaard, ten einde tot het stelsel van rechtseenheid te geraken, maar zijn de voorstellen van die beide staten toch on aanneembaar geacht. De quaestie zal derhalve het onderwerp van latere onderhandelingen uit maken. Voorloopig is de gedachtenwisseling ge sloten verklaard. Stnttgart, 20 December. De Kamer der Af gevaardigden is heden tot 3 Januari uiteengegaan. Darmstadt, 20 December. De Kamer der Afge vaardigden heeft den groothertog voor het praesi- dium de volgende lijst van candidaten aangebo den de afgevaardigden K. J. Hoffmann, Metz, Kuhl, Scriba, George en Becker. Madrid. 21 December. In de heden door den Senaat gehouden zitting is mededeeling gedaan van de koninklijke besluiten tot wijziging van het ministerie. De minister Zorrilla heeft daarna een overzicht gegeven van den loop der ministe- rieele crisis en vervolgens een uitvoerig verslag gedaan van den tegenwoordigen toestand van Spanje, bij welke gelegenheid hij o. a. de ver zekering heeft gegeven, dat de Carlistische opstand weldra zal zijn ged mpt. Zoo spoedig mogelijk zal een wetsontwerp op de afschaffing der slavernij op Portorico wor den ingediend. In antwoord op een vraag van den heer Suarez, heeft de Minister nog medegedeeld, dat geenerlei wetsontwerp betreffende het in voeren van wijzigiugen op Cuba door hem zal worden ingediend, of eenigerlei wijziging worden bevolen, zoo lang nog een opstandeling op het eiland wordt gevonden. Gemeentera ad. INGEKOMEN STUKKEN. Aan den Gemeenteraad van Leiden, geeft J. van der Tas bij adres te kennen dat, daar hij in het voorjaar door de menigvuldige bezwaren van de eigenaren der woningen in de Conscien- tiestraat zich vei plicht heett gevoeld om het ver zoek in te trekken om de Coriscientieslraat te bebouwen, hij toch gaarne van de drie huisjes die daar staan, en in een zeer vervallen slaat zijn, een burgerhuis in de plaats wil maken, maar daar het zeer smal is, verzoekt hij om een strook van vier palmen van de steeg te mogen bebouwen, daar de steeg dan nog een breedte behoudt vau plus minus twee ellen en toch een steeg is die niefr bereden wordt; ten einde ook tot verfraaiing van de Koepoortsgracht een goed huis daar te kunnen plaatsen. Met de commissie van Fabricage zijn B. en W. van oordeel dat er geen bezwaar bestuat om aan J. van der Tas eene strook gronds van de Con- scienliestraat aan de Gedemdte Koepoortsgracht in eigendom af te staan. De door de commissie voorgestelde koopsom van /l per centiare achten zij evenwel te gering, zoowel met liet oog op het raadsbesluit van 28 November jl. waarbij grond van de Tweede Haverstraat voor /5 per centiare is afgestaan, als wanneer men in aanmerking neemt dat de adressant ten gevolge van den ge waagden alstand van grond zijn eigendom belang rijk kan verbeteren. Ook in dit geval kouit hun een prijs van /5 per centiare billijk voor. Zij geven den Gemeenteraad alzoo in overweging Ie verklaren dat bedoeld gedeelte geineentegronds, ter grootte van circa 5 centiaren, voor den open baren dienst niet meer bestemd is, en hel daarna aan adressant in eigendom af te staan, tegen be taling van een koopprijs van ƒ5 per centiare en van °de kosten van overdracht, eu onder voor waarde dat de overdracht eerst geschiede nadat de verbouwing uiterlijk binnen één jaar na de dagleekening van het raadsbesluit ten genoegen van de commissie van Fabricage voltooid zij. Op het request van J. van der Tas, heeft do Commissie van Fabricage de eer aan B. en W. te berichten, dat bij eene plaatselijke opneming gebleken is, dat het eeuige bezwaar, tegen de versmalling van die straat tot op eene breedte van twee meters, zou bestaan voor het in- en uitrijden met wagens, voor een in die straat staaod pakhuis van den smid C. J. van Kas; dat eveuwel na herhaaldelijk genomen proeven met zulke wagens, ten genoege van dien belangheb bende, de overtuiging verkregen is van de moge lijkheid der versmalling, zoodat voor d it vermeend bezwaar geen redelijken grond bestaat en der halve die strook, ter breedte van veertig centime ters, bij veertien meters lengte aan den openbaren dienst kan worden onttrokken om aan den requestrant vervolgens in eigendom te wordeo afgestaan. Wanneer nu daarbij in aanmerking genomen wordt, dat de voorgenomen verbouwing zal strek ken tot verfraaiing van dat gedeelte der gedempte Koepoortsgracht en wederom drie bekrompen en bouwvallige woningen door eene fatsoenlijke burgerwoning worden vervaugen, zal er wel geen bezwaar bestaan om aan J. van der Tas de be doelde strook gemeentegrond in eigendom al te staan, mits de breedte bij den ingang zij 25 en op het wijdste gedeelte 40 centimeters, zoodat de af te stane uitgestrektheid niet meer bedraagt dan vijf centiaren. Wat den daarvoor te berekenen koopprijs be treft, meent de Commissie in aanmerking te moe ten nemen, dat de afgestane grond eene betrek kelijk onbeduidende waarde heeft, en zij vindt daarom vrijheid, voor te stellen de berekening van éen gulden per centiare, terwijl zij aan den afstand de voorwaarde wenscht verbonden te zien, dat de overdracht eerst geschiede nadat de ver bouwing, uiterlijk binnen éen jaar na de dag leekening van het Raadsbesluit, ten haren ge- noegeo voltooid zij. De Commissie van Financiën vindt tot haar leedwezen geene vrijheid het verzoek van J. van der Tas te ondersteunen. Immers de inwilliging van dit verzoek zou medebrengen afstand van publieken grond, en de Commissie van Financiën wenscht stieng vast te houden aan het beginsel, dat zulk een afstand, ook met het oog op art. 230 der gemeentewet, enkel te verdedigen is, wanneer het publiek door den grond, welke men wil afstaan, in geen enkel opzicht wordt gebaat. Dit nu is hier het geval niet. De Conscientiestraat is ten slotte een nauwe steeg, en eene verdere vernauwing van deze, met welk klein gedeelte dan ook, moet niet alleen allicht hinderlijk worden voor het openbaar ver keer, maar is zeer zeker ook in strijd met de eischen der openbare gezondheid, welke op ver- breeding en niet op vernauwing van straten en stegen aandringen. Aan het publiek dit nadeel op te leggen teu behoeve van een privaat persoon gaat, dunkt de Commissie, niet aan, ook al gold het eene veel belangrijker verfraaiing van de gemeente dan waarvan hier sprake ziju kan. Zij geelt derhalve den Gemeenteraad in over weging aan den adressant te kennen te geven dat er bezwaar bestaat aan zijn verzoek te voldoen. Promotlëu, Lelden, 21 December. Bevorderd tot docfor in de rechten de heer A. J. Karseboom, geb te Auisterdam, met acad. proefschrift, getiteld Bij drage lot de leer der voortdurende misdrijven; be vorderd tot doctor in de letteren de heer J. S. Speyer, geb. te Amsterdam, met acad. proefschrift, getiteld: Specimen inaugurale de Ceremonie apud Indos quae vacatur jatakarna. LAATSTE BERICHTEN. Per telegraaf.) Den Haag, 21 December. In de zitting der Tweede Kamer is, na het sluiten der algemeeue discussie over 't hoofdstuk koloniën, tot de behandeling der artikelen overgegaan en daarna de begrooting voor Suriname en Curapao aangenomen en het geheele hoofdstuk koloniën vervolgens, na voortgezette discussie, mede aan genomen met 61 tegen 1 stem, die van den heer Foreest. Bij de Kamer is ingekomen eene missive van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Finan ciën, waarbij op verzoek der commissie van rap porteurs hel ontwerp betreffende de kanaalmaat schappij tot nader wordt verdaagd en tot een voorloopig voorschot van 1 millioen wordt be perkt onder dezelfde waarborgen als de be staande schuld. Het hoofdstuk onvoorziene uitgaven is met algemeene slemmeu aangenomen. Maandag is de wet op de middelen aan de orde; daarna een aantal kleine ontwerpen; Dinsdag liet ouderzoek van den census in de afdeelingeu. Den Haag, 21 December. Door Z. M. den Koning zijn verleend de navolgende pensioenen, als: aan B. G. Rijnbende, weduwe van den em. pred. W. Opzoomer, ten bedrage van f 100; M. W. Janssen, wed. van den em. pred. P. Meerburg Snarenberg f 100; G. Zaal, wed. van den em. pred. A. J. Kloos, f 100, en M. P. Torne, wed. van den broeder der orde van den Nederlandschen Leeuw F. A. Vellicus f 100. Naar men verneemt heelt Z. M. de Koning benoemd lot officier der orde van de Eikenkroon, den heer F. Barbedienne, fabrikant in bron zen enz. te Parijs en tot ridder den heerC. Sevin, ornainentbeeldliouwer, mede wonende te Parijs. Naar men vernoemt is onze stadgenoot, de heer M. Henriquez Pimentel, benoemd tot ridder der orde van St.-Tiago, van Portugal. Tot uitbreiding der badplaats Scheveningen werd heden van wege de onderneming daartoe in een der lokalen van het Gemeentebadhuis al daar aanbesteed: het tweede peiceel, bestaande in het bouwen vun een Hotel Garni aan het zeestrand der badplaats Scheveningen, ten Noord oosten vari het Gemeentebadhuis. Voor dit werk waren dertien inschrijvingsbiljetten ingekomen, als van de volgende heeren1. G. Key, te Rotter dam voor f 275.000; 2. Gebr. Meijers te Amsterdam, f 271,000; 3. A. Paans te Amsterdam, f 264,000; 4. B. Veth te Delft, f 264,000; 5. J. Pleijsier te Scheveningen, f 260,000; 6. J. Rutgers te Alphen, f 260,000; 7. Gebr. Schoonenberg te Amsterdam, f 255,000; 8. A. Pluim te Haarlem, f 247,800; 9 D. Limper te Amsterdam, f 245,000; 10. dezelfde heer, f 239,981; 11. J. de Vries te Scherpenisse, f 233,400; 12. P. Herteveld te Zalt-Bommel, f 229,000; en 13. W. Doon en J. van den Ende te 's-Hage f 224,500. Laatstgenoemde heeren zijn dns, even als voor perceel 1 minste inschrijvers. Scheveningen, 21 December. De haringvangst, die dit jaar bij lang zoo gunstig niet was als in 1871, is te Scheveningen thans afgeloopen. De loot bestond dit jaar uit 161 bommen, elk be mand met 8 koppen. De gezamenlijke vangst dier vaartuigen bedraagt, behalve de 10 pCt. toe gift: 32,447,300 stuks steurharing, waarvan de be somming is geweest 531,170.17. Nog zijn 705 ton pekelharing op den publieken afslag verkocht, die hebben opgebracht f 4880.81. De overige aange brachte pekelharing is door de reederij onder de hand verkocht. De 604 ton geschonden haring, welke de visschers voor het grootste gedeelte aan boord tot pekelharing hebben gemaakt, is ver kocht voor f 7324,65. De hoogste prijs besteed voor den vollen steurharing was f 38,50 het dui zendtal. De laagste prijs f 10. De hoogste voor den ijlen f 21 en de laagste 8. Drie pinken hebben 6; drieënveertig 5; een en zeventig 4; een eu veertig 3; twee 2 en een pink 1 reis gedaan. Voor het vervoeren van den haring van boord naar den afslag en naar de bokking- grookerijen werden 4635 wagens en karren ver- eischl; elke vracht komt op f2.20 te staan; zoo dat dit vervoer f 10.197 kostte. Utrecht, 21 December. Gisteren werd aan de hoogeschool alhier bevorderd tot doctor in de rechten de heer W. C. van Boetzeiaer, geb. lede Bilt, met eene historisch staatsrechtelijke proeve over het veto des Konings (Grondwet art. 69,114). Gisteravond is een goederentrein van Am sterdam komende, nabij Abcoude ontspoord, waar door de spoor, die te 7.35 alhier moest aan komen, eerst alhier te 8.40 aankwam. Ongeluk ken hebben er echter niet bij plaats gehad. Ter markt te Leiden aangevoerd. 20 en 21 December. Winter Tarwe 15 hectoliter 12.50 a 13.OU. Zomer Tarwe 17 hectol. 11.50 a ƒ12.50. Wiuter Kogge 12 beclol. /"8.00 a ƒ8.50. Zomer Rogge 14 hectol. 7.00 a ƒ7.50. Zomer Gerst 9 hectol. f 5.50 a f 6.00. Cbevalier-gerat 5 hectol. 6.50 a 7.00. Zware Haver 5 hectol. 4.50 a 5.Ö0 - Lichte Haver 18 heotol. 8.50 a 4.0Ö. Duivenhoonen 16 hectol. ƒ8.00 a ƒ8.60. Paardenboonen 16 hectol. ƒ7.00 q 7.50 Osaen 0 stuks f 000 a 000. Stieren 7 stuks /"128.00 a 166.00. Kalfkoeien stuks 000.00 r 000.00. Varekoeien 58 stuks 127.00 a f 235.00. Vette kotiou 43 stuks ƒ234.00 a 345.00. Kalveren (vette) 80 stuks 33.00 a J 86.00. Kalveren (magere) 8 stuks ƒ8.00 a 17.00. Hamels (magere) 77 stuks 16.00 a 22.00. Hamels (vette, 536 stuks ƒ25.00 a ƒ44.00. Lammeren (magere) stuks f 0.00 a ƒ00.00. Varkens (magere) 28 stuks 18.00 a 30.00. Varkens (Biggen) 80 stuks 9.00 a ƒ18.00. Boter 6320 kilogr.1ste qualit. vat 56.00 a 60.00. 2de qualiteit 4 vat ƒ51.00 ft/65.00; 1ste qual. per kilogr.; 1.40 a 1.60; 2de qualiteit per kilogr. 1.27s a ƒ1.876. Lange Zwarte Turf 7000 dubb. hectol. ƒ0.25 a 0 27. Ter markt aangebracht 122 runderen, b8 kalveren en 639 schapen. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. Vrijdag Zaturd. Wind: Vrijdag-middag 12 u. Z. O, TTTT rnorg. morg. nam. nam. nam. avond avond 5 u. 8 u. 12 n. 4 Q. 5 o. 8 u. 10 a. 03 co oo co 38° 39° 39' 43° 4i' De Ondergeteekenden berichten bij deze, dat ten hunnen kantore, Haarlemmerstraat, Wijk VI,N°.290, dagelijks tusschen 10 en 12 urn, gelegenheid be staat tot verwisseling van Coupons in geld, van vele soorten Buitenlandsche Effecten, waar onder Spanje, betaalbaar te Londen, tot de volle waarde der Amsterdamsche noteering van den vorigen beursdag. Voor Spanje binnenland moeten de Obligatiën worden ingeleverd tot vertoon bij 't Consulaat. VAN DER SPRUYT DE GRAAF, Correspondenten der Rotierdamsche Bauk. Voor de noodlijdenden door deze ramp heb ik sedert 12 Nov. nog ontvangen: van .1. v. B. f 2.97; van N. N. f 25; van W. J. v. L. te Sneek 5; van C. B. te W. ƒ3.96; van L. H. te D. (tweede gift) f 2.50; van de Erven J. J. Tijl, nadere op brengst van „Dientje van 't Veer", f 23,50 (vroe ger reeds f 140 ontvangen). In het geheel heb ik llians f 513.49% aan de ltaliaansche legatie mo gen overmaken. Zwolle, 19 Dec. 1872. SLINGERVOET RAMONDT. De PAKSCHUIT op DELFT zal in plaats van Woensdag 25 Dec., Dlngsdag 24 Dec. op het gewone uur afvaren. A. A. SIJTHOFF, Marktschipper. KONINKLIJKE HOLLANDSCHE T00NEELISTEN. Directie J. O. VALOIS. VOLKSVOORST ELLING op ZONDAG 22 December 1872 t Blijspel in 5 Bedrijven, vrij bewerkt naer het Hoogduitseh, met Coupletten en Quodlibets, woorden van A. WIJNSTOK, muziek van verschillende Componisten. TAFEHEELEN: 1. De aankomst van de Bruid. 2. Het Bureau van den Burgerlijken stand. 8. De Soirée Musicale. 4. Oude Hoeden III 5. Het sprekende Ballet. Blijspel met Zang in één Bedrijf. Aanvang te 7 uren. PRIJZEN DER PLAATSEN.- Loges f 0.80. Baignoires f 0.60. Parterre f 0.50. - Galerij f 0.30. Plaatsen kunnen Zondag 22 December besproken worden van 12 tot 3 uren, a 5 Cents per plaats. 'Eene genezing voor zweren, aambeien en flstula. De vele voldoende genezingen, die het gebruik van deze onwaardeerbare Zalf be werkstelligt, in do gevallen waarin de patiën ten aan deze kwalen geleden hebben, hebben vele geneeskundige practici genoopt om ze in de hospitalen en in hunne bijzondere praktijk in te voeren; en vele voorbeelden zijn er dat de lijder als onheelbaar beschouwd werd, en Dat tocli llol- loway's Zalf in vereeniging met zijne Pillen, de meest wanhopige wonden geneest. Deze midde len zijn zonder weerga wat aangaat de genezing van scheurbuik, huidziekten enz. Bij alle huid aandoeningen, waarmede de kinderen dikwijls geplaagd worden, van de eenvoudige roode dracht der oogen tot aan de ingewikkelde scheurbuik kwalen, oefent Holloway's Zalf een opmerkelijk gunstigen invloed uit, daar zij do ontsteking af koelt, de opzwellingen vermindert en minder pijn aan den ongeduldigen lijder doet ondergaan. Door het vermeerderd debiet zijn da prijzen als volgt Potjes Zalf en Doosjes Pillen ƒ0.80, 1.85, ƒ3.00, ƒ6.75, ƒ13.50, ƒ20.50. Zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij alle Apothekers in Holland, alsmede in HOL LOWAY'S ETABLISSEMENT te Londen, 533 Oxfordstreet, vroeger 244 Strand. van Apotheker en Chemicus te Straatsburg i. E bewerkt de HJj^oogcnblikkelijkc genezing"1^^^ van den Hoest, Kinkhoest (Stikhoesf) der kinderen. N B. Dit uitmuntend praepai'aat over welks voortreffelijkheid duizenden attes ten voorhanden ziju, heeft officieel in alle Klndcrklinteken van Duitschland, Oosten rijk, Frankrijk, België on Zwitserland ingang gevonden. (Q. 1311.) Prijs per flesch benevens gebruiksaan wijzing f 1.25. Hoofddepot voor Nederland: te Amsterdam bij M. CLÉBAN Comp., Heiligen- weg 821. Depot te Leiden bij N. K. 8WEMER, Mare

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3