drie regeeringen zou dan eene zelfstandige cir culaire-depêche verzendeD, welke allen in de hoofdzaak van denzelfden inhoud zouden rijn." Beleren. Ministerieele crisis. Eensklaps en terwijl men nog zelfs niet eens weet uit welke oorzaken, verkeert het Beiersch ministerie in staat van ontbinding. De heer von Lutz, die vrij stevig op het kussen zat en met hem de gansche liberale partij in dit land, staan verbaasd over deze plotselinge wending in Zr. Ms politiek. De juiste redenen voor het aftreden van het ministerie zijn niet bekend; men wil echter welen dat het in verband staat met de bekende incidenten die bij de reis van keizer Wilhelm en deo kroonprins van Beieren voorvielen. Koning Lodewijk heeft toen ten aanzien der hooge rei- zigers gehandeld alsof zij er niet waren; hij heeft ze zijn legers doen inspecteeren, zonder zich zelfs door familieleden te doen vertegenwoordigen. Dientengevolge zouden er in 's konings familie ODceaigheden zijn ontstaan en hebben de ulira- BiOutauen van een eu ander behendig gebruik gemaakt om 's koDiogs tegenzin in de nieuwe Orde van zaken te exploitaereu. Deze omstandig heden moeten'liet ontstaan van de ministerieele crisis tengevolge hebben gebari. België. De Vlaamsehe taal. De minister van binnenlandsche zaken heeft de volgende circulaire aau de directeuren der rijksscholen voor het middelbaar onderwijs ver zonden „De wet vau 1 Juni 1850 heeft de Vlaamsehe taal niet opgenoemd onder de verplichte vakken van onderwijs voor de rijks middelbare scholen in de Waalsche provinciën. Bij de inrichiing de zer scholen heelt men daarom onder het onder wijzend personeel geen specialen onderwijzer voor de Vlaamsehe taal opgenomen uocli gezorgd dat een der andere onderwijzers in staat was, des geëischt, zoodanig onderwijs te geven. Een audere inrichting zou trouwens de kosten dier scholen zóó zeer hebben verhoogd, dat de door de wetgevende macht daarvoor beschikbaar gestelde som van 200.000 francs niet voldoende zon zijn. Men moest dus het initiatief afwachten der plaatselijke bestureu in de Waalsche steden of geineeuteo, waar middelbare scholen der tweede categorie gevestigd zijn, om te kunnen voorzien in eene regeling, waarvan zij zeiven de allereer ste vruchten zouden plukken. De wenschehjkheid behoeft immers wel niet betoogd te worden, dat de kweekelingen der Belgische middelbare scho len de noodige bekwaamheid verwerven om in alle deeleu des lands, in de Vlaamsehe zoowel als in de overige provinciCD, nuttig werkzaam te ziju. Eenige gemeentebesturen hebton deze wensche hjkheid iugezien, en op eigen kosten eeu cursus in de Vlaamsehe taal gevestigd. De regeering is bereid oin de stappen te on dersteunen, welke andere 6teden of gemeenten in deze richting mochten wenschen te doen. Ik verzoek u dus uwe tusschenkomst en invloed we' te willen aanwenden ten einde de gemeentebe sturen te overreden inij voorstellen te willen doen betreffende de ODder uw bestuur staande school. De regeering, welke deze quaestie in ernstige overweging wensebt te nemen, zal die voorstellen onderzoeken met het stellige voornemen om daar aan, zoo het mogelijk is, in het aanstaande jaur gevolg te geven." meldt in haar officieel gedeelte, dat de groothertog aan von Hoffmann, geheimraad en gevolmachtigde bij den bondsraad, de taak heeft opgedragen om een nieuw kabinet te vormen. Hij zal zich voor eenige dagen naar Berlijn begeven om gedurende de bijeenkomst der drie keizers aldaar aanwezig te zijn; daarna zal met de vorming van het nieuwe kabinet onverwijld een begin worden gemaakt De nieuwe kieswet bevat de volgende hoofd bepalingen: De keuze der afgevaardigden ge schiedt door kiezers, en ter aanwijziog van deze laatslen is het voldoende den ouderdom van 25 jaren bereikt te hebben. Kiezer is hij die 40 gul den jaarlijksche belasting betaalt. De Tweede Kamer telt 50 afgevaardigden, namelijk 8 van het groote grondbezit, 3 van de 40 hoogst a.n- geslagenen, 10 van de steden, 34 van het platte land. Voor de geldigheid der keuze wordt n.et meer, zooals vroeger de volstrekte, maar twee derde der meerderheid vereischt. Londen, 4 September. Aan de Times wordt uit Parijs gemeld, dat de onderhandelingen tus- schen Frankrijk eu Engeland tot vaststelling van eeo nieuw handelsverdrag een gunstigeo keer nemen. Ofen, 4 September. De Hongaarsche Rijksdag is heden goopend. In de troonrede wordt o. a. gezegd, dat de groote taak van den Rijksdag is de voortzetting der aangevangen hervormingen op binneulandsch gebied, waartoe de aanhou dende zorg der vergadering, onder handhaving eeoer vrije beraadslaging zal worden gevorderd. Wijders wordt de toezegging gedaan, dat een groot aantal wetsontwerpen op de verschilleude takken van bestuur betrekking hebbende, zullen worden ingediend en ten slotte gezegd, dat de regeering sedert de sluiting der jongs'e zitting van den Rijksdag nieuwe waarborgen voor het behoud en de versterking der vriendschappelijke betrekkingen met het buitenland heelt ontvangen. Par(Js, 4 September. Te Narbonrie en Lyon is de rust niet verder gestoord. Melbourne, (zonder datum). De equipage van de Lavina is door de inboorlingen der Zuidzee- eilandeD vermoord. .Mrifiitberieliteri. Amsterdam, 4 September. Raapolie zes weken per 100 kg. 41%; vliegend 4054; Mei 41%; 4154; Oct., Nov., Dec., 40ft, '10 54Lijnolie zes weken 4454; vliegend 43ü; Maart, April, Mei 38%; Oct., 42%, 42x4; Nov. 41st; Dec. 39, 39xl Raapkoeken per J000 kg. 82, 88. Lijnkoeken per 100 kg. 11,14. Gemeenteraad. INGEKOMEN STUKKEN. Parijs, 3 September. Gisteren hadden teLyon samenscholingen plaats bij gelegenheid dat de scboleu weder in handen kwamen van de gees telijke onderwijzers. De gewapende uiaclit moest de meuigie uiteendrijven, maar het kwam niet tot een botsing, en hedeD heeischt volmaakte rust. Volgens de jongste berichten uit La Plata zijn verscheidene Franschen in Paraguay vermoord, onder auoeren de heer Desessaits, die belast was mei de zorg voor de belangeo der Frauschen gedurende de alweziglieid vau vicuuite Abzac. Berljjn, 3 Septemuev. Hertog Mux van Beiereu, QOui van den regeerenden Komug, is hedenmid dag aangekomen, eu heeft op het Koninklijk slot zijn inirek genomen. Prins Gortschakuff is heden ook gearriveerd. Hedenvoormiddag woonde de Keizer te paard gezeten, eu omgeven door de Koninklijke puusen, den grootvorst Niculaas en talrijke nuli- taiie autoriteiten de evolutiën der hier in garnizoen liggende troepen op 't Tempelhofer veld bij. Prins Bismarck is hedeuavuud uil Varzin hier aangekomeu. Londen, 3 September. De gedenkwaardige dag vun gisteren is door de bier gevestigde Duitschers mei een teesiparuj gevierd, waarbij de grootste geestdrift werd aau deu (lag gelegd. De Times zegt in haar beurzen-bericht, dat de betaling der 5(J0 inillioen, weike Frankrijk m September ie doen heeft, reeds te Berlijn is geschied. Daily Tel. bevat een depêche uit Massana, volgens welke dt koning vau Ahyssinië eeu ultimatum aan den Egyptischen bevelhebber heeft gezonden, om zijne uoepen uit Bogos terug te trekken. Laatstgenoemde heeft daarop eeu weigerend antwooid gegeven eu zal waarschijnlijk voor- waaris rukken. Verscheidene Abyssiuische hoof den komeu in onderwerping. Darmstadt, 3 September. De Darmstddler Ztg. Leiden, 26 Augustus'1872. Wij hadden de eer onlangs aan uwe vergade ring een voorstel in te dienen strekkende om te besluiten dat de tusschenschool geplaatst zuude worden op den Vestwal tusschen de Ceüebroêis- gracln en den Vliet. Blijkens ons betrekkelijk rapport, opgenomen onder n°. 129 van de gedrukte stukken, werden wij tot dit voorstel geleid niei zoozeer omdat wij bedoeld terreio als bij uitnemendheid voor de plaatsing der lusschenschool geschikt achten, als wel op grond dat geene andere en betere plaats vooralsoog kon worden aangewezen. Sedert dit ons voorstel werd ingediend, heelt deze aangele genheid dun ook voortdurend een onderwerp on zer overwegingen blijven uitmaken, ook in ver- baud uiet de weldra noodig geworden oprichting en verbouwing van andere scholen. Vooreerst vereischt het lokaal gebruikt voorde school n°._ 2 voor minvermogenden op de Oude Vest dringend vergrooting en verandering, ver mits thans reeds eeu gedeelte der leerlingen tij delijk is geplaatst in de Buaihal en vervolgeos moet het lokaal der bewaarschool op laatstge noemde plaats geheel worden vernieuwd en ver bouwd. Een en ander heeft ons tot de overtuiging ge leid dat wellicht op andere eu betere wijze in een lokaal voor de tussctrenscbool ware te voor- zieD, dan duor de oprichting van eeu nieuw ge bouw. De school op de Oude Vest kwam daar voor in de eeiste plaats in aanmerking, wanneer een terrein kon worden gevonden voor de plaat sing van een nieuw schoollokaal n°. 2 voor min vermogenden. Uit eeu voorloopig ingesteld onderzoek bleek ons dat de Nieuwe Volmolengracut zonder bezwaar zoude kuuneu worden gedempt en een uitstekend terrein zoude opleveieu ter plaatsing van een schoollokaal voor ruim 6UU kinderen, bijzonder geschikt eu gelegen voor eene scnool voor min vermogenden. Gedurende de uitvoering van dit wetk zouden dan de leerlingen der school op de Oude Vest geplaatst kunnen worden in het lokaal in de Baaihal, thans gebruikt wordende voor bewaar school en deze schooi tijdelijk verplaatst moeten worden naar het Caecilia Gasthuis, wanneer dit ten gevolge van de ingebruikstelling van het Aca demisch Ziekenhuis ontruimd zoude zijn, of zoo uoodig naar een ander lokaal voor dit doel ge schikt, ter bekoming waarvan onderhandelingen werden aangeknoopt. Het kwam ons verder voor dat de school op de Oude Vest in vele opzichten voor tusschen school te verkiezen was boven bet terrein aau den Vestwal, ook zells na eventueele demping van de Cellebroêrsgracht, daar de ligging van dit terrein en de toegangswegen er heen steeds be zwaar zullen blijven opleveren. De eenige rnoeie- lijkheid bestond evenwel in hit gemis eeuer ge schikte speelplaats, eene onmisbare behoefte voor eene school als de omlerwerpelijke. Aan dit be zwaar kan echter op uitnemende wijze worden te gemoet gekomeu door den aankoop vau een strookje grond, gelegen in de nabijheid van de beslaande speelplaats, terwijl de eigenaar zich reeds tot deu alsiand van den benoodigdeo grond bereid heeft verklaard. Wij hebben dit pian aan het oordeel van de Commissie van Fabricage onderworpen en blijkens het hierbij overgelegd rapport, heelt deze Com missie hare ingenomenheid daarmede betuigd. Zij heelt daarbij eene berekening der kosteu geleverd, waaruit blijkt dat deze ongeveer 60,0Ull zullen bedragen, eu tevens voorgesteld de voor de lus schenschool op de begrootiDg voor 1872 uitgetrok ken som van 17,090 tot dit bedrag te verhoo- gen, ten einde nog iD dit jaar met de demping der Voluiuieiigracht eeu aanvang te kunnen maken. Mocht dit voorstel de goedkeuring van uwe vergadering wegdragen, dan zoude aan het be slui! tot oprichting eener tusschenschool reeds spuedig uitvoering kunnen worden gegeven, het geen hoogst wenschelijk is met het oog op het groot aantal leerlingen van de beide scholen voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse, terwijl bovendien daardoor in de behoefte aan een beter lokaal voor de school voor minvermo genden, waarvan thans reeds 200 kinderen zijn geplaatst in de Baaihal, zoude worden voorzien. Wat de kosten betreft kan voorzeker nietwo--' den ontkend dat deze een aanzienlijk bedrag uit maken, doch men houde daarbij in het oog, gelijk dan ook door de Commissie van Fabricage wordt opgemerkt, dat ten gevolge van dit voorstel (Je ioor de tusschenschool benoodigde kosten zullen worden bespaard en dat in allen gevalle tot deD houw v >u eene nieuwe school voor minvermo genden binnen eer.igeo tijd zoude moeten worden overgegaau. Ook zal de demping eene belangrijke bespariug geven in de kosten voor onderhoud der wallen, algezien nog van de voordeelen uit sanitair oog punt. In geval overigens het Caecilia Gasthuis uiet spoedig geoueg mocht kunnen worden ontruimd, dau stellen wij ous voor, bij aaoneming vau dit voorstel, de bewaarschool tijdelijk te verplaatsen naar een lokaal op de Oude Vest, toebehoorende aun een der leden vau de Commissie voor de bewaarscholen, welke zien bereid heeft verklaard dat lokaal voor ecuen huurprijs van f 25 per maand voor dit doel ten gebruike af te staan. Met intrekking van ous in den aanhef dezer aangehaald rapport, nemen wij derhalve thans de vrijheid u voor te stellen om te besluiten lot: 1". het dempen van de Nieuwe Volmolengracht en het plaatsen aldaar van een nieuw lokaal voor de school n°. 2 voor minvermogenden; 2". het inrichten van het schoollokaal op de Oude Vest tot tusschenschool; 3'. het tijdelijk verplaatsen vau de school n®. 2 voor minvermogenden nuar de Baaihal: en 4°. het tijdelijk verplaatsen van de bewaarschool in de Baaihal, hetzij naar het Caecilia Gasthuis wanneer dit zal zijn ontruimd, hetzij naar een under geschikt lokaal daarvoor door ous College in overleg met de Commissie voor de bewaar scholen aan te wijzen. Een suppletoire staat van begrooting, dienst 1872, strekkende tol verhooging dier begrooting in ontvang eu uitgaaf met een bedrag vau ƒ43,000, te Vinden door verkoop van insclirijviug op het grootboek, wordt hiernevens ter vaststelling aan geboden. Aan den Gemeenteraad. Burgemeester en Wethouders, eoz. Leiden, 21 Augustus 1872. Bij de bestaande onzekerheid waar ter plaatse de tusschen- of voorbereidingsschool voor meer uitgebreid lager onderwijs der 2de klasse, waar- Vuor op de plaatselijke begrootiug vau dit jaar eene som van 17,000 is toegestaan, zal worden gebouwd, is eau ander bezwaar ontstaan, 't welk Detrett de noodzakelijke vergrooting der openbare schooi voor minvermogenden op de Oude Vest, omdat een aanzienlijk getal leerlingen, die daar toe hehooren, worden ouderwezen in de voor malige Baaihal, op de gedempte Marendorpsche Achtergracht, zoodat een en ander heeft doen uitzien naar middelen, om in deze behoefte nuar eisch to kunnen voorzien. Eeu uitstekend middel daartoe meent de Comtnissie te kunnen vinden: i°. in het bouwen vun eene nieuwe school voor minvermogenden, bestemd voor ruim zeshonderd kinderen 2°. in het bestemmen van de thans bestaande school op de Oude Vest met vergrooting der speel plaats, tot eene tusschenschool voor meer uitge- ureid lager onderwijs vau de 2de klasse, dienstig voor ruim 300 kinderen; 3°. in de tijdelijke verplaatsing der school van de Oude Vest naar de Baai hal 4°. in de tijdelijke bestemmiog van het Caecilia- Gasthuis tot bewaarschool voor de kinderen die m de Baaihal worden onderwezen. De Commissie van Fabricage meent, dat er vol doende redenen ziju om dat vierledig plan of voor stel zeer aan te bevelen, omdat het baar is mogen gelukken eeue geschikte plaats aan te wijzen tot nel bouwen van eeue school voor 600 kinderen van iiiinvei mogende ouders, ter vervanging van de beslaande, die gelegeu is aan de Oude Vest. De Nieuwe Volmolengracht of zoogeuaauide Kleine Aardappelenuiarkt biedt, gedempt zijnde, eeue voldoende ruimte aan, volgens overgelegde teekening, tot het bouwen van zes gelijke loka len, elk voor 106 kindereu en in het midden een overdekte speelplaats. De bestemming der school strookt geheel met den stand der bevolking in het gedeelte der stad, waai de schoei zou worden geplaatst, waut de school zal daarvoor nog guu- snger gelegen zijn, dau de bestaande oij ue tiali- kersieeg. Het dempen der gracht heelt weinig ot geen bezwaar voor de bewoners'of eigenaars der daaraan gelegen panden, terwijl er aan eiken kunt ongeveer zes meteis straatbreedte overblijven en het dempen vau zulke dwalgrachten tot verbe tering der doorstroüiiung van d hooldgrachteu strekt. Dit dempen zal, met het wegnemen van bruggen en walleu, het leggen vau riolen eo beerputten, kolken enz benevens het maken eener beheide fondeeriug, kusten 10700. Het Douwen der sohoul van p. m. 83 meters lengte uiet het ameublementen verdere behoeften wordt geraamd op 42500, zoodat in het geheel die school wordt geraamd op een bedrag van 53200. Maar daarentegen zal worden bespaard de som van 17ÜU0 op de begrootiug vau 1872, toege staan voor het bouwen van eene nieuwe tussohen- of voorbereidingsschool, welke som uiet 3000 zou moeten worden verhoogd voor eene beheide fondeeriug, wauuecr zij geplaatst werd op den VcstWai tusschen de Vlietshrug en Cellebroêrs gracht, Wanneer do school op de Oude Vest tot bedoeld einde weid bestemd, zou een bedrag vau 2800 worden vereischt, tot aankoop van groud eu h_t insluiten van een gedeelie der straat door ringmnreu, tot vergrooting der speelplaats, bene vens eene som van 3000 ioor de aanschaifiog van het ameublement, dat uit die school tijdelijk moet dienen voor de Baaihal, waarheen zij zou worden verplaatst, maar dat overigens voor een groot deel onbruikbaar is. Inmiddels zou het plau om de Baaihal lot een bewaarschool ie herbouwen moeten werden op gegeven en één jaar uitgesteld, zoodat de daar voor geraamde som van ƒ27000 niet op de be grooting voor 1873 werd gebracht, terwijl de be waarschool, die thans aldaar bestaat, kan wor den gehouden in het Caecilia Gasthuis, of ver plaatst naar eene andere daartoe te verkrijgen geschikte gelegenheid. Het oprichten vao de tusschenschool zal daar door geen jaar uitstel vereischen, maar binnen een paar maanden kunnen worden geopend vele bestaaude bezwaren zullen worden opheven, ter wijl de splitsing zal vervallen, die thans wegens gebrek aan ruimte in de school voor minvermo genden en voor jongens- en meisjesscholen der 2de. klasje heeft moeten plaats hebben. Het tij delijke gjoru.k dm Buaihal zal kuuneu blijven bestaan tot zoolangde nieuwe school op de Nieuwe Volmolengracht is voltooid, hetwelk, bij tijdige demping der grachten bet leggen der fondeering nog iu dit jaar, zal kunnen zijn bij bet einde des volgenden jaars. De bewaarschool van de Baaihal zal in de bovenbedoelde lokalen worden overgeuracht, totdat de verbouwing van dat pand heelt plaats gehad, waartoe de gelden op de be grootiug voor 1874 kunnen worden gebracht. Op die gronden stelt de Commissie van Fa bricage voor, de benoodigde 60000 voor dit jaar beschikbaar to stellen en daartoe den post van 17000 op de begrooting van 1872, onder art. 119 voorkomende, inet 43000 te verhoogen, en evenzeer als middel tot dekking cien post onder art. 42 van de inkomsteu vermeld en uit getrokken, waardoor bespaard wordt de 20000 voor de tusschenschool, wauneer die gebouwd zou worden op den Vestwal, en tevens voorzien wordt iu de behoefte aan eene grootere school voor minvermogenden dan die op de Uude Vest, waar aan eene uitgaaf van meer dan 30000 zou ver bonden zijn, die zeker in het volgend jaar moest gebouwd worden. Aan HH. Burgemeester eu Wethouders. De Commissie vao Fabricage, enz. LAATSTE JBJETfclOJHr.riRr<J. 's-Gkavenhage, 4 September. Z. M. de Koning beeft uiet ingang van 1 April 1872 een pensioen ad 100 's jaars verleend aan M. W. van der Loeff, te 's-Gravenhage, weduwe vau den predi kant J. E. W. Verschuer. Ter gelegenheid van deu verjaardag van Z. K. H. den Prins van Oranje werd heden te 12 uren eene groote parade door het garnizoen op het Alexandersveld gehoudeu, onder commando vao don luitenant-kolonel Schuurman van het regiment grenadiers en jagers. De troepen werden geïnspecteerd door den generaal-majoor plaatse lijken commandant baron van Tuyll vau Seroos- kerken. Zoowel door de cavalerie als door een gedeelte van de artillerie werden eenige manoeu vres uiet juistheid uitgevoerd; ofschoon enkele ruiters gedurende de charge van hunne paarden werdeu geworpen had dit geene ongelukken ten gevolge. Eeue groote menigte was getuige van deze wapenschouwing. Te halftwee werd door H. M. de Koningin eene receptie in het Huis ten Bosch gehouden; terwijl hedenmiddag aldaar familiediner zal plaats hebben. Al wederom 't zelfde: de vergadering der Internationale is heden uiet publiek. Nog altijd zijn het ,de prejudicieele, administratieve qnaes- tiea, die nog niet spoedig tot oplossing schijnen te kunnen worden gebracht, en, te oordeelen naar het onafgebroken gebengel van de schel de9 voorzitters dat mes daarbuilen hoort, aan leiding geven tot vrij levendige discussiën. Men beweert dat hedenavond eindelijk de zitting openbaar zal worden. Nog zegt het gerucht dat uit Italië wel geen afgevaardigden tot dit con gres zijn afgezonden, maar dat desniettemin sommige vertegenwoordigers der Italiaansehe seclies eu federaties de vergaderingen bijwonen. Onderscheidene redacteurs van vreemde bla den bevinden zich gedurende het congres der Internationale hier ter stede. Onder hen bevindt zich de heer Belina, redacteur vau het le Parijs verschijnende Journal de St. Pétersbourg en de heer Btrass, redacteur van een te Pesth uitgegeven Hongaarsch blad. De te Nizza bestaande al'deeling beeft zekeren lieer Cyrillo naar het congres der Internationale afgevaardigd. HUWELIJKEN, GEBOORTEN EN STERFGEVALLEN. Burgerlijke stand van Leiden van den 29sten Aug. tot en met den 4den Sept. 1872. GEHUWD. W. T. van do Wijngaard, jm. en M. van den Berg, jd. P. Kolderraan, jm. en C. S. Hriër, jd. H. Sieval, jm. ea M. Nieuwenburg, jd. J. Duitz, wedr. en H. Cassier, jd. H. P. Kelder, jm. en C A. Hoos, jd. BEVALLEN. W. C. Stikkelorum, geb. Buyteweg, I). S. Buyteweg, geb. Moolenaar, I). J. Segoar, gcb. v. d. Laakeo, Z. H. M. Hille, geb. Honabeek, I). A. Wallaart, geb. Mak- koo, Z. C. Verzellenberg, geb Droog, I). L. Huy, geb. van der Knijff, Z. J. M. Prinaenberg, geb. van Leeuwen, C. van Dampen, geb. Lacourt, Z. M. Stakenburg, geb. van Maastricht, Z. C van Lee wen, geb. öijn, Z J. Siugerling, geb. Eradea, D. M. Kleyo, geb. van der taken, I) W. M. Karg, geb. Doornaar, D. K. van der Nat, geb. Ar bouw, Z. O. Los, geb. van Ryn, D. A. M. S Noest, geb. Brukaar, Z. C. Koet, geb. Larrewijn. Z. M. Pynakker, geb. Nieuwenburg, Z. S. A. P. Morel, geb. Hellinga, J. van der Waals, geb. Lokkers, D. P. Ouwerkerk, geb. Sierag, Z. W. Kra nendonk, geb. van der Togt, D. J. Labordus, geb. Bonte, Z. OVERLEDEN- M. S. J. Biljouw, l)., 18 m. M. H. Overdyk, D., 18 j. J. van Hoven, U., 17 m. B. S. Groeae- veld, 68 j. P. M. van Teijlingen, Z„ lm. A. M. Haleboa, V., 76 j. J. van Leeuwen, Z 3 w. G. A. M. Loeber, IJ., 6 j. C. Musegaas, geb Hazelhorst, Z„ levenloos. N. Boom, Z., 6 m. J. 8. van den Bos, D., 6 m. H. L. A. Veltbui- ;en, Z., 3 ra. H. Boezelyn, I)., Ij. H. v. Streijen, 66 j M. Korenbof, D., 2 m. F. IJosa, 66 j. THERMOMETER VAN FAHRENHEIT. rnorg. rnorg. nam. na in. Sn. 8 u. 12 a. i a. Diusd. Woensd 62° 64* 78° 78' nam. 6 n. 77* avond avond. 10 u. 70" 60° Woensdag *s namiddags 4 u. Z. W.

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 3