heidstoestand zou verkeeren, tengevolge van mis handelingen, hem in het tuchthuis te Leeuwarden aangedaan. De heer Bergsma, die hem indertijd voor het Hof verdedigde, heeft in het Vaderland daaromtrent eenige bijzonderheden medegedeeld, aan brieven van de Vletter's bloedverwanten ontleend. Intusschen lezen wij in het Nieuwe van den Dag het volgende: „Naar aanleiding van de berichten omtrent „Jacob de Vletter, voorkomende in Het Vaderland, „meldt men ons, dat De V. in den aanvang, ge durende het grootste deel van zijn verblijf in de „gevangenis te Leeuwarden, met verschooning is „behandeld. Dit was zoowel het geval ten opzichte „van het werk, als van het voedsel dat hem ver strekt werd. Hij heeft zich echter niet erkente lijk daarvoor getoond, zoodat men genoodzaakt „is geweest hem af te zonderen en de vroegere „zachte behandeling bleef achterwege. „Achtenswaardige personen, die hem herhaal delijk in de gevangenis bezochten, geven een „alles behalve gunstige beschrijving van zijn ka rakter." Aan de Prov. Gron. Ct. wordt uit Leeuwarden in gelijken geest geschreven. Wat er van de zaak is, kunnen wij niet be- oordeelen, maar wij achten het noodzakelijk, dat er door de Regeering een streng onderzoek worde ingesteld, en dat, zoo de Vletter werkelijk in de gevangenis niet is behandeld met die mensche- lijkheid, waarop ook de gevangene aanspraak heeft, de schuldigen naar behooren zullen wor den gestraft. Onze gevangenissen mogen geen tnoordholen worden. {N. R. Ct.) Donderdag is de postbode K., van Delft op de Lier, nabij de Woudsche laan door zulk een hevige bloedspuwing overvallen, dat hij binnen weinig oogenblikken overleed. Een bouwman, in de nabijheid woonachtig, die bemerkte dat de kar met honden bespannen, waarmede K. gewoon was zijn tochten af te leggen, op den weg bleef staan, zond zijn knecht, om naar de oorzaak daarvan te vernemen. Deze vond K. dood in het gras liggen. Donderdag-avond, meldt men uit den Helder, had bij het binnenkomen van het schip Mr. Jb. van Lennep, eeue gebeurtenis plaats, die zeer noodlottig had kunnen afloopen. Het dochtertje van den onder-adj. v. d. W., sprong van het schip in de haven; gelukkig lag er een vleiterinao met zijn vlet bij het schip, die met kracht toeschoot oin het kiud te redden: in de vlet opgenomen wilde zij haar roekeloos plan opnieuw volvoeren, maar werd daarin verhinderd; naar inen zegt had eene even te voren ontvangen kastijding haar tot die daad vervoerd. De sigarenmakers te Amsterdam zullen Maan dag aanstaande bij den optocht met zich voeren een monsiersigaar, 9 voet lang. Aau de Prov. Dr. en Asser Cl. wordt thans geschreven, dat het bericht omtrent den Bredaschen apoihekersoediende, die door den graaf van Cbambord uiet een voordeelige betrekking zou zijn bekleed, een canard was, in een koffiehuis verzonnen met het doel, zekeren dagblad-corres pondent haastig naar de pen te doen grijpen. Door bijzondere omstandigheden is de feest- vergaderiug van leeraren in de gymnastiek in Nederland, te 's-Hertogenbosch te houden, een dag verzet, en zal zij dus plaats hebben op 4 en 5 April. Door den Minister van Financiën is bepaald, dat op 1 Juli e. k. en volgende dagen te 's-Gra- venhage examen zal worden gehouden voor de betrekking van landmeter 3de klasse bij het kadaster. Voor de Commissie tot afneming van dat examen zijn benoemd: 1*. tot voorzitter, de heer A. Bevers, ingenieur-verificateur van het kadaster bij het departement van Financiën; 2°. tot leden, de heeren VV. F. Bruiuier, landmeter lste klasse, E. Barenbroek, B. J. Hiddink, en E. C. Last (laatstgenoemde tevens tot secretaris), landmeters 2de klasse. Naar wij vernemen, heeft de Minister van Oorlog, de heer Delprat, dezer dagen aan de militaire schrijvers bij zijn Departement, diedaarop sedert jaren reeds te vergeefs aanspraak maakten, tot hunne blijde verrassing een verhooging van tractement toegestaau. De Minister van Oorlog herinnert allen, die hunne declaratiën nog niet hebben ingediend wegens hetgeen zij van het Departement van Oorlog te vorderen hebben over het jaar 1871, aan het omtrent de verjaring bepaalde bij de Wet van den 8sten November 1815 {Ml. n'. 51), en noodigt hen mitsdien om hunne rekeningen ten spoedigste aan genoemd Departement in te zenden. Het Nauw van Calais wordt sedert kort door electrisch licht verlicht, zoodat de zeelieden, be halve bij mistige weersgesteldheid, niet slechts de kusteu, maar ook de andere het kanaal beva rende schepen des avonds en des nachts duidelijk kunnen onderscheiden. Daardoor is het gevaar van aanvaren voor de 200,000 vaartuigen, welke deze zeeëngte gemiddeld jaarlijks passeeren, aan merkelijk verminderd. Do drie electrieke kust lichten of vuurtorens, die het kanaal verlichten, zijn die van de Kaap Gris-Nez, in Frankrijk, en vau de Kapeu van üungeuess en van South-Fore land, in Engeland. Z. M. heeft benoemd tot griffier bij het kanton gerecht te 's-Gravendeel, Mr. D. van Tienen Jansse, advocaat te Dordrecht. Z. M. heeft de volgende pensioenen verleend, als aan: S. Jonker, postbode, 154; P. Mulder, postbode, 129; C. J. Elemans, landm. van het kadaster, f 833; C. A. Gobius, ontv. der dir. bel., f 3505; W. Wessels, ontr. der dir. bel. en acc., f 1617; W. A. van de Wiel, comm.-ontv., f 484; G. C. Daenen, comm. 2de kl. bij 's Rijks belast., f 295; B. Bomer, comm. lste kl., 388; A. Knaap Az., landm. lste kl. bij het kad., f 874; P. Mor- geuslern, comm.;2de kl. bij's Rijks bel., 299; J. J. Bergmans, deurw. der dir. bel., f 401J. Tarin, comm. 2de kl. bij 's Rijks bel., f 279; P. J. I. Verschuur, lsten boekh. bij het entr. te Amster dam, f 1266; J. G. Dörge, comm. 2de kl. bij 's Rijks bel., f 427; G. Jonkers, brievenbesteller, f 175; Jhr. Mr. H. Repelaer van Driel, betaalm., f 2000; J. A. Hinsbeeck, dir. van het postk. te Meppel, I 626; P. J. Liedmeier, deurw. der dir. bel., f 378; J. Floor, brievengaarder, f 189; J. Vermeulen, adjunct-magazijnm. bij het entr. te Amsterdam, f 683; J. A. Herreveld,conduct, der brievenm., f 360; J. A. Melser, wed. van P. Wil- lems, in leven comm. 3de kl. bij 'sR.ks belast., f 106; G. J. Livius, wed. van A. Greup, in leven opz. der dom, f 177; J. de Vries, wed. van J.de Bruyn, in leven sloeproeier bij de bel., f 198; Sjoerds, zich noemende S. Langeraap, deurw. bij 's Rijks bel., 231; J. A. C. Straatman, deurw. bij 's Rijks bel., f 1000. Z. M. heeft benoemd tot not. binnen het arr. Dordrecht, ter standpl. de gem. Dordrecht, Mr. J. W. van der Noordaa, cand.-not., alsmede plaats- verv. kautonr. en adv. aldaar. Z. M. heeft aan Mr. J. Wertheim, adv. te Am sterdam, vergunning verleend tot het aannemen en dragen der versierselen van ridder van de 3de kl. der orde van St.-Anna en van ridder der orde van de Kroon, hem rosp. door Z. M. den Keizer van Rusland en Z. M. den Koning van Italië geschonken. Z. M. heeft met ing. van den lsten April a. s. ben. tot telegr. der 3de kl., de leerl.-telegr. B. G. van Enck en A. Luteyn, den rijkstelegraafklerk J. H. H. Kuster, de leerl.-telegr. O. F. J. H. Boeken, J. Versteegh, W. J. Kroes en W. A. Riibling, de rijkstelegraafkl. J. L. Schlang en H. Klaasesz., den leerl.-telegr. C. Fransen en de rijkstelegraafkler- ken R. J. Boogaard, B. H. Croon en C. van der Nagel. Z. M. heeft beuoemd: bij den prov. staf, tot prov. adj. in Noord-Brabant, den inaj. F. K. H. M. van Vugt, van den staf der art., toegevoegd aan den dir. voor het materieel der art.; bij het wapen der art., bij den staf van het wapen, tot maj., toegevoegd aan den dir. voorn., den kapit.- adj. G. J. van Troijen, van het lste reg. vest.-art.; tot lsten luit. (naar ouderd. van rang), den 2den luit. W. F. Rappard, van dien staf, werkz. bij de Kon. Mil. Acad.; bij het lste reg. vest.-art., tot kap. van de 3de kl. (naar ouderd. van rang) den lsten luit. J. G. F. van Houtuin, van liet korps; tot lsten luit. (naar ouderd. van rang), den 2den luit. Jhr. A. H. van der Wijck, van het reg. veld- art.; bij het 2de reg. vest.-art., tot lsten luit. (naar ouderd. van rang), den 2den luit. N. C. Grotendorst, vau het korps. Z. M. heelt den ritm.-adj. G. L. M. baron Taets van Amerongen van Natewisch, van het lste reg. huz., op zijne aanvrage, op pens. gesteld en het bedrag van dat pens. bepaald op /TOO 'sjaars. z. M. heelt benoemd: bij het wap. der ca v., tot ritin. van de 3de kl. (naar oud. van rang), den lsten luit. G. H. baron Taets van Amerongen, van het wap., op nou-act.; bij het lste reg. huz., tot ritm. van de 3de kl. (n. o. v. r.) den lsten luit. F. Tpey, van het korps; bij het 4de reg. huz., tot lsten luit, (n. o. v. r.) den 2den luit. H. M. Werner, van het korps. Z. M. heeft aan den met verlof buiten bezwaar van den lande in Nederl. teruggek. kap. der inf. van het leger in N.-I. J. J. H. de Bode, op het daartoe door hem gedaan verzoek, met ing. van den lsten April 1872, wegens ongeschiktheid tot het gaan hervatten van deu werkelijken dienst, ten gevolge van lichaamsgebreken, een eerv. ont slag verleend uit Zr. Ms. mil. dienst, met toek. van pensioen. B1NNJENL.AND. Wassbnaab, 28 Maart. Heden heeft hier plaats gehad de aanbesteding van een raadhuis. Zes biljetten waren ingekomen, waarvan dat van den heer v. d. Ham te Voorbuig den laagsten prijs opgaf, 15,000. Hem is, zoo ik verneem, 't werk gegund. Tot nog toe had Wassenaar geen „gemeentehuis.'' Nog kan ik inededeelen dat er Woensdag a. s. een schoolfeest zal plants hebben. De kinderen zullen een optocht maken door 't dorp, onthaald worden op versnaperingen en een goochelvoor- stelling van den heer Bamberg, natuurlijk ter heriunering aan hetgeen voor 300 jaren in de Nederlanden voorviel. 's-Gbavenhagb, 28 Maart. Do's-Gravenhaagsche kermis zal dit jaar aanvangen Maandag 13 Mei, en eindigen Dinsdag 21 Mei daaraanvolgende. De arrond.-rechtbank alhier heeft heden kennis genomen van het voorval, dat in den avond van 2 Maart jl. in het Haagsche Bosch plaats had. Zooals reeds vroeger is gemeld, wandelde dien avond omstreeks 7 uren een heer langs den Boschkant en werd op eens door verschillende daar aanwezige verdachte vrouwen aangesproken. Eene van die vrouwen, die voorgaf deu heer in bescherming te willen nemen, verwijderde zich met hem iu het Bosch; zij namen op een bankje plaats. Eerst bemerkte de heer, dat zijne gezelliu trachtte hem geld uit zijn vestzak te nemen en later ontdekte hij, dat zijue porteinonuaie wet ƒ25 uit zijn broekzak was verdwenen. Toen werd er gezamenlijk naar het vermiste voorwerp en het geld gezocht, maar onder dat zoeken ging de porteinonnaie uit de handen van de eene vrouw over in die van een andere, eveneens in het Bosch aanwezig. Noch geld, noch portemounaie kwamen terecht. De handige bekl. M. M. K., die opgaf werkster van beroep te ziju, erkende dat zij zich aan diefstal had schuldig gemaakt. De subst.-of- ficier van justitie, Jhr. Mr. de Jonge, eisclite schul digverklaring aan eenvoudigen diefstalen veroor deeling tot een jaar gevangenisstraf. Aanstaanden Donderdag zal de rechtbank uitspraak doen. 's-Gbavïnhagb, 29 Maart. H. M. de Koningin heeft hedenmorgen een bezoek afgelegd bij Z. K. H. den Prins van Orauje, die sedert eenige dagen licht ongesteld is. Bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn ingekomen wetsontwerpen 1'. tot onteigening ten behoeve van den aanleg vau een afweg ter verbinding van den hoofdweg in het waterschap Reiderwolderpolder met den Finsterwolderpolder weg; en 2°. tot verhooging van het hoofdstuk VI der Staatsbegrooting van uitgaven (Departement van Marine) voor het dienstjaar 1872. Door den Minister van Buitenlandsche Zaken is aan de Kamer gezonden eene kopij van het postverdrag, den 18den November 1871 tusschen Nederland en Spanje gesloten. Aan het programma der Haagsche feestvie ring ontleenen wij het volgende: Het feest zal des namiddags om 1 uur aanvan gen, en vermoedelijk te halfelf des avonds zijn geëindigd. Kanongebulder en klokkenspel zullen den aanvang aankondigen. Te 2 uren zal de Dunkler-kapel eenige muziekstukken uitvoeren en zullen de zangkoren van de leerlingen der hoogste klassen van de stadsscholen nationale liederen voordragen. Op het feestterrein staat een gedenkteeken ter herinnering aan het historisch moment van 1 April 1572, door den schilder Stortenbeker ontworpen. In het midden van het Malieveld, geheel tot feestterrein ingericht, zal een gedenknnnl I ver rijzen, 23 meters hoog, op een vierkant \uetstuk van 8 meters breedte. Op de voorplint van de ge denknaald staat het portret van Prins Willem van Oranje; de tweede zijde vertoont het tafereel van de inneming vau den Br ielde derde zijde de wapens van den Briel, Vlissingen en Enk huizen, en de vierde zijde een Geuzenschip. De gedenknaald is omgeven door 156 Venetiaansche masten met vlaggen en schilden versierd, waarop de namen van de aanvoerders en kapiteins prijken, die zich in Britlle, Vlissingen en Enkhuizen heb ben onderscheiden, en die elders bij eenige op tochten figuurlijk zullen worden voorgesteld. Daarna verschijnt nog eene af beeldiug der Neder- landsche maagd en van den Geuzenpenning, en dan volgen de namen van de. kapiteins der Water geuzen en opschriften van Geuzenliederen „met gouden, roode, witte en blauwe letters, op zwarte schilden schitterende en tusschen geplooide vanen opgehangen." Men verbeelde zich dit alles, namen, opschrif ten, geuzenliederen, dagteekeningen, deviezen, schilden des avonds aanhoudend verlicht door elec trisch licht en bengaalsch vuur, en men stelle zich tevens voor dat men op deze wijze de gan- sche geschiedenis van 1 April 1572, door het fel ste licht beschenen, met één oogopslag kan overzien. Wanneer de laatste der onafzienbare reeks vuurpiileu de lucht zal hebben doorkliefd, zal het feest voor dien dag als geëindigd kunnèu worden beschouwd. 's-Gravenhaqb, 30 Maart. Hedenmorgen is ook in de kerken der Israëlietische gemeenten alhier, door prediking en gebed, het nationale feest her dacht, dat overmorgen allerwegen zal worden gevierd. Hedenmorgen is een detachement huzaren uit de residentie vertrokken, ten einde aan de feesten te Brielle deel te nemen. Met leedwezen vernemen wij, dat gisteren alhier in 46jarigen ouderdom overleden is de heer Mr. J. C. Rasch, substituut-griffier bij het provinciaal Gerechtshof in Zuid-Holland. Z. M. de Koning zal zich, naar wij verne men, den 8sten April a. s. naar Amsterdam be geven, ten einde aldaar HD. jaarlijksch bezoek te brengen. Rottehdau, 28 Maart. Naar men ons uit zeer goede bron verzekert, bestond het voorne men hier om het muziekkorps der Belgische gre nadiers, onder de. leiding van den heer Beuder, van Brussel, tot opluistering der plechtigheid van 1 April naar hier ie doen overkomen. Alles was reeds geschikt, toen de clericale Belgische Mi nister van Oorlog begon te vermoeden waartoe het muziekkorps hier moest dienen, en tegenbe vel gaf. (Vad.) Doesburg, 27 Maart. De sluisbrug over deu Ouden IJsel (zie Arnh. Courant van 11 November 1871) is gisterennamiddag gedeeltelijk ingestort. De noodbrug, door de zorg van het gemeentebe stuur tijdig gelegd, begint dus nu dienst te doen. Eene commissie uit den gemeenteraad beeft zich dezer dagen naar 's-Gravenhage begeven, om over deze voor Doesburg en omstreken zoo be langrijke zaak inet de hooge autoriteiten te on derhandelen. De genoemde in 1634 voltooide brug is door de zoogenaamde „drie sluizen" eene der vvaterkeeringen van den Ouden IJsel aan zijn ver- eenigingspunt mot den (Nieuwen) IJsel. (Arnh. Cl.) Ooevobden, 26 Maart. Op eene vergadering der metselaars op gisterenavond is besloten de dagloonen te verhoogen met vijfcenten per schaft. Nijmegen, 28 Maart. Na de afzending van het bericht, gisterenavond te 10 uren, zijn weder bij eenige ingezetenen de glazen ingeworpen. Heden nacht zijn 2 der vermoedelijke belhauiers door de politie uit hunne wouing opgelicht en in verze kerde bewaring genomen. Hedenmorgen is door den burgemeester eene proclamatie uitgevaardigd, waarbij alle samenscholingen van meer dan 5 personen en het luidruchtig zingen op straat wordt verboden op straffe bij de wet bepaald. De raad, hedenmiddag te drie uren tot eene buitengewone vergadering opgeroepen, heeft met algemeene 3temmen deze handeling van den burgemeester goedgekeurd. Eene sterkere militaire macht is naar de hoofdwacht opgetrokken en sterke patrouilles doorkruisten hedenavond de struten. De maatregel blijkt goed effect gesorteerd te hebben. Geen enkele samenscholing heeft plaats gehad, geen enkel gezang is op straat vernomen. (Arnh. Ct.) Lkeüwabdkn, 27 Maart. Gelijk indertijd door ons is gemeld, had de hier gevestigde bloeiende afdeeling der vrouwen vereenigiug Arbeid adelt besloten, zich, wegens hoog gcloopen geschillen met inejufvr. Betsy Perk, van die vereenigiug te scheiden en eeue zelfstandige plaatselijke ver een,ging op te richten. Aan het voormalig af- deelingsbestuur werd tevens opgedragen, een cou cept-reglement aan te bieden. In eene heden gehouden vergadering is eerst de nieuwe naam Agatha-vereeniging en daarna het reglement vast gesteld. Bij de daarop gevolgde verkiezing van het bestuur, werden alle vorige bestuurderessen daartoe gekozen, met uitzondering van de presi dente en nog een lid, die haar verlangen hadden te kennen gegeven, geen nieuw mandaat te ont vangen. Verder werden drie nieuwe leden aan het bestuur toegevoegd, waarna de vergadering werd gesloten. De vereeuiging, die in deuzelfdeu geest als Arbeid adelt werkt, is gevestigd te Leeu warden, maar strekt hare werkzaamheden over de geheele provincie uit. Men wil weten, dat, tijdens 's Kuuings be zoek alhier, vanwege de provincie eene luister rijke harddraverij met paard en chais zal worden gehouden. BUITEIVLAND. Frankrijli. Bazaine. De Courrier de France meldt het volgende: Tij dens de Duitsche bezetting was er te Metz of te Charleville een advocaat bij het Hof van appèl, Boulanger genaamd, die ten gevolge zijner ge meentelijke betrekking, dikwijls in de gelegen heid kwam, om voor de belangen zijner mede burgers tegenover de Duitsche militaire autori teiten op te komen. Voor omstreeks drie weken nu zag de heer Boulanger, die thans advocaat is bij het Hof van appèl te Nancy, inet verwondering in het Jour nal Officiel, dat hij tot ridder van het Legioen van Eer was benoemd. Die verwondering maakte echter plaats voor teleurstelling, toen hij, eenige dagen later, een brief ontving van den maar schalk Bazaine, waarin deze hem berichtte, dat hij (Boulanger) de hem verleende onderscheiding te danken had aan den Maarschalk, die als op. perbevelhebber van het Rijn leger (gedurende den oorlog) de diensten heeft willen beloonen, welke Boulanger destijds aan de Franschen had bewe zen. Bazaine had toen namelijk volmacht ont- vangen ridderkruisen uit ie deelen, en van die volmacht had hij gebruik gemaakt. Die brief ging vergezeld van het brevet zijner benoeming. De heer Boulanger maakte hierop den Minister van Oorlog met deze missive bekend eu schreef hein er bij, dat, zoo het waar was, dat hij zijne benoe ming te danken had aau den maarschalk Bazaine, hij zich verplicht zou zien het ridderkruis en hei brevet terug te zenden. Daar Boulanger nu hierop geen antwoord van den Minister heeft ontvangen, zoo heeft hij inder daad het kruis en het brevet aan hem terugge zonden. De Siècle hiervan gewag makende, zegt dal hei publiek, de toedracht dezer zaak vernemend^ niet minder dan de heer Boulanger verbaasd zs' ziju. Wel wist men dat Bazaine vóór de kapitu latie van Metz met kwistige hand ridderkruisen heeft uitgedeeld; maar men wist niet dat hij achttien maanden na die kapitulatie, bij het Mi nisterie van Oorlog nog zooveel invloed of gezag had, dat hij naar goedvinden belooningen vau dien aard kon uitreiken. Hoe is 't mogelijk, aldus vervolgt het blad, dat iemand, die op het punt staat van voor den krijgsraad geroepen te worden, wiens eer zoozeer gecompromitteerd schijnt, nog invloed genoeg heeft overgehouden, om ridderlin tjes weg te schenken I Dat is een mysterie, waar wij verklaren niet achter te kunnen komen. TJSLiEGRAMMElV. Parijs, 28 Maart. De Nationale Vergadering heeft eenparig het besluit genomen de zitting ta schorsen tot den 22steu April. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft verzocht, dat de Kamer een permanente commissie zou benoemen. Aan dit verzoek is gehoor gegeven. Madrid, 28 Maart. De Gorrespondencia bericht, dat zich alhier eene vereenigiug heeft gevormd, onder den naam van „Voorhoede," die een revo- lutionnair karakter heeft eu wier doel is een krachtigen invloed uit te oefenen op de toekom stige gebeurtenissen. Londen, 29 Maart. Er heeft te Atherson, 6 mijlen van Bolton, eeue ontploffing in een kolen mijn plaats gehad. 28 mannen en jougens zijn gedood, en il inaunen gekwetst. Brussel, 29 Maart. Het Journal de Bruxelles meldt, üat het handelstractaat tusschen België en Frankrijk is opgezegd. Parijs, 29 Maart. Volgens den heden versche nen bankstaat bedraagt sedert de vorige week de vermeerdering van den voorraad edel metaal 9 millioen, vau de portefeuille 15van de in omloop zijnde bankbiljetten 1314 en vau de loo- pende rekening met particulieren 3'/, millioen; de vermindering van de beleeningen '/3 millioen. jVew-l'ork, 29 Maart. Een aardbeving heeft gisteren in vele dorpen van California groote ver woesting aangericht. In het noorden van Mexico heerscht anarchie. De opstandelingen zijn wel geslagen, maar na versterking gekregen te hebben, zijn zij weder voorwaarts geruki eu heobeu zij Zutu.ucas hci- nouien. Londen, 30 Maart. De vereenigde daglooners vau Warwickshire hebben eene talrijke meeting te Leamington gehouden onder voorzitterschap van den heer Herbert. De meeting zal zich met de haudwerkersvereenigingen in de steden in be trekking stellen. Er werd een brief voorgelezen, geteekend door vele leden van het parlement, waarin de veree uiging goedgekeurd werd. De president vermaande de daglooners vol te houden. Versailles, 30 Maart. De Nationale Vergadering heeft het budget van financiën aangenomen en de verhoogiug van het telegraaf-lariefgoedgekeurd. Henon, uiaire van Lyon, is overleden. Gemeenteraad. Zitting van heden, geopend te halfdrie. Voorzitter de heer Burgemeester. In deze zitting zijn 0. a. ingekomen de volgends stukken 1°. Een schrijven van den heer Hubrecht, houdende mededeeling, dat hij heeft opgehouden lid van den Raad te zijn ter zake zijner benoeming tot lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Hij geeft daarbij zijnen hartelijken dank te kennen voor de vele blijken van welwillendheid en vertrouwen, hem gedurende een geruimen tijd geschonken, vooral door de herhaalde benoeming tot hd van het Dagelijksch Bestuur, en tevens de verzekering, dat hij, voor zoo veel van hem afhangt, zal blijven werkzaam zijn in het belang der stad Leiden. Deze missive voor kennis geving aangenomen zijnde, is na eene zeer warme hulde door den Burgemeester aan de verdiensten van den heer Hubrecht, op het voorstel van den heer Goudsmit besloten den heer Hubrecht den dank van den Raad kenbaar te maken voor den bijzonderen ijver en nauwgezetheid, waarmede die heer gedurende een aantal jaren, inzonderheid als voorzitter der com missie van fabricage, voor de belangen der gemeente is werkzaam geweest. 2°. Een schrijven van den heer de Blocquery te Heemstede, houdende kennisgeving, dat hij genoegen neemt met het doen wegvallen van art. 12 van het ontwerp-contract betrekkelijk de onderhandsche ver pachting der fecale stoffen, welke verzameld worden volgens het Liernursche stelsel. En is na deze mede deeling met de opgemelde weglating het concept contract vastgesteld. Verder zijn door den Burgemeester de leden van den Raad uitgenoodigd om, voor zooveel zij daartoe gelegenheid hebben, van hunne belangstelling te doen blijken bij de op overmorgen te houden feestviering in verschillende lokalen. Na eenige beraadslaging is met 12 stemmen tegen 1 (den heer Veefkind) aangenomen de voorgedragen staat van af- en overschrijving op de gemeentebe- f rooting dienst 1872, tot vinding eener bijdrage in e kosten voor de plaatselijke feestviering op 1 April e. k. Aan den heer W. C. Groenevelt is op het daartoe door hem gedaan verzoek, een eervol ontslag verleend tegen 1 April als docent aan de openbare school voor meer uitgebreid lager onderwijs lste kl. voor meisjes. Tot 2den hulponderwijzer 3de kl. aan de openbare school n°. 2 voor onvermogenden is benoemd M. van Gelder. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergade ring gesloten.

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 2