is de schade en zijn de verwoestingen zeer groot. De verschillende ateliers van historieschilders, die zich in het bovengedeelte van het Sldndehaus be vonden, zijn een prooi der vlammen geworden. Kostbare archieven gingen te loor, alsmede vele kunstschatten. Van de Academie bleef dat gedeelte ongedeerd, waarin zich de tentoonstellingszaal en een tal van ateliers bevinden. De verslagenheid bij het publiek, doch vooral bij de vrienden van de Kunst, is zeer groot. Als bewijs, dat er nog niet vele dames bevoegd zijn tot het geven van middelbaar onderwijs, kan dienen, dat naar de betrekking van directrice der Hoogere Burgerschool voor meisjes te Groningen, waaraan eeDe bezoldiging van f 2400 's jaars verbonden is, slechts 8 dames hebben gesollici teerd, waarvan nog maar 4 in het bezit eener acte voor middelbaar onderwijs. L'Ami du Limbourg, Journal politique, commercial, artistique et littéraire, richting wel bekend, heeft een treurige tijding mede te deelen. L'Ami is gebannen uit de voornaamste sociëteit van de stad, waar hij het licht zietMomus heeft L'Ami van de leestafel verwijderd 1 Droevige miskenning en was 't daarbij nog maar gebleven! Helaas, er is erger gebeurd. In plaats van L'Ami neemt de sociëteit een abonnement op Uilenspiegel I Is het wonder dat het blad aan dit feit een hoofdartikel wijdt vlak onder de mededeeling: dat wie zich op L'Ami voor 't aan staand quartaal abonneert, van heden af wel een exemplaar cadeau kan krijgen (IV. R. Ct.) Woensdag jl. heeft de beproeving der groote ijzeren brug over het Noordzee-kanaal bij Vel- zen, in tegenwoordigheid der Rijksingenieurs en der ingenieurs van de Kanaalmaatschappij, mét bet beste gevolg plaats gehad. De overbrugging, welke uit een beweegbaar en een vast gedeelte bestaat, overspant drie ope ningen. Twee dezer openingen, welke door het beweegbaar gedeelte overspannen worden, heb ben ieder een doorvaartwijdte tusschen de hoof den en den middelpijler van ongeveer 23 meters de derde opening, ter wijdte van 20 meters, is overspannen door het vaste gedeelte. De lengte der draaibrug bedraagt ongeveer B3 meters en die der va6te brug 22 meters, zoodat de geheele brug 75 meters lang is. De solide en nette uit voering wordt zeer geroemd. De brug is ver vaardigd en gesteld door de Maatschappij „Ijzer gieterij de Prins van Oranje" te 's Gravenhage. Bij beschikking van 20 Maart 1872 is aan J. Laming Zonen, te Rotterdam, tot wederopzeg ging, vergunning verleend voor een schroefstoom- bootdienst tot vervoer van goederen en vee tus schen Hoorn en Rotterdam. Bij beschikking van 21 Maart 1872 is aan R. J. Kramer en J. H. Tadema te Kootstertille (ge meente Achtkarspelen) tot wederopzegging, ver gunning verleend voor een stoom bootdienst tot vervoer van personen, goederen en vee tusschen Kootstertille en Groningenmet intrekking van de vergunning, bij beschikking van 20 December 1869, aan A. P. van Veen, te Leeuwarden, voor een soortgelijken dienst verleend. Met ingang van den 31sten dezer zal het Rijks telegraafkantoor te Dragten op Zon- en feestdagen open zijn van 8 tot 12 uren voormiddags. De diensttijd op werkdagen blijft onveranderd. Z. M. heeft den lsten luitenant W. Badon Ghy- ben, van het wapen der infanterie, thans op non activiteit, op pensioen gesteld, en bet bedrag daarvan, bepaald op f 700 'sjaars. Z. M. heeft benoemd bij het personeel van den veterinairen dienst van het leger, tot paarden arts der 1ste klasse (naar ouderdom van rang), den paardenarts der 2de klasse W. F. Schröder, van het 2de regiment huzaren. Z. M. heeft benoemd bij de administratie van het Kroondomein: tot commies, den heer J. H. A. Verheys, thans adjunct-commies; tot adjunct commies, den heer J. J. de Jongh, thans 1ste klerk ter directie der registratie en domeinen in de provincie Zuid-Holland; en zulks met in gang van 1 April 1872. BINNENLAND. 'sGravenhage, 23 Maart. De vereeniging ter beoefening van de krijgswetenschap zal op Vrij dag 5 April a. s. in het locaal van de Vrijmet selaarsloge vergaderen. De spreker Jhr. J. D. Six zal als onderwerp behandelen: Eenigedenk beelden omtrent het militaire gebruik onzer spoorwegen. De discussie over de algemeene dienstplichtig heid en die over de verhandeling van den heer Vigelius omtrent de IJsel-linie zal nog in dit vereenigingsjaar gehouden worden en wel in de April-vergadering. Is daartoe die eene bijeen komst ontoereikend, dan zal het Bestuur in die maand eene tweede beleggen. De vermiste gouden, zilveren en andere muntspeciën, waarvan dezer dagen is melding gemaakt, zijn blijkens bericht vau den hoofd commissaris van politie te Amsterdam, ontdekt, zoodat het verzoek tot opsporing komt te ver vallen. Van 1 Mei a. s. tot 28 September d. a. v. zal bij de normaal-schietschool alhier een cursus worden gehouden, welke van de verschillende regimenten infanterie zal worden bijgewoond door 18 luitenants, 18 sergeanten. 18 korporaals en 36 soldaten. Ter oefening in het schieten met de aan de corpsen cavalerie te verstrekken nieuwe kara bijnen zullen van de vier regimenten huzaren mede met 1 Mei a. s. bij gezegde school worden gedetacheerd 4 luitenants en 16 wachtmeesters, welk laatste personeel na voldoende oefening weder huune korpsen zullen rejoigueeren. Montfoort, 23 Maart. De Minister van Justitie heeft jl. Donderdag het huis van opvoeding en de gevangenis voor jeugdige vrouwelijke veroor deelden alhier bezocht, en zich geruimen tijd met eenige leden der commissie van administra tie over de aangelegenheden dezer inrichting onderhouden. Vooral werd de school die onder de leiding van den zeer verdienstelijken onderwijzer van Arnhem staat, met belangstelliug door Z. Exc. gadegeslagen. Zwolle, 21 Maart. De hier ter stede algemeen geachte beurtschipper van Zwolle op Meppel, Jacob de Vries, wilde dezen morgen, toen zijn schip bij de beenzwartfabriek van den heer Krol moest lossen, vergezeld van Hendrik Drent, den dertienjarigen zoon van zijn knecht, zich in een roeiboot naar de stad begeven, om op onderschei dene kantoren, waarvoor hij gelden bij zich had, af te rekenen. Aan den overkant van het Zwarte Water, dicht bij de palen van de zwemplaats, gekomen, is de Meppeler schroefstoomboot achter op bet rauke schuitje gevaren, zoodat dit in een oogeublik vol water liep en beiden over boord raakten. Haar het schijnt heeft de Vries toen, meer bezorgd voor dén jongen, dan bedacht op eigen behoud, dezen boven water gehouden, totdat hij door een schipper, die met zijn bout op eenigen afstand lag en zoo spoedig mogelijk kwam toe schieten, kon worden gered. Zijne krachten schij nen hem toen begeven te hebben, zoodat hij in de diepte wegzonk en men, ondanks alle aange wende moeite, eenige uren later slechts zijn lijk heeft kunnen opvisschen. (Zw. Ct Harderwijk, 22 Maart. De 2de luitenant der Infanterie van het O. J. leger J. F. Battaerd, die bij het 6de reg. inf. te Breda is gedetacheerd, zal in hot 1 latst der volgende maand naar Java ver trekken. De apothekers van de 3de kl. van het O. J. leger D. L. Peij en T. W. Vogelpoel zullen den 15den der volgende maand te Nieuwe diep etn- barqueeren aan boord van het schip Vier Gebroe ders om daarmede naar Java te vertrekken. Nijmegen, 21 Maart. Zooeven ontvangt men hier de heuglijke tijding, dat de leening voor de lijn TilburgNijmegen volteekend is. Groot is de vreugde nu men het vooruitzicht heeft, dat Nij megen verlost zal worden van vele ongemakken, die het gevolg waren van zijne afgezonderde lig ging. (Hdbl.) IIV GrEZOÏV DEIV De hier opgerichte subcommissie van de Briel- sche hoofdcommissie tot het stichten van een monument en een asyl voor gebrekkige zeelieden te Brielle, schijnt zich op zeer geheimzinnige wijze geconstitueerd te hebben, zonder daarin in 't minst op de wenschen harer medeburgers acht te geven; zoo zelfs dat slechts weinigestadgenoo- ten de namen van de leden der commissie kennen. Deze autocratische handelwijze was stellig in strijd met de beginselen waarvan wij op 1 April het feest zullen vieren, en zeker niet geschikt om het nationaal gevoel in de stad onzer inwo ning op te wekken. Maar wat erger is, ze heeft zich naar allen schijn slecht van hare taak ge kweten. De inteekenlijsten zijn namelijk bij de meer derheid der burgerij niet aangeboden noch hier of daar op publieke plaatsen of in winkelhuizen ter teekening nedergelegden de opbrengst schijnt zoo gering te zijn, dat men er de voorkeur aan schijnt te geven, die niet bekend te maken. Ongelukkigerwijze gaat het met de locale feeft- viering, zoo niet spoedig door de burgerij de han den uit de mouwen gestoken worden om dit te ver hoeden, denzelfdeu weg op. Nog is er geen uitnoodiging tot algemeene illuminatie en deelneming tot feestviering van wege 't gemeentebestuur of de commissie uitge vaardigd. Alles rustige rust!! Ongetwijfeld, meent steller dezes, verlaDgen vele naneveu der boeven en piraten, die niet alleen hun rust maar bok lijf en goed voor die zaak der vrijheid ten beste gaven, thans na driehonderd jaar op 1 April hulde te brengen aan de vaderen en te toonen dat ze prijs stellen op de glorie van het Nederlandsch gemeenebest. Zij wenschen, daar ze nog een hart hebben voor al 't ecbt Nederlandsche dat in ons volk leeft, op 1 April een bewijs te geveD van publiek en nationaal leven, maar bovenal getuigenis af te leggen dat de geest van Jan Salie nog niet in alle burgers der stad, waar eens van der Werff den burgemeesterszetel bekleedde, gevaren is. Daartoe zou spoedig eene meeting bijeengeroepen moeten worden. Schrijver betreurt het dat zijne drukke bezig heden in deze dagen hem verhiuderen het initia tief daartoe te nemen, maar meent toch niet te mogen nalaten anderen, die tijd en gelegenheid hebben, op te wekken, terwijl hij gaarne bereid is zich bij een daartoe te vormen commissie aan te sluiten en op aanvrage zich aan belangstellen den zal bekend maken. Doch wat men doe, geschiede haastig. Vivent les gueux I Lelden, 22 Maart 1372. Een Nederlander.- KOLONIËN. BATAVIA, 17 Februari. Aan het algemeen overzicht van het Nieuw Bataviaasch Handelsblad ontleenen wij het volgende: De N. R. C. bracht ons het bericht, dat Z. M. een besluit heeft genomen, waarbij de termijn, binnen welken eervol ontslagen en gepensioneerde ambtenaren gebruik kunnen maken van den vroe ger bij talrijke verordeningen toegekenden vrij dom van passage naar hun geboorteland, tot drie jaren wordt beperkt. Men vraagt zich af: wat de Regeering bewogen kan hebben dergelijke bepaling in het leven te roepen, die even doel loos als ontstaatkundig, even onbillijk als hard is. Bezuiniging kan er niet uit voortvloeien. Mocht men daarop het oog hebben gehad, dan zal men het doel ten eeneninale missen. Het besluit wordt hier algemeen als een ondoordachte maatregel beschouwd, die geen nut voor den Staat heeft, maar zijne en vele particuliere belaDgen moet schaden. Bij belanghebbenden bestaat het voornemen, zich tot den Koning te wenden, met verzoek dit besluit, dat mede verkregen rechten schendt, in nadere overweging te nemen. Wij vertrouwen dat de Minister van Koloniën, beter ingelicht, daartoe den stoot zal geven, want vasthoudend heid aan eenmaal vooropgezette begrippen is niet de sterke of Zwakke zijde van den Minister. De Commissie van ingezetenen, die den resi dent van Batavia ter zijde gestaan heeft in het verschaffen van hulp aan Europeanen, die door den watersnood bijstand behoefden, is Zondag jl. ODder dankbetuiging ontbonden. Den 4 Maart a. s. zal eene inschrijving voor Gouvernements-wissels tot een bedrag van een half millioen plaats hebben. Bij ordonnantie van 8 Februari jl. n°. 3 zijn eenige ampliatiën gebracht in het concept-suiker contract en de voorschriften ter uitvoering der wet van 21 Juli 1870. Het zijn aanvullingen van ondergeschikt belang. Ziedaar dan de bedoelde voorschriften reeds eenmaal gewijzigd. Wanneer zal men de wet zelve verbeteren? De heer Oudemans, hoofdingenieur, chef van den geographischen dienst, heeft in het officieele blad eene verbeterde lezing van het telegram gepubliceerd, hetwelk door hem naar Europa was gezonden over de zoneclips van 12 De cember jl. De Javasche Ct. van 13 Februari meldt: Van de expeditionaire macht, bestemd om tegen Goenqeng-Tinggi (Sumatra) te ageeren, zijn be richten ontvangen, loopende tot 22 Januari jl. In den avond van den 15den dier maand op de reede van Panei aangekomen, stoomde de Kapoeas I op den 19den daaraanvolgende met vier gewapende booten op sleeptouw, de Bila-rivier op, en bracht de troepen tot voor Negri-Lama. De vivres waren vooruitgezonden. Hooger de rivier op moet de tocht per kruisboot en met inlandsche vaartuigen worden voortgezet. Te Bandar staat eene niet geweren gewapende macht van 400 man Bilasche hulptroepen gereed, om zich bij de kolouno te voegen, terwijl van Kota-Pinang 300 man hulptroepen ziju toegezegd. De vorst van Panei ban niet over een strijdmacht beschikken, doch is, evenals de radja moeda van Bila, met vervoermiddelen behulpzaam. De geest onder de troepen was steeds uitmuotend, en de gezondheidstoestand liet niets te wenscheD over. De (Raad van Justitie te Batavia, Tweede Kamer, zich vereenigende inet de conclusiën van het Openbaar Ministerie, heeft den beklaagde Varke- visser schuldig bevonden aan moord, gevolgd door diefstal, en hem deswege ter dood veroor deeld. Uit Kediri schrijft men aan de Soer. Cf.: De circulaire van deu nieuwen Landvoogd, omtrent de onveiligheid in sommige residentiën, heeft hier reeds eene goede uitwerking gedaan. Wat de pers, die invloedrijke hef boom, waarmede in Indië reeds zooveel verkeerds uitgeroeid en in de plaats daarvan zooveel goeds tot stand ge bracht is, reeds sedert jaren aanprees als middel ter beteugeling van de herhaalde diefstallen alhier, zulks is thaDS in practijk gebracht. Eene nachtelijke patrouille van Djajang Secars beijvert zich thans de zoolang gestoorde veiligheid te handhaven en aan dien maatregel hebben Kediri's ingezetenen het te danken, dat zij rustig kunnen slapen. De patrouilles hebben reeds een tal van dobbelaars gevat, waardoor het kwaad in den wortel wordt aangetast,want, men zij er van verzekerd, een aan het spel verslaafde in lander is zelden evenmin als de opiumschui ver een eerlijk mensch. Door den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië zijn de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Verleend: Een tweej. verl. naar Ned., wegens ziekte, aan den adsp.-ing. bij den waterst. en 's lands burg. openb. werken P. A.de Feijfer en aau den ambt.op wachtg. H. K. Swaab, laatst, opz. 3de kl. ,btj deiudigo-culi. in de res. Ma- dioen; een tweej. verl. naur Europa aan den opz. 2de kl. bij deu waterst. en's lauds burg. op. wer ken F. J. Kroese; een tweej. verl. naar Ned., we gens ziekte, aan den griff. bij den omg. rechter in de 1ste afd. Mr. van Gigch, aan den zend.- leeraar bij de inl. cbristen-gein. te Depok en Toegoe J. Beukhof en aan den ontv. der in- en uitvoerr., tevens fung. havenm. te Bandjermasin F. B. Mackenzie; een tweej. verlof naar Nederl,, wegens ziekte* aan den geneesh. voor de op Java op te richten krankzinnigen-gestichten Dr. F. H. Bauer. Ontslagen: Üp verz., eerv., uit 's lands dienst, met beh. van recht op pens., de gew. opz. bij het kollie-etabl. te Tetnanggoeng (Kadoe) F. tl. Zeijdel; op verz., eerv., als lid van het college van het gymnasium Willem III, Mr. H. D. Le- vyssohu Norman, ouder daukbet. .voor de door hem als zoodanig en als voorz. van dat college bewezen diensten; uit 's lands dienst, de gewezen klerk op het res.-bureau te Kediri O. F. Baesjou; op verz., eerv., uit 's lands dieust, de gew. klerk bij de alg. rekenk. R. H. Belle Jr. Benoemd: Tot ads.-res. voor de comptabili teit, tevens super intendant van het vendu-dep. te Öamaraug, J. L. A. Winter; tot hoofdonderw. aan de openb. 1ste lagere school te Djokdjocarta, de 1ste hulponderw. aan de openb. 2de lagere school te Samarang W. d'Ancona; tot lsten hulp onderw. aan de op. 2de lagere school te Samarang, de 1ste hulponderw. aan de openb. lag. school te Amboina H. van Bergen; tot lsten huipond. aan de op. lag. school te Amboina, de 2de huipond. aan de op. lag. school te Tagal L. P. C. Roskoti tot 2den comm. bij het dep. van fin., deambt.o: non-act. S. L. Polak; tot deurw. bij den landr. Buitenzorg (Batavia), de klerk op het ads.-resid bur. aldaar N. W. Hoepermans; tot pres. van de landr. te Soerabaya, tevens aldaar belast met f bijz. rechtsm. van den resid., vermeld bij art. l(h van het regi. op de recht. org. en het beleid dei just, in Ned.-Indië, het lid van den raad van ju!; te dier plaatse Mr. W. J. Essers; tot lid van de raad van just, te Soerabaya, de off. v. just, bij de raad van just, te Macassar Mr. L. J. Godefroy tot hoofdonderw. aan de openb. lagere school i.l Bandjermasin, de benoemde hoofdonderw. aai| de openb. lagere school te Banjoemas A. Bommel; tot hoofdonderw. aan de openb. lag. school lé| Banjoemas G. van der Kaadan, thans in die betr. te Banjermasin werkzaam; tot civ. gezagh. inde afd. Beloe (Timor), B. Winters, laatst, schout te Tanah Abang (Batavia), onl. van verl. uit Ned, teruggekeerd;' tot telegr. 3de kl., J. J. Genger, laatst, die betr. bekleed hebbende, onl. van verl! uit Ned. teruggekeerd, met bep., dat hij wordi werkzaam gesteld bij het tel.-kant. te Weltevre den; tot leerl.-telegrafist J. H. A. Lannij, met bep dat hij wordt werkz. gesteld bij het tel.- kant. It T gal; tot comm.-ontv., tevens fung. ha venm. te Pamakassan (Madura), G. P. Schmidt Weijmsns; tot ondercomm. der 2de kl. bij dt contr. en rech. te Batavia, J. C. N. H. Gabriejie Samarang, H. J. van Zadelhoff, Th. C. Wallis en F. L. Hendrik; te Soerabaija, J. G. Moud. Door den resid. van Soerabaya is ontslagen eervol, uit zijne betr., wegens ziekte, de contr. lste kl. J. G. Wolff. Bij het binu. best. in de res. Wester-Afd. van Borneo, is benoemd tot contr. lslt kl., N. Klausz; tot contr. 2de kl., W. H. Senn van Basel; tot contr. 3de kl., H. J. A. van Maarseveen Bij de Wees- en Boedelkamer te Soerabaya, tol 2den comm., C. W. H. Kemish; tot 3den comm., J. van der Linden J. Fzn., en de lste klerk f! A. C. Burgemeester. Departement van Oorlog. Verleend: Een tweej. verlof naar Ned., aan den onder-intend. der 2de kl. van de milit. adm. D. W, Mullereen tweej verlof naar Ned., wegens ziekte, aan den off. va» gez. der 2de kl. A. J. van der Burg; een tweej. verlof naar Ned., wegens ziekte, aan den off. va» gez. lste kl. K. W. Hamilton of Silvertonhill; aas den mil. apoth. 3de kl. H. Feenstra, en aan des 2den luit. der inf. J. J. S. van Kempen; een tweei verlof naar Ned., aan den lsten luit. der inf. i J. van Berg, L. du Bus de Valenipré en J. II Roqué. Ontslagen: Uit 's lands dienst, de klerk bij de milit. adm. L. C. Vodegel; uit Zr. Mr. mili tairen dieDst de kapit.-kwart. bij de mil. adm. H. W. G. J. Roebij. Departement der Marine. Verleend: Een tweej. verlof naar Ned., wegens ziekte aan den mariDe- magazijnm. te Soerabaija E. L. G. P. C. Andrau. Ontslagen: eerv., uit 's lands dienst met beh. van recht op pens., de 2de opz. voor het vak van scheepsbouw aan het marine-établissement op Onrust J. F. Zeegers. Vergunning verleend: om te repatri- eeren wegens langdurig verblijf in deze gewesten, aan de luits t/z. lste kl. E. B. Bonn en J. Tromp, aan de luits. t/z. 2de kl. W. J. van Hoogenhuijze en J. G. J. Spanjaard. BUITENLAND. Frankrfjk. Amendement Depasse. Protesten tegen het rapport over 18 Maart. Dinsdag-avond ging het in het Lagerhuis vrij onstuimig toe. De heer Charles Dilke had voor die zuinig eeue molie ingediend waarbij tnj de opmerkzaamheid vesiigde op de civiele lijst en verlangde: eene opgave aanwijzende de plichieu van den controleur der civiele lijst, benevens een afschrift van alle door hem 6edert H. Ms. troons beklimming opgemaakte jaarverslageneen al; schrift van de beschikkingen sedert dat tijdstip omtrent besparingen op de civiele lijst gemaakt eene opgave van het totaal der sommes, die ge durende H. Ms. regeering door de civiele lijst ontvangen en uitgegeven zijn; eene lijst yan de hofambten, gedurende deze regeering afgeschaft In de zitting der Nationale Vergadering van Donderdag toonden verschillende sprekers de noodzakelijkheid aan om de gelden voor de ver tegenwoordiging aan de buitenlandsche hoven te verminderen, omdat zoowel aan het land nieuwe lasten zijn opgelegd als de vorm van'tgouverne- ment thans eenvoudiger is. De minister van buitenl. zaken wees op de reeds toegepaste bezuinigingen en slaagde er io zijn budget nagenoeg onveranderd te behouden, I De heer Depasse kwam met een amendemeaI voor den dag om het totaalcijfer van dezen por inet 1000 fr. te verminderen. Er was, zeide hi nu geen tijd meer om het budget van 1872 i veranderen, maar door die vermindering zou mei blijk geven van den geest, waarin het budgei van het volgend jaar zou worden vastgesteld. Dit amendement werd met 230 tegen 170 stem men aangenomen, en daarop is de kamer over gegaan tot de discussie over de artikelen. De protesten tegen het rapport van de com missie van onderzoek naar de gebeurtenissen van 18 Maart nemen allengs in aantal toe. De ge meenteraad van Lyon protesteerde in een buiten gewone zitting tegen de getuigenis van Ducarre, afgevaardigde van het departement der Rhöne, en verklaart, dat hij den maire en den gemeen teraad gelasterd heeft. De afgevaardigden der VogeezeD, der Meurthe en der Maas protesteereu van hun kant tegen het verslag door den presi dent van het Hol van appél van Nancy aan de commissie van onderzoek ingediend. De Républi que Frangaise maakt protesten openbaar van den maire, van zijne adj uncten, van den gemeenteraad en van de vroegere officieren der nationale gard! van Sarlat (Dordogne) tegen het bericht, doo Duval, president van het Hof van appèl ra Bordeaux, naar Versailles gezondeD. De coura ten Oer provinciën zijn met brieven en tereelf- wijzingen opgevuld, waaruit blijkt, met welt een ongelooflijke lichtvaardigheid de com missie onder Daru haar werk heeft gedaan. Bet rapport wemelt overigens van verkeerd voorge stelde feilen. Het is vol tegenstrijdigheden, dwa lingen in de opgaven van tijd, valsche aandui dingen van personen en straten en grove druk fouten. Grroot-Bi-ittaniiië. Leven in de parlementaire brouwerij.

Leidsch Dagblad | 1872 | | pagina 2