advertemth- ,bet eeuwgetijde vau sit- Walter Scott," bij deze atgave zal voegen, zal stellig velen genoegen ;oen." De Staatscourant bevat de volgende rivierbe- jchten Keulen, 28 December. Het drijfijs bedekt om- ueeks een vijlde der rivierbreedte. Lobith, 28 December. Drijöjs over een zesde Ier rivierbreedte. Nijmegen, 28 December. Geen drijfijs meer in le rivier. Overvaart gemakkelijk. Deventer, 27 December, voorm. e uren. De rivier jver een vierde met drijfijs bedekt. De schipbrug ifgeuomen, passage met pont en boot. Waterstand j.49 meter onder noodpeil. Ziijner Majesteits monitor Wesp, in aanbouw op i Rijks werf te Amsterdam, is in den namid- Jag van den 28sten dezer met goed gevolg te wa ter gelaten. biet ingang van den Sisten dezer zal het Rijks telegraafkantoor te Gorredijk op Zon- en leest- aagen open zijn van 8 tot 12 uren voormicidags. De diensttijd op werkdagen blijft onveranderd. Z. M. heeft benoemd tot rechter in dearrond.- rechtbank te Almelo Mr. C. F. G. de Menthon Bake, thans subst.-gritlier bij gemelde rechtbank. Z. M. heelt aan Mr. H. GuicUart Abresch, op rijn daartoe gedaan verzoek, met ingang van 16 Maart 1872, eervol ontslag verleend als notaris te Zuidnorn. Z. M. heelt goedgevoudeu den student voor den militairen geneeskundigen dienst der zeemacht J. J. üeudnksz, met ingang van den eersten Januari 1872, te benoemen tot officier van gez. der 2de kl. bij de zeemacht. BINNENLAND. 's Gravenhaqe, 28 December. Het provinciaal gerechtshof iu Zuid-Hollaud deed heden uitspraak in drie crimineele zaken en drie correctioneele appellen, alleu in de vorige week behandeld. J. F. de N. die zich drie jaren geleden te Rot terdam schuldig maakte aan diefstal bij nacht in een bewoond huis werd veroordeeld tot eenzame opsluiting. De 16jarige koetsier J. R. v. d. K. te 's-Graveubage, beschuldigd van diefstal in een bewoond huis met behulp van binnenbraak en van twee wanbedrijven van bedriegelijke oplich ting, bekwam twee jaren gevangenisstraf en twee geldboeten van f 25; terwijl den schoenmaker uit Leiden, W. H. die zich uit een winkel aldaar een wandelstok toeeigende, 3 maanden gevange nisstraf werd opgelegd. In alle deze zaken werden verzachtende omstandigheden aangenomen. Het Hof bevestigde vervolgens de vonnissen der recht banken te Rotterdam en 's-Hage, waarbij, wat. het eerste betreft, de onder den naam van „Jan de Dood" bekende löjarige jongen is veroordeeld wegens diefstal tot 2 jaren en 5 maanden gevan genisstraf; en wat bet laatste vonnis betreft een inwoner van Scheveningen tot 14 dagen gevan genisstraf is veroordeeld ter zake van geweldda digheid tegen een agent van politie aldaar. Het vonnis der rechtbank te Gorcum waarbij de hou der van een bedelaarsdoelen werd vrijgesproken, wegens beleediging van den burgemeester te Lan- gerak, is door het Hof vernietigd. Het heeft deu bekl. schuldig verklaard aan beleediging met woorden van een magistraatspersoon in functie en hem 15 dagen eenzame opsluiting opgelegd. De rechtbank alhier heeft heden den persoon van J. C. G. L. die eenigen tijd geleden een rol tapijt wegnam uit den winkel van den heer O. alhier, tot 1 jaar gevangenisstraf en den persoon van C. M. die zich schuldig maakte aan diefstal van ijzer van de fabriek de Prins van Oranje tot drie maanden gevangenisstraf veroordeeld. Utrecht, 26 November. Naar men verneemt, zijn door den waarnemenden burgemeester dezer gemeente de navolgende heeren uitgenoodigd om eene sub-commissie te formeeren voor de her- deuking van het 3de eeuwfeest der inneming van den Briel: Mr. Fruin, Mr. Quack, Mr. van Rijckevorsel van Rijsenburg, Dr. N. Beets, de heer E. H. Kol, Mr. Roijaards v. Scherpenzeel, Dr. Brill, de heer S. P. C. Koene, Jhr. A. L. E. Ram, Mr. G. J. Verloren van Tbemaat, Mr. R. Mel vil van Lynden. Arnhem, 28 December. Bij het laatstleden Za terdag voor den rechter-cominissaris alhier ge houden verhoor over de vermissing van net bewuste spoorwegmandje met doek, is de stations chef van Brummen in verzekerde bewaring genomen, na bekentenis dat hij zich had schul dig gemaakt aan ontvreemding van circa f 25 uit het mandje, dat hem tegen repu ter terug zending naar Arnhem was toevertrouwd. BUITENLAND. Frankrfjk. Inkomsten-belasting. Candidaat der Union Paris ienne. Commission, Onbeschaamde inmenging van Bismarck. Dat het voorstel van den heer Wolowski tot helÜDg van eene belastiug op alle inkomsten, niet groote meerderheid verworpen is, mag als een voorloopige zegepraal van Thiers beschouwd worden- Over het algemeen begint men meer en meer te gelooven, dat Thiers ten slotte toch nog de overwinning zal behalen, en de inkomsten belasting niet aangenomen worden. De aanleiding tol deze meening is, dat onder de voorstanders over onderdeelen te veel verschil van gevoelens bestaat. Sommigen keureu eene nieuwe belasting van den grond af, omdat deze daardoor dubbel zou getroffen worden. Anderen voeren hiertegen aan, dat bijna alle inkomsten toch reeds belast zijn, zoodat zij in dit opzicht met de inkomsten van den grond gelijk staan. Weder anderen zijn wel voor de belasting uit een theoretisch oog punt, maar deinzen terug voor de moeilijkheden iö de practijk. Dat Thiers niet nalaten zal, in zijne redevoeringen de bezwaren der tegenpartij zoo sterk mogelijk te doen uitkomen, is te be grijpen. De Union Parisienne de la Presse heeft eene lange bijeenkomst gehouden om een candidaat vast te stellen voor de verkiezingen in Januari, doch afgesproken, haar besluit volkomen geheim te houden. Natuurlijk doet de geheele politieke wereld in de hoofdstad al het mogelijke om er achter te komen en put zich uit in gissin gen. Men acht het algemeen voor het waar- tchijulij kste, dat de heer Rothschild de ge lukkige is. Die meeuing berust op eene indirecte uiededeeling van den Figaro, dat namelijk de gekozene een groot financier zou zijn, anderen echter vermoeden weder, dat dit een list is van de Union om de menschen op bet dwaalspoor te brengen. Ons dunkt, dat men vrij veel beweging maakt alleen over het stellen van een candidaat, die nog geen eens bijzonder veel kans heeft om gekozen te worden. De commissie tot herziening van de in den laatsten oorlog toegekende militaire graden heeft 18,000 gevallen te beoordeelen. Die voor de leger- reorganisatie heeft besloten, niet alleen een alge meen rapport te doen uitbrengen (waarvoor de heer de Chasseloup-Laubat benoemd is) maar ook voor de speciale quaesties, die aan haar on derzoek onderworpen zijn, afzonderlijke rappor teurs te benoemen. Bismarck heeft zich de vrijheid gepermitteerd, door middel van graaf Arnim, bezwaren aan de regeering te Versailles te doen toekomen over de groote kosten, die Frankrijk voor zijne leger- reorganisatie wil maken 1 Hij heeft echter zelf begrepen, dat het al te gek zou zijn, zich in die zaak te mengen zonder een of ander voorwend sel. Daarom geeft hij als reden er bij op, dat hij vreest, dat Frankrijk door dergelijke groote uit gaven aan zijne andere verplichtingen (nl. de betaling der oorlogsvergoeding) niet zal kunnen voldoen. Wat de Versailler regeering zal ant woorden weten wij niet; maar zij heeft dunkt ons alle recht, den indiscreten inmenger te ver zoeken zijn mond te houden, totdat bet gebleken zal zijn, dat Frankrijk inderdaad in zijne ver plichtingen te kort komt. Engeland. Democratische vereenigingen. Sigarenmakers congres. Diamanten van Eugenie. Nadat de algemeene sensatie, door de ziekte van den prins van Wales teweeggebracht, voorbij is, komen de republikeinsche vereenigingen en dagbladen weder van hunne meer verzoenings gezinde houding terug. Zij beweren nu, dat de ziekte des troonopvolgers eigenlijk niet van zoo groote beteekenis is geweest, maar dat men baar met opzet zoo gevaarlijk heeft doen voorko men om de verzwakkende sympathie voor de kroon op kunstmatige wijze te doen herleven. Eene andere meeniug, die door de republikei nen verspreid wordt, is deze; dat de hevige op positie tegen de redevoeringen van Dilke, Odger en Bradlaugh slechts is gevoerd door betaalde hand langers der regeering. De afscheiding tusschen de clubs van Brad laugh en Odger en de Internationale neemt in- tusschen bij den dag toe. Ja, in de Internationale zelf is eene scheuring ontstaan, die weder ver schillende werklieden-vereenigingen van dat lichaam zal doen afvallen, en het, voor zooveel Engeland betreft, een groot gedeelte van zijn ge- vreesden invloed ontpemen. Een der groote redenen daarvan is, hoe vreemd het ook klinke, de antipathie tusschen het Duitsche en Franscbe element. Na den on dergang der Commune zijn, zooals men weet, vele Fransche corypheën der democratie naar Londen overgestoken, die tot de Internationale be hoorden. Terwijl nu het Germaansche element in den persoon van Karl Marx in den centralen raad den boventoon voert, is het nieuwe Romaan- sche element daartegen langzamerhand in verzet gekomen, liet is zelfs zeer mogelijk dat het tot eene formeele afscheiding der Fransche sectiën zal komen. De voornaamste klacht van deze laatsten is, dat de Londensche algemeene raad onder aanvoering van Karl Marx zich bijna uitsluitend wijdt aan de sociale quaesties, en daardoor de politiek geheel vernalatigt. Volgens de Fransche volksmenners nu moet de inwer king op het eene gebied met die op het andere noodzakelijk hand aan hand gaan om tot een gewensebt resultaat te geraken. Op eene vergadering nu hebben de Frausche sectiën kort en bondig voorgesteld, Karl Marx af te zetten, onder bedreiging dat zij zich anders tot een afzonderlijke vereeniging zouden vormen. Het ging op die vergadering zeer heftig toe. Marx werd door een der redenaars verklaard voor een spion en handlanger van Bismarck, waarop de beleedigde Duitscher de vrijheid nam, zijn aanklager voor een Judas uit te schelden. Men dreigde elkander met vuisten en schold elkaar vreeselijk uit, doch kwam ten slotte niet tot eene beslissing. In eene andere vergadering beschuldigden Brad laugh en Marx elkaar wederkeerig, agenten van den ex-keizer Napoleon III te zijn. De eerste zou daarvoor volgens den laatste zelfs kort ge leden een reis naar Parijs gemaakt hebben. Dergelijke scènes bewijzen, dat zij, die zich opwerpen om de werklieden der geheele wereld en ten slotte de gansche maatschappij tot éene broederschap te vereenigen, voor deze schoone taak vooreerst in de verte nog niet berekend zijn. In de vorige week had in Londen een eigen aardig congres plaats, namelijk van sigarenma kers uit verscheidene lauden van Europa, Enge land, Duitschland, België, Holland enz. Er wer den verscheidene onderwerpen besproken, zooals verkrijging van hooger loon, wering van den arbeid van vrouwen en kinderen uit het vak enz. Ten slotte hebben de heeren afgevaardigden, die ten getale van 26 tegenwoordig waren, be sloten eene centrale commissie op te richten, en aldus een nieuwe dergelijk lichaam toe te voe gen aan de ontzettende meuigte commissies over alle mogelijke zaken waarvan Engelands hoofd stad tegenwoordig krioelt. Bij den juwelier Harrij Emmanuel, in Bond- street, zijn op het oogenblik juweeleu van de ex-keizerin Eugenie te koop, ter waarde van 8U,0U0 p. st. f 960,000). Dit zijn nog slechts de gewone juweeien der Spaansche schoone, die door iedere vermogende dame kunnen gedragen worden. De edelgesteenten, die slechts bij een gekroond hoofd passen, zijn, naar men verzekert, door de keizerin van Rusland gekocht. Indien men bedenkt, dat al die kostbaarheid, bestemd om eene enkele vrouw te doen schitteren, uit de penningen der burgers, van de armen zoowel als van de rijken betaald worden, dan krijgt men een tegeuzin, zooal niet tegen het keizer- of koningschap, dan ten mioste tegen de misbruiken waartoe zij aanleiding geven. Italië.Spaiij e. De Unita Cattolica sprak dezer dagen de zeer vaderlandslievende hoop uit, dat de onvermijde lijke val van den Spaauscben koning het begin zou zijn van eeuen teruggaanden loop voor de ster van Italië. De Opinione neemt noch de on vermijdelijkheid van dien val, noch deszelfs na- deelige terugwerking op bet lot van Italië aan, evenwel ziet dit anders zoo optimistische blad de Spaansche zaken in geen rooskleurig licht. Koning Amadeus, zegt zij, zou liever vrijwillig afstand doen van den troon, dan een staatsgreep tegen de door hem bezworene constitutie te onderne men. De Opinione schijnt niet in te zien, dat als de abdicatie van den Spaanschen monarch het prestige der liberale instellingen redt, zij daaren tegen liet prestige der Savooische dynastie een zwaren slag zou toebrengen, hetgeen niet zonder invloed kan blijven op het lot van Italië. De scherpstziende Italiaanscbe staatsmannen, die van 't begin af aan het aannemen van de Spaansche kroon door den zoon huns konings voor e.n groote fout hielden, zien met bezorgdheid en leed gevoel dat hun vermoeden als zou de regeering der Savooische dynastie in Spanje niet van lan gen duur zijn, misschien maar al te spoedig be vestigd zal worden. Rome. Het blijkt nteer en meer uit hetgeen de clericale pers te lezen geeft, dat de sympathie van Z. H. voor het nieuwe Duitsche rijk en zijnen beheerscher, welke doorstraalde in de pauselijke gelukwenschen van 6 Maart 1.1. zeer op den ach tergrond geschoven wordt, zoodra de Opperste Kerkvoogd of zijn Staatssecretaris zich metFran- schen onderhouden. In de meeste den Paus toe gedane bladen is van sympathie voor hel Duitsche rijk zelfs geen spoor te ontdekken, veeleer spreken zij van dat rijk, deszelfs monarch en eersten staatsman in een zeer vijandigen toon, terwijl sommige voor hunne schimpredenen een vorm kiezen, die te huis behoort in de laagste soort van pamphletten; misschien zijn die winkelblaad jes, welke men niet zonder bandschoenen aan pakt, even goed ingewijd in de gevoelens, welke Z. H. tegenover Duitschland koestert, als de offi- cieele pers zelve. TEI jEGRAM 1VIEIV Weenen, 28 December. De Keizer heeft heden dn zitting der beide Huizen van den Rijksraad met eene troonrede geopend. Z. M. verklaart daarin, dat hij ten opzichte vau de verschillende landen der Monarchie be reid is tot alle, zelfs tot de uiterste concessiën, voor zoover deze met de Staatseenheid overeen stemmen. Hij wenscht den binnenlandscheu vrede te handhaven en hoopt dat de Landdagen hunne aanspraken alleen langs grondwettigen weg zul len kenbaar maken, opdat de rechten der Oos- teorijksch-Hongaarsche Monarchie te gelijk met de belangen der verschillende landen in het oog worden gehouden. De Regeering, samengesteld uit mannen der Vertegenwoordiging, heeft zich in de eerste plaats tot taak gesteld, den grondwettigen rechtstoestand te bevestigen en eene geheele gehoorzaamheid aan de wet te verzekeren. Zij zal in den Rijksraad trachten, aan de wen- schen van Gallicië, mits altoos binnen de grenzen der Staatseenheid blijvende, gevolg te geven. Eene volledige onafhankelijkheid van den Rijks raad moet verzekerd worden door recbtstreeksche verkiezingen voor de Rijksvertegenwoordiging. Tot bevordering hiervan zal, ter gelegener tijd en met inachtneming der verschillende belangen, de weg worden geopend. Inmiddels zal een wetsontwerp worden inge diend betreffende het misbruik van het grond wettig kiezersmandaat. Voorts wordt gewezen op de zorg voor het openbaar onderwijs. De Regeering zal de school wet ernstig, maar tevens met de noodige consi deratie ten uitvoer brengen en ook zorgen voor de regeling van het hooger onderwijs. Er zullen voorstellen worden ingediend tot aauvulling der leemten, die thans, ten gevolge der opheffing van het Concordaat, in de wetge ving bestaan ten opzichte der betrekking tusschen de Katholieke Kerk en den Staat. De Regeering zal het noodige doen om de werkzaamheden tot voltooiing der burgerlijke en strafwetboeken ten einde te brengen. Zij houdt zich thans bezig met de laatste hand te leggen aan een wetsontwerp, regelende den werkkring en de samenstelling der gerechts hoven. Zij zal zich bijzonder laten gelegen liggen aau de organisatie en ontwikkeling der Landweer. De staatsbegrootiog voor 1872 zal onmiddellijk worden ingediend. Tevens worden er wetsvoorstellen aange kondigd, betreffende de middelen van openbaar verkeer en andere ter bevordering van handel en arbeid. De Regeering houdt zich bezig met de noodige voorstellen tot verhoogiug der ambtenaars-tracte- menten. Evenzeer is zij bedacht op verbetering van de bezoldiging der lagere geestelijkheid. De Regeering beschouwt den gemeenscbappe- lijken arbeid voor de belangen van den Staat als het zekerste middel tot vereffening van alle geschillen en verzoening tusschen alle partijen. Zij meent dus reden te hebben om er over te klagen, dat een gedeelte van de bevolking der Monarchie deu weg wil verlaten, langs welken uitsluitend eene overeenstemming kan worden tul stand gebracht. Overigens wenscht de Regeering dat de Rijks raad onverdeeld hare krachten zal wijden aan de behandeling vari alle practische vraagstukken, strekkende tot bevrediging vau de geestelijke en stoffelijke behoeften des Rijks. De Üostenrijksche volken zijn de agitatiën ten opzichte van het Staatsrecht moede. Zij verlangen naar ouderlingen vrede en gemeenschappelijke orde, om ongestoord genot te hebben van de hun bij de grondwet gewaarborgde rechten. De betrekkingen tusschen i 'ostenrijk en de an dere Mogendheden zijn hoogst bevorderlijk aan de bevestiging van een gunstigen binuenlaudschen toestand des Rijks. Die vriendschappelijke be trekkingen met het buitenland strekken tevens tot versterking der hoop op verdere handhaving van deu algemeenen vrede. De troonrede eiudigl met den wensch, dat de eenheid der Üostenrijksche volken, gegrond op de eigenaardige behoeften der verschillende na tionaliteiten, overeenkomstig den geest dezer eeuw, moge bereikt worden. De Reichsrath-Correspondent is gemachtigd mede te deeleu, dut de raming van het deficit op 't budget over 1872, op ongeveer 50 millioen, ver moedelijk, door 't aanwenden van nog beschik bare baten, tot op de helft zal kunuen geredu ceerd worden. In de zitting van heden, heeft 't Huis van Afgevaardigdeu het voorstel, om de troonrede met een adres te beantwoorden, goedgekeurd. Het voorstel tot urgentverklaring eener drie- maandelijksche helling der belastingen, is na alle lezingen aangenomen. Ook de Polen stemden daarvoor. Parijs, 28 December. Morgen zal, naar men verzekert, eene commissie worden benoemd voor het ontwerp op het lager onderwijs; de rechter zijde is zeer tegen dat ontwerp gekant. Het voor stel om belasting te heffen vau zekere inkomsten, zal waarschijnlijk worden verworpendaaren tegen wordt de aanneming waarschijnlijk geacht van eene belasting op de roerende goederen, ter wijl dan tevens opcenten zullen worden geheven op de reeds bestaande belastingen. Brieven uit Epinal melden, dat de Pruisen, tegen den wil der inwoners, bij dezen hun intrek hebben genomen. Volgens eene particuliere correspondentie uit Berlijn, zou Prins Bismarck een voorwendsel zoeken tot 't wederbezetten van de ontruimde departementen. De Pruisische bevelhebber te Nancy logenstrafte het gerucht, als zou hij gedreigd hebben van gijzelaars zich te bemachtigen, bij gebrek aan inlichtingen om trent het verdwijnen van een Pruisisch officier. Lissabon, 28 December. Het bericht, dat Duitschland oorlogsschepen naar de wateren van Brazilië wil zenden, heeft alhier zekere agitatie teweeg gebracht. In de kringen, waar men ge woonlijk goed ingelicht is, gelooft men dat dit bericht juist kan zijn. De Keizer van Brazilië zal tengevolge van Duitschlands bedreigingen tegen Brazilië korter in Europa vertoeven, dan hij aanvankelijk voornemens was. Athene, 28 December. Het ministerie is in het Parlement in de minderheid en zal vermoedelijk moeten aftreden. Versailles, 28 December. In de Vergadering zijn verscheidene ontwerpen besproken betref fende de voorgestelde hefiiug van een gedeelte lijke inkomstenbelasting. De heer Rocher, rapporteur van de commissie voor de Bank, heeft verklaard dat hij zijn rap port niet vóór Zaterdag e. k. zal kunnen indienen. De heeren Thiers en Pouyer Querliei hebben daarop gewezen op de noodzakelijkheid om de quaestie vóór den laatsten van dit jaar definitief te beslissen. Daar eene leening onmogelijk was, zoo was 't uoodig de circulatie van bankpapier te vermeerderen. De Regeering zeide de heer Thiers wilde de verantwoordelijkheid voor ver dere vertraging niet op zich nemen. De heer Rocber antwoordde, dat de commissie nauwgezet haar plicht vervult; hij verzocht intusschen de Ver gadering hem te willen ontheffen van zijne ver antwoordelijkheid; en beloofde, dat de com missie morgen hare conclusie zal uitbrengen, zuuder rapport. Sandringham, 28 December. De Prins van Wales heelt een goeden nacht gehad. De krachten nemen langzamerhand toe. Home, 28 December. De Fransche zaakgelas tigde zal morgen hier aankomen om bij de re ceptie van het diplomatieke korps op het Quiri naal tegenwoordig te zijn. Athene, 28 December. Het ministerie heeft zijn ontslag aangeboden. Men verneemt, dat het door een coalitie-ministerie, onder voorzitterschap van Bulgaris en waarin Lamis en Kommondouros zitting zullen hebben, vervangen zal worden. ParljE, 29 December. De commissie voor de legerreorganisatie heeft zich met 23 tegen 13 stemmen verklaard voor vijfjarigen diensttijd. E AATSTE 13E HICUT Hl Per Telegraaf) 's-Gravenhaqe, 29 December. In de zitting der Eerste Kamer van lieden zijn met algemeene stemmen aangenomen de hoofd stukken Justitie, Staatsspoorwegen, Binnenland, Marine, Nationale Schuld, Financiën. De begroo ting van Suriuame is aangevangen. Heden in de avondzitting voortzetting. Getrouwd WILLEM ERNST MATT HES EN Jonkrr. JOHANNA SUZANNA VAN DER DOES DE BI JE. Amsterdam i 29 december 1871. Leiden j Voor de vele bewijzen van belangstelling onder vonden bij hun huwelijk, betuigen de Heer en Mevrouw MATTHES, VAN DER DOES DE BIJE, ook namens hunne wederzijdsche betrek kingen, hunnen welgemeenden dank. Heden overleed Mevrouw de Wed. C. R BENT- FORT VAN VALKENBURG, geboren VAN SPRENKHUISEN, in den ouderdom van zeven en zestig jaren. Uit aller naam, Dr. F. C. R. BENTFORT. Soeterivoude, 23 December 1871. Eenige kennisgeving. Heden overleed, in den ouderdom van 58 jaren, Vrouwe MARTINE HÉLÈNE RIJKE, geb. De Vries. 's Gravenhage, 28 December 1871. Eenige en algemeene kennisgeving. Heden ODtsliep zacht en kalm onze gehelde Moeder de Wed. L. OLEFF KÜllNEN, in den ouderdom van bijna 70 jaren. Uit aller naam B. J. OLEFF. Leiden, 29 Dec. 1871. Mevrouw de Weduwe Mr. H. O. J. HOOG CARP, zeer gevoelig voor de bewijzen van deelne ming, weder ondervonden bij het overlijden van haren geliefden Broeder en Zuster, deu Heer en Mevrouw CARP, VAN DER HOOP, betuigt hier voor door deze haren dank. De ondergeteekende betuigt, namens het Uoojd- bestuur der Leidscke Vereeniging lot bevordering van geregeld schoolbezoek, zijn oprechten dank aan allen die tot den goeden afloop vau liet kinderfeest op Donderdag den 28sten December l.l. hebben mede gewerkt. C. G. NIEUW VEEN, Secretaris. Leiden, 29 December 1871.

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 3