het onlangs ter reede gekomen prachtig stoom schip Prins van Oranje, toebehoorende aan de te Amsterdam gevestigde stoomvaart-maatschappij Nederland. Te halfzeven 's morgens begaf Z. E. zich naar het station bij de halte Noord wijk en werd aldaar door den voorzitter van het comité, den heer Maarschalk, cn de ingenieurs van den spoorweg ontvangen. Spoedig zette de trein zich in beweging en bracht den opperlandvoogd met een tal van ge- noodigden naar den Kleinen boom te Batavia, van waar de Tjiliwong de hooge gasten naar de Prins van Oranje overvoerde. Aan boord van dat vaartuig werden de Gou verneur-Generaal en de overige genoodigden ont vangen door den kapitein Braat, die Z. E. en de verdere bezoekers de gansche inrichting van dezen bodem aanwees. Nadat Z. E. alles, lot in de kleinste bijzonder heden, met de meeste belangstelling had bezich tigd, en de hoofdagent der Nederlandsch-Indische Handelsbank, de heer N. P. van den Berg, agent van de Stoomvaart-Maatschappij Nederland, haar in de bescherming der Regeering had aanbevolen, werd door Z. E. een feestdronk uitgebracht op den voorspoed van deze voor Nederland en zijne overzeesche bezittingen zoo hoogst gewichtige on derneming, waardoor de banden tusschen Neder land en Indië weder nauwer worden toegehaald en de beiden nader tot elkander gebrachten be gaf Z. E. zich vervolgens met het overige gezel schap op uitnoodiging van den super-iutendent der Nederlandsch-Indische stoomvaartmaatschap pij, den heer van Hulstijn, naar het fraaie ter eede liggende stoomschip van die maatschappij, Willem lil. Met belangstelliug bezichtigde de Opperland voogd ook dit stoomschip, aan boord van welken bodem door Hoogstdenzelven en door den heer S. van Hulstijn een toepasselijke dronk werd uitgebracht, waarna het gezelschap per Tjiliwong naar den Kleinen boom t erugstoomde en zich vervolgens per feesttrein, na een kort bezoek aan het station Batavia, naar de halte Koningsplein begaf. Nadat de voorzitter van het comité, de heer Maarschalk, den Gouverneur-Generaal had dank gezegd voor het nieuw bewijs Zijner hooge be langstelling, nam Z. E. het woord en stelde een feestdronk in op de heucbelijke gebeurtenis der opening van het eerste gedeelte van dezen voor de ontwikkeling en welvaart van Westelijk Java zoo belangrijken spoorweg, met bijvoeging van den wensch, dat dit begin door ongestoordeu voortgang begunstigd, spoedig leiden mocht tot het bereiken van het zoolang gewenschte einde. Batavia, 16 September. Wij vernemen, dat de heer Braat, gezagv. van de Prins van Oranje, als bewijs van erkentelijkheid voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid van de aankomst alhier van den eerste Neder- landschen Mail-stoomer, namens de Directie van de Maatschappij Nederland eene som van Twee honderd gulden ten behoeve van de algemeene armen van Batavia aan den Resident heeft doen aanbieden. Door den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië zijn de volgende beschikkingen ge nomen: Civiel Departement. Ontheven: Wegens intrekk. eervol uit de betrekking onder toekenning van wachtg. H. N. Witbols Feugen, hoofdambt, belast met de leiding der examinatie en likwidatie van verantwoordingstukken en het afsluiten der be grooting, loopende over het tijdvak, voorafgaande aan den lsten Januari 1867, en met het toezicht over het voor die werkzaamheden tijdelijk in dienst gestelde personeel. Eervol, van de hem op gedragen functiën van secr. bij den gouvern. comm. voor de Preanger-Regentsch. de heer O. van Rees, de ambt. op non-activ. Jhr. Mr. J. C. B. Th. ridder Nedermeijer van Rosenthal. Ontslagen: Op verzoek, eervol, uit 'slands dienst, met behoud van recht op pens., de ambt. belast met het doen van wetensch. onderzoekin gen in Nederl.-Indië C. B. H. von Rosenberg. Op verzoek, eervol, uit 's lands dienst, de klerk b:j het dep. der burgerl. openb. werken B. A. A. Schuller, en de klerk bij den contr. der in- en uitvoerrechten te Soerabaya A. L. A. Wardenaar. Op verzoek, eervol, als lid bij den raad van jus titie te Amboina, J. P. M. de Groot, onder dank betuiging voor de door hem als zoodanig bewezen diensten. Tot contr. der 3de kl. bij het binu. bestuur in de resid. Wester-afdeeling van Borneo, J. L. L. van Leeuwen, laatst, die betr. bekleed heb bende, onlangs van verlof uit Nederland terug gekeerd. Benoemd: Bij den raad van justitie te Batavia. Tot 2den subst.-griffier, de 3de subst.-griffier Mr. J. Doornik. Tot 3den subst.-griffier. de ambt. voor den burg. dienst in Nederl.-lndië M. A. W. C. Verweij, thans tijdelijk werkz. bij het dep. van just. Departement van Oorlog. Ben o e m dTot photogr. bij het photogr.-atel. der genie-dir. (milit. ambt. der 2de kl.), de gepasport. artill. werkman der 2de kl. voor memorie" H. W. Brauer, thans bel. met de waarn. dier betrekk. Departement van Marine. Ben oe mdbij den dienst der gouvernements marine, tot lsten stuurman, de 2de stuurman J. W. Nix; tot 2den stuurman, de 3de siuurman F. H. Ukena. buitenland. Frankrijk. Presidenten der departementale raden. Prins Napoleon af. Commissie van gratie. De uitslag der verkiezingen van presidenten voor de verschillende departementale raden geeft van den geest, die in die lichamen heerscht den vol genden indruk. Het bonapartisme heeft bijna overal de nederlaag geleden, de bepaalde legiti misten op zeer enkele plaatsen overvv onnende overgroote meerderheid wordt gevormd door per sonen, die op verscheidene punten van gevoelen verschillen, maar in het behoud der republiek overeenstemmen. Enkele aanhangers der man nen van 4- Sept.andere van een minder gepro nonceerde kleur maar toch ook republikeinen uit principe; een groot getal eindelijk van hen, die volgens de rede republikeinen zijn en dus het gouvernement van Thiers eenvoudig verlan gen te steunen. Prins Napoleon is vooreerst van het tooneel verdwenen en zijn weinig beteekenende persoon- 1 jkbeid geeft hem niet veel kans er nog eens weder op te komen. Veel gevaar loopende om na de hevige taal en beslissende nederlaag van zijn aanhanger Gavini niet tot president te wor den verkozen, heeft hij het strijdperk verla ten en zich naar Italië begeven-" De rede voering die bestemd was om na zijne benoe ming uitgesproken te worden, is door hem, zoo zegt de Temps, in hare volle maagdelijke reinheid medegenomen. Het vuur van de groote leiders, Gavini en Conti, is voornamelijk krach teloos gemaakt door de ferme houding an den piefect Dau/.on en de verstandige voorzorgen der regoeiing om een eskader en een commissaris naar het eii.md ie sturen. Deze maatregel was dan ook het punt, dut voornamelijk de veront- waardiging en woede der heeren Bonapartisten opwekte. De indruk die te Parijs door al het gebeurde gemaakt werd, is uitstekend. De Francais deelt mede, dat de commissie van gratie voor de veroordeelde insurgen ten eerst den 12den der volgende maand zal bij elkaar komen. De Temps hoopt dat dit bericht onjuist is, aan gezien hij dat lange uitstel ten zeerste zou be treuren. Overal, zoo zegt hij, onder alle mogelijke vormen van bestuur, volgt de beraadslaging over de gratie onmiddellijk nadat de laatste toevlucht aan den veroordeelde is ontnomen, met andere woor- deu, nadat de voorziening in cassatie is afgewezen. Tegenover de rechtvaardigheid en de humaniteit, waarmede ieder veroordeelde zonderonderscheid moet worden behandeld, is dit een streng ver eischte. De commissie van gratie heeft geen recht om zelf te oordeelen over hetgeen zij met haar fatsoen overeenkomstig acht. Zij behoort geheel aan de rechtvaardigheid en de veroordeelden, en indien zij dit niet begrijpt is zij geene geschikte commissie van gratie. Nngeland. De koningin en de prins van Wales. Nog een sociale vereeniging. Antwoord aan de 8 lords. Bampen. De geruchten als zou er in de kabinets-verga deringeu des ministers ernstig sprake van zijn om de koningin een gedeelte van hare staats- plichten en inkomsten te doen overdragen op den prins van Wales, mogen als van allen grond ont bloot beschouwd worden. Immers het is slechts een verhaal, dat in enkele politieke clubs rond ging en zeer licht zijn oorsprong heeft kunnen vinden in de voortuurende ongesteldheid van hare majesteit. De Morning Post, die in vriend schappelijke verhouding staat met den troon-op- volger, was nagenoeg het eenige blad dat het ge rucht mededeelde en nog wel om er de juistheid van te betwijfelen. De koningin is geene vrouw om de teugels van het bewind uit de hand te geven zoolang zij ze eenigszins vast kan houden. De Morning Post drukt naar aanleiding van het ge noemde gerucht de hoop uit dat de koningin, wanneer zij geheel hersteld zal zijn, zich weder meer in het publieke leven zal begeveu en hare hofhouding even als vroeger iurichten op eene wijze die met haren rang overeenkomt. Deze wensch is in den laatsten tijd reeds honderd malen uitgesproken doch hare majesteit heeft er nu eenmaal geen lust in. Men moest haar derhalve, dunkt ons, inet rust laten zoolang zij de plichten, die op haar rusten goed vervult. Het is haar ner gens in de constitutie geboden, zich zoo en zooveel malen in de week aan het volk te vertoonen. Bij het vele geschrijf en gepraat over de zaak der arbeiders, hunne strikes en eischen om loons- verhooging is het vreemd, dat niet meer melding wordt gemaakt van eene vereeniging, die zich de behartiging dier quaeslie geheel ten doel stelt. Dit mag ous vooral meer verwonderen, omdat een zeer hooggeplaatst persoon aan het hoofd er van staat. Het is eene vereeniging, die den titel voert van „Capital and labour-committee" vele invloedrijke personen tot leden, Gladstone tot pre sident en ten doel heeft de vorming van scheids- gerichten tusschen den arbeid en het kapitaal. Ook op andere wijzen die haar geschikt voorko men wil de vereeniging de bestaande twisten zoeken bij te leggen en het is daarom niet on waarschijnlijk dat langzamerhand vele arbeiders, die het nadeelige der strikes, ook voor hunne belangen, inzien, zich bij deze bemiddelings-poli tiek zullen aansluiten. Een van de hoofden der Londeusche vereeniging van handwerklieden is secretaris. Deze alleen ontvangt een traktement, dat met de andere kosten uit kleine bijdragen der leden en van het publiek betaald wordt. De arbeiders hebben geantwoord op de in de Timet opgenomen mededeel: ng van S lords, als zouden zij door toedoen van den industrieel Russell zich slechts bereid hebben verklaard om met de werklieden eene minnelijke schikking te treffen, inaar zich verder nergens toe verbonden hebben. De leden van het bestuur namelijk der vereeniging van fabriek-arbeiders hebben eene verklaring voor het publiek gebracht, waarin verzekerd wordt dat zij in de oprechte meeuing verkeerden, dat de 8 lords, die het memorandum onderteekend hadden, ook de 7 bekende artikelen van het zoo voorbarig in de dagbladen medegedeeld verbond met hun handteekeuing bekrachtigd hadden. De heer Scott Russell moet hen derhalve, al zij het zonder op zet, verkeerd ingelicht hebben over den uitslag zijner onderhandelingen met de lords. Het bestuur verklaart overigens, voor zich, aan de 7 artikelen vast te houden, en voor dat pro gramma gemeenschappelijk met anderen, met Whigs of Tories, liberalen of radicalen te zullen blijven werken. Het is toch van meening, dat er niets in voorkomt, dat onuitvoerbaar of niet wen- schelijk is. Wat ten slotte de verzekeringen der pairs betreft, zoo zullen, zegt het bestuur, deze zelf bet beste weten wat met hen gebeurd is. Maar aan het volk zij in herinnering gebracht, dat in allen gevalle de lords zich bereid verklaard hadden, op de zeven bekende grondslagen te onderhandelen. De Times gaf eergisteren aan het hoofd van hare kolommeu, tot opwekking der weldadig heid van Engelands inwoners een overzicht van de rampen, die op het oogenblik in de verschillende deelen der aarde te lenigen zijn. Het is een ware opeenstapeling van verschrik kelijkheden, die ons herinnert dat, wanneer Eu ropa dit jaar de vernielingen van een bloedigen oorlog heeft moeten verduren, de andere wereld- deelen waarlijk van rampen niet vrij zijn ge bleven. Wij noemen slechts den hongersnood iu Perzië, de groote overstroouung in China, ten gevolge waarvan op verschillende plaatsen de grootste ellende heerscht, overstroonnng in Ben galen, een vernielenden orkaan op Antiqua en andere eilanden der Engelsche Antillen, den brand te Chicago en de hevige woudbrandeti aan het meer van Michigan enz. Ten gevolge van dit alles zijn duizenden inen- schen in een veelal tropisch klimaat van voe ding, dak, klecding en andere levensbenoodigd- heden beroofd. Het Londensche publiek, dat door zijnen lord-mayor hierin ijverig voorgegaan wordt, toont zich echter zeer weldadig; de inza melingen o. a. voor Chicago bedragen nu de som van 41,000 pd. St. f 492,000). Spïtnj o. Beraadslagingen over de Internationale. Het nieuwe ministerie wil met alle geweld de Internationale buiten de wet stollen. Een ont werp daartoe gaf in de zitting der Cortes van 24 October aa.-leiding tot hevige ui cussie. Daarbij speelden de kerk en de bijbelteksten vooral een groote rol, eene eigenaardigheid die men in de Cortes bij de behandeling van allerlei onderwer pen kan waarnemen. De heeren Martinez en de abt Isquierdo deden hun best om aan te tooneu, dat de socialisten ge heel op een dwaalweg zijn, wanneer zij voor hunne leer het gezag van het evangelie willen inroepen. Een uitvoerige commentaar van het evangelie en de kerkvaders werd door den abt ten beste gegeven om te bewijzen, dat de kerk met de internationale niet het minste te maken heeft. Wij voor ons willen dit gaarne aannemen ook zonder de bewijsvoeringen van den heer Isquierdo. Lie minister van binuenlandsche zaken, de heer Candau, was het met de vorige sprekers.op gods dienstig terrein geheel eens, maar beschouwde bovendien op politiek gebied de internationale als uiterst schadelijk. Zij is de tegenstandster, zoo meende hij, van alle liberalisme, omdat zij den individu tot nul maakt, wiens ontwikkeling juist door het liberalisme wordt bevorderd. Hij wil zelfs de Internationale buiten de constitutie gesteld hebbeu, omdat zij als een onzedelijk persoon of lichaam beschouwt ieder, die niet gelooft aan God, aan het vader land, aan den eigendom en de familie-banden. Castelar was van oordeel, dat het idéé van vaderland den mensch niet is ingeschapen en dat de individueele rechten van den mensch ge heel onbeperkt zijn. Hij gelooft dat de dynastie van Savoye op het oogenblik deze individueele rechten vertegenwoordigt. W au neer zij echter van dat principe afwijkt, dan z 1 zij den uood sterven vau al die vorstenhuizen, die zijn afgeweken van hunne historische beteekenis. Ook deze republikeinsche redenaar kan weet niet nalaten eemge bijbelteksten te hulp te roepen om te bewijzen dat de eerste christenen in ge meenschap van goederen leefden, en dat derhalve de Internationale in zoover zij hiernaar streeft op het evangelie kan steunen. Wat de appréciatie der moraal van den minister Caudau betreft, deze deelt hij volstrekt niet; door dergelijke vaste criteria te stellen helde de minister over tot do leer van de onfeilbaarheid der kerk en verklaarde hij zich den vijand van alle omwenteling. Verscheidene sprekers voerdeu daarna nog het woord en de voortzetting der zaak werd tot de volgende vergadering uitgesteld. Zweden en Noorwegen. De gewezen minister van buitenlandsche zaken. De onlangs plotseling overledene minister van buitenlandsche zaken, graaf Wachtineister, werd in 1823 geboren, weidde zich na het voleindigen zijuer studiën aan de diplomatie, en kwam in 1847 het eerst in het kabinet als secretaris voor buitenlaudscne briefwisseling. In 185U vertrok luj als chargé d'affaires naar Turijn, in 1858 als ge zant naar Koppenhagen, vervolgens naar Con- stantinopel en Londen, en werd van hier in 1868 teruggeroepen om als minister van buiten landsche zaken op te treden. Kort voor zijn dood vroeg hij als zoodanig zijn ontslag, omdat de leger-reorgamsatie van deu koning in de ver tegenwoordiging schipbreuk had geleden. Hij wenschte dan wegens zijne zwakke gezondheid naar Italië te gaan, doch stierf nog voordat zijn ontslag hem was toegestaan. TELECIKAMMJEN. Berlijn, 27 October. De Rijksdag heeft de con ventie met Frankrijk bij derde lezing en zonder debat aangenomen. Lissabon, 27 October. Het gouvernement heeft van den gouverneur van Goa eene dépêche ont vangen, meldende dat een nieuwe opstand dreigt uit te breken. De gouverneur zegt, dat hij er op voorbereid is, maar hij vraagt hulp. Kragujewatz, 2 7 October. Het voorstel door verscheiuen leden tier Skuptschiua ingediend om de kloostergoederen te secularïseeren, werd na eeu kort debat teruggenomen, nadat de Regeering beloofd had ten spoedigste een wetsontwerp te dezer zaak bij de Skuptschina te zullen indienen. St.-Paul, 27 October. Het eerste gedeelte van den spoorweg Paul-Pacific, van hier tot Bresken- ridge, is voltooid. Lissabon, 28 October. Er vertrekken troepen naar Indië. Coelho Almeida is tot gezant te Weenen be noemd. Parijs, 28 October. Het Journal Officieel bevat een decreet, van 26 October, waarbij de verdee ling geregeld wordt van de 99 millioen, door de Nationale Vergadering toegestaan voorde depar tementen, die door deu oorlog geleden hebben. Een millioen blijlt voor onvoorziene gevallen, voornamelijk voor de Elzassers en Lotharingers, die de wijk naar Frankrijk hebben genomen. Gemeenteraad. INCEKOMETV STUKKEN. Leiden, 23 October 1871. Na eene mislukte poging om, volgens uw be sluit van de maand April dezes jaars, eenen leeraar in de staatswetenschappen aan de Hoogere Burgerschool op eene bezoldiging van /gjjH kunnen bekomen, vinden wij ons verplichtamj® maal de aandacht uwer vergadering op de V:H vulling dezer vacature te vestigen. De redenen die daartoe nopen, zijn ou,., dig vervat in deu brief van de Plaat, Commissie van toezicht op de scholen vig delbaar onderwijs, van den 12den Sep//^B dezes jaars, welke wij de eer hebben tei'^H inlichting hierbij over te leggen, en waar H inspecteur op het middelbaar onderwijs iu',j^| provincie is gehoord. Wij vin en volle vrijheid u op boveuaat,® haalde gronden voor te dragen de benoeidH van eenen leeraar aan de hoogere burgersdI die de bevoegdheid heeft tot het geven van® derwijs in staatswetenschappen en geschied,® of iu de staatswetenschappen en aardrijkst® op eene jaarwedde van 1600, terwij] ook zn^| aanmerking zulleu komen die, de beroet.® voor staatswetenschappen bezittende, zichzott® willen verbinden de andere vereischte akte bit,!® een jaar te verkrijgen. Burgemeester en Wethouders, en® Leiden, 12 September 18;; De Plaatselijke Commissie van toezicht oi. I scholen van middelbaar onderwijs neemt de® heid terug te koineu op eeDe zaak, die zij ri® eenmaal onder uwe aandacht bracht. In de maand April van dit jaar, toen aauól heer van Hamel eervol ontslag was verleend® zijne betrekking van leeraar in de staatswe® schappen aan de Hoogere Burgerschool, mee® de voornoemde commissie u te moeten voor® len, in de plaats van een leeraar in de staats® tenschappen alleen, op een tractement van er een te benoemen op eene bezoldigiüv ƒ1600, die tevens de bevoegdheid zou bézii® onderwijs in de aardrijkskunde en geschiedt* te geven. Zij grondde dit haar voorstel op® overgroote aantal lesureD, waarmee de leeraai® beide laatstgenoemde vakken belast was. De gemeenteraad heeft toen bezwaar vemaaB dit voorstel aan te nemen. Twee redenen nopen de commissie op J zaak terug te komen. Ten eerste is het opnieuw noodzakelijk «dl ken, gelijk het vorige jaar, de tweede klasse twee paratelle afdeeliugen te splitsen, daatfl een grooter aantal leerlingen bevat, dan waarvoor de lokalen der school zijn ingerichi,® de ondervinding daarenboven geleerd heeft I zal het onderwijs er niet te zeer onder lipl het aantal leerlingen op eene klasse een tiH cijfer niet mag overschrijden. Hoe zwaar door deze splitsing de taak vat® leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde wo;® meent de commissie niet beter te kunnen t® toonen, dan inet de volgende zinsnede uit e,I missive van den directeur der Hoogere Bur-il school over dit onderwerp. Na er op geweuB te hebben, dat de splitsing in twee paralelie i'l deelitigen voor alle leeraren min ofineerbezml reud is, gaat luj aldus voort: „Maar op geen® leeraren drukt het groote aantal lesuren zwaar als op den l eeraar in geschiedenis en atiil rijkskunde, zelfs al blijkt de splitsing van slee® éene klasse noodzakelijk te zijn, dan toch m«fl die leeraar 30 uren 's weeks onderwijs geven I wel in vakken, waarbij hij het grootste gedetj van den tijd zelf moet spreken. Zulk een ui langer dan een jaar aan een leeraar op te c® gen is te veel van iemands krachten gevorde en noch iu het belang van de gezondheid ené ijver des leeraars, noch in het belang vaD dcc gelijkheid van het onderwijs aan de leerling® De tweede reden is de thans geblekene mot lijkheid, zoo niet onmogelijkheid, om tegen et salaris van ƒ400 eeu geschikten docent in stasi wetenschappen te vindeD. Op de oproeping tod die heeft plaats gehad, is slechts een adres ing komeD, en dat was at komstig van iemand die.t ingewonnen informatiën, gebleken is geheel o: bruikbaar te zijn. Deze redenen motiveeren naar het oordeeld: commissie haar voorstel volkomen. Het is gelijk aan het vorige met éene wijzigiy het is namelijk der commissie voorgekomen/ het aantal personen, die de bevoegdheid het:- staatswetenschappen, geschiedenis en aardt, kunde te doceeren, en dus ook de kans er; een te vinden, zeer klein is; daarom acht zis beter slechts te eischen de bevoegheid voor sla wetenschappen en geschiedenis of voor staatse tenschappen en aardrijkskunde, daar tocli tó gewenschte doel, de verlichting van de taak a den leeraar iu aardrijkskunde en geschiedenis deze wijze even goed bereikt kan worden. Zells is de commissie van meening, datinee eventueele oproeping eeu deur opengelaten moeten worden voor hen, die de bevoegdhe voor staatswetenschappen bezittende, zich zoute willen verbinden de andere vereischte akte fc nen zekeren tijd, b.v. een jaar, te verkrijgeD. Leiden, 25 October 1871 De Commissie van Financiën heeft kenois nomen van de voordracht van Burgemeester Wethouders, om, ter vervulling van de opev staande leeraarsplaats in de staatswetenschapi* aan de Hoogere Burgerschool, over te gaan de benoeming vau een leeraar, die de bevoegd heid heeft voor het onderwijs in de staatsweieo schappen en geschiedenis, of in de staatsweieo tchappen en aardrijkskunde, op eene iaarwedd van f 1600. Zij heelt de eer u dienaangaande te berichten dat zij reeds vroeger op een soortgelijk voorsü gunstig heeft geadviseerd, en dat thans, nu nieuw uit de ervaring de onmogelijkheid gebleket is, een leeraar in de staatswetenschappen voot f 400 te vinden, zij te meer reden vindt, in belang van het onderwijs, den Raad ernstig raden, op het gedane voorstel gunstig te beschikken Leiden, 18 October 1871 De Commissie van Fabricage heeft, ten eindt te kunnen voldoen aan het raadsbesluit van 5den September II., het Bestuur der Vereenigi» Musis Sacrum uitgenoodigd, om nader toe lichten, wat verlaugd wordt ten aanzien van plaatsen van een reservoir en liet leggen een duiker, waarop wij verkregen de hierbij originali overgelegde missive van het Bestuur deu 3den dezer inaaud. De Commissie is van meening, dat haar rappo'1 van 30 Augustus 11. n°. 1156, weinig verandenDg behoeft, eu heeft nu geen bezwaar tegen verleeuen der vergunning tot het plaatsen een reservoir, aan de westzijde der Binnenvest- gracht, mits daardoor geen uitzicht wordt geopend om daardoor van gemeentewege duinwater verkrijgen, omdat zij het onmogelijk blijft achte»

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 2