De geheraal-majoor M. D. graaf van Limburg Stiruin, buitengewoon adjudant des Konings, maakt, overeenkomstig de aankondiging in de Staatscourant van deu 19den Augustus j 1., bekend, dat bij hem is ontvangen tot het oprichten van een monument ter eere der gesneuvelden in de Citadel van Antwerpen in December 1832: eene bijdrage van ƒ25 van den heer W. de Ravallet, oud-lste luitenant der 10de afdeeling infanterie, behoord hebbende tot de bezetting der Citadel van Antwerpen in 1832, oud-majoor kornuiandant der dienstdoende schutterij te Dordrecht. Volgens bij het Departement van Marine ont vangen bericht, was Zr. Ms. fregat met stoom- vermogen Admiraal van Wassenaar, ouder be vel van den kapiteiu-ter-zee R. L. de Haes, den 13den September jl. van Batavia ter reede van St.-Helena aangekomen, en zou den 16 daar aanvolgende zijne reis naar Nederland voortzetten. Aan boord was alles wel. Z. M. heeft aan C' M. Frij li nek, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als plaats- verv. kantonr. te Oss; en benoemd tot plaats- .verv. kantonr. te Oss Mr. W. F. Frijlinck, ad vocaat en candidaat-uotaris te Lith. Z. M. heeft benoemd tot griflier bij het kan tong. te Beesterzwaag Mr. H. M. de Weudt, advocaat te Leeuwarden. BINNENLAND. Stompwijk, 13 October. Gisterenavond ongeveer zes uren werden de inwoners onzer gemeente verontrust door het geroep van brand, eu wel dra bleek het ook dat de bouwmanswoning sedert korte jaren nieuw gebouwd van H. Mooijman, gelegen in de buurtschap Veenweg, gemeente Nootdorp, in volle vlam stond. Behalve een zomerhuisje en een schuur, is de woning met zijne aanhoorige, volbeladen bargen geheel verbrand. De meubelen alleen heeft men nog bij tijds kunnen redden, die even als het hooi en andere losse goederen niet tegen brandschade waren verzekerd. Het vaste goed was geassureerd bij de heeren de Jong C: te Amsterdam. Amsterdam, 13 October. De Maatschappij voor ge- meente-crediet heeft voor 1,273,0U0 deel genomen in de nieuwe Stedelijke leening van 1,800,000. Groningen, 12 October. Voor rekening der ge meente en onder de leiding van de Vereeniging tot bevordering der Volksgezondheid alhier, zijn dezer dagen gereinigd 1215 woningen van minvermogenden, werden 2025 slaapplaatsen van versch stroo voorzien en werd voor 1175 wonin gen kalk en soda verstrekt. Voor de wijk, waarin hier altijd epidemieën het hevigst heerschen en ook nu de pokken nog bij uitsluiting voorkomen, bedraagt het cijfer der gereinigde woningen en slaapplaatsen ongeveer het H van de totale cijfers, wel een bewijs, in welkeu staat de woningen inzonderheid in die wijk verkeeren. KOLONIËN. BATAVIA, 2 September. In het Mail-overzicht van het Dat. Handelsblad lezen wij Dank zij den brief van Z. K. H. Prins Hendrik, eere-voorzitter der Stoomvaart-Maatschappij Neder land, heeft de Indische regeering, die alle vroegere van verschillende zijden uitgegane vertoogen met eene merkwaardige Oost-Indische doofheid had aangehoord, eene commissie benoemd tot onder zoek van een havenplau voor Batavia. Ofschoon wij slechts al te goed weten, wat het zegt, eene commissie te benoemen, is er, volgens Holland- sche manier, een begin gemaakt, want zonder commissie met rapporten en adviezen geschiedt noch in het moederland, Doch hier iets. De be noeming der commissie heeft den heer J. A. Kra- jenbrink aanleiding gegeven tot de publiceering in ons blad van een havenplan, dat in ons nummer van heden bestreden wordt door den lieer J. Klop penburg. Zonder ons eeu oordeel in deze technische quaestie aan te matigen, is zooveel zeker, dat een betere haven en betere gemeenschap met de reede een levensquaestie is voor Batavia niet alleen, maar ook voor Samarang en Soerabaya. Het verslag over den handel van het vorig jaar, door de Regeering bekend gemaakt, toont dui delijk aan, dat die stationnair blijft; en zoo niet spoedig op onbekrompen wijze te hulp wordt gekomen, zoowel door havenwerken, als eene verbeterde wetgeving op den in- en uitvoer, waarvan de eindelooze formaliteiten ten gevolge hebben, dat de handel vaD Java met ODzen Ar chipel geheel verloopt naar Singapore, zal de handel, die er nu nog is, niet statioDnair blijven, maar geleidelijk blijven achteruitgaan. Met de laatste mail is hier aangekomen de heer H. M. Andrée Wiltens, die eergisteren als lid in den Raad van Nederlandsch Indië is geïn stalleerd. Dezer dagen is door een van gouvernements- wege benoemde commissie het gedeelte Stad- Parapattan van den spoorweg Batavia-Buitenzorg onderzocht eu goedgekeurd, zoodat men spoedig de opening der iijn te gemoet kan zieD. Nadat eerst het noodige gebruik is gemaakt, ter bevoordeeling van bloedverwanten en vriendjes, van de gewijzigde bepalingen op het grootamb tenaars-examen, is het desbetreflende koninklijk besluit van 23 Juni, in de Javasche Courant van gisteren afgekondigd. De vreeselijke hitte, die gedurende de laatste weken hier heerschte, heeft verschillende bewo ners van Batavia op het Koningsplein eene fata morgana te zien gegeven, welk luchtverschijnsel, voor zoover ons bekend is, hier slechts zelden is waargenomen. De suikerveiling van 29 Augustus heeft gemid deld opgebracht f 15.56 per pikol voor n°. 14. De Samarangsche koflie is verkocht voor ƒ37.43, de Kadoesche voor 37.50. Batavia, 25 Augustus. Gisterenochteod is aan de Zuidzijde van het Koningsplein een prachtige mirage waargenomen. Op de hoogte der Secre tarie zag men de huizen en hoornen der overzijde zich geheel weerspiegelen in de heete lucht alsof zich een waterstroom daarvoor bevond. Zelfs zag men het lijf van eene koe, waarvan men door de luchtlaag de beenen niet onderscheiden kon, geheel weêrkaatst. Dit verschijnsel, dat buiten de woestijn slechts zelden wordt waargenomen, is een bewijs van overgroote hitte, en heeft alleen bij bladstilte plaats. Batavia, 26 Augustus. De Javasche Courant van gisteren geeft als premier-Batavia het volgende: „Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Hendrik der Nederlanden, die reeds zoo dikwerf heeft getoond groot belang te stelleD in alles wat den handel en de scheepvaart van Nederland en Ne- derlandseh-Indië betreft, heeft daarvan een nieuw blijk gegeven, door in HÓ. waardigheid van „Eere Voorzitter" der Maatschappij Nederland, tot Zijne Excellentie den Gouverneur-Generaal een uit voerig schrijven te richten, waarin, onderaan- tooniDg, dat de tegenwoordige toestand der haveus en vaarwaters op de Noordkust van Java, vooral met het oog op de behoeften en eischen van de meer eu meer in gebruik komende groote stoom schepen, te weDschen overlaat, op de verbe tering dier havens en vaarwaters en speciaal ook van de reede van Batavia, met ernst wordt aan gedrongen. „Zijne Excellentie de Gouverneur-Generaal heeft in dit schrijven aaoleiding genomen, om deze belangrijke aangelegenheid op nieuw in behan deling te doen nemen, en heeft dientengevolge overeenkomstig het door den Prins te kennen gegeven verlangen omtrent het voorkomende in het van Z. K. H. ontvangen schrijven, en om trent het daarbij overgelegd project van een zee breker, enz. voor de reede van Batavia, het ge voelen der Kamers van Koophandel en Nijver heid te Batavia en te Samarang, van den di recteur der Burgerlijke Openbare Werken en van den kommaiidant der Zeemacht en chef van het Departement der Marine in Nederlandsch-lndië doen inwinnen." Heden is te dezer reede aangekomen Zr. Ms. oorlogschip Vice-Admiraal Koopman, kornuiandant van Troyen, den lOden April van Nederland ver trokken. Door den Gouv.-Gen. van Ned. Indië zijn o. a. de volgende beschikkingen genomen: Civiel Departement. Ontslagen: Op verzoek, eervol, uit zijne betrekking wegens ziekte, ouder toekenning van wachtgeld, de 2de Comm. bij de algem. rekeok. K. L. J.Indorf. Door den Resident van Japara, uit zijne betrekking wegens ziekte, de lste klerk, tevens griflier bij den landr. te Koedoes, H. Stoove. Benoemd: Tot pred. bij de Prot. gem. te Soera baya, de predik, bij de Prot. gem. te Soerakarta, Dr. A. H.C. van Leeuwen; te Banda, de benoemde predik, bij de Prot. gem. in Nederl.-Indië W. Mal- linckrodt; tot chef van het teekenbureau bij de statistieke opname van Java, de lste teekenaar bij de genie-directie (mil.-ambt. der lste kl.) F. K. Wilsen. Tot telegr. der 2de kl., J. O. A. Boulet. Tot lsten klerk op liet asst.-res.-kant. te Koedoes, te vens griffier bij den landraad aldaar, J.F. Ingel- bert ten Klooster. Verleend: Een 2jarig verlof naar Europa, wegens ziekte, aan den asp.-iDg. bij den waterst. en 's lands burg. openb. werken W. F. Hcskes;aan den Contr. der lste kl. bij het binnenl. best. in de asst.-res. Benkoelen, R. P. van Hengelaarnaar Nederland, aan den hoofding. chef der afd. tele grafie, G. Bosse. Zijn overgeplaatst: van Samarang naar Rembang, de Contr. der 2de kl. W. Th. Martens; van Madioen naar Samarang, de ambt. ter besch. G. A. Rümer. Vau Bezoeki naar Madura, de ambt. ter besch. P. C. Arends. Van Batavia naar Bah (afd. Boeleleng), de ambt. ter besch. A. C. Schepper. Van Bali naar Soerabaya, de Contr. der 2de kl. L. van Hengel. Is geplaatst: In Batavia, speciaal voor de afd. Buitenzorg, de Contr. der lste kl. G. H. C. van Zijll de Jong. Departement van Oorlog. Ontslagen: Eervol uit Zr. Ms. milit. dienst, met behoud van recht op pensioen, de kapit. der inf. W. F. Wichelhausen. Bevorderd: Bij het wapen der infanterie, tot luit.-kol. de maj. P. R. de Kocliemont, tot maj. dc kapit. H. J. van Lith; lot kapit., de lste luit. A. Hamakers, W. A. Schmilan en F. Lucher; tot lste luit., de 2de luit.: J. VV. Helmkamp, H. W. F. Tramburg, J. de Bruijn, H. Begemann, C. P. Roskes, B. L. R. de Sturler, W. F. van Mensch, W. G. Teunissen en J. A. Vink. Bevorderd: tot kapit.-kwartierm. bij de mil. adm., de lste luit.-kwartierm. J. Maurer. Benoemd: Tot 2de luit., deserg.C.J.Pufkus, J. P. de Bordes, J. J. S. van Kempen en T. J. F. N. deSteenhuijzen.Bij de militaire administratie: Tot 2den luit.-kwartierm.. de serg. der inf. P. L. Brocx. Verleend: Een 2jarig verlof naar Nederland, wegens ziekte, aan den lsten luit.-kwartierm. der mil. adm. C. R. VV. J. Menthen; buiten bezwaar van den lande, aan den 2den luit. der inf. C. J. van Temmen; wegens ziekte, aan den kapit. der inf. E. L. G. J. Verdoorcn. Vergunning verleend: Op verzoek, aan den lsten luit. der inf. van het Nederl. leger P. van Assen, om op grond dat de vijf jaren, gedu rende weike hij bij de landmacht in Nederl.-Indië is gedetacheerd, eerlaDg zullen zijn verstreken, naar Nederland terug te keeren. Departement der Marine. Is vergunning ver leend: Om naar Nederland terugtekeeren, we gens langdurig verblijf in Oost-Indië, aan de luit. ter zee der 2de kl. N. VV. van Ammers, N. J. van Renterghem, H. O. Feith, P. Bool, C. W. A. Buitendijk, C. ,R. A. van Ossenbruggen, en aan de adelborsten der lste kl. M. F. Tijdeman, P. H. Prager en L. G. Iiakebeeke. BUITENLAND. Frankrijk. Departementale raden. Het tolverdrag. Casimir Périer. Het plan van den heer Osear Lessines. Thiers heeft, dunkt ons, op het oogenblik alleszins reden om in een vroolijke stemming te verkeeren. Terwijl hij tijdelijk verlost is van de plagerijen der rechterzijde, die aan zijne eigenliefde dik wijls harden kost te slikken gaven, nemen de verschillende zaken, die in dien tusschentijd wor den afgedaan een voor hem alleszins gunstigen loop. Daar zijn ten eerste de verkiezingen voor de departementale raden, wier uitslag nu tot in bij zonderheden bekend is. Er zijn namelijk uit de stembus (natuurlijk zinnebeeldig) te voorschijn gekomen 482 meer geavanceerde republikeinen en 860 conservatieven (waaronder men moet ver staan de aanhangers van het tegenwoordige gouvernement). Dat vormt dus te zamen een getal van 1,342 raadsleden, die geneigd zijn den heer Thiers te ondersteunen. De legitimisten mogen zich verheugen in eene strijd bende van 183 manschappen, de radicale republikeinen heb ben het gebracht tot 194, terwijl de Bonapartisten met hangende ooren en gebukten hoofde ach teraan komen ten getalle van 91. Enkele bijzonderheden van den uitslag der ver kiezingen schijnen ons niet onvermeldenswaar dig. Vooreerst kan men als zoodanig gerust be schouwen, dat zelfs Corsica door de misslagen van den neef begint te vergeten dat de groote oom er geboren is. DéAr hebben toch de twee geprononceerde Bonapartisten Galloni d'lstria en Abatucci de vlag moeten strijken voor heeren die niet de minste sympathie voor het gevallen régime koesteren. En de heer Conti, de gewezen senator en chef van het kabiDet des keizers, op wiens verkiezing in Corsica ieder Engelschman zonder twijfel zijn geheele vermogen zou verwed heb ben, de heer Conti moet iD herstemming|komen Het oordeel der bevolking over enkele zaken, die vóór het reces in de Natiouale Vergadering werden behandeld, wordt, hoewel er natuurlijk geen algemeene gevolgtrekking uit te maken is, wel aardig gekarakteriseerd door de drie volgende nederlagen bij de verkiezingen. De heer Buffet, die voortdurend het zwaard tegen den president der Republiek heeft gevoerd, en nog juist voor het reces het tolverdrag hevig bestreed, is ge vallen voor den man van 4 September, Jules Ferry, Baron Ravinel met zijne décapitalisatie van Parijs heeft insgelijks échec geleden, De derde nederlaag eindelijk is die van ge eraal Chanzy, den grooten voorstander en rapporteur van het wets-ontwerp tot ontbinding der nationale garde. Zooals men weet is Thiers juist over de drie ge noemde punten met de Kamer in groote oneenig- heid geweest, en al was het dus slechts voor zijne eigenliefde alleen, zijn deze resultaten van eene zekere beteekenis. Eindelijk vermelden wij nog de verkiezing van den heer Rivet, den ontwerper van de wet, die Thiers met eenige wijzigingen tot president der republiek heeft gemaakt, en daartegenover de nederlaag van den heer Ad net, die een tegen voorstel indiende, bestemd om dat van Rivet krachteloos te maken. Een tweede reden van ontevredenheid voor Thiers ligt in de tot stand koming van het tolver drag, wel is waar met eenige wijzigingen, maar toch zoo, dat het lievelings-denkbeeld van Thiers, de ontruimiog van 6 departementen, er door wordt vervuld. De keizer van Duitschland heeft het goedgekeurd en ook de Fransche ministerraad, aan wien Pouyer-Quertier den inhoud er van telegrafeerde, heeft er zijn zegel aan gehecht. Tot uitvoering er van wacht men nog op de goed keuring van den Duitschen Rijksdag, aan wien het zonder uitstel zal voorgelegd worden. De inhoud er van is nu als volgt: Frankrijk zal tot aan de maand Mei 1872 iedere veertien dagen 80 millioen francs betalen; daarvoor zullen nog een paar dorpen aan Frankrijk terug komen en de ontruiming der 6 departementen tusschen den 20sten en 27sten dezer maand bewerkstelligd worden. Wat de tolquaestie betreft waarvan zoo als men weet de réciprociteit voor Fransche produc ten het struikelblok uitmaakte, deze zal toegestaan worden tot aan het einde van 1871. Daar Elzas- Lotharingen vóór dien tijd niet in het tolverbond worden opgenomen valt hierdoor het bezwaar weg, dat door de réciprociteit de betrokkene Fransche producten ook met lager tarief in Duitschland zouden ingevoerd worden. De derde reden van tevredenheid eindelijk voor Thiers is, dat hij Casimir Périer tot minister van binnenlandsche zaken heeft kun- nen benoemen. Hoewel wij, zoo als v»ij gisteren reeds zeideu niet gelooven, dat hij zijn eigen zaak en die der republiek heeft bevorderd, door hierin weder een soort van concessie aan de rechterzijde te doen, zoo is bij met de opname van Périer in het kabinet op het oogenblik toch voor zichzelf zeer ingenomen daar deze heer een vriend van hem is en ten minste voorloopig alle verzekering heeft gegeven, zijne politiek te zullen ondersteunen. De geruch ten, als zou de nieuwe minister tot voorwaarde van zijne optreding hebben gemaakt de voortdu ring van beleg in het departement der Seine en het ontslag van de meeste door Gambetta benoemde prefecten, mogen als vrij onwaarschijnlijk be schouwd worden. De Ind. Beige is op bet oogenblik bezig, aan da lang gespannen nieuwsgierigheid van het publiek te voldoen, door de brieven te publiceeren die gewisseld zijn tusscheu het kabinet des keizers en den Belgischen journalist Oscar Lessines over het plan om Napoleon III koning van België te maken. De verzameling is te uitvoerig om er hier zelfs een overzicht van te geven. Wij bepalen er ons dus toe, mede te deelen, dat het genoemde plan er duidelijk door bewezen wordt en alleen door den oorlog van 1870 in zijne verdere ont wikkeling is gestuit. Oostenrjjk-Hong. Monarchie. Duitsche opgewondenheid. Hongaarsehe ten- toonstellings-commissie. De stemming in de verschillende provinciën, maar vooral in Weenen zelf, is door de vorderin gen der Czechen, die, wij eergisteren mededeelden, nog opgewondener geworden dan zij reeds was. Meu roept elkander op de straten toe: „Oosten rijk gaat te gronde!" In de théaters en andere publieke gelegenheden geven zich de gevoelens voortdurend in opgewonden ontboezemingen lucht. In de Aula der Universiteit werd de minister van onderwijs, Jirecek, bij gelegenheid der inau guratie van den nieuwen rector, door het voort durende geschreeuw vau „pereat!" genoodzaakt het veld te ruimen. Ook in den landdag vau Beneden-Oostenrijk smoort men, zooals te begrij pen is, zijne gevoelens niet. Men behandelde daar eergisteren de quaestie vau de verkiezingen voor den rijksraad. Giskra bracht over deze zaak rapport uit en deelde mede, dat de commissie tot de volgende conclusie Was gekomen: „De landdag wil wel overgaan tot verkiezingen voor den rijksraad, maar dan moet het zijn voor eene vergadering, die overeenkomt met de bepalingen der grond wet van 21 December 1867 over de rijks-vertegen woordiging, d. i. voor een grondwettigen rijks raad." Deze conclusie was opgesteld, zoo sprak Giskra, voordat het adres van den Boheemachen landdag bekend was geworden. De commissie had dus toeu nog maar kunnen raden, welke anti-constitutioneele eischen door Bohemen zouden gedaan worden; nadat zij nu van die eischen keunis had genomen, had zij er een oogenblik over gedacht, de genoemde con clusie eenigszins te verauderen. Doch zij was van dit idéé terug gekomen, zoo zeide de rap porteur, en toen betoogde hij in eene heftige, met de noodige schampschoten op de regeering doorspekte redevoering, dat de gedachte in de conclusie der commissie uitgedrukt door het Bobeemsche adres, volkomen werd verwezenlijkt, dat met andere woorden een rijksraad zooals Bohemen hem wenschte niet grondwettig was, en de neder- Oosteurijksche landdag er derhalve geen afgevaardigden heen moest zenden. De toe juichingen van de kamer en op de galerijen was zoo hevig, dat het gebouw er van dreunde, e[ duurde ongeveer even lang als ]de speech van'de. fanatieken Duitscher zelve. De vertegenwoordigers van de Hongaars^, vereenigingen, die by de aanstaande Ween;, wereldtentoonstelling belang hebben, hielde; (f Ofen eene vergadering, waarop besloten j,ri<c Hongarije waardiglijk te doen vertegen woord;-..' en den minister bzlavy op te dragen, uit de-, schillende lichamen van handel en nijveri,. een Hongaarsehe tentoonstellingscommissie te-j. noemen. Vereenigde Staten van IV.- A-nieril,;, Uitvoering van het verdrag van Washington. De internationale scheids-rechtbank, die volgent de bepaling van het verdrag van Washisgtoj over de Alabaroa-vorderingen van Noord-Ainetfc tegen Engeland moet oordeelen, is thans definite samengesteld en heeft zelfs eenigen tijd geleden hare werkzaamheden reeds moeten beginnet Hare leden zijn de volgende: Voor de Ver. Sir ten Charles Francis Adams als scheidsrechte: die ter zijde zal worden gestaan door vier uit stekende juristen, de heeren Meredith, Cale: Gushing, Davis en Beamanvoor Engeland loij Coekburn, wien ter zijde zijn gesteld Lord Ten. derden, prof. Barnard, Palmer en lord Bathe: ley; voor Italië graaf Menabrea; voor Zwitser land de oud-president Stampfli, en voor Brazil; de heer Cambrera. Daar deze scheids-rechtbank derhalve te rad; zal gaan met de kundigste juristen mag me aannemen, dat hare beslissing en van grots gewicht zullen zijn voor verscheidene onde: deelen van het volkenrecht, zooals de kaper; de oorlogs-contrabande, de neutraliteit enz. G; nève is de plaats der samenkomst en de eersi vraag die beslist moet worden is deze: Heit Engeland door de uitrusting van het kaperschr Alabama toe te staan, door de opname van o: schip in de havens zijner koloniën, en verdei door het te beschermen en van al het noodigt te voorzien de plichten der neutraliteit tegn Amerika gedurende den laatsten burgeroorltj geschonden? Wanneer hierop een toestemmend antwoor! wordt gegeven, dan moeten de scheidsrechten óf een algemeene som tot vergoeding van ded» dat kaperschip aangerichte schaden vaststellen óf, wanneer zij het over zulk een som niet eeu kunnen worden, het speciale onderzoek en c; beslissing over alle afzonderlijke vorderingen ar eene bijzonder hiervoor te benoemen com mij- opdragen, die in Amerika zal vergaderen, o onderzoeken en beslissen. Wanneer dit laai gebeuren moet, dan kan men wel vooruit zeggs dat de werkzaamheden der commissie slechtsa verloop van verscheidene jaren afgeloopen zulles zijn. Behalve echter de zoogenaamde Alabami quaestie bestaan er nog andere vorderingen, di; zoowel Engeland als Amerika ten gevolge vai den laatsten burgeroorlog tegen elkander does gelden, en hiervoor is bij art. 12 van het Wast ingtoner verdrag bepaald, dat eene commissi: van drie leden ze zal onderzoeken en beslissen. Hooger beroep wordt niet toegestaan. De vorde ringen die toegezegd worden moeten binnen een jaar zonder interessen aan de betrokken regee ringen worden uitbetaald, opdat deze weder ver goeding geven aan hunne reclameerende onder danen. Van de zijde van Engeland is voor de- commissie benoemd sir Russell Gurney, die 'c zijde zal worden gestaan door de heeren Houa als ageDt en Carlisle als pleiter; voor de Ver eenigde staten de heer Frazer als commissan- inet den heer Hale als agent en pleiter; het derde lid, dat door Engeland en de Ver. Staten ge» menlijk gekozen werd is de Italiaansche minister graaf Luigi Corti. Bij deze commissie zal de voor naamste rechtsvraagzijn: of destaats-schuld brieve: (zoogen. cottonbonds) der Vereenigde Staten dir in opstand zijn gekomen, die door Engelsche kap: talisten in den handel zijn gebracht, door di Ver. Staten moeten gehonoreerd worden. De En- gelsche schuldeischers steunen hunne aansprakei daarop, dat de noord-Amerikaansche regeerin; de confederatie der oproerige staten als krijsvo? rende mogendheid heeft erkend, die staten u hunne onderwerping aan zich gehecht heeft e: derhalve in hunne verplichting getreden is. 6 staats-schuldbrieven van de gewezeue confedes ratie der Zuidelijken bedragen eene enorme st van verscheidene millioenen. Wij vreezen voor de Engelsche houders t obligatiën, dat zij ze onder de slechte pos zullen mogen boeken. Immers het is, dunkt ons, ook naar de algt meene regelen van het volkenrecht vrij wel ai' te nemen, dat de Vereenigde Staten door te onderwerping der opstandelingen, door hen tó de vroegere gehoorzaamheid terug te brengen kortom door de zaken te herstellen tot hetgeea zij vóór den opstand waren, niet verplicht zijl de schuldbrieven te erkennen, die door de regee ring der opstandelingen werden uitgegeven, nfê minder om ze te betalen. Op deze zou ieden regeering, die haar kortstondig bestaan aan eet opstand tegen de wetten des lands te danket heeft, zich zeer gemakkelijk de middelen knnne» verschaffen, om haren strijd vol te houden, en later alle gemaakte schulden door het geheele land laten betalen. Vele Engelschen hebben hel aan hunne dikwijls baatzuchtige sympathie voor het Zuiden te danken, dat zij die papieren in hun bezit hebben, en derhalve moeten zijooknn maar afwachten wat er van komt. TEEEG1RAMMEN. New-York, 12 October. Het bevestigt zich, dat de stad Windsor in Michigan door een hevigen brand vernield is. 200 huizen en 6 fabrieken wer den een prooi der vlammen. De schade wordtop 114 millioen dollars begroot. In Wisconsin werden vier dorpen door brand vernield. Aan de Greenbay-rivier haalden de vlammen de vluchtende bevolking in; 150 perso nen werden levend verbrand; een aantal anderen vonden den dood in den vloedhet aantal slacht offers wordt op 500 geschat. Slanchestcr, 13 October. Vijftien directeuren van Kauiers van Koophandel hebben heden eene resolutie aangenomen, waarin het levendig word' betreurd, dat het Fransche gouvernement het noodig of wenschelijk acht den vrijen handel te dwarsboomen. I |De Koningin is hersteld. madrld, 13 October. De Koning zal Zondagde tentoonstelling van fraaie kunsten openen. Aanplak blijetten roepen het werkvolk bijeen om eandidaten te kiezen voor de gemeenteraads verkiezingen. Men zegt dat de aanplakbiljetten van de Internationale zijn uitgegaan}

Leidsch Dagblad | 1871 | | pagina 2